Jak poznat, že IVF bylo úspěšné?

medenecek
15. okt 2009

Ahoj všem co již podstoupily IVF. Mám za sebou druhé. Chtěla jsem se zeptat, zda se dá poznat již první dny po transferu, že se to podařilo. Jestli má někdo zkušenosti.
První transfer se nezdařil ☹
Toto úterý jsem podstoupila druhý a čekám. Cítím se normálně. Stejně jako po prvním na sobě nic nepociťuju. Tak mám strach, že se to opět nepodařilo. ☹
Po prvním transferu mě druhý den lochtalo v břichu což mám i nyní a nic z toho nebylo. Můžete se prosím podělit se mnou o Vaše zkušenosti?
A ještě jedna věc: strašně, ale strašně mi padají vlasy. Tedy padaly mi hodně již dříve, ale tento rok co podstupuju hormonální stimulaci se to zhoršilo šíleně. Mám strach, že o vlasy přijdu úplně. A to jím různý vitamíny, kapu vodičky a všechno marný. Má to někdo podobné a pomohl mu nějaký konkrétní přípravek? Nebo se mkám smířit s tím, že budu kupovat paruku a případný potomek bude mít plešatou mámu? 😉
Díky moc všem

meduna
15. okt 2009

medenečku,poznat se to dá ,bohužel až odběrem krve

dadous
15. okt 2009

ahojda, ja myslím že poznat se to neda 😅 taky jsem nic nepocitovala, a povedlo se 😵 člověk se nesmí asi moc pozorovat 😉
při stimulce mi taky padaly vlasy, ale ted se to srovnalo 😉

dadous
15. okt 2009

klidně pojd k nam do diskuze, nevím jestli ti to tady adminy nezamknou
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

medenecek
autor
15. okt 2009

test si mám udělat 30.10. Minule jsem to poctivě vydržela a v daný termín provedla. Láká mě to si ho udělat tentokrát dříve. Třeba již příští týden. Tam už by se to mohlo vidět ne? Nebo se mám raději přemoci a opravdu počkat až na stanovené datum?
😵

meduna
15. okt 2009

no je to hrozný ten chtíč,ale počkej

dadous
15. okt 2009

dřív jak 12ty den po ET to nema smysl

medenecek
autor
15. okt 2009

tak já vydržím, jestli se to má podařit tak se to podaří a jestli ne, tak i když bych se na hlavu postavila tak s tím stejně nic neudělám, bohužel 😉
Tady nám dnes šíleně sněží. Máme už půl metru. Je to krása, ale mohlo to být až tak v prosinci. Mám venku kytky, zahradu nepřipravenou na zimu a všechno pod sněhem. Na druhou stranu se stejně nemám dřít, tak mám alespon čistý svědomí, že nejsem líná, jen momentálně nemůžu.... 😵

dadous
15. okt 2009

odkud jsi?

meduna
15. okt 2009

to by mě taky teda zajímalo,aby jsme ještě nebyly sousedky Dadoušku 😵

meduna
15. okt 2009

teda jste nebyly

medenecek
autor
15. okt 2009

já jsem ze středních Čech, z malé vesnice jménem Svojetice. Máme tu malý krásný domeček u lesa a právě asi 3/4 metru sněhu a stále nám padá. 😉

veria
15. okt 2009

Poznat se to nedá, bohužel. Já myslela, že mně úplně jasně čeká menstruace, už jsem to příslušně obrečela a zapila, a bylo to tam. Takže musíš vydržet.

lukila
15. okt 2009

Ahojte. Pridávam sa k vašej diskusii, ja som 7 den po transferi, dva dni ma boli brusko a dnes som zacala trosku spinit. Zajtra ocakavam menzes. A ratam s tym ze sa to nepodarilo... ☹

pet.s
15. okt 2009

Medeneček. Podělím se o svoje pozorování po ET. Poprvé nevyšlo, podruhé vyšlo, bohužel bylo ukončeno ve 13tt kvůli poškození miminka.
Po prvním ET jsem začala špinit asi 7 po ET a špinění přešlo po týdnu do Menzesu.Na moji prosbu mi udělali test k krve 8 den po ET a byl negativní.
po druhém ET.Špinění 7 den po ET. 6 den.Poprvé testováno 7 den po ET a byl tam duch.Slaboučký a po strašně dlouhé době.7 den jsem si nechala udělat HCG test z krve a HCG 46,1. 😉 Pak už testy z moči každý den(i několikrát) 😀 😀 😀 (osvědčily se mi více ty obyčejné namáčecí mamatesty)Špinění asi po dvou dnech přestalo, za to se objevil takový hlen. Jako by výtok. Prý se tomu říká těhotenský.
14 den po ET HCG 324 😀
Další příznaky byly bolesti břicha, zácpa, nevysvětlitelná nervozita,všichni měl sraly, ale úplně všichni. I ten můj kluk jinak milovanej 😀 ale prý mi to strašně slušelo a to mi řekl švagr a to je co říct. ten často nechválí.
pak později stále bolesti břicha, začalo mi být blbě a neskutečná pachuť v puse. Mastění vlasů, rostly mi chlupy úplně rychle a úplně všude 😀 Ale uklidním tě, že hned po tom, co mi ukončili těhotenství, tak ty příznaky vymizely rychleji než si mozek a srdce dokázaly zvyknout, že už nejsou těhotné. ☹
Medeneček, tak tady to máš. Nechápu, že někdo vydrží netestovat. Já při dalším pokusu budu testovat asi od 6 dne a hned is nechám udělat test v laboratoři. Z krve. Stojí 250, ale musela jsem ji nakukat jiný termín poslední menzes, asi by nevěřily, proč uprostřed cyklu chci těhotenský test. 😀 Mně jde stejně jen o hodnoty.
Jen vím, že nějaký lék podávaný při stimulaci, výsledky zkresluje.Ale nevím, který. 😉
tak držím palce.

dadous
15. okt 2009

pet.s pregnyl ukazuje falešně pozitivní test, prej trva deset dní než z těla vyprcha 😉

veria
15. okt 2009

Pets, já zas nechápu, jak někdo může testovat od 6. dne a hned si nechat dělat hcg z krve 😉 Stejně tím nic neovlivníš a na špatné zprávy je vždycky času dost.

mmmk
16. okt 2009

Kazdopadne je nejlepsi pockat aspon 10 dni po pregnylu, protoze ten umi vycarovat ducha jeste ten 10.DC. Driv to podle me nema smysl.

medenecek
autor
20. okt 2009

tak si myslím, že ten můj test 30.10. bude negativní. Začínají mě chytat křeče do břiha. Což jsem měla i minule a bylo to blby. ☹

takyna
20. okt 2009

Medenecek a ty mas v poriadku stitnu zlazu?, pytam sa kôli tomu vypadávaniu vlasov...

medenecek
autor
20. okt 2009

ano, před IVF mi dělali všechny testy i na štítnou žlázu a byly ok.

takyna
20. okt 2009

tak mozno je to aj psychickeho povodu, ale zase aj jesen je take obdobie, ze padaju vlasy...aj ja mam test si spravit 30.10

medenecek
autor
20. okt 2009

dokonce jsem si došla i na kožní a paní doktorka mi řekla, že nemohu mít takové vlasy jeko v 18 nebo 25. Že se mění jejich stav až do 30 roku a potom bychom měli mít to stejné jako rodiče, prarodiče.
Pěkné sdělení, protože moje mamka má už sem tam vidět holé místo, táta už má jen holou lebku.

Říkala jsem jí, že jsem na umělém oplodnění a tím pádem mi nemohla dát žádné vodičky. Dostala jsem jen vitamíny a ještě mi řekla, že mám vlasů dost. Což si nemyslím, když srovnám fotky před rokem, dvěma.
Kromě toho každé mytí vlasů, horor. Plný hrstě jdou pryč. Všude vlasy. Na koberci, na oblečení, v peřinách.

Takhle moc padaly sestře po porodu, ale já ještě ani neotěhotněla.

Ptala jsem se taky lékařky v PRONATALU, tam chodím na IVF a ta mi potvrdila, že je to velice pravděpodobné, že to mohou způsobovat podávané léky.
Když jsem začala chodit na kliniku, tak jsem viděla spoustu žen, co měly na hlavě jeden obarvený vlas.
A vůbec by mě nenapadlo, že já budu po roce to samé. A nové vlasy nerostou.
Už nevím, co bych s tím měla a mohla dělat. Přečetla jsem kde co.
Holt jestli budu jednou máma, tak asi s parukou. Děsná představa... 😉

takyna
20. okt 2009

Medenecek radšej máma s parukou, ako žádná máma 😉 🙂 , určite je to aj s hormónov, aj má človek nejaké dedičné predpoklady, napr. ja keď som otehotnela s malým, a to som ešte nevedela , že som tehotná išla som do kaderníctva si dať melír, a z blond melíru bol zelený 😉 🙂 a ani vtedy mi netrklo , že som tehotná 😵

denis19
20. okt 2009

Nazdar, myslím si, že po ET nemáš šanci neco spoznat, je to normální stav, který muže maximálne ovplyvnit psychika.Anebo také utrogestan, je to taková sviňka, aspoň na mne tak pusobí 🙂 Já testovala na 11 den a vyšlo to a to si myslím, že pregnyl je dávno ve stoce! 😀 a to mi potvrdil i krevní test.

takyna
20. okt 2009

Denis a ako na teba pôsobi Utogestan?

denis19
20. okt 2009

No Takyna už jsem ti to napsala, že 😀 není to žádná sláva! mela jsi tyto pocity z nej i na I.IVF?

medenecek
autor
20. okt 2009

Takyna, držím palce, aby test 30.10 vyšel pozitivní 🙂

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Ahojky holky,
jsem dneska 11 den od ET a po dnešním testu mě čárka už nesílila. Je pořád slabá, tak mám strach, aby to nebyl právě ještě důsledek pregnylu. Myslíte, že to může být biochemické těhu? Na krev jdu za 2 dny... Ta nejistota je hrozná.

denis19
21. okt 2009

l.u.c.i.e
já si odobne myslím, že pregnyl je už pryč, mela jsi prodlouženou kultivaci?
A to že nesilní čárka dle mne také nevadí,ale je silnejší jak na prvním testu, dva dny už vysržíš,ale já tvrdím, že toto čekání na testy bylo nejhorší na celém IVF!

l.u.c.i.e
21. okt 2009

Denis, prodlouženou kultivaci jsem neměla, jelikož se mi oplodnili jen 3 vajíčka a z toho jedno bylo špatné, takže ho ani nezamražovali...
To mě povídej, to čekání se nedá vydržet. Už aby byl pátek.
Ty už jsi kolikátý den po ET?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre