Injekcia Merional a vaše skúsenosti

andreao
16. júl 2007

Ahojte babulky.
Mate niektorá skúsenosti s inj. Merional?

makika
5. sep 2007

uvidím čo bude liečim ešte ten zápal mechúra antibiotikami, tak to potom vyskúšam

julietka
5. sep 2007

ahoj lorry-tebe doktor nepovedal kedy mas uzivat ten Merional? Tiez som uzivala Clostil-to je to iste co Clomhexal vzdy od 4 DC, teraz prvykrat picham merional ale az od 8 DC. Kazdy doktor (chodim do centra a vzdy k inemu}ma ine metody.Clovek aby sa v tom potom vyznal 🙂

erika-toto bola tvoja 3 IUI? ja ti tak strasne drzim palce, aj na nohach! 😵
Ozaj a ako si zareagovala na ten merional? tusim si niekde spominala ze si brala predtym clostil. Na ten si nereagovala?

erikae
6. sep 2007

ahoj jul.
dakujem velmi, ano bola to moja 3. IUI. Brala som predtym pri predoslych IUI clostyl. a reagovala som tiez, no teraz pri Merionale som pocula ako lekarka hovori, ze tam mam aj 19mm foliky. Tentokrat som ani nemusela pichat Pregnyl, predtym som ho brala vzdy. Teraz asi tak usudili podla hormon. profilu. No uvidime, budem to musiet vydrzat do 18.9.
Juli Ty ides na ktoru IUI? Kam chodis?
pa a pekny dnik

julietka
6. sep 2007

ahoj erika, chodim do iscare. tiez som stimulovala clostilom ale mala som vzdy len jeden folik. teraz ked mam merional tiez mam len jeden, ale vraj preto ze je stimulacia od 8 DC. Dnes som mala 18mm folik ale mam nadalej pichat Merional a v sobotu pregnyl a v pondelok moja 3 IUI. neviem ci to uz nie je neskoro-co ak folik dovtedy praskne 😒
Erika a Ty si mala kolko folikov?tych 19 mm mali uz v den IUI?
pekny vecer 😉

erikae
10. sep 2007

ahoj julietka, velmi Ti dnes drzim palce 🙂
ja som mala take foliky v pondelok, a hned v utorok som sla na IUI.
mne tentokrat Pregnyl nekazali, sla som bez neho na IUI.
neviem juli ako je to s tym praskanim.
snad to vypocitali dobre. urcite.
vela stastia

julietka
10. sep 2007

ahoj erika-tak uz mam tiez po svojej tretej IUI. Konecne by ta nasa tretia mohla byt aj posledna vsak? 😉
Ako sa Ti dari? Mas nejake pocity? Beries tusim utrogestan, vsak? Neviem aky je rozdiel medzi utrosom a duphastonom-ale tentokrat mam ten druhy. Po utrosi som nemohla nic robit - som bola ako opita!uplne vyradena..
Drzim palce nech sa Ti zadari! 😉 🙂

andreao
autor
11. sep 2007

Ahojte.
Erikae, mám jednu otázočku na Teba: Koľko injekcií Merionalu si vybrala? Ja mám ísť po 7. na kontrolu folikulov.

erikae
11. sep 2007

ahojte,
julietka, gratulujem a verim, ze tretia bude uspesna a finalna 🙂
beriem utrog. teraz nie som z neho tak unavena ako predosle razy. asi si uz organizmus zvykol. a neviem aky je rozdiel, zatial mi duphaston nikdy nepredpisala moja Dr.

andrejka, ja som vybrala 5 injekcii, brala som ich od 5 DC. a potom som sla 10 DC na krv a ultrazvuk, a hned druhy den som absolvovala IUI a bez Pregnylu.
uz zacinas pichat injekcijky?

julietka
15. sep 2007

ahoj erika, dakujem 🙂
Ako sa mas Ty, mas nejake ine pocity ako pri predoslych IUI? Neskusis testovat? 😉

erikae
16. sep 2007

Ahoj Juli 🙂
nebudem teraz testovat, aj ked ma to laka,
ale uz do utorku vydrzim. A ty ides kedy na krv?
teraz mam uz od piatka pocity ako pred menstruaciou, tak neviem
tebe je ako?

julietka
16. sep 2007

Ahoj erika-nahodou som sem nakukla a vidim ze si tu 🙂
Mna zacali velmi boliet prsia, to som doteraz pri ziadnej IUI nemala, ale prisudzujem to Duphastonu.Ten som predtym nebrala, a pozerala som si jeho vedlajsie ucinky - a je tam niekde spomenuta aj bolest v prsiach. Na krv by som mala ist o tyzden v pondelok, ale budem odcestovana takze pojdem ked sa vratime, alebo nepojdem vobec ked dorazi MS 😖

julietka
16. sep 2007

Erika budem verit ze nam to vyjde, ak ak nie teraz, tak raz urcite a dufam ze coskoro 🙂
Ak by vamto nahodou teraz nevyslo -co dufam ze ano 😉 pojdete uz do IVF?
Ja pojdem asi na tu laparku,lebo vraj ked chcem ist na IVF musim ju mat absolvovanu,aj ked mi to nedava velmi logiku ked pri IVF nepotrebujes priechodne vajcovody. No nie som lekar, mozno sa mylim, ale chcela som sa vyhnut laparke 😒

danielka7
17. sep 2007

Ahojte,dnes som bola na konzultácii výsledkov a odporučili nám metódu IVF-ICSI.Podali nám žiadosť do poisťovne a po schválení tejto žiadosti,budem si pichať inj.Merional.Ponúkli nám dva druhy injekcií-puregon pero za 15 000,- a Merional za 8 000,-.Rozhodli sme sa pre Merional.Stimulovať by som mala asi 2 týždne.To je ten merional naozaj taký drahý?Koľko doplácate teraz vy za tieto injekcie?

julietka
17. sep 2007

ahoj danielka-za Merional sme doplacali 380,-Sk len za jednu krabicku a mala som ich 7 ks. Inak mi lekar hovoril ze pri stimulacii na IVF preplaca nejaku cast poistovna-ale vtedy sa vraj dava na recept nejaka peciatka revizneho lekara, ci take nieco..na IUI si vsetko platis sama 😒

makika
17. sep 2007

ahoj danielka7 merional stojí jedna injekcia 380Sk takže podla toho kolko ich budeš potrebovať.Ja som brala len jednu denne takže to nebolo také drahé ale bolo mi to na nič. Mali sme ísť na IUI ale tá jedna dávka mi nevyprodukovala skoro nič.teraz si budem musieť dávať tri alebo štyri dávky za jeden den tak ma to bude stáť viac ako 8.000,-.

julietka
17. sep 2007

makika a tebe od ktoreho DC kazali pichat Merional ked vravis ze si dokopy nic nemala?

makika
17. sep 2007

od 5 DC, mala som 1 folik aj to nejakých 10mm

pecka
17. sep 2007

danielka, ja som za merional doplacala za 20 injekcii po 75j asi 5.000,- Sk.

makika - to sa ti potom uz viac oplati si podat ziadost na IVF-ko, lebo pri IUI mas len 15% sancu. A za injekcie zaplatis viacej!!! Cudujem sa, ze ti to doky nenavrhol sam, ked videl, ze si na tie male davky vobec nereagovala.

makika
17. sep 2007

pecka a to si mala niečo preplatené od poisťovne? asi áno.
no nebola som ani na jednej IUI len som si začala pichať Merional a dopadlo to ako som spomínala.Tak teraz čakám na mrchu ak nejakú dostanem bez liekov
a potom uvidím čo povie dr. Koľko stojí IVF?
Ale asi najprv pojdeme na IUI vyskúšať

pecka
17. sep 2007

makika - ano ten merional som mala ciastocne hradeny poistovnou, lebo to bolo v ramci IVF. Inac, so sa tyka uhrady IVF-ka, treba ratat s polozkou cca 30 tis, ale aj ovela menej, zalezi na tom, ake ukony sa budu robit, ci si priplatis ICSI, PK alebo PiGD. A merional je pri IVF-ku najlacnejsi preparat, najdrahsie su Gonal a Puregon - cca 16.000,- Takze tazko povedat, je to individualne.

danielka7
17. sep 2007

Ďakujem za odpovede,ja som ináč po zdravotnej stránke úplne v pohode,aj vajíčka mi normálne dozrievajú,tak dúfam,že ten merional zaberie.Mne vajíčko bežne narastá do veľkosti 23-25.
Julietka,ja nejdem na IUI,ale na ICSI.Manžel má zlý spermiogram,ale podľa mojich výsledkov nám doktor dáva šancu min.na 50%,čo sa mi zdá dosť dobré.Aj na základe mojho veku.Nechám sa prekvapiť.Musím veriť.

pecka
17. sep 2007

Danielka, takze ten merional by ti ozaj mohol stacit. Tak, prajem ti vela stastia, nech sa vam to zadari na prvy krat!!!! 🙂

julietka
17. sep 2007

ahoj peci, citala som ako si dopadla cez vikend, a tak som verila ze sa ti ten OHSS nespusti! ☹
TO muselo byt straaasne..
Dufam ze je ti uz trosku lepsie 🙂

pecka
17. sep 2007

ahoj julietka, dakujem. No veru, neobisiel ma ☹ . Take bolesti, ake som mala cez vikend som veru este nezazila, nemohla som ani dychat, ani chodit. Neprajem to naozaj nikomu. Dnes mi bolo uz trochu lepsie, ale s prichadzajucim vecerom sa mi zas plni brucho tekutinou, takze uz ledva sedim. Zajtra rano mi budu odsavanie znova opakovat. Tak sa mi zas ulavi. Dufam, ze to uz bude posledny krat.

julietka
17. sep 2007

tomu nemozem uverit peci-to ako dlho trva ten OHSS? ved uz to mas treti den a stale sa ti tvori voda!? ta voda sa kde vlastne berie, z coho? preco sa potom odporuca pri stimulacii pit az 5 litrov tekutin aby sa mu predislo-nie je ta tekutina potom z toho zadrzana? asi mam vela otazok ale je to pre mna nepochopitelne ako to vznika a desi ma to..

andreao
autor
17. sep 2007

Danielka7,
ja som pred IUI stimulovala Merionalom, dnes som bola na zákroku. Dr mi predpísal 20 injekcií, 2 týždne som čakala na schválenie poisťovne, schválili mi to a nedoplácala som nič. Asi záleží aj akú máš poisťovnu. Vybrala som zatiaľ len 9 injekcií, počkám na výsledok IUI a uvidí sa, čo ďalej.

pecka
17. sep 2007

juli,- OHSS moze trvat aj niekolko tyzdnov, moze trvat par dni - tazko povedat. Ale aj tak, najviac sa OHSS moze rozvinut prave po ET, ked sa embryo uhniezdi a zacne produkovat tehotensky hormon. Vzhladom k tomu, ze po stimulacii su vajecniky niekolkonasobne zvacsene, tak to oni produkuju tu tekutinu. Jedna sa hlavne o vajecniky so syndromom PCO. Pri OHSS trpia oblicky, lebo tvoriaca tekutina obmedzuje mechur a preto treba pit vela tekutin. Ta tekutina, co vypijes to nie je ta co sa ti potom tvori. Najdolezitejsie je vela pit po punkcii, ani nie tak v priebehu stimulacie.

julietka
17. sep 2007

ahojki andreao to nie je mozne-vy ste fakt za IUI nic neplatili??my sme sa na to v centre pytali a rovno nam povedali ze to u nas ziadna poistovna nehradi. Ak budem o takej poistovni vediet hned ju zmenim-prezradis v ktorej si?

julietka
17. sep 2007

peci a ty mas PCO? a nie je potom lepsie pre organizmus pockat jeden mesiac a vkladat az mrazene embrijka?potom by uz nemal hrozit OHSS, alebo sa mylim..

pecka
17. sep 2007

juli - ked sa po stimulacii vysadia vsetky preparaty aj utrogestan, dostavi sa normalne menstruacia, tak sa vsetko da do poriadku. Vajecniky sa zmensia a bude to uz OK. Netreba cakat, uz je tam minimalne riziko, ze by sa OHSS vratil.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre