Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

nezaaabudka
2. feb 2014

@meggie1984 kokso ja by som bola unavená ako koň po troch dvanástkach,uuuuf!! Ja "ne"čakám mrchu 5-6.2. ale mám divný pocit, že sa aj dočkám 😝 Mokro sa necítim, vlastne už nijako.. len ma pichá stále v boku, ale to asi z chrbtice. Neviem.

lucia1002
2. feb 2014

@petulla28
@bar12 dakujem za rady baby..zas som o nieco mudrejsia..od zajtra si to zacnem merat, len si chcem ist zajtra kupit digi teplomer, aby som mala svoj 😉 petulla28 a tebe drzim palceky, aby si si mohla tie topanocky kupit a spravit radost drahemu 😉 ja mam este dlhe cakanie pred sebou..

lucia1002
2. feb 2014

@nezaaabudka
@bar12 dievcata, aku kyselinu listovu beriete? Ja mam momentalne tu, ktora je aj so zelezom, ale chcela by som si skusit kupit cistu, bez zeleza..
@sue250 a su dobre tie testy od lauritky? Bo aj ja nad nimi rozmyslam..

nezaaabudka
2. feb 2014

@lucia1002 ja mam Femibion, lebo v lekárni som uvažovala nad čistou kyselinou a pani mi povedala, že je zbytočná, lebo potrebujem aby obsahovala ešte čosi, aby sa lepšie vstrebala.

bar12
2. feb 2014

@nezaaabudka no vidis, ja 162cm ;)

bar12
2. feb 2014

@lucia1002 ja mam cistu od Naturvita..

zuzimalinka
2. feb 2014

@siska765 ahoooj ;) tak teda stretavame... ;)hadam cim skor budeme opat tehotne..aj ostatne baby ;)

zuzimalinka
2. feb 2014

@nezaaabudka aj ja femibion..a pichama tiez vlavo skpro do chrba..asi sa mrche nevyhnem :-/

zuzimalinka
2. feb 2014

@nezaaabudka potom ked donosime odkojime poyom budeme pracovat na tehlickach 😀 he
a prechadzka bola super..ako na jar slnko svietilo a 7°C

mily7
2. feb 2014

@lucia1002 ja som vysadila hak v decembri ci novembri. musela by som kuknut do kalendara. inak 2x som otehotnela z toho raz velmu uspesne s porodom a hukajucim nadhernym syncekom hned po vysadeni hak. prave v ten mesiac. bolo to najsamlepsie🙂) ja mavala cykly kadejake cez 30 dni nikdy nie presne a velke bolesti takze som to takto do toho sla. ja som sa radila s niekolkymi lekarmi a povedali, ze v pohode da sa a bez problemov takto otehotniet. takze ja ludom co maju problem s cyklom by som len odporucala,🙂) otehotniet hned ked chces je predsa to najsamlepsie🙂 keby nieco pytaj sa.

siska765
2. feb 2014

@zuzimalinka jasne ja uz od zajtra idem na to 🙂 dnes mi skoncila MS tak snad sa uz zadari 🙂 tfuj tfuj a vsetkym ktore sme v tejto diskusii 🙂

siska765
2. feb 2014

@zuzimalinka
@mily7
baby myslite ze je dobre uzivat duphaston alebo utrogestan na udrzivanie tehu hned od zaciatku?alebo od coho zavisi ci to doktor predpise alebo nie?dik

meggie1984
2. feb 2014

@nezaaabudka Tak som na tom aj ja, padám doma už na hubu, vidina sprchy a posteleeeee. Zo začiatku to bol krutý zaberák, teraz už takto ťahám na smeny 4 rok a raz je lepšie, raz horšie...

zuzimalinka
2. feb 2014

@siska765 no ked som bola tehu predpisalmi utrogestan hned brala somho do 13tt na podoru tehotenstva zmenila som lekara ten predpisuje tusim dufaston a zavidi od lekara ...

sue250
2. feb 2014

lucia1002 baby pisali ze su ok.tak dufam objednala som si 10 ovu s 10 tehot.testov nech mam co minat))))

hwiezdinka
2. feb 2014

@siska765 ja som brala duphaston od 5 tt /nepomohol, mala som MA) a teraz tiez budem, ked zistim, ze som tehu. Doktori predpisuju, ak si uz mala predtym potrat.

siska765
2. feb 2014

@hwiezdinka aha ja som mala 2xMA a doteraz mi ho nedal ae zajtra chcem ist k nemu lebo sa uz mozme zacat snazit tak sa ho opytam, ale teda ked ti j tak nepomohol tak potom je asi na nic

siska765
2. feb 2014

@zuzimalinka a nemoze v ziadnom pripade uskodit?je to to iste?myslim duphaston a utrogestan

strihalka
autor
2. feb 2014

@lucia1002 testy od lauritky jsou ok, nemusis mit strach ;)

hwiezdinka
2. feb 2014

@siska765 no vies, ak nieco nie je v poriadku, ani duphaston nepomoze...priroda si to vyriesi po svojom. Ja mam za sebou zial uz 3 potraty, teraz verim, ze mi tokonecne vyjde v poriadku! Mne uz pri 3. tehu dr. nasadil duphaston. Utrogestan je podobny, len sa myslim podava vaginalne.

siska765
2. feb 2014

@hwiezdinka aha ale myslis ze je teda prospesny?ci nemoze aj uskodit babu?tak som to myslela

siska765
2. feb 2014

@hwiezdinka a ani ti neprisli ani pri jednom na to co bolo pricinou?ci ste nepatrali?

siska765
2. feb 2014

@zuzimalinka teda ze ci je lepsie to uzivat alebo nechat na prirodu

mily7
2. feb 2014

@siska765 ahoj, ja som brala duphaston neviem ci pri druhom tehu. ja som sa zlakla, ked som citala vedlajsie ucinky. lekari ho predpisuju len tak akoze lentilka ale nechcem nikoho strasit, ale myslim si, ze ked je take nebezpecne zobrat ibuprofen alebo hocico hlavne na zaciatku tehu do tych 3 mesiacov, tak davat si duphaston, ja by som radsej nebrala ani pri dalsom tehu. musim zistit u gynekologicky co povie. ale je to tak ak je vsetko o.k. tak bude a ak nie tak netreba prekabacovat prirodu asi.

siska765
2. feb 2014

@mily7 aha takze si ho brala a donosila?

hwiezdinka
2. feb 2014

@siska765 uskodit urcite nemoze, bezne ho predpisuju, aj pri problemoch s ms, aj pri tehu. Spytaj sa svojho dr., vysvetli ti co a ako. Po 3. MA sme absolvovali vsetky mozne vysetrenia (hematologia, genetika obaja, reprodukcna imunologia obaja, spg, mikrobiologia), teraz este som bola na odber moču a celkovy krvny obraz. Vsetky vysledky mame v poriadku, tak doktori len krutia hlavou... Ty si bola na nejakych vysetreniach?

siska765
2. feb 2014

@hwiezdinka ja som o prve prisla "vdaka" toxoplazme a inym virusom ,ale to uz mam ok ,o druhe minuly rok ,asi som sa mala viac setrit.Takze dufam ze to do tretice vide,budem viac oddychovat.Mame za sebou obaja genetiku, ja aj stitnu skontrolovanu, tiez mam hysteroskopiu za sebou ci je maternica ok, a inak nic ine ,potratila som v 3.mesiaci obe.

hwiezdinka
2. feb 2014

@siska765 tak to je mi luto, ale aspon viete pricinu, my nevieme ani to ☹ Ja verim, ze vam to vyjde a vsetko bude dobre do tretice 😉 Drz sa! 🙂
Mne sa to tiez stalo vzdy v 1. trimestri, naposledy 11tt.

zuzimalinka
2. feb 2014

@hwiezdinka moja sestra tiez 3krat potratila a ked cakala stvrte nemala absolutne ziaden problem v tehu..dost mozne ze pred tym cakalachlapcov? Utrogestan sa moze aj aj... ;)

hwiezdinka
2. feb 2014

@mily7
@siska765 No treba si uvedomit, ze je to chemia, takze najlepsie je nic nebrat...na druhej strane je kopec bab, ktore duphaston uzivali a maju zdrave babatka.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre