IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

pecka
2. apr 2009

jasne, ze ich hodim do albumu 😵

pecka
2. apr 2009

a co sa tyka tych tipov, tanit tipuje chlapca a ja s lenkou babulu....ale koniec koncov je to naozaj jedno, hlavne nech je zdrave a stastne 🙂 🙂

lenka20
autor
2. apr 2009

caute baby, zulka - je to baba -povedala teodora, aj ked tanickine predpovede sa tiez plnia, ale myslim, ze tentokrat sa sekla 😉 😀 ale ako vravis, je to celkom jedno, hlavne nech ti tie tehu tyzdne ubiehaju krasne rychlo pohodovo...
tani-varila som len cestoviny, nechcelo sa mi vymyslat specialitky...
pecka tak zajtra uvidime, ale uz budu riadne ciary hrube, uvidis 😉
gabinka vy sa uz vyliecte konecne, stale akosi chorlaveju krpci, ale vies, je take pocasie aprilove, raz zima, sneh, potom 15 stupnov.. asi nikomu to nerobi dobre..
pa, idem kukat telku 🙂

zulka29
3. apr 2009

no hallooo kde ste kto, sme sa prepadli na 3-tiu stranu 😠 😕.
Lenik, uvidíme 😅
Peckaaa, tak hod sem už tie dilnice 😵
Zuzĺik, teba ten odber zmohol, ako sa majú vaše embryjká? 😕 🙂

tanitta
3. apr 2009

ahojky...
Leni ... nezabudni sa vratit z heliku a podat nove infosky 😉 .....
Zuzla... ako sa dari reprofitatkom?? 😵 ...
Zuzlka...a mate predbezne aj mena vybrate?
Pecka...ja viem ze sa nemozes na tie D1 vynadivat 😉 ... ale aj my xceme uz vidiet 😵 🤐
Gabi.. to stale ste odvtedy xorucky ci uz zase znovu?.. no liecte sa...a co najskor...sa uzdravte....

pecka
3. apr 2009

ahojte 😵 😵 😵 dneska je tu nejak mlkvo, kde ste sa podeli 😕 😕 My sme si boli uzit krasny den na nasej zahradke, tam som si uzila slniecka nadychala cerstvejo vzduchu, Lusina (nasa hafanka 😵 ), sa do sytosti konecne vybehala, teraz chuda male drichmosi ako zabita, cerstvy vzduch ju total zmoril 😀 .

Vy ste teda riadne nedockave 😉 😉, tak ho tam uz supnem...hned ako toto dopisem........ 😉 😉 Cakala som vacsie dialnice...ale asi by som uz chcela asi moc...riadna nevdacnicka, ze 😝 😝, tak sa kuknite .......

Zuzlik, ako v Brne....ako sa dari malym zuzliatkam ??????

tanitta
3. apr 2009

ja vidiiiiiiiiim 😎 ....peculiatkaaaaa... 😀 ...no pekne pekne suuu 😉 ...
ja som nachodena jak taka... "ona" a konecne sedim 😵 este som si aj odsavacku roztrieskala 😠 ...maly je dnes ako cert tak sa hontrlam stale s nim povonku...

zulka29
3. apr 2009

Pecka, musíme sa učiť trpezlivosti od začiatku a na tučniačky // si ešte počkaj pár dní 😉 .

Baby, tak vám zavidím že môžete behať po vonku ked je tak krásne 😅 ja trčím v robote a nič sa mi nechce, tak čakám kedy padne 😝 , dúfam, že aj vín´kend bude krásny slniečkový 😵 . Mohla som ostať PN 😀 😠

pecka
3. apr 2009

ahoj tanit, tak maly sa uz hadam nadychal toho supercerstveho vzduchu a urcite sa ukludni a zaspi 😉 😉 ....a a zrejme ty asi tiez 😀

Ja som bola dnes v heliku potvrdit si jedno tlacivko a stretla som aj dr.K tak sa potesil , ze som ok, brucho nepuchne.......a tesi sa na mna v stredu 😉 😉 , no ja teda 100 x viac 😵 😵

pecka
3. apr 2009

ahoj zulka, no veru, tie niekolkonasobne pokusy ivf-iek by nas mali naucit trpezlivosti, ked sa to vsetko natahuje a kazdy den ma minimalne 48 hodi...... ale akosi to nejde 😝 😝

A co sa tyka PN-ky, ja som povodne odolavala, chcela som chodit do roboty, ale dr.K mi to normalne nedovolil 😕 😕 , ale teraz som rada, ze som sa nechala ukecat...bezomna to tam nespadne, kazdy si vie poradit a ak vsetko pojde pekne podla planu, tak mozno po 13 tt by som sla do prace, ale to je hudba buducnosti.....uvidime, co nam cas prinesie ... 😉 😉

pecka
3. apr 2009

zulka ............a od dnes mame 14 tt ....toto leti 😵 😵 😵 😵

pecka
3. apr 2009

....tak som si pokecala 😀 😀

zulka29
3. apr 2009

Pecka, no mne sa ani nezdá že to letí 😎 Je to o čakaní na ďalšiu kontrolu 🙂 . Ináč o mne si už musia myslieť že som v 5-tom mesiaci 😕 😀 také mať brušino a minimálne 3 kilá hore 😎 už teraz fučím ako lokomotíva.... 😝 😎 . Ale nesťažujem si na nič 😎

dnes je tu tichucko na konovi, všetky ste vonku a ja ešte hodinu v robote 😠 , tak krásny víkend 🙂

pecka
3. apr 2009

este ze si pripomenula....na to tvoje brusino cakame, si nam slubila 🙂 🙂 🙂 🙂

pecka
3. apr 2009

a krasny vikend aj tebe 😉 😉

zulka29
3. apr 2009

Pecka, cez víkend pofotíme , pa

lenka20
autor
3. apr 2009

ahojte, tak ja som dnes uspesne vybavila predoperacne konecne, aj som si poobede pospala hodinku, vonku je krasne, hned je cloveku lepsie na dusi 😵 😵 aj na tele 😵 😵
zajtra poreferujem ako bolo v heliku, som sama zvedava, ci tentokrat bude OPU o nieco skor alebo ako vzdy...
musim ist kuknut peculik tvoje dialnice 😉
a cez vikend uz duuufam uvidime aj zulkino brusko 😉
a zuzlik nam hadam napise ako sa maju mali brnaci, kolko ich je a tak....

zuzla80
3. apr 2009

Ahooojte, síce trochu oneskorene, ale mám na to dôvody - baby mne bolo tak príšerne zle z narkózy a ešte k tomu sa pridalo neznesiteľné pichanie a zväčšovanie sa brucha - mala som problém vyliesť z auta na 3. poschodie domov - medzitým som si na medziposchodí potyčkovala a mužík ma v noci nosil na wcko - hotová katastrófa - asi ťa Pecka začínam nasledovať a verím, že aj s tým úspešným koncom. Už som si vduchu predstavovala situáciu spred troch rokov - hrozný hyperstimulák. Dnes je to o čo si lepšie, ale brucho nafučané a citlivé. Keď sme odchádzali z Repráku, bolo ešte všetko v pohode, síce som mala už boľavé brucho a ako veľká frajerka som odmietla aj tabletku od bolesti, no cestou domov sa to dosť zhoršovalo a mužík zlatý mi na Zelenči zháňal Ibalgin - ešte, že sa našiel dobrý človiečik, ktorý nám ho dal. Snáď to už bude len a len lepšie - a to som si naivne myslela, že dnes pôjdem do práce. Ale poctivo pijem - no ale poviem vám, že som fakt nečakala takúto reakciu pri softe. Ale snáď už bude dobre.

No ako vám Lenik referovala, tak podarilo sa odobrať 4vajka - no ale po dnešnom telefonáte, bolo jedno nezrelé a jedno neprežilo, takže ostávajú dvaja bojvovníčkovia. Koudy sa včera vyjadril, že ich necháme porásť až do blastocyst, no ale pri dvoch kúskoch, neviem, či by sa neoplatil transfer už v nedeľu na tretí deň. No som zvedavá, čo povedia zajtra. Tak držte palce

Zulik moja gratulujem k malému človiečikovi - som rada, že je všetko v poriadku 😉
Zatiaľ páčko idem oddychovať

zuzla80
3. apr 2009

A ešte musím dodať:
Lenik držím zajtra palce, nech je OPU čo najskôr
Táničke gratulujem k malému Einsteinovi 😀

Ste zlaté, že ste na mňa mysleli, tak už naozaj páčko 😉

gabika24
3. apr 2009

ahojte.
tak sa konečne zas ozývam. no chorí sme v podstate stále a boli sme aj v nemocke medzitým. jeden mal ale teploty zo zúbka... druhému asi ide, takže si ešte užijeme, ale neva, len aby to bolo len to 😉 no ešte sme chorí, už je toho akurát tak dosť... 😠 😠 😠
na všetkých myslím, myslite aj vy na nás 😉
zuzlik, určite to bude ok 😵
pecka, ty si 100% 😀 😀 😀 - ja som to vedelaaa, že to bude takto...
leni, pekne krásne nasleduj v úspešnom tehu... 😵
pekný večer babulky

lenka20
autor
4. apr 2009

ahojte, ja len tak narychlo - za chvilku padam do heliosu, ale bola som zvedava na zuzlika ako to dopadlo, zuzli - tak si vezmes priklad z renusky 😉 mali len 2 embrijka na 3.den tusim vkladali a obe sa ujali, tanicka detto - mali len 2 krpcov na vkladanie..gabika takisto - len 2 embrijka posledne zostali..tak hura do toho, hlavne nech ti prejdu tie problemy, chudatko, si si uzila, ale ak po problemoch pridu take // ako ma pecka tak to stalo za to, nie 😉 ja si stale vravim, ze mam citlivy zaludok, ale chvala bohu - musim zaklopkat - este mi nikdy nebolo z narkozy zle, dokonca sa vzdy prebudim strasne hladna takze hodinku po prebudeni uz do seba nieco ladujem...
gabinka - myslime na vas, jasne, zubkove obdobie je na figu, ale aj to prejde, len vydrz, ale ty si taka obetava dobra mamina, ze to zvladnes s usmevom 😉
tak letim, paaa

lenka20
autor
4. apr 2009

tak este raz ja 😉 - ako som predpokladala, OPU tak skoro nebude, krajko tipuje stvrtok, ja tiez tak nejak.. ale vajok je dost, teda folikov, aj rastu, len pomaly... na pravom vajecniku bolo cca 10 folikov okolo 15-8mm, naj druhom menej folikov a podobna velkost...takze uvidime...utorok dalsia kontrola...aj stiplavku som dostala, jaaaj, ale bolela, ale doky povedal, ze to davaju len tym najlepsim pacientkam 😉 , takze by som asi mala byt happy 😀 😀
tak pekny slnecny vikendik vsetkym 😵 😵 😵

zuzla80
4. apr 2009

Gabika mojko, si tiež vytrpíte, posielam drobčekom božteky, nech sa rýchlo uzdravia 😉

Lenik tak až vo štvrtok - pozri ja nasledujem Pecku v tom, že mi bolo po narkóze zle a ty v tom, že vajka rastú pomalšie, sme si to pekne podelili - takže na konci všetkého nás čakajú vieš čo... 😉 A neboj po štipľavke sa vajka rozbehnú a bude z teba poriadna nosnica 😉
Vieš, že ak po tom všetkom prídu //, tak jasnačka, že to stálo za to 😵 Mám volať okolo 12.30 tak som zvedavá, čo povedia. Potešila by som sa, ak by bol transfer zajtra, aj keď pri tom mojom boľavom bruchu 😒

Pekný slnečný víkendik prajem, vonku je fakt krásne, tak si to užite 😉

tanitta
4. apr 2009

ahojky...
leni..fakt sa to vlecie 😒 ..ale vsetko ma svoj koniec 😉 ...dufam ze ti to bude dobre ubiehat ten buduci stvrtok... kratky tyzden berme to tak 😵 ...nejak 😵
zuzla... chudatko ☹ ... paaani zle z narkozy 😔 ..zeby dali nejaku silnejsiu alebo ja neviem.... 😕 ...ak by sa pekne dnes drobci delili.. nenechavaj ich na pk... machac sam povedal ze naternica je "nejlepsi masina na embria"... das si ibalgin alebo nejaky cipok proti bolesti bude to tazsie ale si silna a tej bolesti v zivote uz bolo urcite viacej a uvidis aka to je bolest pri porode 😵 ... ale asi by som trvala na tej nedeli 😎 ...daj vediet co nove...
gabi... tak teda riadne si tu chorobu musite preskakat 😔 ... no drzte sa...rodinka...

zuzla80
4. apr 2009

Tak som volala, škoda, že som si neprečítala Táni tvoj odkaz skôr, ale transfer až v utorok, teda dúfam, že to dovtedy drobci vydržia - embryjka sú vraj pekné jednotkové - 4bunkové. No len teraz si ma dala trošku Táni do pomykova. Trošku som rátala s tým, že možno bude transfer už zajtra, ale rozprávala som práve s Macháčom a ten mi povedal, že po rozhovore s Koudym bude trnasfer až v utorok. Tak ja teda fakt neviem, len dúfam, že to dovtedy drobci vydržia. Už s tým asi nič nenarobím 😠

tanitta
4. apr 2009

zuzla.. nexcela som ta do pomykova 😕 ...a ja tiez nemusim mat pravdu 😉 ...asi vedeli preco tak rozhodli pre nieco to len tak urcili ...si vezmi ze v podtate sme boli poctovo tak isto...a ako rozhodli u vas a ako u nas 😨 ... mozno vy mate este silnejsie embrijka ako sme mali my a vedia ze budu krasne blastocysty z nich...a my to vieme tiez 😵 ...do utorku trosku sa das dokopy a sup do brna;)...
my mame hroooozne 2dni za sebou maly len reveeeeeeeeeee...to je nieco neuveritelne....

pecka
4. apr 2009

ahojte babule, ja som sa az teraz dostala k netu, je super pocko, tak sme boli vonku...opat slimacim tempom, medzitym sme si odvolili a zase prechadzali...... 😵 😵

Zuzlik, moja, viem presne ako ti bolo, ja som sice netyckovala, iba ma nadrapovalo a "len" som odkvacla, ale tiez ma drahy nosil na wc-ko, chudacisko - bledy ako stena. Ale telo ma ohromnu schopnost regeneracie a na druhy den mi uz bolo relativne fajn, len brucho bolelo a kompletne cele, aj pod rebrami, necitila som to, ako hyperstimulak, skor ako keby dokopane zvnutra 🙄 . Asi ti tiez pridali narkozu, aby ti mohli poriadne, komplet vsetky foliky poodsavat, aj tie uplne najmensie, aby na co najmenej znizili riziko ohsss-ka, takze aj preto ta to tak boli. Aby som pravdu povedala, tak mna brucho na dotyk boli od OPU stale, ale uz som si zvykla 😉 Inac doky mi tiez odporucal ibalgin, aby som nebola taka frajerka, nech sa netrapim, ale supla som si len 2x.
Aj tak tak ta obdivujem, ze si vobec zvladla tu cestu 😕 😕, ja by som tyckovala asi uz na hraniciach 😝 😝
A s tou robotou 😉 😉.....tiez som planovala, ze po OPU sup sup do prace, ale clovek mieni a ......., ved to poznate 😉 😉
A embryjka na teba pockaju, urcite, neboj sa, ja viem, ze to cakanie cez PK, je asi najhorsie zo vsetkeho, aspon ja som to tak vnimala. Tiez som chcela ET cim najskor, a nakoniec som cakala az do 6.teho dna.....no nazabitie 😕 😕 , a tiez na mna pockali....vyzeralo to hrozvo len na jedno 😕 , ale nakoniec boli z toho dve pekne hatch.blastocysty vlozene a este sa dvaja spamatali a su z nich mrazulkovia. Pevne nervy Zuzik. Drzim palce a nech sa ta ohss-ko vyhyba sirociznym obluciskom.

Lenka tebe sa to tiez natahuje poriadne.....ale aspon budu zrele vajuska - pekne velkonocne. 😵 😵

Tanit, tebe tiez pevne nervy, veduci asi nema tie spravne dni.....asi by ste mali zbehnut do blavy na vyletik, tam sa mu pacilo 😉 😉 😉

hava77
5. apr 2009

ahojte, trosku vas dvihnem 🙂
teda ja som uz odovzdala vsetky tehu virusy a maly to stale nechce pochopit....no proste chlap 😀
som zvedava dokedy tu budem strasit 😎
ked sa uz neukazem /od zajtra nemocka/
tak lenka drzim palce na opu tfuj tfuj tfuj...nech su silacke embrysteky a maminy nech sa drapnu zubami nechtami 😉
zuzli tebe na transfer v utorok, nech dovezies oboch cechurikov 😀 a chcem vidiet krasne dialnice, aspon take ako idu do brna 🙂
pecka tebe nech krvicka potvrdi co mi uz vieme davno 😉 a vela oddychuj a straz drobcov.....ale myslim az 9 mesiacov 😉
tak ostatne kocky pozdravujem, opatrujte sa a ja si vas potom precitam uz s drobcom na rukach 🙂 😉

pecka
5. apr 2009

Ahoj Havi 🙂 🙂 , no, vyzera to tak, ze nam este par dni budes posielat prezrete tehu virusiky........ 😉 😉

Ja oddychujem, trochu varim, trochu aj upratujem...aby som z cviku nevysla 😉 , ked ma zacne v bruchu popichavat, tak si sadnem, nohy vylozim, polehnim, pokonikujem....no proste veget. 😉 😉

pekny zvysok vikendiku 🙂 🙂

jaanulienka
5. apr 2009

Ahojte, prajem peknu nedelu. 😉 Potrebovala by som poradit a to v jednej veci. Chystame sa na IVF a zajtra som 14. den po decapeptyle a stale som nedostala menzes. Moze to znamenat nejaky problem. Neviete mi niektora poradit co bude dalej. Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre