Hyfosy - skúsenosti

sandrita124
28. sep 2017

Ahojte babulky, buduci tyzden idem na HYFOSY vysetrenie.budem rada ak mi napíšete vase skusenosti ako to u vas prebiehalo co nasledovalo potom a ci vam v CAR pomohli a otehotneli ste.my sa s partnerom snazime u vyse roka a dost sa preto trápim.Ďakujem

lilyianka
28. sep 2017

@sandrita124 ja som bola na Hyfosy,zistili,ze v tomto smere vsetko ok,priechodne....absolvovali sme uz parkrat vklad
Vysetrenie trva asi minutu,pre mna bolo dost neprijemne,ale vydrzala som....po vysetreni vsetko v piriadku,nebola som ani unavena ani ziadne komplikacie

sandrita124
autor
28. sep 2017

@lilyianka a babo este nemate?ako ste na tom teraz?

lilyianka
29. sep 2017

@sandrita124 stale nemame,teraz beriem lieky a pojdeme znovu na vklad

sandrita124
autor
2. okt 2017

@lilyianka velmi va drzim palce nech to vyjde🙂 a v ktorom CAR? Ako to cele zvladas?u mna sa striedaju nalady jak na horskej drahe 😂 chvilu som pozitivne naladena tesim sa z maličkostí a tak ale potom hlavne pred menzesom a cez neho mi je na nic som smutna ze sa nam nedari pocat aj si obcas poplacem.hlavne mi je neprijemne vidiet tehotne zeny ja im to prajem len mi je to luto ze na mna sa to šťastie neusmialo

solomor
2. okt 2017

Ja som bola na hyfosy v priebehu septembra. Musim povedat, ze to bolo hadam 10x lepsie, ako som cakala. Pravda, asi hodku predtym som si vzala Ibalgin, tak neviem, ci aj ten ako analgetikum pomohol, ale pocitovo to bolo super. Mam za sebou uz zopar IUI a celkovo neoblubujem ked mi v partiach sibrinkuju zrkadlami, ale v tomto pripade (mozno prave vdaka ibalginu) to bolo o dost menej bolestive, resp neprijemne.
Ak chces vediet priebeh, tak moj lekar najprv spravil normalne vaginalne sono, potom sondu vytiahol, vlozil zrkadla, dezinfikoval a odobral nejake vzorky. Potom vlizili ten kateter ci hadicku ci co do maternice, tu tam nechali. Vytiahol zrkadla a znova vlozil ultrazvukovu sondu. To uz bolo veru aj ten koniec hadicky v maternici vidno. Ja som nic zasadne necitila, a to mam ozaj nizku toleranciu, mierne napinanie v pobrusku som citila, ale ziadne nejake krce alebo co. Potom zacala sestra stlacat striekacku napojenu na hadicku s tou penou, to som aj ja videla na obrazovke, ako putuje, aj som nieco mierne citila take napatie, ale vravim, wiadne vyrazne krce, ani nic. Neviem, akou rychlostou tam tu penu/roztok vtlacali, ale moj doktor to tam preskumaval hadam aj 10 minut: najprv jeden vajecnik, potom druhy, z kazdej strany. Ale tak aj pre mna to bolo zaujimave a aj mi tam povysvetloval, ze co si mam vsimat, ze je dolezite vidiet pohyb tej tekutiny.
Takze priebeh bol ozal super, mala som obavy, ale zjavne zbytocne. jedine, co som necakala, bolo to, ze ta tekutina potom po skonceni moze vytekat. Ale sestricka mi dala vlozku, takze to bolo ok, plus do vecera v ten den som mala spinenie. Ale cez noc a na druhy den uz nic.
Ozaj, a tiez ziadne krce ani nic som nemala ani hodku ani dve po; aj ked je pravda, ze ten ibalgin asi este posobil.

lilyianka
2. okt 2017

@sandrita124 my sme v GF...mame tam este 4 mrazakov tak to chceme vyuzit a ak sa nepodari dame cca rok pauzu nech si aj telo oddychne a dam sa dokopy a ked tak by sme skusili Brno...ale to je vo hviezdach
Ako to zvladam? Ako kedy...mam obdobia ze ma ide porazit od jedu a potom take ze je mi to jedno...terwz mam nastastie to druhe 👍
Najhirsie to bolo ked nam prvykrat nevysiel vklad...to som zle prezivala,lebo som myslela,ze to urcite vyslo....
Takisto som to zle znasala ked mi zname a kamaratky pov3dali ze su tehotne alebo ked na fb vidim ako sa kazdu chvilu niekomu narodi male...ja im to samozrejme prajem 😇 rada pestujem babatka..nie som z tych ze ich ani nemozem vidiet...ved oni za to nemozu a vzdy vravim...dajte mi ich na ruky nech sa to na mna nalepi 😁

lilyianka
2. okt 2017

@sandrita124 a kedy ides na hyfosy?

sandrita124
autor
2. okt 2017

@lilyianka štvrtok.som na tom podobne tiez mi je luto ked vidim na fc znamych ako davaju foto babatiek a pocujem ze je niekto zo znamych tehotna.je to tazke mala by som sa tesit s nimi ako ja ked vidim babo tak sa rozplivam ake krásne zlate aj sa nan usmejem len ten kto to nezazil nevie ake je to hrozne na psychiku zeny chlapi to lepsie znasaju.vy chodite do bratislavy gf?

lilyianka
2. okt 2017

@sandrita124 ano do Ba chodime....
Nuz mozu ti aj hovorit zarucene rady ako sa dopracovat k dietatu,ale ked ty sama vies,ze to nejde tak je to skor na skodu ako uzitok...chapem,ze ti ludia to nemyslia zle...vies kolko som sa ja nejedovala ked mi vselikto daval "dobre rady" a pritom s prepacenim prd vedel...

sandrita124
autor
2. okt 2017

@solomor dakujem za informácie🙂 a co vam dalej odporucili?partner ma spermie v poriadku?pojdete na ivf?ako dlho sa snazite?

solomor
3. okt 2017

@sandrita124 Doktor zhodnotil, ze vsetko v absolutnom poriadku, fyziologicky ziaden problem. Spermie su stopercentne, kedze su od darcu. 😉 Este skusim dva IUI, no a potom smer IVF, tak sa vyjadrili (a odporucili) aj obaja moji doktori.

tuqanqa
17. okt 2017

@solomor ja som to absolvovala dnes a úplne stejne ako opisujes, jedine bych dodala že me bolo nepríjemné ako zaviedol hadicku cez kŕčok, také pichanie..
Ja som bola ráno a večer už som nesplnila. Tiež som si myslela že to bude 100x horšie, bola som viac vystrašená ako bolo treba. A ešte jeden rozdiel , me sestrička hodinu pred zákrokom pichla nejaký oblbovak ale myslím že by som to dala aj bez toho.

pramen32
20. apr 2021

Ahojte, dnes som absolvovala hyfosy a je mi nevoľno, trocha na vracanie. Je to prosim normalne ? Ďakujem za pomoc

pietrula
14. júl 2022

@pramen32
@tuqanqa
@solomor
@sandrita124 Baby, robili Vam pred hyfosy kompletne kultivacie? Aby sa nezaniesli do maternice bakterie? A dostali ste preventivne antibiotika v den zakroku ?

tuqanqa
14. júl 2022

@pietrula ja už si nepamätám.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre