IVF - nádej pre pokročilé snažilky ozvite sa

lenka20
22. jan 2009

umelinky, raketky, mame novu temicku 😵 😵 😵
myslela som, ze by sa zislo oprasit nasu staru temu, kde sa to vsetko zacalo, aby sme sa zase zisli a dotiahli to do uspesneho konca 😉 par adeptiek na // zo starej party sa uz crta 😉
takze dufam, ze ste nezabudli na stare dobre tradicie - do pasov si piseme aktualne info a inak stresujeme, bojime sa, tesime sa spolocne 😅 😅 😅
takze zulka, pecka, takynka, diorka, zuzla, nejdem vas vsetky menovat, je nas kopec...
plus cakame tehulky a maminky aby na nas chodili prskat virusy
a vitame aj nove pokrocile snazilky a aj tie nepokrocile 😉

tanitta
25. máj 2009

sisab.. ja nakuknem ako sa dari.. len tisko vyckavam...a dufam.....vizeralo to nadejne 😕 ...myslis do brna reprofit ?...tam by si xcela?... fakt je to super rozhodnutie skusit to tam este....ja som tiez nebola stotoznena s adopciou...my sme boli rozhodnuty byt bezdetnymi manzelmi... aj ked tuzba bola obrovska...na adopciu som si netrufla 😔 .......
Taky... dojedam magnezko este z tehu tam je v tom aj horcik pomiesany... pyridoxin davam malemu.. 😎 ...no mylsim ze mne uz ani netreba citim sa dobre... keby sa to zhorsilo tak nabehnem aj ja na ten pyridoxin.......

lenka20
autor
25. máj 2009

siska no skoda, ze sa spustila krvicka, aj ked este aj tak nie je vsetko stratene... brno teda reprofit mozem len vrele odporucit, vsak skuste ist len na konzultaciu a uvidis podla prveho dojmu, myslim, ze taky softik je vyborne riesenie, aj pre teba to nie je velka zataz a financne tiez nie, a niekedy su vysledky lepsie ako pri normalnej stimulke...urcite skuste este nieco pred adopciou.... my sme zacali uz adopciu vybavovat, potom mangel z toho vycuval, nevedel sa s tym nejak stotoznit, teraz vravi, ze kym nam stacia sily a peniaze tak budeme skusat vsetkymi sposobmi.. a zatial sa na pocudovanie necitime ani jeden ze by sme to chceli vzdat 😉 na nete reprofit.cz je tam vsetko, za soft je pausal 10 000,- potom sa plati za ICSI, nieco malo za narkozu a transfer set... lieky tam nie su napisane, mna stali cca 15 000,-......ako samoplatcu...tolko isto som doplacala na slovensku ako poistenec...
zuzlik az v januari ideme na to, v novembri pojdem na kontrolu HP, sono, po lieky.... ale OPU bude koncom januara...
takynka ked su embrijka pekne tak sa mrazia aj po softe, to nie je ziaden rozdiel, ja som si vzdy telefonovala, ci sa nieco podarilo zmrazit, lenze bohuzial, nasi krpci sa vzdy zastavili...
tak to som rada, ze ani tebe nevadia tehule, normalne mi to prislo u mna divne po tom, ako som vystrajala pri segrinom tehu 😝

sisab
25. máj 2009

Ahojte, hej, chcela som to do Reprofitu 🙂 no neviem, este nemam ani vysledok tohto testu, tak sa uvidi...dakujem vam za pozitivne slova...Co sa tyka tehotenstva a deticiek ludi naokolo, ja to stale tazko znasam, akoze tesim sa s nimi, ale doma to vzdy oplacem 😒

hava77
25. máj 2009

ahojte kocky,
jujka gratulujem zo srdca k drobcovi a prajem vela zdravicka lebo to je to najdolezitejsie.....a rodicom pevne nervy hlavne zo zaciatku 😉 ........uz viem co hovorim 😀
teda zuzli tak zajtra odber? tak drzim palce zo vsaetkych sil aj maly pomocnik so mnou 🙂
mne ked zacali byt tehule okolo mna lahostajne tak som ostala tehu po kete.....takze drzim palce lenka, takynka...
baby ja neviem co mam robit.....maly nechce byt vobec na rukach ☹ ja viem ze je to dobre, ale ja by som si ho chcela tak pritulit a potulkat..... a on hned place....len ked ide papat tak je tisko....no dnes mi vydrzal na rukach az pat minut bez revu....som cela hrda 😀
tak sa zatial drzte.....
ozaj na rade po jujke je katy2 a pointka.....katy sa neozvala?nemate dake spravy?

lenka20
autor
25. máj 2009

havka neboj, pride cas ze budes musiet ho vlacit na rukach 😝 😉 a ak nie, tak si len pogratuluj, vsetky unavene mamy deticiek, co nechcu byt v postielke ani za svet ti zavidia 😀 😀 tulkat sa este bude, asi mu len dlhsie trva zvyknut si, ze uz nie je v brusku a sam 😉
siska - ono to asi pride casom ku kazdej, myslim to znasanie inych tehu, ja som vlani uplne vyvadzala pri segrinom tehotenstve, baby ma tu utesovali, doma som revala, mangel ma musel ukludnovat, aj ine tehulky mi vadili, ale som sa nijako ani nesnazila sa vedome ,, prerobit ,, skratka to prislo a samu ma to prekvapilo, ze je mi to uplne jedno, ze viem normalne pogratulovat a naozaj uprimne im to dopriat... doteraz som priala len kockam tu na koniku, snazilkam... ale teraz si myslim, ze zmena prisla, lebo viem, ze uz len par mesiacov a aj ja budem tehulka 😅 😉 😵 😵

zuzla80
25. máj 2009

Sisab - ja to hrozné, keď sa nedarí, každá z nás, čo sme tu si tým prešla - a tá bolesť, po každom neúspechu
😔. My teraz chodíme do Reprofit a som spokojná - nad mieru. Je tu inak taká téma "Slovenky a IVF vReprofite" tak ak budeš mať chuť niekedy, tak sa kľudne pridaj. A možno ešte nič nieje stratené a krvička ťa ešte pozitívne prekvapí. Držím palce.
Inak ani my niesme stotožnený s adopciou - Lenik sme taký prípad ako vy - pokiaľ máme z čoho a začo tak budeme pokúšať osud😉

Havka ďakujem aj malému pomocníkovi 😵 🙂 Uvidím, čo zajtra, najviac sa obávam tej narkózy 😔
Táni dobre, že je lepšie, asi ešte nie úplne, ale ide to tým dobrým smerom 😉 Malý je zlatunký - zelenučký od špenátu - čudujem sa, že mu špenát chutí, detičky to nemajú moc v láske a hlavne tú zelenú farbu - ale on má na farby ešte čas 🙂

lenka20
autor
25. máj 2009

no mozno ta zelena cosi vypoveda o adamkovej buducej kariere - zeby nie veduci, ale pan general 😎 😉 😎 😀
zuzlik na zajtra drzim palceky, urcite to dobre dopadne a narkoza bude prijemnejsia ako naposledy 😵 uz dnes asi nenakuknem, musim varit, tak sa drzkaj zajtra a thuj thuj thuj 😵 😵 😵

takyna
25. máj 2009

Zuzlík na zajtra veľa,veľa, pozitívnej energie, jemnučkú narkózu a veľa vajíčok na oplodnenie a na KET 😉 pre budúcich súrodencov 🙂

lenka20
autor
26. máj 2009

dobre ranko a nech je stastne dneska pre zuzlika 😵 😵 😵 😵 zuzlik nech si poriadna nosnica 😵 😵 😵

tanitta
26. máj 2009

ahojky...
sisa... 😔 .. uz som citala 😔 ...no pokukaj a porozmyslaj...terza si oddychni...mozno nejaku konzultaciu medzitym;).... osus slzicky.. ide sa dalej...
leni...vcera sme mu vybrali povolanie ze golfista 😉... aby sme nemuseli makat uz 😝....aj zelene tam je.... 😅....
havka... vydrz.. to pestovacie obdobie ta caka 😉....uzijes si aj mojkanie...o tom som presvedcena.. ked bude natrcat rucicky a vytacat na puse pekaciky za mamouuuuu 😵...
Taky.. ahoj... 😉.... tak ja zase idem.... veduci ma poradu v postielke 😀

lenka20
autor
26. máj 2009

tanicka dobreeeee, golf je dobra volba, ale kym z neho vychovas sampiona, tak ta to bude stat dost 😉 ked by potreboval palice tak jednu sadu mam doma, my ich malo pouzivame, takze kludne zapoziciam 😝 ale este musi narast 😎

gabika24
26. máj 2009

ahojte kočky 😵
zuzlik, moc držím palčeky, tentokrát to je tutovka...
havka, ak ti je ľúto, že sa nepestujete, príď si popestovať k nám 😀 - tieto zlatíčka by sa pestovali stále.
tanittka, tak golfista - super 😀
no už zas letím, lebo tí, čo velia u nás doma sa rozhodli, že som za pc už dosť 😵

lenka20
autor
26. máj 2009

cau gabinka, no to bola len taka rychlovka, ja uz tiez padam, zuzlik sa este neozvala, ale snad uz ma po OPU a cestuje domkov..

maahuliena
26. máj 2009

🙂 😉 takyyy moja, aj ty ideš na Ketík 😵 som si to až teraz všimla 😅 😅
Juuuj, tak verííím, že nám to dobre dopadne 😵 😵

už mám vybavenú Pn-ku, už len cinkmen obvoďáčke a tá mi ju nachystá 😵 super, už len nech ms dôjde ako má a je darkyna a aspoň 2 bambulkyyy 😵 😵

tanitta
26. máj 2009

vykukam ci nedala smskou vediet zuzla 😎 ...ale nist... 😕 ?
mahul...pnka..klud...to je zaklad 😉 ..
leni....takze palica uz je... 😅 ...v zahrade vyvrtame cosi do zeme a kariera bude nastartovana... 😅
gabi. s tym pc presne ....len co clovek zacne uz musi aj koncit 😅 ...

pipka
26. máj 2009

caftee, mozte kuk nove fotecky z nasho dnesneho ministretka 😎

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

pipka
26. máj 2009

ministretka so zulkou...pre doplnenie 😵

zulka29
27. máj 2009

😀 Pipi , tááák som sa dobre nanapala, mnam mnam až do rána som vydržala 😀
Prišli nás sem pozrieť aj staré známe stratené tváre 😉 Ahoj Mahul, držím palce do boja 😉
Zuzlinka tak akooooo? 😕 🙂
My sme včera mali morfo UTZ, síce nie D ako som si pôvodne myslela, ten bude až o mesiac, ale pán dr. nám všetko pokukal a vyzerá byť všetko v poriadku. Akurát to phlavie nám ešte úplne nepotvrdil, ale už druhý krát sa tam žiadny pipík nehompálal, tak to bude asi dievčatko 😵 Leni, ty si dobrá Teodorka 😉

tanitta
27. máj 2009

dobre ranko...a ee k tomu 😀 ...
Zulka...tak ste si pekne izili stretko a da sa povedat aj utz 😉 ... dievcatko tu uz dlho nebolo 😎 ...
Zuzla... dufam ze ti neni blbo od tej narkozy 😕 ...no zvedave....kolko co.. ako... 😵 ...
bozinku prsii to bude dnes doma zatrest 😀 ......jedine plastenka lenze musim aj psa s nami..brat aj daznik pre seba 🙄 .....tertia ruka nie a nie narast 😅 .....

zuzla80
27. máj 2009

Ahojte 🙂 poslušne sa hlásim, aj keď oneskorene, ale predsa 😉

Takže moje obavy z narkózy sa potvrdili 😔 - hneď po OPU som hádzala tyčku a bolo mi príšerne zle, brucho - neskutočne bolesti, našťastie mi pichli infúzku od bolesti, ktorá síce nezabrala, tak mi ešte pichli niečo do žili a to našťastie zabralo a dnes cítim dobre.. Aj keď istú chvíľu sme rozmýšľali, či neprespíme v nejakom hoteli v Brne. Ale musím vám povedať, že čím ďalej tým viac som si obľúbila Kouďáka - neskutočný prístup, fakt baby - prišiel ma pozrieť hádam 5krát 😉 No ale asi čakáte na čísielko, čooo? Takže hlásim osobný rekord - 27vajok 😅 To som ani pri IVFku nemala a nie to pri Softe. Dnes volám, koľko vajok sa podarilo oplodniť a K. to chce nechať kultivovať až do 6teho dňa až na hatchujúce blastocysty - transfer by potom vychádzal na pondelok.

Ďakujem vám, že ste na mňa mysleli a držali palce, veľmi ale fakt veľmi to pomáha - tak už to "len" dokopať do toho tehulkovania.

Zulíček nielen Lenka je teodora - ale ty si tiež riadna čarodejka 😀 , takto mi počarovať Gonal 😀

zulka29
27. máj 2009

Zuzlinka, supéééér, tááák sa teším, určite bude veľa embryjok na kultiváciu a už to bude tutovka 😵 😵. A čo hyperstymulák, nehrozí? 😕

zuzla80
27. máj 2009

Zuliček tvoj Gonal bol proste tutovka 😀 Hyperstimulák, no dúfam, že ho nejako odstraším vodou - Koudy sa vyjadril, že voda pri punkcii nebola, ale vieš ako to je, teraz nieje a o pár dni môže byť. Vravel, že ak by boli nejaké komplikácie, alebo hoc čo, tak mám volať, ale verím, že žiadne komplikácie nebudú. Hrozne som sa Zulik obávala tej narkózy a toho ako dôjdeme domov, ale našťastie tie injekcie zabrali, a zlepšovalo sa to každou hodinkou.

zulka29
27. máj 2009

Zuzlik, narkóza už je za tebou a teraz už bude len dobre 😉 Super, že ti dali na to lieky a zabrali 😅 . Ono pri toľkých vajkách sú asi aj bolesti na mieste 😕 , vydržala si a oplatilo sa 😵

zuzla80
27. máj 2009

Zulik dúfam, že odmena bude sladká 😉 😵
A ty sa ako máš? Takže pinďúrik sa nekoná 🙂 ? A už máte vybraté aj nejaké mená?

lenka20
autor
27. máj 2009

kocky ja len chytro nakukam a vidim co to vidim - ZUZLIIIIIIK 😵 😵 😵 😵 supeeeeeer, gratulujem k naaadhernemu poctu, tusim si prekonala vsetky nase rekordy za 2 roky, vynikos, som za teba straaasne rada 😵
no, ta narkoza 😠 ja mysim, ze to ani nebude silou narkozy ale skor si na nejaku zlozku precitlivela a preto ti je zle... mozno reakcia na niektoru zlozku... ale ked injekcie zabrali tak to je super.. hlavne ze uz to mas za sebou a vysledky su fantastiko 😵 😵 😵 tak este raz a thuj thuj thuj nech su krasne embrijka a vela vela vela a tie najlepsie dve pojdu do bruska a ostatne budu vsetko surodenci - booze zuzlik, to bude deti ako smeti 😕 😅
zulinecka moja krasna no nechcem machrovat, ale teodora je teodora... 😉 😵 druhe babo bude chalan 😉 a gratulujem k dobrzm vy sledkom ani som nepochybovala 😉
idem kuknut to vase stretko 🙂

pecka
27. máj 2009

ahoj zuzlik, 🙂 🙂 gratulujem k uzasnemu mnozstvu....je az neuveritelne kolko sa da vyprodukovat vajicok pri softe!!!!!! ...sila !!! 😕 s tou narkozou sa to dalo ocakavat, ze ti asi bude fest blbo 😝 , ale je fajn, ze ti nieco na to dali a ze uz dnes sa citis dobre. A ako si sa dohodla s koudym ohladom tych heparinovych injekcii? Doporucuje ich?

Ja som v pohode. Dneska idem na hematologiu, zajtra mam poradnu a v utorok 1. skriningove vysetrenie.

zuzla80
27. máj 2009

Lenik, Peculik ďakujem zlatíčka - snáď už bude len a len dobre a bude detí ako smetí 🙂

Leni tiež ma napadlo, že či to nebude nejakou zložkou v narkóze, ale je dobre, že to nakoniec takto dopadlo - mala som hrooozny strach, ale fakt hrozny. A Koudy bol fakt taký zlatučký, vkuse chodil nakúkať ako mi je a nech kľudne ležím koľko len chcem, že sú tam do večera 🙂

Peculik nepýtala som sa ho ešte na tie heparínové injekcie, ale opýtam sa keď pôjdeme na transfer. Predpisovať mi ich nemusí, lebo ešte nejaké 2balenia mám doma, len som zvedavá na jeho názor 😉 A drž sa na hematológii, nech je všetko v poriadku a vidíš, zabudla som pochváliť fotečku drobčeka - teším sa, že všetko tak ako má byť 😉

tinucha
27. máj 2009

Jeeeeej ahojte baby. Hľadala som Zuzlíka a našla som a ešte k tomu aj také super správičky. 😀 😀 😀 😀 Zuzlik môjko zlaté, to je paráda. toby bol v tom čert, aby vám to s tými vajkami už nevyšlo. Už ste domka? Zajtra ak nebude pršať dávame košické stretko s našimi babami. Nechceš sa pridať? Bola by som veeeeeeľmi rada, ak by si prišla. Ale ak nemáš chuť, tak to pochopím.

Baby, všetky vás tu pozdravujem. 😉 🙂

takyna
27. máj 2009

😉 Ahojte kočky 🙂

Zuzlík ty TOP 😀 tolko vajok, úžasné 😀 gratulírujem, budeže to veľká rodina u vás 😉

Mahulík KETikovať by sme asi mohli v rovnakom čase 😉 , som rada, že si si vybavila tú PNku 😵

Lenka, Zulka, Pecka, Gabika, Tanitka, Hava atd..........všetky pozdravujem 😵

Zulka viaceré sme typovali medzi týchto pipíšov, že budeš mať dievčatko 😉

katy2
27. máj 2009

Ahojte 🙂
zuzlik, gratulujem k bohatej urodicke a strasne drzim palce aj nadalej 😵 😵 😵
nepisem ale citam vas, takze aj myslim na kazdu jednu z vas 😉
zulka, tebe tie tt letia astronomickou rychlostou..... 🙂 tak to vyzera na dievcatko? blahozelam k dobrym vysledkom z morfo.....
mamicky pozdravujem a prajem nadherne chvile s babetkami....
cakatelkam na stimulku drzim palce.....
ja som bola vcera zasa na kontrole, mala je uz strasne velka, ma 3360g, je popredu 2 tyzdne.... rodit budem sekciou, zajtra si idem vybavit predoperacne, takze vyzera to tak, ze do 2 tt ju budem mat pri sebe.... uz aj placenta dozrieva, tak nebudeme cakat do terminu..... v utorok sa asi dohodneme, kedy bude den D..... 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre