Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

lucinka3289
30. jan 2014

@didulienka11 no uvidime dufam ze to vyslo ak nie snazilkujeme sa dalej

mily7
30. jan 2014

ahojte babenky, nic som netestovala dnes, to je velka vyhra v boji samej so sebou🙂)) mam sa citlivo. plakala som doobeda pri filme co siel a my sme sa hrali a tak jooj take divne skarede smutne pocity. inak fine. uz kvazi uplne vazne cakam menzes a vravim si ze mam aj tak krasnu rodinku hoci mam ten pocit, ze by som chcela rozsirit, ale tak tesim sa z kazdeho noveho slova ktore maly povie aspon. drzim vam prsteky ak to niekomu pomoze a nevyjde test babenky ked budete chciet by smutne nie je to najlepsie ale skuste si povedat, ze dobre je, tak ma byt, este neprislo to prave vajicko, pekne si pockame radsej na to najsamlepsie zdrave uhniezdenie a krasne tehulkovanie ako mat falosnu nadej a neskor by odislo. drzim vsetkym prsty a prajem veeela zdravicka a stasticka. lebo aj na titanicu vraj boli vsetci zdravi, len im chybalo stastie🙂) ozvem sa pa

mily7
30. jan 2014

@didulienka11 ahoj. syndrom polycyst. vajecnikov ma moja sestra. snazili sa o tehu 3 roky. ona ale nochodila k lekarovi riesit kedy ma ovu alebo nie. myslim, ze jej na to prisli az neskor ked sa snazili ale aj tak to neriesila. jasna, ze to nemusi byt vas pripad, chcem len povedat, ze ja by som to riesila cestou lekara, kedze viem asi ako tuzis po babetku. a poznam aj lekarov ktory moc neriesia. uz som vymenila pravu gynekologicku ktora ma strasila cystou ale nemali miesto v nemocnici. prosto ak ze vas lekar odpinka baby nedajte sa. niekde pisu ze po tridsiatke alebo 35 neviem aj pol roka snazenia staci na to aby vas lekar riesil. netreba dlho cakat. vela stastia mozno budes skor tehu ako my co nam nic nie je

bar12
30. jan 2014

@mily7 pekne si to napisala 🙂 mne sa akurat rozvinula prava ovulacna bolest, tak od zajtra mozem zacat odratavat dni a budem o chvilu na tom rovnako ako vy, co vas svrbia prsty na testovanie :D

lucinka3289
30. jan 2014

@petulla28 tak mrcha nakoniec prisla

petulla28
31. jan 2014

@lucinka3289 hm ☹ mrzi ma to,ale ide sa dalej,podari sa v tomto cykle uvidis.pravdeppdobne sa k tebe coskoro pridam.test aj dnes snehobiely.teplota sice stupla o 2 desatinky a na M sa necitim,ale test uz by fakt asi volaco ulazal na 11 DPO...

petulla28
31. jan 2014

@mily7 ahojky, klobuk dole, ze si netestovala. Ja som dnes skusila...a nic, ale nejako ma to nezlomilo. Beriem to s uplnou rezervou. Mozno preto, ze sa mi drzi teplota stale hore, ked klesne, tak to zamrzí a ide sa dalej 🙂
Daj vedieť ako pokracujes a hlavne ber vsetko co pride s usmevom. Vsetko co sa deje, ma svoj dovod, tak ako pises, mozno este nie je ten spravny cas a moznooooo len testy nam nechcu ukazat vysledok a uz je zamiesene 🙂

petulla28
31. jan 2014

@bar12 ahojky, tak ovu uz prebehla vravis? teplotka sa dvihla, ci este nie? tak drzim palce, nech si viac trpezliva o takych 10 dni 😀

bar12
31. jan 2014

@petulla28 ahooj, este nehadz flintu do zita, do pondelka este casu dost 🙂 no folikul urcite v noci praskol, lebo uz ma neboli, ale pred tym, nez som sla spat to bola bolest, az do krizov mi to islo.. Uz som davno az taku bolestivu nemala... A rano teplota 36,0..od zajtra by uz malastupat nie? Alebo uz dnes mala byt vyssia?

petulla28
31. jan 2014

@bar12 pekne si klesla od vcera, takze pravdepodobne dnes je ovulka a zajtra by mohla byt teplotka kustik vyssia. Tak daj vedieť, či si stúplaaa...ja dnes 37,1, co ma dost prekvapilo, lebo vcera vecer som si len tak z prce odmerala a mala som 36,9. Merala som si po veceroch asi 4 dni po sebe o tom istom case a stale bolo 37,5...a vcera taky pokles o viac ako pol stupna... a dnes takyto vzrast ráno, je to viac ako zaujimave. ale tie vecerne neberiem do uvahy....ked som mala tych 37,5 tak mi bolo straaasne horko vecer, uplnu horucavu som citila a vcera , ked som mala tych 36,9 tak mi bola totalna kosa......Som zvedava na zajtrajsiu teplotu aj tvoju, aj tu moju 🙂 🙂

bar12
31. jan 2014

@petulla28 no tak ale to je fakt zaujimave 🙂 uz by v lutealnej faze az tak skakat teplotka nemala ci? No to som teda zvedava aj ja :D ale dnes skus netestovat uz! Daj nam slub, najskor v nedelu 🙂

sue250
31. jan 2014

baby ake maju byt teploty ked je ovulka? vyssie nad 37. Ja som si nikdy nemerala a ani to takto nesledovala tak preto sa pytam.

petulla28
31. jan 2014

@bar12 joj no dnes nebudem, ale zajtra som mala v plane skusit 😀...pozri mne to nerobi zle ten biely test. ked mi to zacne liezt na mozocek a sibenkat z toho, tak prestanem, ale v tejto chvily ti to asi neslubim 😀
no mne prave teploty vobec neskacu, ved kukni do temy grafy BT na strane 7718 mám moj graf. a mam praveze az podozrivo ustalene teploty.....to len hentie vecerne boli take divoke, ale tie neberiem do uvahy.......

bar12
31. jan 2014

@sue250 ahoj, myslim, ze sa to neda takto jednoznacne povedat, je to dost individualne 🙂 ale teplota zacne stupat az po ovulke vdaka progesteronu..myslim, ze min o pol stupna ako pred ovu..

bar12
31. jan 2014

@petulla28 aha jasnee, nejak som sa do toho zamotala :D no bodaj by to bolo sposobene fazulkou! Boze baby ja tieto vase stavy tesne pred mrchou prezivam jak vlastne :D mala by som obmedzit pristup na MK 🙂) a citis sa inak ako obvykle pred ms? Ci klasicke PMS? Ja ked som bola tehu s prvym , nebolo nic zvlastne.. Az trochu neskor asi az po troch tt zacala nevolnost..

bar12
31. jan 2014

@sue250 ale @petulla28 je v merani profik, urcite ti povie viac :D

petulla28
31. jan 2014

@bar12 tak to tolko neprezivaj, ber to s lahkostou 🙂 no co sa tyka priznakov tak som uz mala asi vsetky co existuju, ale teraz uz ani velmi nie...... na mrchu sa vobec necitim. nie som taka nervozna, ako zvyknem byt pred M, nemam chut na sex a mam vyssiu produkciu hlienu, ako zvycajne. byva mi horuco a mavam busenie srdca a dychavicnost, ale toto vsetko moze a nemusi byt tehotenstvo 🙂 jaj a par dni som mala neskutocne nafuknute brucho, strasne ma nafukovalo, nech som zjedla cokolvek. ale toto vsetko moze byt PMS :D. jaj a pobolievanie a pichanie v podbrusku mam skoro furt od ovulky, ale to mavam aj normalne........najhorsie na tom vsetkom je, ze ci budes na MK, alebo nebudes, aj tak sa budes sledovat od ovulky dva tyzdne skoro v jednom kuse. teda ja to aspon tak mam.....chtiac ci nechtiac, neda sa na to nemysliet........

petulla28
31. jan 2014

@sue250 ahojky. No teploty su pred ovulaciou nizsie a po ovulacii vplyvom progesteronu teplota stupa. Kazda ma teplotu inu. Ja osobne meriam dole, teda nie v ustach🙂
Pred ovulaciou su teploty u mna v rozmedzí od 36,3-36,5 a po ovulacii od 36,6 do 37,1......ovulacia nastava vacsinou posledny den nizkych teplot a nasledne teplota po ovulacii vrastie a drzi sa vyssie az kym nepride mrcha.teda pred mrchou vacsinou klesa. Na to, aby si zistila, kedy u teba ovulacia nastava je dobre merat kazde rano v rovnakom case predtym, ako vstanes z postele a zapises si kazdu nameranu hodnotu. Ak sa teplota drzi viac ako 18 dni po ovulacii a neklesá, tak sa pravdepodobne jedna o tehotenstvo....na tejto stranke najdes vsetky informacie, ktora by Ta mohli zaujimat, ak mas v plane zacat merať teplotu......http://merenibt.xf.cz/index2.html. 🙂

petulla28
31. jan 2014

@bar12 ze profík 😀 😀 😀 😀

sue250
31. jan 2014

dakujem. dufam ze mi z toho nesibne, ale asi cim viac sa na to sustredim asi tym horsie(. Beriem kyselinu listovu vcera som objednala aj vitamin e+selen, ta dufam ze mi z tolkych vitaminov telo neskolabuje))) a baby co sa tyka priznakov ja mam vsetky priznaky tehu : ranne nevolnosti, dnes kolegynka donesla tresku tak ma naplo, vsetky sa pytali ci nie som tehotna a ja ze nie bohuzial ☹ bolia ma prsia skor lamaju, citim sa unavene, a to som zdrava jak ryba)))))))))))))

petulla28
31. jan 2014

@sue250 no ktovie, ci sa lekar nezmylil a nakoniec ovu predsa len bola🙂 tym ti nechcem davat falosne nadeje, ale aj lekari sa obcas mozu zmylit. ktorý deň cyklu si dnes? ono PMS s tehu priznakmi su celkom dost podobne, ma to na svedomi progesteron, ktorý ti sposobuje unavu, nafuknutost a aj bolest prs.....co sa tyka merania, ak by ta to malo stresovat, tak s tym urcite nezacni......a vitaminiky ti urcite neublizia....ja beriem tiez kyselinu, teda beriem ju od ovulky, dovtedy som brala inofolic....davam si cecko a obcas, ked mam krce tak aj magnezium.....jezis treska. mnaaaam 😀 😀 😀 😀 ja by som teraz zjedla vsetko. som v jednom kuse hladna 🙂

sue250
31. jan 2014

petulla28: aj mne to napadlo co teba, ale ta urobila mi utz. Ta by daco videla aspon to ze vajicko prasklo. No uvidime, lebo podla vypoctu sme sexovali kedy by som mala mat ovulku, ale napamatam si ci som mala hlien . ale bolest vajecnikov bola. Ale bola som aj prechladena. Sak uvidime to by bolo keby som bola - to asi fakt zazrak)))) Ale nie februar taky pekny mesiac to tulenie necham nan))) Inak moja dcera bola splodena v januari to by sa nam pacilo)

bar12
31. jan 2014

@petulla28 no asi mas pravdu, tu sa aspon podelime o svoje pocity 🙂 teraz som si merala a ze 35,8 ale inym teplomerom.. Zacinam byt nejaka podchladena z tej ovu :D

petulla28
31. jan 2014

@bar12 no keby si si odmerala v inu hodinu a na inom mieste, tak mas zase inu teplotu 🙂 . preto sa odporuca merat v rovnaku hodinu ( ihneď po zobudení, lebo pohyb a akakolvek aktivita teplotu ovplyvňuje) , na rovnakom mieste a s rovnakym teplomerom 🙂 aby si si mohla porovnať akúkoľvek zmenu teplot a vedela tak určiť den ovulácie....Fakt ju mas nizucku tu teplotku, ale v ustach zvykne byť nižšia.... je to ok, neboj sa, nie si podchladena.....

meggie1984
31. jan 2014

Ahojte, rada sa k vám pridám, ešte musím prečítať pár strán, nech som o vás v obraze. Dúfam, že ma zoberiete medzi seba a neprejde veľa času a uvidíme všetky //.

Ja mám doma už dvoch zbojníkov 6 a 8 ročného, ale nový vzťah, nová rodina...priniesli so sebou veľkú túžbu po ďalšom drobčekovi.

Poslená mrcha 13.01.2014 a zopár ,,pokusov" už bolo, tak uvidíme, či sa nám zadarilo. Obaja veľmi túžime, aby sa bábo narodilo do konca tohto roku, tak uvidíme, či sa podarí. 😉 Bude to priateľove prvé bábo.

petulla28
31. jan 2014

@sue250 no lekar može vidieť žlté teliesko ( ktoré vzniká po ovulácii), ale aj nemusí. Nie vždy sono musí ukázať a možno to len prehliadol.... Čo ty vies, mozno naozaj motyka vystrelí, ale tak netreba sa na to spolihať 🙂 . To by asi ani sám lekár nechápal,ale stávajú sa rône anomálie. Ktorý deň cyklu si?

petulla28
31. jan 2014

@meggie1984 ahoj Meggie, jasne, ze ta prijmeme. Páči sa mi, že znovu táto téma ožíva.Vitaj medzi nami. Držím Ti palce, nech sa coskoro podarí. Ak tvoje cilso za nickom znamena rok narodenia, tak sme rovnako staré 🙂 Ale ja zatiaľ nemám žiadne detičky. Verím, že tento rok sa nám podarí a budeme sa tešiť z tehulkovania......

sue250
31. jan 2014

petulla28 ja som si robila ovu test 19 bola slaba ciarka 20. slaba 22 silnejsia ale nie moc a doki mi povedala ze msm zle testy.kupujem ich tu od bab.no ak som mala oficialne ovulku 22.1 tak som 10 dni po tak to ratate?

mily7
31. jan 2014

ahojte babenky. co nove? kto je tehotny? my sme dnes boli vonku, maly nervozny aj za mna🙂) ja len troska podrazdena pripisujem to pms. inak mi doslo, ze asi budem jedina stastna tu ak neotehotniem teraz. doslo mi, ze prve tehu bolo v januari, mal sa narodit v oktobri. v marci som potratila..neviem ako by som presla tie mesiace ak by to vyslo. urcite by som sa tesila ale predsa aj bala, hoci viem, ze na nas dava pozor z hora. mozno to dozici teda tobiaskovi surodenca za tu vsetku bolest ktoru sme prezili. tazko.

maly spinka, ja som zdriemla tiez, teraz odychujeeeem, kaslem na vsetky chudnuce kamaratky budeme doma dnes🙂) dojde tatik z prace, budu sa blaznit a urobime si krasny odychovy piatkovy vecer. vsetkym ovulujucim odporucam opustit kona, sustredit sa na pracu, romanticke chvile s manzelom, konicky a robenie dobrych skutkov🙂)) hocico ine nez testovat. nie je nic horsie ako ta cista biela tycinka. strasne sklamanie, aj ked je skoro proste mam pocit, ze clovek sa z toho zbazni. tak robte so sebou nieco zienky🙂) relaxujte, odychujte, kto nema deti von, von von, kino, vecera disca????hmmm asi nie uz🙂) drzte sa ozvem sa pa lucka

didulienka11
31. jan 2014

@lucinka3289 - to mi je luto :/ aj ja som takto tento mesiac skoncila. Ale ved nic sa nedeje ;) ideme na to dalej nie? a ako pisala @mily 7 - vsetko je dobre tak ako je ;)
@lucinka3289 - vy skusate od januara ci dlhsie?
@mily7 - moj lekar je strasny pedant, on nebude mat problem mi pozerat ovulaciu na UTZ ked ho poprosim aj skor ako o pol roka marneho snazenia sa ;) Ale verim, ze nebude treba....V marci mam rocnu kontrolu, tak ak by dovtedy nebolo tehu, tak sa s nim o tom poradim. Uricte to nenecham pridlho len tak, lebo mam uz 32, manzel 38 a nie je moc casu na vyckavanie :D

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre