Frekvencia milovania pri ovulácii na úspešné počatie

emmaelzer
16. apr 2007

Chcela by som sa dozvediet o skusenostiach vsetkych, ktorym sa podarilo otehotnut, kedy je najlepsie sa milovat, a ako casto v obdobi ovulacie.
Ked sa este pamatate, mohli by ste napisat, ako sa vam to podarilo?

lolka
16. apr 2007

no mame to tazke, my sme tiez skusali raz za par dni za sebou, potom kazdy druhy den, potom sme to uz nechavali na "chut" a vyslo to az po tom UZ...

emmaelzer
autor
16. apr 2007

vidis, je to proste nevyspytatelne...dvaja zdravy ludia a tolko vypoctov a cakania...

cucuska
16. apr 2007

lolka no predsa každý deň xixix. ale to sa nedá presne baby, veď to viete, terba sa prosto trafiť

emjee
16. apr 2007

asi preto je dieta najvacsi zazrak 😉

lolka
16. apr 2007

teplotu som si jeden cas tiez merala, ale nejako som sa podla toho nevedela zorientovat 😀 velmi dolezite je, po sexe ostat lezat, najlepsie je to vecer a rovno spat, nesprchovat sa, podlozit panvu vyssie...hotova gymnastika 😀 😕

jana.1
16. apr 2007

Hlavně už mějte ty ovulace a trefte se. Hybaj hybaj. Ať to už to je. Šup na to 😀 😀

emmaelzer
autor
16. apr 2007

to teda je najvacsi zazrak, a asi to tak ma byt, ako svetko zle je na nieco dobre...mozno nas to spravi aj lepsimi rodicmi to vytuzene babo...
emjee ty uz mas babo, alebo sa snazis?

emmaelzer
autor
16. apr 2007

jana ty si maska... 😀 😀
lolka po sexe sa ani len nepoznut a nechat ich tam tych borcov malych 😀

lolka
16. apr 2007

emmae, presne tak, ani sa nepohnut 😀 manzel sa uz naucil tieto "ritualy", takze ak potom chcem nieco podat, beha on 😀 ale ono je to tak asi vsetko individualne, niekto otehotnie ani nevie ako a u niekoho je to "drina" .....ale o to vacsia bude radost, ze? 🙂 😀

emjee
16. apr 2007

emmaelzer nemam, ani sa zatial nesnazim, ja len okukujem a nasavam rozumy 😀 a potom rozdavam rozumy 😀

emmaelzer
autor
16. apr 2007

presne tak, moj muz sa najprv cudoval, ked ma videl robit cviky...ale uz si zvykol,
a aj to je pravda, nase vytuzene mimi nas len milo prekvapi...nied nad planovane rodicovstvo

emmaelzer
autor
16. apr 2007

no dufam, ze ty taketo nervy nikdy nebudes prezivat emjee a ze budes jedna z tych, co ani nevedeli ako otehotneli... 😉

jana.1
16. apr 2007

holky, ono je to něco i pro ty vaše muže. Když se jim to povede, tak jsou pak na sebe děsně hrdí, jací že jsou to pořádní chlapáci 😀 😀

emmaelzer
autor
16. apr 2007

jani, to mi ani nehovor, ked len nacrtnem muzovi, ze nech ide na vysetrenie spermii, ci su zdrave, ta hrda odpoved, ze jeho spermia su super...ze taka drzost , ze vobec pochybujem...

lolka
16. apr 2007

jana, mas pravdu, ten moj muzik sa tesil ako blazon ked to vyslo a na druhej strane aj ten potrat znasal asi horsie ako ja... ☹

evelyin
16. apr 2007

Tak dievčatá, aj ja teda prispejem svojou troškou do mlyna.
Keď som minulý rok v seprembri otehotnela, snažili sme sa : 12,14,16,19 a 21 DC, bol to prvý mesiac čo sme tomu už nejako neverili že by to mohlo výjsť.
Bábo sme chceli už vyše roka ale aktívne sme sa snažili tretí mesiac.
Teraz chodím na folikulometriu takže po 4 mesiacoch mi vychádza, že mám ovulku na 16-17 DC. Takže skôr než pozitívny tehotwenský test bude pre mňa smerodajná meškajúca menštruácia alebo ružové špinenie ktoré som mala keď som bola tehu v období MS.

jana.1
16. apr 2007

emjee: tak ty jseš teda dobrá, pěkně to vedeš 😀 😀
emmaelzer: já ani nevěděla, že takové nějaké diskuze existují, nevěděla jsem o tom nic. MS jsem měla nepravidelnou i předtím, tak jsem ani nemohla přemýšlet nad termínem ovulace. Bylo to pro mě velké překvapení. Tohle jsem nečekala a jsem za to moc ráda. Já myslela, že to bude trvat minimálně půl roku vzhledem k tomu, že se člověk musí trefit atd. Navíc, když čtu, že to může člověka takhle pozlobit. 😀 Nejhorší pro mě byl ale ten první trimestr plný strachu a čekání (taky kvůli nemožnému doktorovi) - jsem vděčná za to, že ho mám v pořádku za sebou.
Mooooooc (hodně moc) vám přeju zdravé miminko v bříšku a aby vás pěkně pokopalo za tu vaší snahu 😀 😀 😀

jana.1
16. apr 2007

jo holky - to je jasný - maj hodně spermií a jsou to supr kvalitní spermie, rychlý, mrštný a vybavený - prostě borce. Na to nezapomínejte 😀 😀

lolka
16. apr 2007

jana.1 diki za vsetky snazilky a dufam, ze sa coskoro dockame mimina aj my 😀 dolezite je mat pozitivne myslenie a verit si 😀 🙂 😝

emmaelzer
autor
16. apr 2007

janina, ty si fakt jedna stastna zena, aspon pri nas si to uvedomis...
evelyin, ta folikumetria znie super, ako ta doktor na to odporucil?
takze dalsie uspesne teho so sexom kazde 2 dni...

evelyin
16. apr 2007

No tak že sme sa po potrate začali snažiť po 4 mrche aktívne, dal mi lieky na vyvolanie rastu folikuly a injekcie na prasknutie zrelého folikulu a chodila som na sono, normálne k svojmu osobnému gynekológovi.
Ja som sa držala doteraz metódy "každý druhý deň" ale asi musíme pritvrdiť, a povedal že od zajtra 3 dni v kuse, to bude sila. 😀

jana.1
16. apr 2007

emmaelzer: tak to je pravda, dobře si to uvědomuju. Taky mě to stálo slz, ale to je jiné téma, které sem nebudu tahat. Hodně štěstí a veselou mysl i tobě 🙂

emmaelzer
autor
16. apr 2007

aj ja asi pojdem na SK a dam sa poriadne vysetrit aj z muzickom u mojej starej dobrej gynekologicky....

emmaelzer
autor
16. apr 2007

jani, dufam, ze to boli len slzy stastia...

pheva
16. apr 2007

Prispejem aj ja
O prve mimi sme sa pokusali 3 mesiace.
Druhe nam vyslo hned na prvy sup, dokonca som bola len mesiac a pol po potrate.Frekvencia: boli to nase medove tyzdne (takze dost casta)
Tretie sme neplanovali: pritulili sme sa 10 den 😉 od PM a 25 den od PM a v januari som si nasla testik pozitivny. 😀 Teda ak pocitam 2 krat do mesiaca pri tom tretom. 😕

lolka
16. apr 2007

pheva, tak to je super, patris medzi tie stastne ktore otehotneju na "prvy sup" ako sa hovori 😀 🙂 v dnesnej dobe je to uz pomaly zazrak 😕

jana.1
16. apr 2007

emmí, kéž by - viz třeba odkaz níže. Měla jsem nemožného doktora s nemožnou sestrou. Takových pochybení od začátku udělali. Od detailů po vážné věci. A to není zdaleka všechno, řešila jsem zrovna v tu dobu různé věci, co se mi nelíbily.. škoda slov. A co se týče nemožné práce, tak teprve teď jsem týden na neschopence. Na nic jsem neměla čas. Nějaké klidné, příjemné těhu čekání, nějaká podpora okolí. Kdepak. Jen manžel - ten je úžasný. Až teď je pryč jedna starost za druhou a snad už si to opravdu můžu užívat. Na podobnou debatu jako je tahle jsem si troufla až teď a první trimestr jsem se radši nebavila skoro o ničem. Každý si projde někdy to své trápení. Ale ono to netrvá věčně a bude dobře 🙂 🙂

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

pheva
16. apr 2007

Juj to je pravda len donostit sa mi nedari.... ☹

jana.1
16. apr 2007

Ještě třeba rozhodující zkoušky ve škole, nespaní, nemožná práce - lidi v ní, babička nás začala jen tak vyhazovat z domu - ale zcela vážně a docela zle, naši se mě nezastali, prý ať si vezmem hypotéku. Nedocházelo jim zřejmě, jaká je to pro nás zátěž. Už jenom vyřízení hypotéky samo o sobě je pro silné nervy. Ale tu by nám v bance nedali, protože manžel narychlo měnil práci, která byla taky neuvěřitelná, takže byl ve zkušební době. Mě z toho bouchalo srdce, chytly mě arytmie, že jsem nemohla ani chodit. Zrovna dneska jsem byla v kardiocentru. Už je to lepší - asi to bylo tím napětím. Ale i tak to trvalo měsíc a půl. Prostě od doktora a strachu v prvním trimestru, přes rodinné trable v druhém trimestru jsme doputovali sem. Tak snad ten třetí trimestr bude dobrý. Už mám navíc jen tu školu. Na babičku kašlu.

lolka
16. apr 2007

jani, mali ste toho naozaj dost, ale podla toho co pises mas oporu v manzelovi a babo tiez statocne bojuje, nevzdava to. tak sa snaz byt v co najviac v pohode, usmievat sa, nech sa ti narodi usmiate babo 🙂 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre