Frekvencia milovania pri ovulácii na úspešné počatie

emmaelzer
16. apr 2007

Chcela by som sa dozvediet o skusenostiach vsetkych, ktorym sa podarilo otehotnut, kedy je najlepsie sa milovat, a ako casto v obdobi ovulacie.
Ked sa este pamatate, mohli by ste napisat, ako sa vam to podarilo?

emmaelzer
autor
24. apr 2007

len, myslim si, ze uz zachadzame do strasneho filozofovania...
kazda, ktora sa tu o babo pokusame sme s nim neosatali koli tomu aby nam poskytol spermie...milujeme sa a chceme si zalozit rodinu...inak by som si kupila "robertka" a keby som chcela otehotniet hladala by som darcu 😉
podstata tejto debaty bola o tom, ako tazko to niektore znasame, ze sa uz pokusame o dieta dlho, a nedari sa to (aj to je relativne, niekomu sa nezda dlho 13 cyklov)
a podstata tejto temy je, zistit, akym castim milovanim pri ovulke sa tehulkam podarilo otehotniet 😉

len
24. apr 2007

Mně se 13 cyklů taky nezdá nijak dlouho 🙂 Při zpětném pohledu ovšem - při představě, že se budu dalších 13 cyklů snažit marně, už to taková legrace není 😉
Ale pokud ti jde o statistiku a nikoli osobní přístup a psychický stav, můžu dát malý tip 🙂 Na stránkách www.fertilityfriend.com (je třeba se zaregistrovat), které jsou primárně určeny pro zaznamenávání měření bazální teploty, je výborná věc - galerie křivek (chart gallery). I pro ty, kterým BT nic neříká a nechtějí se tomu věnovat, to může být zajímavé čtení - můžeš si nastavit ženy co nejvíce podobné sobě (délkou cyklu, nemocemi, léky...) a z těch pak koukat třeba jenom na těhule (pregnancy), těch křivek jsou tam desetitisíce, takže opravdu výborný "studijní materiál." Pro ty, které, BT nezajímá, jsou důležité dva údaje - svislá červená čára značí ovulaci. A řádek BD značí datum milování - buď křížkem, nebo klasické AM, PM 🙂
Opravdu je to zajímavé a nějak mi to potvrzuje mou teorii - na frekvenci vlastně vůbec nezáleží 😉
Jsou tam ženy, kterým to opravdu stačilo jen jednou:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/468...
Dvakrát:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/579...
Obden:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/553...
Vícekrát:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/554...
Denně:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/523...
A ještě častěji:
http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/516...

Pro ty, kdo neumí moc dobře anglicky, je výběr zajímavých křivek na http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

emmaelzer
autor
24. apr 2007

tie obe stranky su super len, len som prekvapena, ze ich poznas aj ty 🙂

emmaelzer
autor
24. apr 2007

len, neboj, budes uz skoro tehotna, ved si este mladucka, uz by sa to malo podarit onedlho

len
24. apr 2007

S Fertilityfriend pracuju už hodně dlouho, z těch křivek se dá vyčíst spousta věcí, obzvlášť, že otěhotnět se dá i z na první pohled bezvýchodné situace 🙂 A merenibt jsem stvořila sama 😉
Jinak díky za přání a i když máme každá k tomu všemu trochu jiný přístup, věřím, že brzy na tom budu stejně jako ty 🙂 Ještě jednou přeji pěkné těhulkování 😎

guiri
28. máj 2007

Baby, ja som sem zabludila z moja svadba, lebo ma zaujima vase skusenosti ohladne otehotnenia napoprve. Teda vcera sme s drahym akosi pozabudli na ochranu ( prvykrat sa to stalo, tazku hlavu si z toho nerobime, lebo skor ci neskor sa chceme pustit do snazilkovania, no a dnes rano sa mi dostavil ukazkovy ovulacny hlien. Pocitala som dni, no a som v 13 dni cyklu. Hned po milovani som sa sla osprchovat, ale aj tak, myslite, ze je tam sanca zeby z toho nieco mohlo byt takto napoprvykrat, a den pred ovu?
Akurat dnes ideme na party, no a prehanaju sa mi uz hlavou myslienky ci tam vobec pit alkohol, ci nezacat s uzivanim vitaminov a podobne. Ono optarnosti nie je nikdy dost, ze hej?

samova
28. máj 2007

Čo tieto testy na www.lacnetesty.sk ? Dávajů 100% výsledok? 😔

nimmo
28. máj 2007

guiri: no ono je otázka jestli si skutečně dneska ovulovala - pokud usuzuješ jen podle hlenu, tak to není úplně směrodatný, u někoho se objevuje třeba už několik dní před ovu 😉 ale jestli třeba i měříš teplotu nebo máš zkušenosti z jiných cyklů a skutečně byla ovu dneska, tak ja pravděpodobnost otěhotnění skutečně vysoká 🙂 ale tou vysokou pravděpodobností myslím tak třeba 10% 😀 ono jak tu už mnohokrát řekla len - ani správné načasování vám nic nezaručí (i když se to týká především těch snažících se párů)

miruskaaa
24. okt 2007

ahojky uz to budou 4 mesice co jsem vysadila antikoncepci a porad nic ☹ poradte prosim nejakej recept na otehotneni nebo je to jeste prilis brzo po vysazeni HA??? ☹ ☹ uz by sme s pritelem chteli miminko.

svetluska.p
24. okt 2007

aj ja cem recept kockuleeee 😢 .

miruskaaa
24. okt 2007

uz nevim jak co udelat!!!!

lu777
24. okt 2007

Miruško, my měli hodně špatný spermiogram a otěhotněla jsem během měsíce ačkoli to podle dr. bylo skoro nemožné. Ptali se mě co jsme dělali, že to šlo tak rychle a spermiogram se tak moc zlepšil, tak to sem písnu:
oba jsme brali čínskou medicínu a ještě vitamíny (a to dost vysoké dávky, tedy manžel, i L Arginin, L Carnitin atd., je to drahé, ale jak je vidět, tak to funguje).. mnohem zdravěji jsme jedli a já jsem cvičila podle Mojžíšové (byla to hodina denně, ale mně to tak srovnalo záda, líp jsem spala i byla v lepší náladě, že to fakt za to stojí!.. ovšem nedoporučuju to cvičit jen podle knížky, ale nejdřív si zajít za někým kdo tu metodu dělá, aby srovnal páteř 😉 )... a podkládala jsem zadeček po sexu polštářkem a nohy nahoru 😅

ale jinak 4 měsíce jsou naprosto ok! 😉 😉

kevama
23. okt 2008

ahoj, neviete nahodou ci je mozne otehoteniet aj po uvulacii zhruba jeden den.ovulku som mala na 16den MC teda aspon polda testou to tak vyslo, no milovali sme sa 18den Mc je tam sanca ze otehotniem.babo by sme strasne chceli. 😉

sirinka
23. okt 2008

mne sestricka u mojho gyn. radila kazdy druhy den a zabralo vzdy na prvy sup...
po ovulacii uz su sance minimalne az ziadne... ☹

wsmoulinkaa
10. nov 2008

aho...přes dva roky jsem nemohla otěhotnět a tak jsem si koupila ovulační test a při ovulaci jsme na to hupli....a byla jsem těhu!!!!!! Byl to zázrak!!!!! Při ukázání na testu ovulace by měl být pohlavní styk tak do 24h nejdéle 48h. Při ovulaci mě pěkně bolí vaječníky...ale stálo to za to!! 😀 😅

emmaelzer
autor
11. nov 2008

wsmoulinkaa gratulujem k teho. prajem krasne teho a zdravucke babatko

emjee
1. dec 2008

petrzalkaa • snž • Včera o 18:04
Rada by som vaše názory, ako sa správne milovať počas plodných dní, ak chceme bábätko...

niekto hovorí, že od ms po plodné dni sa nemilovať a potom počas plod.dní každý den. Niekto hovorí,že sa treba milovať počas celého cyklu každý druhý den a další názor, že zistiť den ovu a vtedy, atd...aký máte názor? ako sa vám podarilo plánovane otehotnieť?

Dakujem za odpovede!

dankakk • snž • Včera o 18:48
ahoj.. tak ja som nieco k tomu nasla, je to zo stranky ligy lar paru....
Známe prístupy napomáhajúce dosiahnuť počatie:

Správne načasovanie intímneho styku.

Aj keď presný deň ovulácie sa pomocou PPR nedá určiť, manželom môže pomôcť znalosť predchádzajúcich cyklov a informácia, že:

- vrcholný deň hlienu, jeden deň pred vrcholom a prvý deň vysychania hlienu sú najpravdepodobnejšími dňami ovulácie.
- pokles teplotnej krivky, pokiaľ mu predchádzalo niekoľko dní plodnejšieho typu hlienu, môže byť znakom najplodnejšieho obdobia ženy. Preto môže styk ráno dňa výrazného poklesu teploty na konci hlienového príznaku byť veľmi blízko k ovulácii. Prvá zvýšená ranná teplota môže byť len niekoľko hodín vzdialená od ovulácie a styk toho rána môže byť plodnejší než tento deň večer. Skúsenosť ukazuje, že páry s normálnou plodnosťou majú prvý deň zvýšenej teploty veľmi plodný.
Presné zadefinovanie vrcholného dňa hlienu, vysychania a potrebného teplotného vzostupu môžete nájsť v základnej učebnici STM: Príručka symptotermálnej metódy PPR.

Zabezpečenie dostatočného množstva oplodnenia schopných spermií.

- zdržanlivosť prvých 5-14 dní cyklu. Tá pomáha zabezpečiť najvyšší počet vyzretých spermií.
- nemať styk v dvoch po sebe idúcich dňoch a nie viac než raz denne.

Frekvencia pohlavného styku.

- mať v plodnom období styk každý deň

- mať styk dvakrát za sebou v cca 45 minútovom odstupe.
Tento prístup vychádza zo zistenia, že u niektorých mužov s poruchou plodnosti nie sú pri prvej ejakulácii ešte dostatočne otvorené / spriechodnené cesty pre spermie, a preto je ejakulát chudobnejší na spermie ako pri následnom styku.

To, že bola snaha o dosiahnutie tehotenstva úspešná, ukazuje teplotná krivka, ktorá zostáva 21 dní zvýšená. Ak zostanú teploty zvýšené o 7 dní dlhšie, ako je normálna dĺžka luteálnej fázy ženy, prišlo s 99% pravdepodobnosťou k počatiu a žena je tehotná. Pri každodennom zázname bazálnej teploty nie je potrebné, aby si manželia kupovali na potvrdenie tehotenstva tehotenský test.

dankakk • snž • Včera o 18:50
sa mi zda ze si niektorymi tvrdeniami trosku odporuju no tak si vyber, ako ti to vyhovuje

celine • 10tt • Včera o 21:10
petrzalkaa- tych nazorov a navodov je fakt vela. Ja som zasa niekde pocula, ze by sa malo tak kazdy druhy den. Ak sa caka prilis dlho, spermie starnu a stracaju pohyblivost.

livi • Dnes o 11:34
neboj sa, aj keď sa nebudete milovať podľa predpísaných "pravidiel", tak môžeš otehotnieť.
baby - ono netreba to až tak znásilňovať

ilijanka • 1d • Dnes o 11:34
ja by som povedala, že predovšetkým s chuťou

petrzalkaa • snž • Dnes o 13:24
ja viem, že to tak beriete, že v pohode a s chuťou, ale trvá to už rok a pol a stále nič, aj cítim kedy mám ovu a nič z toho. milý má spermio v norme, a ja chodím pravidelne ku gynekol. tak rozmýšlam, či je nejaká finta v kvantite stykov....dakujem vám za podporu

bobatko • 9tt • Dnes o 13:42
ahoj neni som v tom velky znalec ale nam sa podarilo po 3 rokoch aby som ostala tehua to z jedneho jedineho dovodu ze sme nato nemysleli a nenaliehali. je pravda ze som po laparke ale tehu som ostala ked sme sa s manzelom poriadne pohadali a vecer sme sa udobrovali a ani jeden z nas nepomyslel nato ze ostanem tehu

Pocula som ze najlepsia poloha na oplodnenie je zo zadu.A neviem ale podla mna je to blbost milovat sa podla pravidiel. najlepsie je milovat sa ked mas chut aj keby to malo byt 3krat za den.
spermie su neni len spermie aj ich pohyblivost a rychlost zavisi od toho ako je muz vzruseny a aku ma chut na sex.
my sme zo zaciatku presne planovali styk a nebavilo nas sa milovat,tak sme to nechali tak a milovali sme sa kedy sme chceli a podarilo sa.
Tak ti drzkam palceky aby si bola coskoro tehu a patrila uz medzi maminky.Drzkam palce.

animasoul • snž • Dnes o 15:25
bobatko suhlasim s tvojim nazorom a myslim, ze kedykolvek to moze vijst..Takze len, nezufajte a verte tomu ze coskro budete mamulkami..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre