Frekvencia milovania pri ovulácii na úspešné počatie

emmaelzer
16. apr 2007

Chcela by som sa dozvediet o skusenostiach vsetkych, ktorym sa podarilo otehotnut, kedy je najlepsie sa milovat, a ako casto v obdobi ovulacie.
Ked sa este pamatate, mohli by ste napisat, ako sa vam to podarilo?

jana.1
16. apr 2007

emmaelzer: my jsme měli spoustu starostí, hodně málo času.
Vysadila jsem prášky, aniž bych dojedla balení, takže jsem MS dostala 2x za sebou a pak dlouho - od začátku září do 18. října nic. Milovali jsme se jen jednou. Kdy bych mohla mít ovulaci nebo spíš kdy to vůbec dostanu, jsem naprosto netušila. Podstatné je, že se mi toho 18. chtělo. Takže ovulace byla. Tzn., že jsem nad tím nepřemýšlela, neřešila to. Naopak jsem čekala, že to bude trvat pár měsíců. Měsíc jsem nevěděla, že jsem těhu. Protože takhle jednou bez opakování mi nepřišlo dostatečné.

teuska
16. apr 2007

Emka, neviem kedy a ako casto sa treba milovat, ale ja som pri poslednej tehotnosti sa s muzom milovala 1 krat a to na 14 DC rano. Viem to presne, lebo najskor nebol doma, potom bola mala chora, potom som s nou bola v nemocnici a nebola som doma ja. Vies si predstavit moje prekvapenie, ked som zistila, ze som tehu. A cely rok predtym sa nam nedarilo. Zrejme je potrebne vystihnut spravny cas a staci na to aj jeden jediny den 😀

jana.1
16. apr 2007

Akorát jsem se pak teda trochu podložila polštářem. Ale jinak jsem celkově byla ve stresu (v práci hodně práce + ve škole zkoušky), chodila jsem pozdě spát, nic jsem nestíhala a pálila jsem jednu o druhou - s tím je samozřejmě už konec.

emmaelzer
autor
16. apr 2007

jana, to je fakt stastie, ze sa ti to tak podarilo (este k tomu tie stresy...), musim povedat, ze ti tak tajne zavidim...
pytam sa vlastne preto, lebo mi sa milujeme skoro kazdy den uz tyzden ked ovulka ma prist, niekedy fakt aj 4 dni zasebou...a je to drina... 😝

teuska
16. apr 2007

Emka neviem, ci je to dobre tak casto, lebo tie spermie nemaju cas dozriet. Ale to naozaj neviem

emmaelzer
autor
16. apr 2007

ved to uz aj na to myslim, ale sme uz z manzelom tak nastelovany, ze nam uz sibe...a on sa samozrejme nestazuje a caka kazdy mesiac na obdobie ovulky pretoze vie, ze nikdy nepoviem nie... 😀 😀

teuska
16. apr 2007

No tak si to uzite, babo urcite pride 😀 😉

emmaelzer
autor
16. apr 2007

😉 😉

jana.1
16. apr 2007

emmaelzer: je to ale příjemná dřina 😀 😀
To se povede, uvidíš, že jo. Považ, co musej ty spermie překonat. Viděla jsem to na speciálních fotkách v knížce Tajemství lidského života. Nejdřív musí přežít v kyselém prostředí, pak proplout "korálovým útesem", pak prorazit tvrdou skořápku vajíčka. Může jim to trvat prý půl hodiny až pár dní. Maj v každém případě co dělat. Takže měj pro ně pochopení 😀 Oni to zvládnou 😀 Určitě se vám to podaří. Věřím tomu 🙂 Můžeš být úplně v klidu. 🙂 🙂

emmaelzer
autor
16. apr 2007

no janka, som uz po potrate, a trvalo na to 9 mesiacov....to vsak verim, ze spermie maju co robit, videla som to v jednom dokumentarnom serialy, kde ukazali ako vznika babo, az po narodenie...
verim, ze sa to podari, len ked vidim naokolo vsetky tehulky (len dnes v meste som ich napocitala 9) len sa musim cudovat, preco to niekomu trva tak dlho. Inak vidim, ze mas termin v july...aj ja by som mala babo v juli, nebyt toho potratu

svetluska.p
16. apr 2007

Nova teeema kockuleee? Superr 😀 😀 😀 😀 . Takze heslo tejto teemy:
SEXICKU ZDAR!!!!!!! 😀 😎 😝 . Ste za?

jana.1
16. apr 2007

emmaelzer: to mi je líto. Nevím, proč se to někdy takhle zdrží. Musí se trefit i ten správný den apod. Ale v každém případě otěhotnět můžeš, to je důležité. Takže i přes to všechno tomu věř a buď optimistická. Ono se to zase podaří. 🙂 🙂 Přeju hodně síly a trpělivosti. Bude to dobré 🙂

jana.1
16. apr 2007

svetluska.p:
já jsem za 😀 užívat si, užívat si, užívat si!!!!

emmaelzer
autor
16. apr 2007

janulka diky a vam prajem uspesne tehulkovania, a co meno uz pre maleho mas?

svetlus, sexu zdar nazdar

jana.1
16. apr 2007

emmaelzer: ty miminka nadělají starostí. 😕 To by jim šlo. Nejhorší pro mě byl právě první trimestr, ale to je zas jiné story. Jméno ale zatím nemám 😕 😅 Asi Tomáš nebo Adam. Zatím.. A tobě už se nějaké líbí? 🙂

cucuska
16. apr 2007

takže aj ja sem prid´ma článok: ja keď som po oba razy ostala tehu sme sa milovali každý deň v*ždy tak oklo 13 DC až po 18 DC a v%zdy sa zadarilo 😀

emjee
16. apr 2007

emmaelzer pokial viem odporuca sa nie kazdy den, nakolko spermie nestihaju tak rychlo dozrievat, najlepsie je skusat obden resp. kazdy treti den 😉

emmaelzer
autor
16. apr 2007

ja budem mat Jakuba alebo Emku

vidis cucuska, asi aj zalezi na kvalite spermii
emjee ja som pocula rozne nazory a preto som zvedava na konkretne priklady, len s tym kazdym druhym alebo tretim dnom sa obavam, ze presvihnem ovulku 😠

jana.1
16. apr 2007

prášky, které jsem vysadila se jmenují Diane 35. Jedla jsem je provizorně místo obvyklých - jen 2 měsíce. (http://www.schering.cz/html/cz/30_vpis/pi/Diane...)

Ale možná těm spermijkám opravdu vyhovuje nějaká ta pauza, aby stihly pěkně dozrát. Jak jsem psala, dlouho jsme spolu nic neměli.. Ale co já vím, jak to ve skutečnosti funguje.. 😀

emmaelzer
autor
16. apr 2007

janula, ten Adam sa aj mne paci...

lolka
16. apr 2007

ahojte baby, my sme presne vedeli kedy mam ovulku, bola som na ult.a doktor mi povedal, ze zajtra je najlepsi den a tak sme "ficali" 3 dni za sebou. podarilo sa, a to sa snazime uz 2 roky. bohuzial, v 8 tt som potratila 😢 ale o 2 mesiace ideme opat na to. aspon presne viem kedy mam ovulku...

lolka
16. apr 2007

mne lekar odporucil kratku pauzu 3-5 dni pred ovulkou a potom ist na to. 😀 😲

cucuska
16. apr 2007

lolka to mi je ľúto ale vidíš aj my sme fičali vtedy po oba razy každý deň a zadarilo sa. a teras sme použili takú ostú metódu, takže ak sa zadarilo aj teraz, vrele odporúčam 😀

emmaelzer
autor
16. apr 2007

lolka toho potratu je mi luto, ta pauza zni dobre, tak sa aspon nastartujes na akciu... 😝
a ako to presne vies, kedy mas ovulku? zas pojdes na ultrazvuk?

jana.1
16. apr 2007

Tak ty UZ jsou na tohle dobré - to už jsem taky jednou zažila, že mi to dr. takhle řekla. Teď jsem na žádném UZ sice nebyla, ale cítila jsem to, protože se mi fakt chtělo.

lolka
16. apr 2007

emmka, podla ult. som mala ovulku na 14 den, takze si to budem kazdy mesiac sledovat, aj ked teraz po potrate asi pojdem znovu na ultz., ci sa nieco nezmenilo... 😲

emmaelzer
autor
16. apr 2007

to ma dost miatne, ze spermii to trva nejaku dobu dostat sa tam, a aj ovulacne testy ti daju pravdepodobnost 23-36 hod do uvolnenia vajicka, tak ked sa milovat kazdy den, moze sa stat, ze spermie nebudu zrele, ked sa miluje kazdy druhy den, moze sa stat, ze spermia minie vajicko...mame to my ale tazke, ze takto musime pocitat... 😠

emjee
16. apr 2007

emma tak treba sledovat, kedy mas ovulaciu a okrem toho spermie ziju 2-5 dni 😉

lolka
16. apr 2007

cucuska, aku ostru metodu mas na mysli 🙂 napis, nech sa inspirujeme 😀

emmaelzer
autor
16. apr 2007

to je pravda, ti junaci su bojovnici...
ovulku zvycajne citim, mam podobne priznaky ako pri MS, len to trva niekedy aj cely tyzden, ale tento mesiac som si merala teplotu a bola som prekvapena, ze mi ovul. vypocitalo na 16DC, ked zvycajne ovulacne bolesti uz zacinaju 9-10DC...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre