Ideme na to od januára 2014

strihalka
28. okt 2013

Pokud aj vy, tak se pridejte🙂
Mame pred sebou posledni mesice, kdy budeme bez stresu ci to tento mesic vyslo alebo ne...😀
Ja osobne se na tehotenstvo uz hrozne tesim, doma mame jednoho certika Victorku a radi by sme pre malou sourozence..
Tehotenstvi je to nejkrasnejsi obdobi 🙂

adus26
3. feb 2014

@majkuska Ďakujem za radu

mily7
3. feb 2014

@bar12 jaaaaaaaaj zeny vratil sa mi muz po 40 min vonku s malym. lebo ani hod nevydrzia 😠 .... no bar pocuj skus ty zachovat pokoj ked on ma sok a ak nepomaha vies tvoj klud na neho, že rozpravať, tak fúkni vzduch neviem co si skusala na synka a ak nie tak skus len obmyt studenou vodou, namáčaš si ruky a pocapkáš po tvári poprípade ak nemáš poruke štípni ho. ide v princípe o odvedenie pozornosti inam. niektorym detom to trva aj niekolko rokov, ale zvyknu to robit pri hysterii, od zlosti hlavne. a jedna metóda vraví, robiť to isté čo on ,to znamená netváriť sa, že je to v poriadku ale ked place, ze ho to boli kricat aj za neho, jaaaaj boliiii boliiiii , boliiii, boliiii ale bude dobre. metoda rychleho obcerstvenia. ako vo fastfoode. povies to iste co on aj s tonom hlasu pritakas prisposobis sa synkovi a potom az povies ze bude dobre, prejde to a tak. mozno nieco pomoze, zelam vsetko dobre.

mily7
3. feb 2014

@nezaaabudka blbooost🙂) tehu v zime je super. jedno leto zacinas, uzivas si leto a druhe uz kocikujes a ak ti ma kto postrazit male uzivas si leto zas. byt v lete s bruchom je podla mna velky zaberak. a v zime ja zimomrava chodila normalne s otvorenou bundou a dychala ten uzasny studeny vzduch🙂)) v lete by som asi skolabovala uz. a nohy ti nespuchnu lebo bude chladno, teplo robi zle, tak len pekne do toho. bude super. hlavne nech nie je poladovica to je najdôlezitejsie🙂)

mily7
3. feb 2014

@petulla28 ja som tu hlavne kvoli tebe a konecne som sa dostala k odpovedi. jaaj tak ja dufam, ze ti to vyjde, uz som si vravela, ze kupim aj ja teplomer, aspon budem vediet ci som tehu na buduce🙂) kedze mas teplotku vyssiu tak by si teoreticky mala byt tehu. a spinenie ak je niekolkodnove v case menzes tak by sa tiez mohlo pokladat za menzes ale taku tehotensku menzes. to byva aj ja som mala. no moja ale pekne to beries a tak to ber, ak ma odist, ze je to slabe vajicko a pod nech si ide este take malinke make nepoviem nic lebo to nie je pravda ze je to nic, ale no lepsie ozaj takto prirodzene menzes ako neskor a rozmyslat uz nad tym. ani sa nepozastavuj ak by nahodou nevyslo. nabuduce bude dobre. nechcem davat falosne nadeje chcem povzbudit hlavne. podla mna by to mohlo vyjst, kedze ti je zle a hcg nemusi rychlo stupat!!!moze aj pomaly. mne sa zda ze ozaj az po menzese mne sa ukazovali duchovia a az tak o tyzden ta palicka kvazi zosilnela. no jo neviem ti poradit ako udrzat dobru naladu teraz, najhorsie je to ked clovek vie a caka. pij zazvorovy cajik, zostavaj v pohode, ak to vyjde musis byt kludna, ak nie menzes je sucast toho ze sme zeny a mozme mat deti tak si povedze ze si aspon zdrava, telo funguje ako ma a je dobre. telo potrebuje este cas a prosto bude na buduce. drzim silnoooo prsty hlavne nech si v pohode. drz sa.

cherset
3. feb 2014

pridavam sa k skupine, uvidime ci januar nieco prinesie 🙂

didulienka11
3. feb 2014

Ahojte dievcata, vsetkym cakajucim/necakajucim na mrsku drzim palce aby neprisla ;) A tym, ktorym to tento mesiac neklaplo (ako nam) nech rychlo ubieha cas do dalsej ovu a hlavne nech ovu pride a nech je jasna, aby sme vedeli, kedy na to ;)
@petulla28 ja neviem preco ale ja mam taky pocit, ze cochvilu budes mat silne ciarky na teste ;)A to mamvam velmi dobru intuiciu ;)
@mily7 velmi sa mi pacia tvoje prispevky ;) Aj ja poznam take, ze len co mladenci vystricia nos s dveri tak ani nie do celej hodinky su spat :/ ach jaj! chlapi!!!! ja som bola na rizikovom pri malom a teda som si to poctivo odlezala od 5tt :( zial aj tak porod v 32.tt tiez som strasne dlho brala rozne hormony :( lebo som na zaciatku krvacala, potom sa mi spravil hematom, potom som sa predcasne otvarala atd. atd. No proste to tu nebudem vypisovat a strasit nastavajuce mamicky :D urcite nikto z nas take tehu nebude mat a hlavne dufam, ze ani ja :D Ale tie hormony ma mrzia a zatial som presvedcena, ze pri dalsom tehu by som ich asi nezobrala...teda neviem, ako to budem citit potom, ked moj materinsky instinkt zacne robit vsetko pre to, len aby sa plod udrzal ale rozum mi kaze nebrat ich...som z toho sokovana, ze lekari ich presne ako pises predpisuju ako cukriky :( podla mna to je dost zavazne si davat hormony :( :( nas malinky sa narodil s Downovym syndromom (o com sme pocas tehu nevedeli) a za nic na svete by som ho nedala a som strasne rada ze je tu s nami a lekari mi hovorili, ze keby nebol zivotaschopny, tak ho ani hormony neudrzia ale odvtedy sa trosku inak divam na veci a treba doverovat prirode...ak plod nema prezit, tak asi nema ......no ale uz tu teorizujem a este ani tehu nie sme ;) kedze nam to tento mesiac neklaplo som si aspon spravila brutal detox criev ;) Snazim sa vidiet to vsetko optimisticky ;) Dr. Jonas mi vypocital 2.2. ako idealny den na pocatie, ale kedze to je 6. den menstruacneho cyklu a samozrejme ovu testik biely ako sneh sme to nechali tak ;)

petulla28
3. feb 2014

@mily7 Luci si strasne zlata, dakujem za povzbudenie

Celkovo mi baby pomahate vsetky....dakujem vám za to...
isla som z prace domov. naozaj mi nebolo dobre a ak by to malo byt tehu, nech som v co najvacsom klude.......podbrusko neboli skoro vobec, ale ten zaludok ty kokos, mam pocit, akoby som vypila vcera flasu vodky. Tak mi je na prd.....ani pomyslenie nemam na jedlo, jem uplne z donutenia....v puse mam pachut a rano mi srmdel moj parfem, tak ma naplo....ja si myslim, ze tehu som, len otazka je, ci sa udrzi, ked tak pomaly stupa hcg...lebo tieto prizanky by som asi normalne nemala. idem si lazkat babule. Myslim na vás vsetky. Toto je tazke obdobie, namiesto toho aby som sa tesila, ze som pravdepodobne plodna ( aj ked este nekricim), tak som nedockava. co má príst tak to príde a hawk. koniec 🙂

petulla28
3. feb 2014

@didulienka11 diky moc, zelam si to aj ja, len ten pocit u mna je teraz uplne opacny :D ze tam zajtra bude bielo....

mily7
3. feb 2014

@didulienka11 si zlata, dakujem, ze si napisala. uz tu mam cvrcka na nohach. ja som po potrate pocuvala ako je dobre ze sa nenarodilo, ze odislo. je to sprostost prepacte povedat toto zene co potratila. ze by bolo mozno postihnute. nie som svetec, nemam postihnute dieta, viem, ze by som bola vystrasena a rozmyslala co a ako by sme zili ale nie som zastanca umelych potratov a dokonaleho sveta. jedine co viem, ze napriek vsetkemu svojej nedokonalosti som si povedala, ze ak by aj bolo postihnute, milovala by som ho rovnako velmi ako na zaciatku. vtedy som videla chlapceka ktory bol postihnuty myslim ze mal mozg, obrnu. ja som prosto videla tu maminu a vedela som rovnako, ze je krasny, nadherny syn svojej mami a bol by aj moj taky. milovany. tazko to je, ale snimam klobuk pred tebou. nie je to lahke preto. len preto. to ze davaju rovnaku lasku ako zdrave deti o tom nepochybujem. preto ich mame.🙂) podla mna tvoje druhe tehu bude super. pretoze kazde tehu byva svojske ine a prosto si to zasluzis, nie?!!! tak to ber takto🙂) bude dobre.

mily7
3. feb 2014

@petulla28 ty si tehotnaaaaaaaaaaa🙂))))))))))

petulla28
3. feb 2014

@mily7 joj zlataa...budem to kricat, ked budem mat na teste kolajnice ako hrom 🙂

mily7
3. feb 2014

P.s. ja sa chystam stoj co stoj otehotniet vo february!!!! beriem spat nesledovanie sa a pod🙂) mam mrchu, som biela ako stena a z cisto praktickych dovodov musim otehotniet🙂))) mam dost, je mi ozaj zle, je to ooovela lepsie ako niekedy ale stale zle. no jo idem ohryzat zelezne tyce troska a venovat sa chlapom. pa

mily7
3. feb 2014

@petulla28 ja si myslim ze si🙂))) drz sa, jasne, chapem, pa peti

didulienka11
3. feb 2014

@mily7 ja som velmi rada, ze som to nevedela, lebo prizanavam, ze neviem ako by som sa rozhodla...ale je to nase vsetko, to najlepsie v nasom zivote a myslim, ze taketo deticky vedia tu lasku prejavovat este intenzivnejsie....je uplne uzasny ;) A zasluzi si toho naj super surodenca, tak dufam, ze nebudeme na neho/ju pridlho cakat ;) Som nasrsena, ze doteraz som mala po porode celkom stabilny 28 dnovy cyklus, co som pred tym nemala a zrazu ked sa zaciname snazit, tak sa mi rozhadzal :( :( :( A ovulacia bude zas tipos bingo.....

didulienka11
3. feb 2014

@lucinka3289- ty kedy ocakavas ovulku tento mesiac?

nezaaabudka
3. feb 2014

@mily7 no vidíš a pre mňa to bola čístá katastrofa, čižmy ma tlačili, bundy som musela nosiť manželove s dlhými rukávmi, lebo v novembri by bola somarina kupovať tehu vetrovky.. a v lete som už nemala malého novorodenca, tak som sa nebála ani horúčav. NO každému vyhovuje niečo iné.. ja som moje tehu považovala za najkrajšie obdobie v čase v akom bolo, ale 100 ľudí 100 chutí 😉 🙂

nezaaabudka
3. feb 2014

@mily7 držím ti silno palce na ten február!!! určite sa to podarí 😉

@petulla28 jááj a ty si tehuľa neboj nič! Nenahováraj si somarinky, všetko bude o.k., len sa možno pomalšie všetko rozbieha, ale to je o.k. Myslím na teba 😵

nezaaabudka
3. feb 2014

@didulienka11 aj môj obdiv máš, že to tak krásne zvládaš a silno držím palce, aby ste toho súrodenca mali pre synčeka čo najskôr 😵 😉

sue250
3. feb 2014

mily7 a ja sa chystam na februar uz mam pripraveny balicek: ovu a tehu testy, kyselina listova, vitamin e, teplomer a kalendar))) No a po ms idem na to!!!! Dufam ze z toho merania mi nepreskoci.))) 😉

mily7
3. feb 2014

@didulienka11 sialenstvo tie cykly. mne v 20tke doki povedal, ze hormonalna nerovnovaha v tele. porodte a bude lepsie. mam 31 po porode a nic sa nezmenilo🙂) cyklus ako stale, az teraz je bolestivost tento mesiac o cooosi lepsia. inak intenzita bolesti ci krvac. rovnaka ako predtym o tom ze cyklus si chodi kedy chce ani nevravim. a to som mala aj 2x kyret cistenie maternice takze som si myslela ze haadam nieco sa zmeni🙂) naivne

mily7
3. feb 2014

@didulienka11 ako si sa nakontaktovala na toho dr. Jonáša? vedela si aj cas svojho narodenia? a ako to funguje? plati sa a pod? dakujem.

mily7
3. feb 2014

@sue250 🙂))) to je super. perfektna vybava🙂)) urcite do das🙂

mily7
3. feb 2014

@nezaaabudka ja som nosila maminu bundu🙂) pozicana z vychodu na zapad🙂) topanky v pohode, ale mne nepuchli nohy. jasne, kolko ludi tolko chuti. mozno ze tvoje dalsie bude v rovakom case a mozno nie ale bude tiez super.

nezaaabudka
3. feb 2014

@didulienka11 a aký výpočet si si dávala pri Jonášovi? Malý či veľký? Ja neviem presný čas môjho narodenia, tak sme dali len malý výpočet.. ale aj tak som zvedavá či to zafunguje 😅 Ty si chcela vypočítať kedy plodiť dieťatko? Či len tak?

nezaaabudka
3. feb 2014

@mily7 bunda cestovateľka, hej? 😀 Mne na konci nohy na chodidlách dosť opúchali.. tak som bola rada, že v lete som väčšinou v šľapkách behala 🙂 Ale máš pravdu, aj keby neviem kedy bolo tehotenstvo, tak ak je všetko o.k. a človek sa teší, tak to obdobie je jeho najkrajším 😵

mily7
3. feb 2014

@nezaaabudka @didulienka11 uz neriesim jonasa🙂)) Neviem, citala som, ze nic moc a ze nakoniec otehotneli vtedy ked to pustili z hlavy, co mi dava ovela vecsiu logiku. este aj meranie bazal. teploty chapem a je to logicke v suvisl. s prirodou. ale jonas no nepisali vela nadsenych tehuliek, tak nejdem riesit.

nezaaabudka
3. feb 2014

@mily7 ja som Jonáša skúsila len tak, tiež som to nedodržiavala.. ale skôr ma zaujímal ten výpočet kvôli pohlaviu.. ale nič z toho, lebo na výpočet pohlavia musím vedieť presný čas narodenia čo neviem.. Ja som to dala urobiť len tak, zo srandy, dávali si to moje kamošky, tak som to skúsila zo zvedavosti 🙂 A ani som nemala naštudované ako to u nich vlastne funguje. Teraz už viem a tiež neverím 😝

petulla28
3. feb 2014

babulke dobre ranko prajem. spala som ako babo vyse dvoch hodin a naozaj mi je lepsie. Zjedla som teraz suchu ryzu, tak verim, ze mi nebude zase tak zle.....v robote som to nevedela vydzat, tak som sla domko.....pisete ako drak, ani nestiham citat 🙂

didulienka11
3. feb 2014

@nezaaabudka, @mily7 - joj dievcata to ja som si len tak zadarmo naklikala na nete ;) Ano viem presny cas narodenia, ale mne to proste nesedi, ze by to mohol vediet takto vypocitat, bez udajov o cykle. Akoze ja poznam par co roky, rokuce nevedeli otehotniet a ak ano tak potratila vzdy. Oni isli priamo k nemu a riesili to tam s nim a podarili sa dvaja zdravi synovia. Ale on ich aj riesil tymi jeho pripavkami, takze to viac verim, ze pomoze ako takto. Takze ja som to skor robila tak pre srandu kralikov ;)Ale asi idem merat aj ja ;) A mam doma 20ks ovu testov a od vcera 5. den testujem ;) pre istotu.....
Takze kto pokracuje vo februari zatial? @mily7, @sue250 a @lucinka3289?

nezaaabudka
3. feb 2014

@petulla28 aj tebe dobré ránko 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre