Jazda na koni a tehotenstvo. Môže to uškodiť?

lulu939075
1. jan 2009

Co si o tom myslíte? Môže to uškodiť?

cora73
1. jan 2009

Ahoj Lulu,tiez milujem kone a ak sa mi podari,tak si idem zajazdit,aj ked len sviatocne,ale v tehotenstve by som urcite na kona nevysadla,predsa je to len zive zviera s vlastnou hlavou a navyse aj lakave,zletiet mozes ani nevies ako a kedy a potom moze byt neskoro...Je to krasny sport,ale nic ti neutecie,hlavnejsia je istota... 🙂 🙂 🙂
Mozes plavat,alebo chodit na vychadzky,tehotenstvo nie je choroba,ale urcite obmedzenia tam treba dodrzat-podla mna....

mishusha
1. jan 2009

no ja si myslim ze urcite nie... ved v tehotenstve su zakazane taketo aktivity kde hrozia za prve pady a za druhe kde su otrasy.... takisto cez svihadlo skakanie, jogging, jazda na bicykli... je to riziko a maloktora nastavajuca mamicka by to podstupila... z vlastnej skusenosti viem, ze ked som bola nutena s bruchom pobehnut na autobus tak potom mi nebolo prave najlepsie...mala bola v brusku moc nepokojna...
tych par mesiacov sa to v zaujme babatka da zvladnut 🙂

weronique1
1. jan 2009

ahoj, v prvych 3M urcite nie. aj ked ja som jazdila, lebo som nevedela ze som tehu 🙂 no a teraz ked mam prilezitost, tak si na neho vyleziem tiez, ale iba na jazdarni a v kroku ked ho niekto vedie. istotat je istota.
co sa tyka otrasov, tak to je mozo aktualne iba keby si chcela klusat o com pochybujem, a ak napriklad cvicievas na fitlopte, tak sa natriasas ovela viac ako v kroku na pejovi.
ja som si na mojho vyliezla po 2M prestavke (bola som v 5M) a bol to uzasny pocit - dovtedy som iba smutne stala pri vybehu a tisli sa mi slzy do oci ako som zavidela ostatnym...teraz som v 7M a s vyliezanim a zliezanim mam uz trosku problem, co ale vyriesilo nasadanie a vysadanie z lavicky he he he
druha vec je, ze jazda na koni v tehu naozaj nie je odporucana a je to hlavne na tvojom zvazeni a intenzite "zavislosti" 🙂
je to ako s cvicenim, ked sa pri tom citis v pohode a neprepinas svoje sily, tak je iba prospesne a endorfiny su dalsim bonusom. hlavne je neriskovat (kon ktoreho dobre poznas a niekto ho vedie, aby sa riziko este znizilo, je podla mna v poho 🙂

tweetinkapp
1. jan 2009

no urcite by som neodporucala...kamoska takto potratila ☹

wild.horses
2. jan 2009

ahojte,

pokial toho kona dobre poznas a si si ista, ze nezblbne (ak si vobec mozes byt ista), tak OK. Urcite neodporucam cudzie kone, skoky a vychadzky do prirody. A tiez, ak mas hoci len podozrenie, ze s tebou nie je cosi v poriadku, myslim tym bolesti bruska alebo cokolvek podobne.
Ja som jazdila aktivne a pravidelne drezuru do 5 mesiaca, ale uz nie sutaze. Potom mi uz brusko prilis vadilo a tazisko sa presuvalo, takze opat v sedle tak 6 mesiacov po porode ☹

caruzo19
3. jan 2009

lulu,je to absolutne individualne,telo ti povie co mozes a co nie,ale naozaj ho musis pocuvat,kamoska citila potrebu ist v 11tt hubertus a skoncilo to odlucenim placenty.
poznam ale baby co jazdili normalne az do nejakeho 5-6mesiaca,kym vedeli zliezt z kona a nic sa nestalo
ja som prestala jazdit hned jak som sa dozvedela ze som tehotna,ale to len preto ze to bol koniec januara a vsade plno ladu a jak som vysla von as osedlanym konikom,hned mi usla noha,tak som sa otocila a odsedlala,este k tomu to bola remonta,naco riskovat 🙂
nic ti neutecie,daj si pauzu

krasnyanjel
15. jún 2012

Ahojte baby, kedy zacat opat jazdit po normalnom porode?

petrusska6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre