Injekcia Merional a vaše skúsenosti

andreao
16. júl 2007

Ahojte babulky.
Mate niektorá skúsenosti s inj. Merional?

hanaj
18. júl 2007

Ja mam, co potrebujes vediet?
dali mi ich na stimulaciu pred IUI. Pichala som 75IU (alebo UI 😅 ) denne, vzdy rano a po 8 dnoch som uz mala 8 folikulov vacsich ako 12mm. Dva z nich boli okolo 18mm. Vraj som pekne zareagovala. IUI nevyslo, no Merional budem pichat aj teraz na IVF 😉

marlenka56
18. júl 2007

hanaj mozem sa aj ja opytat? a pichali ti aj v sobotu aj v nedelu? 😕

andreao
autor
18. júl 2007

Ahojte. Mne ich predpísali, ale najskôr ich musí schváliť poisťpvňa a ten proces vraj trvá okolo mesiaca. Tak som zvedavá.
Aj ja ich mam na stimuláciu pred IUI, aj ked som dobre reagovala aj na Clostilbegyt. Mrzí ma, že IUI Ti nevyšlo. Ja už mám za sebou 4 pokusy, posledné bolo úspešné, len sa tehu neudržalo.

hanaj
19. júl 2007

Marlenka56, ja som si to pichala sama (do zadku 😅 )podla rad kamosky sestricky. Ked mi potom jednu pichala sestricka u gynekologa, tak rovnakym postupom, ako ja doma 🙂

Andreao, drzim palce, nech uz toto IUI vyjde 😉 Ja som si merional na IUI platila sama (cca 3800,- 10 injekcii).

ajka2
19. júl 2007

Ahojte pridám skúsenosť.
Vďaka Merionalu má už naše mimi v brušku 20t. 😉
Pichala som si ho tri cykly.
1x 11 injekcií,folikuly narástli dve dominantné,snaženie nevyšlo.
2x 7 injekcií,ale vôbec som nereagovala.
3x 6 injekcií,2-3 folikuly dominantné a prvé IUI,neúspešné.
Hneď na ďalší mesiac som otehotnela prirodzene lebo Merional ešte doznieval a ovulka nastala.
Držím palčeky chce to len trpezlivosť.

PS:pichajú to aj sobotu nedeľu,liečba sa nesmie prerušiť.

ajka2
19. júl 2007

A ešte niečo:platila som si ich sama a stáli 380,- jedna injekcia a pichala mi ich sestrička na ginde.

andreao
autor
19. júl 2007

Dakujem za rady a postrehy babulky, ja budem doplácať, ak mi to poisťivňa schváli, 75 SK za jednu.

makika
25. aug 2007

Ahojte
chcela by som vedieť či mal na Vás Merional nejaké nežiadúce účinky? ako ste ho znášali.
beriem štvrtú inekciu v pondelok mám ísť na kontrolu

cicuska
26. aug 2007

makika ja som mala tiez na IUI merional a v pohode, telo reagovalo fajn ale nepodarilo sa nam to. Teraz sa chystam na IVF

erikae
26. aug 2007

ahojte, aj ja zacinam brat Merional na 3 IUI. Od stredy si zacnem davat pichat.

makika
26. aug 2007

ako potom prebieha IUI doktorka mi to len tak v rýchlosti povedala.Kolko tých inekcií ste brali?už ma bolí zadok

cicuska
27. aug 2007

makika zavisi to od toho ako sa ti budu vyvijat vajicka, budu ta sledovat ako sa ti menia hormony a ultrazvuk a podla toho by ti to mala doktorka regulovat, kazdy reaguje inak

pecka
27. aug 2007

makika, merional je relativne dobre znasanlivy. Nie je to az tak silny preparat. Ja som si ho pichala do brucha nie do zadku. Do brucha je to lepsie 😉

erikae
27. aug 2007

ahoj pecka, do brucha a sama, neboli to viac?

pecka
27. aug 2007

ahoj erikae - do brucha je to urcite lepsie. Naozaj to mozem potvrdit. Kedysi davnejsie, ked som stimulovala, pichala som si sama fostimon aj puregon do svalu (zadku) . Nielenze to bolo dost komplikovane na aplikovanie (cela som sa musela vykrutit), ale po par dnoch som mala problem aj s chodzou a sedenim, bolela ma cela strana. To brucho znie sice hrozostrasne, ale naozaj je to menej bolestive. Cim najblizsie okolo pupka. 🙂

hanaj
27. aug 2007

Ahojte
Cicuska, aj na IVF stimulujes Merionalom?

Erikae, ja si picham do zadku, odobril mi to lekar, vraj ked do svalu, zadok je lepsi, ak podkozne, tak je lepsie brucho, no na brucho som citliva, takze ja sa radsej vykrucam az k zadku, ale sediet sa mi zatial da, ale pichnuta som len 2x, tak uvidime o par dni 😅

Makika, ja som na IUI vybrala len 6 injekcii Merionalu (75IU), to stacilo, aj tak som vyprodukovala na IUI dostatocny pocet vajicok. Kolko ich mas za sebou, ked uz ta ritula boli 😨

Pecka, fakt to do brucha menej boli? Ja by som to do brucha sama asi nezvladla, zadok mi pride v pohode 😝

erikae
27. aug 2007

baby Vy ste sestricky, ci to len okolnosti Vas prinutili k tomu, ze si same aplikujete tieto injekcie? ja som to sama este neskusala..

hanaj
27. aug 2007

Erikae, mna k tomu donutili okolnosti, jednak to, ze okolie nevie, cim prechadzame a jednak preto, ze aj keby som bola ochotna sa "zverit" sestricke u obvodaka s tym, ze by mi to pichala ona, tak aj tak cez vikendy by som bola odkazana sama na seba a behat kvoli tomu rano na pohotovost, tak to radsej zvladnem sama. Dostala som instrukcie od kamosky - sestricky a zvladam to v pohodke, relativne 😅 . A okrem toho, vsetky moje babiky z detstva, mali dopichane rucicky a nozicky, ked som im brala krv, ci davala infuzku spendlikmi 😀 😀 😀

cicuska
27. aug 2007

hanaj/ no na IVF stimulaciu mam "inych favoritov" / decapeptyl,fostimon, pregnyl

pecka
28. aug 2007

erikae - 🙂 ja som zdravotna sestricka samouk ... 🙂 okolnosti cloveka dozenu fakt ku kadecomu.... No a mna (a samozrejme nielen mna) donutili k pichaniu. No, a tak isto uz som takto "dopichala" niekolkych ludi z rodiny napr. panthenol, B12, dokonca kamoske agolutin (s tym som mala trochu problem, no, ale ona potom vacsi - zadok ju bolel este par dni 😒 ), ale hlavne ze pomohol 😉
presne ako hanaj hovori,neviem si predstavit, aby som kazdy den behala k lekarke, alebo na pohotovost kvoli injekciam. Myslim, ze je to viac stresujucejsie, ako to, ze si ju pichnem sama. A baby ktore maju na aplikaciu pero, tak to je vylozene na domacke pouzitie, a je to absolutne bez problemov... 🙂

makika
28. aug 2007

ahojte
hanaj mám za sebou s dnešnými 10 injekcii(75Iu/ posledné tri dni berem dve naraz tak mi to kázali.Včera som bola na kontrole a povedali mi,že moje vaječníky vôbec nereagujú.Vôbec tomu nechápem.Asi by som mala ísť na vyšetrenie štítnej žlazy.Zajtra mám ísť zas tak uvidím v čom to bude.
My už jedno dieťa máme a asi sa mi to všetko pokazilo po pôrode.Doktorka sa ma pýtala či mi po pôrode čistili maternicu no čo ja viem, ja som bola rada,že žijeme a bolo to pred 6 rokmi.Ešte k tomu asi mám zápal močových,super. volala som do Iscaru povedali,že mám vydržať do zajtra a potom sa uvidí.

makika
28. aug 2007

pecka:a ešte som zabudla to pero kolko stojí nevieš náhodou?

pecka
28. aug 2007

makika a teraz takymto sposobom, teda merionalom stimulujes na IUI po prvy krat? No lebo merional nie je az tak cisty preparat, a niekedy trva viac krat - viac cyklov, kym sa to podari..... A co ti zistili na sono? Mas vobec nejake foliky??
Inak, pero k merionalu nie je. Pero sa dava k puregonu a ku gonalu, pokial viem.

makika
28. aug 2007

ano stimulujem prvý krát, včera mi povedala,že tam nič nevidí,že vôbec neragujú vaječníky.foliky pravdepodobne nemám.
Môj problém bol,že som po vysadení antikoncepcie nedostala menzes asi 5 mesiacov potom len po viacerých inekciách alebo po duphastone.Potom prešiel rok od snaženia tak sme išli do Iscaru.Tam mi zatiaľ zistili,že mám málo hormonov/ked som sa pýtala akých tak povedala,že všetky/hned mi nasadila merional a to bolo pred týždnom.

pecka
28. aug 2007

😒 tak to ti toho ozaj "vela" povedali. Ani nevies preco, naco, zaco.... cely Iscar!!!.... ale hned ta idu poslat na vysetrenie stitnej zlazy!! Nemas nahodou tiez PCO, ked ma anovulacne cykly??

makika
28. aug 2007

ja neviem čo je PCO? tie informacie ma teda štvú.najviac info som získala tu, na všetko sa musíš pýtať inač ti nepovedia.Vaječníky mi nevyšetrovali asi uvažujú,že ked už mám jedno dieťa tak sú ok.Vieš o nejakom lepšom centre?

hanaj
28. aug 2007

Makika, teda to ti fakt podali fundovane odpovede 😠 Co si nevycitas, nevies, ja viem tiez najviac infosiek s internetu, potom pre mna to, co hovori lekar ma zmysel.
Skoda, ze na Merional nereagujes, zrejme potrebujes nieco silnejsie. Ako spominala Pecka, ze Merional nie je "taky cisty" - ja trosku netusim, co to znamena - Pecka? 😅
Ale aj tak si mysilm, ze skor ako ti nasadili hormony ti mali spravit kompletnejsie vysetrenie, ach jaj, vsetko aby clovek vedel a ziadal 😠
Ja som na IUI pichal tiez 75IU Merionalu denne, to bola pohoda, a reagovala som dobre, uz 8DC som mala dost folikulov vacsich ako 10mm a dva boli nad 18mm. Teraz picham 4-nasobnu davkuk, tak som zvedava, co so to mnou spravi. Ked ta tak citam, bojim sa, ze nebudem reagovat, boze teraz sa ale bojim vsetkeho 😅
Makika, myslim, ze nemaju co uvazovat. Mas sice jedno dieta, ale za 6 rokov sa tvoj zdrav. stav mohol rapidne zmenit a toboz po porode. Drz sa na celej tej puti a nech ma stastny koniec 😉

erikae
28. aug 2007

ahojte,
no pecka mozno aj mna okolnosti donutia k tomu, aby som sa to naucila sama pichat, zajtra pojdem k znamej sestricke, a mozno pod jej dozorom sa priucim a skusim to sama.
na ultrazvuk pojdem v pondelok aj na krv,
baby vela zdaru a nech foliky pekne rastu 🙂

makika
28. aug 2007

ked si reagovala doteraz tak budeš aj dalej neboj.prosím ťa čo je skratka DC a PCO?

hanaj
28. aug 2007

DC je den cyklu (teda od zacatia menzesu) a PCO su polycysticke ovaria, diagnoza, ktora robi problem pri otehotneni. Vtedy sa tusim netvoria vajicka ale sa z nich stavaju cysty. Ale mozno trepem. Ja PCO nemam, takze to viem len tak okrajovo 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre