Injekcia Merional a vaše skúsenosti

andreao
16. júl 2007

Ahojte babulky.
Mate niektorá skúsenosti s inj. Merional?

lenka20
29. aug 2007

PCO - tvoria sa vajicka, ale nerastu, nedozreju, neuvolnia sa a zostavaju vo vajecnikoch ako mini cysticky, iba zaberaju miesto. 😉 ja PCO mam 😉

hanaj
29. aug 2007

No tak som bola blizko 😅 😅
Dakujem Lenka za objasnenie 😵

makika
30. aug 2007

dik za info
včera som bola na kontrole po 10 inekciách sa mi spravilo len 1 folikul aj to len 10mm.takže vôbec nereagujem.Bola som prijemne prekvapená docentom ktorý sa so mnou bavil dosť milo a vysvetloval.Povedal,že ja mám ten cyklus porušený určite od pôrodu./aby ste vedeli malého ťahali klieštami a potom som dostala 2 transfúzie krvi/budem potrebovať 3-4 dávky merionalu denne
tak skúsi napísať do zdravotnej či by mi nepreplatili.Potom budem pokračovať
a ešte som dostala aj zápal mechúra normálne mám krv v moči musela som nasadiť antibiotiká

pecka
30. aug 2007

ahoj makika, to je skoda, ze na merional nereagujes, asi to boli pre teba fakt male davky. Myslis, ze ti poistovna preplati cast nakladov na merional aj ked budes mat IUI? Myslela som si, ze poistovna doplaca za lieky len pri IVF? Mozno existuju vynimky...., neviem. No ale, ked ma zaujem o to tvoj doktor, ze ti cez poistovnu skusi zariadit, tak klobuk dolu...! Medzi tym si aspon vyliecis ten nestastny zapal mechura, tak sa drzkaj 🙂

makika
30. aug 2007

ahoj pecka, myslím,že poisťovna aj tak povie nie.Ked som povedala,že akú mám poisťovnu doktor povedal,že škoda ale že to vyskúša.To som rada.Nevieš prosím ťa kolko stojí to samotné IUI?

hanaj
30. aug 2007

Pokial viem, tak ano, aj na IUI preplaca cast liekov poistovna. Lebo mna sa v lekarni pri vydaji Merionalu vtedy pytali, ze ci si to hradim sama, lebo nemam peciatku revizneho lekara 😉

Makika, mna IUI stalo aj s liekami do 5000,-, vtedy som pichala 75IU denne 😉 A vyliec ten mechur, lebo bolest je nechutna 😒

pecka
30. aug 2007

makika samotne IUI v Heliose stoji 2.000,- - len zakrok. Plus odbery krvy na HP, plus pripravky, konzultacia... A kedze to Hanaj, ako pise vyslo okolo 5000, a ona mala iba 1 davku denne, ty potrebujes min 3 , takze ta to vyjde podstatne viac 😒 Takze bolo by fajn keby ti na to poistovna nieco "uliala" 🙂

erikae
3. sep 2007

baby, zvladam uz sama pichat Merional, som velmi rada,
a zajtra idem uz na 3. IUI, dnes som bola na 10. den MC na krv, ultrazvuk a zajtra hned insemka, no budem mat rychlo za tym, o to lepsie

pecka
3. sep 2007

ahoj erikae, to uz zajtra ides na IUI???? 😕 Fuha, ten cas tak rychlo leti..... A si sikulka, ze si si dokazala sama zacat pichat. Dalo sa to zvladnut, nie? 🙂 A ake velke mas foliky? A pocet? Som zvedava,ze?
Tak nech sa tie spermose pekne krasne dodubkaju, tam kam patria, aby tvoja zajtrasia insemka dopadla, ako sa patri!!

erikae
3. sep 2007

ahoj pecka, dakujem Ti za podporu
ano veru, uz zajtra, asi som zacala ovulovat aj bez Pregnylu, ked ho netreba pichnut.
mala si pravdu, da sa to zvladnut, a som rada, ze to viem, nemusim uz nikoho obtazovat, a ked treba si to zarobim a pichnem do stehna.
este stimulujes, dokedy? vsetko si pichas sama?
pa

pecka
3. sep 2007

erika 🙂 tvoje foliky maju veru naponahlo, ked praskaju aj bez pregnylu 😉 .
Ja este stimulujem.. 7. den. Dnes som bola na kontrole, doky z toho nie je moc nadseny, samozrejme ja tiez nie, mam velmi vela folikulov, takze hrozi mi hyperstimulak, tak musime velmi opatrne, lebo ak sa to rozbehne zlym smerom ta mi zastavia cyklus 😒 Zato vysledky z krvi mam O.K. V stredu idem znova na kontrolu, tak uvidime, co bude nove. A picham si vsetko sama... joj do brucha sa toho zmesti.... 😀

julietka
3. sep 2007

ahojte babulky 🙂 Od ktoreho dna cyklu stimulujete Merionalom? Ja som dostala dnes prvu injekciu t.j. 8DC. Nie je to neskoro? Chystam sa na tretiu IUI.

pecka
3. sep 2007

ahoj julietka, ak stimulujes az na 8DC, tak asi to zrejme zistil doktor z tvojho horm. profilu. Ja som napr. zacala na 5.DC. Ale momentalne nestimulujem merionalom ale menopurom. Vela stastia!!!

andreao
autor
3. sep 2007

Erikae, tak to gratulujem, že tak krádne reaguješ. Držím veľmi palce. Ja už mám Merional tiež schválený, len čakám na mrchu a ona ako na potvoru nie a nie dojst. Bolesti už cítim, takže určite príde, len už 2 dni mešká.
Tak zajtra Ti držím palce, silno. Pa.

julietka
3. sep 2007

pecka a menopur je nieco podobne ako merional, alebo silnejsi? tiez sa chystas na IUI?

pecka
3. sep 2007

juli, menopur je trocha silnejsi preparat, ak sa to da tak povedat.... ale v podstate pomery hormonov su rovnake, ale merional sa castejsie predpisuje na stimulovanie na IUI, lebo je lacnejsi. Ja stimulujem na 2. IVF-ko. Pred tym som mala 4x IUI - neuspesne 😒

julietka
3. sep 2007

peci 🙂 verim ze tentokrat ti to vyjde a vysledok bude pozitivny 😉 Dufam ze das vediet-drzim palceky!

erikae
4. sep 2007

peci, andrejka, jul. idem uz na 9.30 na 3.IUI
takze som tu len na skok
mas pravdu pecka, do bruska aj do nozky sa tych injekcii zmesti ajajaj..
do brucha sa zatial neodvazim, to nemam este nacvicene, ale ked bude treba, tak sa uz neobavam, naucim sa
andrejka, drzim palce nech mrcha pride cim skor, a zacnes aplikovat Merional
jul. ja som teraz brala 5 x Merional 75 od 5 dna MC.
a dnes mam jedenasty den a sup ho na IUI
pecka kolko je to velmi vela folikov, to nie je teda dobre, ak sa tvori vela, ved potom viac vajicok odoberu, ci nie?
pekny dnik i ked uprsany

pecka
4. sep 2007

Ahoj erika, dufam, ze insemka dopadne dobre, Daj potom vediet, ake to bolo. Ja viem, ze na vysledok si treba par dni pockat, ale urcite to bude stat za to a tentokrat sa podari. .... ved vravi sa, ze do tretice vsetko dobre. Tak drzim prsty.
A este k tomu co si sa pytala, .... urcite je dobre vystimulovat vela folikulov, ale ten pocet je idealny cca 8 dominantnych folikulov (2Omm), To je idealny stav. A ja ich mam asi okolo 30 a kazdom vajecniku, takze to nie je bohvieco. A teraz si predstav, ze by vsetky mali mat 20mm, tak asi by som praskla... 😒 Kvantita je na ukor kvality, a preto mi museli znizit davku, aby postupovali v raste len tie najdominantejsie a velmi pomalicky. Takze uvidim zajtra na kontrole....

Juli dakujem za palceky... 🙂 Ako ide stimulovanie Kedy ides na kontrolu?

makika
4. sep 2007

pecka,erikae merional sa môže pichať aj do stehna?mne ho pichali do zadku.asi by som sa mala tiež naučiť si to pichať nie je to príjemné stále niekoho otravovať no neviem či naberem odvahu

pecka
4. sep 2007

ahoj makika, ano Merional sa moze pichat aj do svalu, cize do zadku, alebo do stehna a pod kozu, cize do bruska. A ak mozem podla mojich skusenosti porovnat, co je najmenej bolestive podla poradia 1. brucho (okolo pupka), 2. zadok, 3. stehno. Takze asi tak.
A ak mas velky strach zo samopichania, tak to radsej nerob. Ak to teda chces aj napriek tomu skusit, tak ti prajem pevne nervy a hlavne pevnu - netraslavu ruku 🙂 Ta prva je najhorsia, potom je to uz o.k., to ti potvrdi kazda snazilka, ktora sa tiez prekonala 😉

julietka
4. sep 2007

Ahoj peci 🙂 zajtra rano picham len treti Merional. Nastastie nic nepocitujem, takze v poho bez problemikov. Len nech je vysledok pozitivny, lebo sa mi uz vyhrazali laparkou. Tej sa mi zatial uspesne podarilo vyhybat.Ja som taky bojo. Ale chcu mi skusit este poslednu IUI s merionalom. Doteraz som mala len clostil. Vraj maju podozrenie na PCO 😖
Peci ale to je straasne vela - 30 folikov! A ako sa citis?

julietka
4. sep 2007

Erika aky mas pocit po IUI? Dostala si aj utrogestan? Mne ho dali len po prvej IUI, po druhej nic a som zvedava co bude po tretej. Ale skusim ich prehovorit aby mi ho nedavali-bola som z neho uplne vyradena!

pecka
4. sep 2007

juli 🙂 , prajem ti aby z toho PCO bolo fakt len podozrenie, aby si ho nemala, lebo je dost komplikovane aby sa dobre vystimulovali vajecniky, postihnute PCO-ckom 😒 Mne sa tiez vyhrazali laparkou na jednej som sice bola, ked mi zistovali priechodnost vajicovodov a druhu som nakoniec neabsolvovala. V uplnych zaciatkoch som tiez zacinala clostilom,ale bez odozvy. Kedy ides na kontrolu?
Ja sa citim relativne dobre, sice tlak vo vajecnikoch uz poriadne citim, ale niet divu, no uvidim co mi zajtra doki povie... 🙂

julietka
4. sep 2007

peci na kontrolu idem tento stvrtok-tak som zvedava co z toho bude. Aj ked ma vopred doki upozornil ze bez tej laparky je podstupovat IUI asi zbytocne-ale ja to chcem predsa ten tretikrat skusit. Priznam sa ze sa bojim toho velkeho mnozstva hormonov ktore do teba napchavaju pred IVF 😒
A co vsetko som citala o hyperstimulaku-no mam z toho hrozu. Dufam peci ze teba obide zdaleka 😉

pecka
4. sep 2007

juli, no, dufam aj ja, teda pevne verim. A preco by si mala podstupit laparku?
To mnozstvo hormonov fakt nie je sranda, no ale co uz, ked sa inak neda.....

julietka
4. sep 2007

laparku preto, ze ak mam PCO vraj vtedy akosi "zoskrabavaju" vajecniky a potom mas par mesiacov vyssiu sancu na otehotnenie. Mam na to taky nazor ze ak sa raz zveris do ruk lekarom tak to s tebou idem. Poznam viac kočiek co pocali aj s PCO a ani o tom nevedeli ze tento syndrom maju. U nas je ale hlavny problem na strane partnera. Nemame ziadne spermio-takze mi aj IUI aj IVF budeme len s darcom podstupovat.

pecka
4. sep 2007

tak to mate fakt dost komplikovane ☹ . Ale ak je to takto a vy aj tak nemozte prirodzene pocat, kedze z manzelovej strany je takyto problem, tak fakticky, zbytocne by si podstupovala ten driling ovarii..., aj ked, ako sa hovori, zazraky sa deju!!! 😉

lorry
5. sep 2007

Ahojte baby neviete mi poradit injekcie Merional sa pichaju na 5 den po menzesi nie? Lebo mne daval doktor lieky Clomhexal na 5 den ale mi nezabrali tak potom mi dal ale o dva tyzdne injekcie Merional a nepodarilo sa tak si myslim, z je na vine alebo sa mylim?

erikae
5. sep 2007

makkika, je dobre, ked sa naucis si to pichat sama, ale mal by Ta niekto zaucit.
pichala som do stehna, do svalu, ze je to jedno ci do zadku, ci tam, ale je to pohodlnejsi do stehna.

juli, zase beriem utrog. ale tentokrat si ho vkladam vaginalne, po druhej IUI som trochu krvacala a boli sme odcestovani, tak som to zapijala, ale vtedy som bola aj ja uplne vyradena a stale unavena.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre