IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

kuspitka
5. mar 2009

Ahoj lenka.ja ze si uz zacala a ty nie...kedy zacinas ty????co mas nove???ja som chora ako pes

zuzla80
5. mar 2009

Lenik možno to dorazí dnes, ale keď si to dávala 1tr. tak to už malo prísť včera 😠 . Možno fakt bol padnutý lístok hlboko v schránke a s mojou "šmatralkou" som tam nedotiahla. No len dúfam, že sa to nestratilo 😠 Inak sranda, že sa mi už 2krát stalo, že mi baby niečo posielali a obe skomolili meno, tak sa im balík vrátil a posielali to na dvakrát. Neskomolila si mi náhodou meno 😀 😀

Kuspi ahoj a ty ako sa máš, dlho si sa neozvala, už stimuluješ?

zuzla80
5. mar 2009

Ešte k tomu Brno - ja tiež verím, že prídeme vytešený - veď ja sa tam už tak hrozne teším, že odrátam a odškrtávam dni 😀 jak také malé dieťa, keď sa teší na Vianoce 😀

kuspitka
5. mar 2009

Ahoj zuzla.mam sa celkom dobre az nato,ze som chora ako pes...
inak uz som zacala uz mi mala prsit mrcha ,ale je nikde.pondelok idem na krv a sono tak so zvedava uz ma bolia txzden prsia aj spodok..
a ty sa mas ako???

pecka
5. mar 2009

Ahojte babulky zlate, dakujem, ze na mna myslite, ale tiez volako nestiham. ..... takze, ja picham, picham.... dnes treti den, a zajtra na kontrolu, som zvedava, ci tie musacie davky sa nejako odrazia a ci uz bude nejaky naznak folikov. Myslim, ze mi asi zajtra uz mierne zvysia davku. Zajtra bude v heliku asi narvano, pondelky a piatky tam maju frmoly.

Lenulik, tie kontroly......ja som bola na 2DC v utorok, teraz najblizsie idem zajtra a predpokladam, ze v pondelok opat, v priemere asi kazde styri dni. Neviem, ako dlho budem stimulovat, ale asi 14 dni najmenej. Mame obrovsku vyhodu, ze sme z MT, vsak? Neviem si predstavit, ze by som mala este cestovat tolke kilometre ako Zuzlik. ☹ Ale coby clovek pre babatenka neurobil........ Zuzli, ty si nasa najvacsia cestovatelka!!!! Ale Brno to isti!!!! 😵 😵

Ahoj Kuspitka, rychlo sa vyliec. Kedy ides do Heliku? V pondelok? Mozno sa tam aj stretneme.... 😉

Ozaj Leni, a kamze to letis? Davaj si pozor na proveru a dobre si ju schovaj, hadam ti ju nezhabu 😝 .

lenka20
autor
5. mar 2009

peculik, ja myslim, ze aj bez provery to zvladnem keby mi ju nahodou zhabali -letime s mangelom na eurovikend do londyna 😵
no veru, esteze to mame tot za rohom ten helik... ale niekedy sa oplati aj dochadzat -to brno nelutujem, fakt to stalo za to....
kuspit, som ti pisala na ´heliosacky....
zuzlik, hadam som neskomolila, ale ma to stve, dufam, ze sa to nestratilo, nemala som podaci listok, tak som to poslala len prvou triedou bez podaku 😠
dobru nocku, paaa

zuzla80
6. mar 2009

Lenik nestratilo, nestratilo, balíček už dorazil, len je ešte na pošte, lebo sa to asi nezmestilo do schránky. A zrejme som na lístok z pošty nedotiahla, lebo tam bol už od stredy 😅 😅 . No proste nemám zlodejské prsty 🙂
Poriadne si užíte víkendik, je síce upršané počasie, ale verím, že to vám náladičku nepokazí. Pozdravuj od nás Londýn 😉

Pecka dnes máš kontrolu? Určite folíky rastú, daj nám potom vedieť ako to ide😉
Veru, že ja som taký cestovateľ, ale verte mi, že to dochádzanie do Helíku, aj napriek tomu rannému vstávaniu by som nevymenila za žiadne Košické centrum. Proste sa to nedá porovnať. Síce Brno už bude trochu iné kafé, ale aspoň, že sa na kontroly nemusí chodiť často a že sa nemusí chodiť ani skoro ráno, iba v prípade odberu - teda ak som si dobre zapamätala, ak nie tak Lenka ma opraví 😉 No len už verím, že to Brno je fakt posledná zastávka, lebo už neviem kam inam by sme šli 😀

Kuspi ahoooj, skoro sa vylieč a nech ťa mrcha nenaťahuje, aby si mohla začať stimulku. Držím palce, nech to už aj tebe výjde 😉

kuspitka
6. mar 2009

Ahojte.pecka o kolkej tam budes???
ved to boli ma uz spodok velmi.neviete liek na mrchu...

inak uz sa citim lepsie ...
co porabate vsetci ste v praci???

tanitta
6. mar 2009

ahojky...
zuzla...tusim ze sa tam obj. presne na urcitu hodinu na utz.... a na opu sa dostavis do 7.30-8°°.... este pockame na oficialne potvrdenie od lenky 😵 ...inak pre povzbudenie... teraz je tiez jedna kocka tehulka odtial co poznam 😉 ...tiez skusili uz kde co...
Kuspitka.. ibalgin400...skus...

kuspitka
6. mar 2009

tanitta ahoj..
nechcem brat ibalgin nemam ho rada zvraciam zneho

tanitta
6. mar 2009

aha.. tak potom algifenove kvapky su dobre... lepsie na zaludok

kuspitka
6. mar 2009

tanitta to mozem aj pocas IVF??

tanitta
6. mar 2009

myslim ze samotnu stimulku by to nemalo ovplyvnit... to potom uz po et nie...inak je to len na lekr. predpis...ale zvacsa leakarnci predaju....mas az take bolesti ze to nemozes zvladnut bez liekov?... potom este paralenove cipky...to je najbezpecnejsie aj pre tehulky...

zuzla80
6. mar 2009

Táni takéto povzbudenie sa mi páči - beriem si príklad z tej kočky 😉 Už len 4krát sa vyspím a bude deň 😀 D 😀

Kuspi veru po niektorý aj v práci, aj keby sme už radšej na materskej dovolenke. Myslíš, čo je dobre, aby sa ti spustila mrcha - víno a horúci kúpel, alebo na bolenie brucha - dobre sú teraz tie šumivé tabletky na utíšenie bolesti - veľmi rýchlo zaberajú a nedráždia žalúdok - vraj. Len si nespomeniem na názov 😒

kuspitka
6. mar 2009

zuzla ahoj.
nevadi radsej budem trpiet bolesti len nech marcha sa spusti....
uz som nakazila aj muza mojho.. ☹

renusa
6. mar 2009

Ahojte 😉
Lenik prajem príjemnú cestu a dobrý začiatok s Proverou 😉

Zuzla, tak aj ja som zvedavá ako sa Ti bude páčiť v Brne.... ja som Ti tuším písala, že som tam nechodila ani na uzv, bola som dvakrát u svojej dr., a všetko som zreferovala cez telefón do Brna....mne to navrhol Machac, že keď to máme ďaleko dochádzať, a ak mám celkom šikovnú svoju dr., že sa to dá aj takto 🙂 takže my sme sa moc nenacestovali 😝

Pecka, prajem veľa krásnych folíkov 😉

A už sa tu hmýri samými nádejnými tehuľkami...posielam Vám aspoň na diaľku nejaké tehuvírusíky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzla80
6. mar 2009

Reni tak to ste mali potom úplne super. Pamätám sa, že si mi písala, že si stimulovala Clostilom a dopichovala si ešte Menopur však? No ja som fakt strašne zvedavá, čo mi navrhnú v utorok, len dúfam, že budem môcť začať už v ďalšom cykle. Tebe s tým nerobili problém - mohla si začať stimulku kedy si chcela? Inak ty si chodila k Macháčovi? My ideme ku Kouďákovi na konzultáciu.

melisska
6. mar 2009

ahoooooooooooooooj moja 😵 nasla som ta 😵

zuzla80
6. mar 2009

Ahoooj Melisska 😀 😀 😀
Ako trafila si na tú hemošku?

renusa
6. mar 2009

Zuzla, ja som chodila k Machacovi, mohla som začať aj hneď, lenže som tam bola na prvej konzultácii 5DC, takže som bola 2 dni v sklze, lebo som mala začať s Clostilom 3DC, takže som ešte mesiac čakala, ale dal mi vyššie dávky Clostilu, a ja som nejak silno reagovala naň, pri prvom uzv som mala veľa folíkov, ale rôznej veľkosti, tak mi to stopol, ďalší mesiac som mala ATK, a začala som znova až ďalší mesiac s nižšou dávkou Clostilu 5 dní, a potom 3 dni menopur po 1 amp.

pecka
6. mar 2009

Ahojte koculky 😵
tak mam po kontrole, dnes tam nebola dokina, iba doktor K. , tak si viete predstavit, kolko nas tam bolo, este ze su tie priestory zvacsene, inak neviem neviem....asi by sme odtial vypadavali 😀
....takze na UTZ boli vidiet foliky....ale klasika.....zase ich tam bolo zo 50 na kazdom vajecniku, zase chcu vsetky rast....ma porazi asi. Ja na tej 75IU ostanem asi pekne dlho......, aby sa to nezvrhlo......uvidime ako dopadnu hormony z krvi......

Kuspitka, na kontrolu idem teda v utorok nie v pondelok. A ohladom tej tvojej mrchy....stretla som sa s jednou kockou, ktora tiez po provere nedostala, ale hormony mala dobre, tak aj bez mrchy zacala stimulovat gonalom.

Juuuuj, Lenik, hned by som sla s vami do Londina. 😵 😵

Ahoj renuska, dakujem za vrusiky, chytam ich v kazdej teme.......dufam, ze som sa uz poriadne s nimi nakazila. 😀 a tebe prajem prijemne dotehulkovanie 😵 😵

Zuzlik ahoooj 😵

zuzla80
6. mar 2009

Reni ale výsledok je krásny 😵 Nemyslela som si, že soft sa môže aj stopnúť. Ale ako píšeš asi si na Clostil veľmi zareagovala, tak to nechceli podceniť. Ja som stále mala problém s tým, že mi pomalšie rástli folíky a bolo ich požehnane. Tak preto som zvedavá čo vymyslia.
Ja budeme v utorok 21DC a rada by som začať v tom ďalšom cykle stimulku, tak dúfam, že nebude problém. Lebo už som veľmi na stimulku nažhavená 🙂

tanitta
6. mar 2009

panecku pecka... tak toto je ine kafe 😨 ...kazda sme ina...ja mam zase taky problem ako zuzla...
zuzla... no da sa stopnut veru softik.. aj mne navrhli stopku...koli malo poctom folikov a vyssim davkam hormonov...islo o to ze som potrebovala dokupit dalsi puregon celkovo 1500iu.. a a vysledok nezaruceny ci y potom by aj este dorastli a ci nebudu prazdne foliky......kedze som mala zadara nejake lieky tak sme sli dalej.. na nase rozhodnutie s ich podporou ze ked nic nebude ze mi spavia dobru cenu buduci cyklus 😵...vysledok adam 😵

pecka
6. mar 2009

😵 sila tanit 😕 , niekedy to je fakt "sofiina volba", ist ci neist dalej, skusit, neskusit, ale bolo to vase No.1 rozhodnutie. S uzasnym vysledkom 😵

zuzla80
6. mar 2009

Pecka, že 50 - to si myslela obrazne nie? Inak ja som mala naposledy presne taký problém, že ich bolo veľa a pomaly rástli, veď som mala odber až na 19DC a stimulovala som 17dní a to som aj radne zniesla - 23vajok. Ja verím, že to bude dobré, len nech ten hyperstimulák nevypukne. Som zvedavá, či ti budú upravovať dávky alebo nie.
Táni - no ešte, že ste to nestopli, a nakoniec sa zázrak konal 😉

pecka
6. mar 2009

zuzli......, no obrazne, lebo fakt neviem kolko ich tam bolo, proste same cierne dierky na vajkach...no, a co dierka to potencionalny folikul. 😨 . Tiez mi Dr. hovoril, ze to vidi na takych 17 dni minimalne......, joj len mi to nestopne ☹ . Budem sa branit zubami nechtami a cakat na zazrak 😀 .. este sa tak vyhnut hyperstimulaku..... a bude 😵 😵 😵

.... som zvedava na telefonat ......

a zuzli, z tych 23 vajok kolko si mala nakoniec oplodnenych?

zuzla80
6. mar 2009

Pecka neboj nestopnú - u mňa sai trošku prejavil hyperstimulák, ale taký zvládnuteľný. Uvidíš bude dobre, a žiadna stopka - proste ďalší úžasný výsledok 😉
Nám sa oblodnili 20 a až do 3tieho dňa sa vyvíjali 19tnásť, len neskôr degenerovali a prežilo ich päť, ale všetky boli jednotkovej kvality - veď sa aj krásne uchytil jeden drobček, len vieš ako to dopadlo 😒

pecka
6. mar 2009

.....je to riadna selekcia....z tolkeho poctu 😨
...ja sa tvarim ako frajerka, citim ze to urcite vyjde, ale aj tak sa najviac bojim toho hnusneho ohsska....bolo to sice uz viac ako pred rokom, ale mam to este velmi dobre v pamati......brucho ako v siestom mesiaci - plne vody...., myslela som si ze ma roztrhne. A tri krasne embrystoky na mna cakali, ale ET sa nakoniec nekonalo. Sice embryologicky ma prehovarali, aby som na ten transfer sla, ale Dr. bol razante proti tomu. Tiez som mala "sofiinu volbu".....ktovie ako by to dopadlo, kebyze ET podstupim...........uz ma to milion krat napadlo, ze som mozno mala....... 🤐 , ale asi to tak malo byt..

pecka
6. mar 2009

..... tak telefonat prebehol....... tusim, ze to bude najdlhsia stimulacia vsetkych dob 😕 😕 , ostavam na 75IU, az do pondelka, v utorok kontrolaaaaa. -..... len nech mi teraz pre istotu nespadnu hormony....jezisi to je hrozneeeee .............

papa babule prajem krasny hoc uprsany vikendik 😉

tanitta
6. mar 2009

pecka...pomaly dalej zajdes;).. ja som tiez pichala dlho...asi 18dni sakra.. a po 225iu... ja som to uz chcela stopnut...sama... ale prehovorili ma v heliku...vysledok 13 ..1kovych vajok....ale...spg vynikajuci.. tak klasika... sok na druhy den...2oplodnene len...sli sme bez PK...boli //... v 9tt MA... inak taky mierny mini ohss nie je n askodu na et 😵 ... zyvsuju sa sance na uchytenie..tym... pa babulky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre