Jak se počítají plodné dny?

sip
15. nov 2006

Ahoj holky !
Zajímalo by mě jak se počítají plodné dny ?? Abych věděla kdy je ten správný čas na "miminko" ? Já vím, že se tomu nedá věřit na 100%. Ale ráda bych věděla kdy je ten správný čas.
Díky za vaše rady 😉

ciccka
22. nov 2007

ahojte holky. mam este otazocku. podla netu by som mala mat teraz plodne dni. mozu byt ich priznakom MS bolesti? lebo ma dost boli brucho a krize
😒.diiiiiky alebo zeby to bolo nieco ine 😉 ?

poleva
22. nov 2007

no mna akosi bolí chrbát a mám už skoro pred mrchou

ika0307
20. feb 2010

ahoj vsetci ja by som sa iba chcela opitat aka by mala byt ta teplota ak mas ten plodny den prepacte ale je to premna vsetko co tu citam take nove

emimka
21. feb 2010

ja som čítala ika že musiš vedieť kedy maš ovuláciu presne tj. v ˇčase ovulacie maš najvyššiu teplotu ako obvikle, ak to vieš tak 4 dni pred ovul. a 4 dni po ovulácii by mali byť plodné dni, ale to musiš mať presný cyklus každy mesiac rovnaký napr.28 dňový, ak maš kratší tak už to nieje presné. Ale neviem či to naozaj funguje vyvarovať sa iba týchto plodných dní ak nechceš byť tehotná. Ovulacia nastáva asi 14 deň od menzesu, ale u každeho to môže byť rôzne.
🙄

petulr.
21. feb 2010

Ahoj holky muzu se pridat??????dekuji 🙂

emia
21. feb 2010

samozrejme petulr. keď vieš o niečom či fungujú v praxi tie neplodné dni tak napíš a zverejní to. 😉

aktak4444
21. feb 2010

baby da sa otehotnet aj den po ovulacii?

emimka
22. feb 2010

ahoj, ja myslím že prave po ovulacii su plodné dni tak by sa malo dať otehotnieť, pretože ovulaciou sa uvoľnuje vajičko, ktoré keď dôjde do maternice a je tam sperma tak sa stretnú, ak sa nestretnú niekde nastala chyba. ☹

bubulka722
22. feb 2010

Životnosť vajíčka je len 24 hodín. Tesne pred ovuláciou bazálna teplota mierne klesne a následne prudko vzrastie. U normálneho 28 dňového cyklu je to cca 14. deň. Ak je otehotnenie plánované, tak treba mať pohl. styk cca 24 hodín pre ovuláciou aby spermie mohli doplávať k uvolnenému vajíčku. Každopádne si treba merať BT aby si sama vedela kedy dochádza k ovulácii. Je tu na to téma, kde ti skúsené baby ako Lauritka ochotne poradia.

sabinadunova
11. jan 2013

@sip ahojte volam sa lucia a mam 21 rokov mam 11rocneho sina a 1a pol staru ceru chcei bi sme mat este tretie mimino ale sa nam nedary neviem ze preco? ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre