Jak jí to oznámit?

katerina1986
26. máj 2014

Ahojte baby,mám takový problém.Mám skoro 6.ti letou dcerku,kterou mám s prvním přítelem.Sním jsem byla zhruba par zlých měsícu,pak sear narodila malá a jeho zavřeli.Byl zlý ke mě a někdy i k malé..Když ho zavřeli,tak jsme za ním ještě parkrat jezdily,ale už jsem k němu nic necitila.Pri techto návštěvách ani malá k němu nechtěla a slovo "táta" říkala na silu,když ji nutila svokra.Vysvobozeni z teto situace byla moje babička,která v tu dobu mě poprosila,jetsli bych nemohla na chvilku k ní dojet..Byly jsme u ní zhruba par mesicu,kdy jsem si uvedomila,že už se vratit nechci.Jak domu tak ani k nemu.Malase na nej vubec neptala,tak jsem o nem ani nemluvila.Potom nás konečně potkalo štěstí.Potkala jsem současneho přítele,se kterym si malá i já samozřejmě padly do oka..byla takovata ta "láska na první pohled" 😉 Po roce žití na Sk se ozval otec malé,že se hce stykat s malou..nemohla jsem nic,tak k nim mala parkrat jezdila a to jen ,ž e tam byl jeho otec-tedy deda,kterého malá měla ráda.Ale bývalý opet začal pít a je zase zavřeny.Nestykají se pomalu už dva roky.Natálka přítelovi občas řekne tato ,ale většinou oslovuje jmenem.Tedka čekáme babo a v bodoucnu mu i to mimco bude rikat tati a nechci aby se to mala dozvedela od cizych...ale nevim jak na to a ci ji to vubec rict,když jeji otec nejevi zajem..Díky moc všem..

motiilik
26. máj 2014

Ahoj...co jej chces oznamit?..ze bude mat surodenca?...dnesne deti su vyspelejsie a chapevejsie,ako kedysi...mam tiez dceru,ktora ma 6 rokov...pekne si sadnut spolu s nou a formou hry jej to povedat..opytat sa jej,ci chce mat sestricku,ci braceka...urcite sa potesi s bude sa chvalit...vela stastia 😉

stuplicek33
26. máj 2014

ja by som jej to normalne povedala,chytila jej rucku,prilozila si ju na brusko 🙂 .Ja sama som mala dcerku za slobodna a mala 2 roky,viem bola este malinka,ked som spoznala naseho ocka.Ja som mu povedala,ze bud si ta mala oblubi,alebo nie.A ona sama mu zacala hovoril tatino.Nebran jej tomu,nerante jej srdiecko viac.Jej pokrvny otec jej i tebe ublyzoval a viac to nedovol. A ked tento tvoj priatel ju ma rad,ona to vycitila a sama mu zacala hovorit otec.Nechala by som ju tak.Musis jej povedat,ze ju lubis,aj budes ked sa narodi babetko,ona bude tvoja prava ruka.Snaz sa,aby ona sa akoby viac tesila nez vy.Bude potrebovat pohladenie,lasku.Ty si jej matka,najlepsie ju poznas a vies co na nu zabera.A moj manzel hned ako sme sa vzali,dali sme jej urobit novy rodny list a osvojil si ju.Ze on chce,aby sme boli kolpletna rodina.Mame spolu 3 deti a lubime ich nadovsetko.Tak drzim palce a urcite budes vediet,ako poutit tie spravne slova 🙂 🙂

kveta
26. máj 2014

@katerina1986 Ak som dobre pochopila, mala nevie, ze ma dvoch ockov. Mojmu drobcovi som to opakovane vysvetlila tak, ze mal najskor jedneho ocka, ktory sa nestaral a potom prisiel druhy ocko a ten sa stara. Cim skor sa to dieta dozvie, tym lepsie. V puberte uz moze byt neskoro a mozete ju stratit utajovanim tejto zavaznej info.

katerina1986
autor
26. máj 2014

Moc Vam vsem diky..

adri266
27. máj 2014

@katerina1986 tak vysvetli, ze ma dvoch oteckov. Ako pise Kveta. JEdneho, ktory sa stara, druheho, ktory ju splodil.
Samozrejme, ak mas obavu, skus skontaktovat detsku psychologicku.