Je problematickejšie otehotnieť a rodiť pre moletky?

zuziq26
30. aug 2006

Ahojte dievcata, nevedeli by ste mi poradit s jednou vecou? Pocula som, ze moletnejsie zeny (medzi ktore patrim aj ja) maju vacsie problemy otehotniet - pripadne aj v tehotenstve a pri porode to maju komplikovanejsie. Neviete o tom nieco viac? Budem Vam vdacna za odpoved, lebo v blizkej buducnosti planujeme babatko a toto ma trapi...

loss
13. okt 2006

zuzig-aj ja aom za posledne 3 roky dost pribrala,chcela som chudnut na vzdy to nevyslo a tiez chceme babetko.Ak ostanes tehulka,tak ked sa mimi narodi,urcite schudnes.Tak sa netrap a radsej bud pokojna aby sa mimi skor podarilo. 🙂

zuziq26
autor
16. okt 2006

ste zlate - losska, uz som sa ta raz pytala: ty si z LM? lebo ja ano

loss
16. okt 2006

zuziq26-ano 🙂

andrea.m
16. okt 2006

tak sa k vám pridávam aj ja.zuziq ja som tiež moletka a v januári čakám už druhé bábo.otehotnieť som nemala problém ani v jednom prípade.rodila som sekciou kôli polohe koncom panvovým a počas tehu som nemala žiadné problémy,akurát som veľmi neschudla a teraz to na mne fakt veľmi nevidno.pomaly končím 6 mesiac a v pohode nosím normálne oblečko.tak sa nič neboj aj pár kíl navyše má svoje čaro a aj zopár výhod

zuziq26
autor
17. okt 2006

andrejka, keby to bolo len par kil...

andrea.m
17. okt 2006

zuziq prvé tehu som začínala s hmotnosťou 75kg a druhé s hmotnosťou 80kg pri výške necelých 160cm.no štíhla určite niesom a stretla som sa aj z niekoľkými poznámkami od gynekologa na moju hmotnosť.(nevidím dobre na ulz lebo ste silnejšia,to preto sa babo neotočilo,lebo ste tučná,čo chcete na prvorodičku ste stará)a pod.beriem to z rezervou ak ma niekto komplexy z moletiek-prosím.porodila som vo veku 27 rokov krásneho,zdravého syna a nech sa premudrlci daju vypchať.teraz mám 30 som tiež tučná no a čo!!!!!komu sa to nepáči nech sa vyzuje,môj manžel ma ľúbi takú aká som a to je hlavné!!!no nie???

melory
17. okt 2006

tak to ti mozu povedat opatrnejsie, vies tie co su chude zas im povedia ste ako anorexicka musite pribrat. moja mama sa o mna pokusala a bola moletka. doktor jej pekne povedal, aby trosku schudla a ze lahko zapadne aj sa stalo. ale lekary su v praci a nie vzdy o.k. naladeny, je to pre nich rutina a mi by sme chceli viac jemnosti co je logicke hlavne ked sme v pozehnanom stave.

zuziq26
autor
18. okt 2006

baby a stretli ste sa aj s nazorom, ze silnejsia zena mava spravidla jednoduchsi porod? ja som uz aj to pocula... to by bolo hadam jedine pozitivum🙂

vavka33
18. okt 2006

ja sa tiez pridam-1.tehot.som zacinala s vahou 64kg a nemala som ziadne problemy,ale otehotniet sa mi podarilo az po 2rokoch a porod som mala tazky.
2.tehot.som Zacala s vahou 51kg a uz som si aj polezkala v nemocnici,predtym som potratila,ale zas s takou nizkou vahou som nemala problemy otehotniet-za necely polrok dva krat.Takze na vahe asi nezalezi.

loss
18. okt 2006

zuziq-asi tak ako pise vavaka,kasli na vahu a radsej snazikuj o stosest 😉

zuziq26
autor
18. okt 2006

losska ked ja mam taku idiotsku predstavu, ze schudni a potom rozmyslaj o babatku... viem, zeje to somarina, ale ked tak naopak sa s tym neviem stotznit..zatial.. ach jaj. 🙂

andrea.m
18. okt 2006

Neviem ako to je s pôrodom,ale losska má pravdu.Kašli na váhu a snažilkuj o 106.Na mne doteraz nieje poridne vidieť,že som tehu,pribrala som iba 4kg a vpohode nosím normálne oblečenie a bábo sa má podľa dnešného USG výborne.Takže hor sa do práce 😵

loss
18. okt 2006

andrea.m-krasne slova si zlata,zelam ti nadherne tehulkovanie a prekrasne mimi 😉

expertka8
18. okt 2006

...andrea.m...dávno som sa tak dobre nezasmiala na margo váhy.. ako pri Tvojom včerajšom príspevku o 12:48 😀 😀 😀
...neostáva mi nič iné..len s Tebou súhlasiť 😉 ..želám krásne a najmä zdravé bábätko 🙂

zuziq26
autor
18. okt 2006

mate pravdu baby, asi najlepsie sa nad tym vsetkym pousmiat a zmierit. no co ine urobim?🙂

expertka8
18. okt 2006

..zuziq26...myslím,že nemáš "idiotskú predstavu" 😅
..okolie tvrdí..kašli na to.."pár"kíl navyše..no a čo???..ale myslím,že to človeka deptá..ak vidí v dnešnej dobe/čím to je???/ maminy..ktoré ešte počas tehotenstva mali brušká..ako keby ix komár poštípal..o veľkom zadku a stehnáx nebol ani náznak...do 7.mesiaca t. nosili svoje "dievčenské" nohavice...a len ty si v poradni pripadáš ako buldozér..ktorý čaká prinajmenšom 2 sloníkov 😅

...áno..viem...dieťatko je prvoradé..tu nemáme o čom polemizovať...len som xcela priblížiť "pocity" maminy,ktorá by sa rada postavila na štartovaciu čiaru pred tehotenstvom s číslom adekvátnym svojej výške 😉 🙂

..alebo sa mýlim???..opravte ma,ak žijem v omyle..ďakujem 😅 😉

katrin
18. okt 2006

pridávam moju skúsenosť ako moletky.. moja súkromná štatistika mi potvrdila, že baby, ktoré sú silnejšie pred tehu, počas tehu nepriberú toľko, ako tie, čo nemajú ani deko navyše... Osobne (čakám síce dvojičky) som do 18tt nemala ani deko navyše, teraz mám 8,5 kg nad pôvodnou váhou... Mám síce brucho tak kilometer pred sebou, ale kašlem na to... Želám vám všetkým, aby ste sa kvôli terajšej váhe nejak nestresovali.. určite, cvičenie je prospešné, ale aby ste kvôli tomu, že chcete otehotnieť schudli neviem koľko kíl, ktoré môžete/nemusíte počas tehu pribrať aj dvojnásobne, tak to nerobte 😉

andrea.m
18. okt 2006

NO ja som tiež v 1 tehu vyzerala ako buldozér.Každy tipoval dvojčatá a 5 dní po pôrode sa ma jeden známy opýtal kedy to konečne bude.Myslela som že ho zabijem.Najhoršie bolo ked sa mi 5 mesiacov po pôrode(výnimočne som bola v meste bez malého a kočíka)jedna pani v električke postavila.Nechcite vidieť tú depku!!!!Tiež mi chvíľu trvalo kým som dokázala prijať samu seba takú aká som a žartovať na úkor mojích ľubých kilečiek.A hozne sa tešákujem,že sa po svete neguľam sama,že nás je viac.
Pekný večer prajem 😵

vilca
19. okt 2006

Ahoj holky! Dlouho jsem toto téma nechala bez povšimnutí, protože jsem jaksi nevěděla, co znamená slovo "moletky" 😀 Pořád jsem si myslela, že se mě to tudíž netýká. Až včera večer jsem si přečetla pár příspěvků a pochopila jsem konečně, že je to něco jako "boubelky". No a toto téma se mě týká. Jen by mě zajímalo, jaká hmotnost se dá považovat za "moletkovskou". Můžete mi napsat, kolik zhruba vážíte, abych si udělala obrázek, s kolika kilogramy se považujete za moletky? 🙂

tretulka
19. okt 2006

ahojte, ja som sa tiez utesovala, ze kedze je ma dost, tak v tehu vela nepriberiem a nabrala som 14kg, no po porode mi ostali 4kg, ktore hadam pomaly, ale isto pojdu tiez dole...neviem kolko zislo porodom, lebo na vahu som nabrala odvahu sa postavit az doma, aj to az po asi 3 tyzdnoch 😀 ...pocula som uz aj take rady, vraj 6 mesiacov po porode sa nemam zaoberat vahou, ale vsetku energiu a cas venovat babatku...treba to asi tak rozumne sklbit 🙂

zuziq26
autor
19. okt 2006

expertka, ty si to vystihla asi najlepsie - presne tak sa musi clovek citit,ked okolo teba chodia stihlucke maminy s rozkosnym bruskom. ja ked budem tehotna tak asi niekam zaleziem a vyleziem az pred porodom🙂🙂
a to uz nehovorim, ako sa moletky citia u lekara na vahe... verim, ze je mnoho takych, ktore si na toto konto uzili neprijemne poznamky...

expertka8
19. okt 2006

..zuziq26...sama som si tým prešla ☹ ...ale utešovala som sa neopísateľnou radosťou na bábätko 🙂 ..na konci tehotenstva to už boli šialené pocity..človek nevie či má sedieť a či stáť...bruxo ako svet...nohy ako papuče..črty tváre už nie sú takmer žiadne..všetko zliate do jedného celku..od okolia počuješ len samé.."jééé..vy ste ale veľkíííí"🙂))..no skrátka...tehotenstvo je skutočne najkrajší stav..ale až keď máme po tom 😅 😀 😝
...aj keď som tehotenstvo začínala s primeranou váhou...počas tehotenstva som nabrala šialenýx 30 kg 😲 😒 ...mala som teda čo zhadzovať...

zuziq26
autor
19. okt 2006

exp prepac neslusnu otazku, ale kolko si asi mala pred porodom kg? Myslim ked si nabrala tych 30. a nieze napises take cislo, ze zistim, ze ja mam tolko a este ani tehu nie som 😀 😀 😀 😀

danka1
19. okt 2006

Ahojte babenky, ak sa mozem pridat, tiez patrim medzi "vacsie" zienky, no a ako sa tu písalo o tých rozkosných tehulkách s malinkými bruskami 🙂 tak presne takú kolegynku mám ja mám pomaly vacsie brucho ako ona a to je o 6 tyzdnov dalej ako ja 🙂 A pred tehu som mala 81 kg a teraz mam asi o 6 kg viac. Dúfam, že nebudem pred porodom metrakova mamicka 😀

danka1
19. okt 2006

Babyyy to som tu jediná "veľká" ??? 😀

katrin
19. okt 2006

danka, čo myslíš veľká? ja som pred tehu vážila 85,5, teraz mám krásnych 94, 150 cm cez pás... 😕 tak kto je veľký??? 😀 😀 a to čakám, že na pôrodný stôl ma budú zdvíhať žeriavom...

danka1
19. okt 2006

😀 😀 Katrin ale Ty máš na to náárok máš dve babena v brusku 🙂 ... že žeriavom 😀 😀

katrin
19. okt 2006

danka, dobre.. a ak prekročím stovku, tak mi zhabú rodný list a dajú mi zakáľací... tak čo...? kto je veľký? 😀

danka1
19. okt 2006

😀 😀 😀 neblázni katrin .. to ja mám teda kludne realnu sancu prekrocit stovku aj s jednym miminom 🙂

katrin
19. okt 2006

danka.. no jo.. 😀 čo už narobíme... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre