Je problematickejšie otehotnieť a rodiť pre moletky?

zuziq26
30. aug 2006

Ahojte dievcata, nevedeli by ste mi poradit s jednou vecou? Pocula som, ze moletnejsie zeny (medzi ktore patrim aj ja) maju vacsie problemy otehotniet - pripadne aj v tehotenstve a pri porode to maju komplikovanejsie. Neviete o tom nieco viac? Budem Vam vdacna za odpoved, lebo v blizkej buducnosti planujeme babatko a toto ma trapi...

zuziq26
autor
1. sep 2006

ved ja viem, ze by to tak malo byt, ale....

problem je aj v tom, ze sa nedokazem vzdat sladkeho 😒

a tebe sa dari uspesne zhadzovat kilka?

zuziq26
autor
1. sep 2006

sorry, odoslala som to 2x omylom🙂

emjee
1. sep 2006

🙂 s tym sladkym to poznam, takze mavam doma zasobu jogurtov a ovocia a tlacim sa tym, ale cokoladou neohrdnem nikdy 😀
mne sa dari tak vselijak - zacala som to riesit, isla som k endokrinologicke, aby vylucila ine priciny, predpisala mi jeden nehorazne drahy liek, teraz som za 4 mesiace schudla 6 kil - nie je to bohvieco, ale predsa; na nozky a zadok natieram niveu good bye cellulite a som velmi spokojna

funny
1. sep 2006

tak okolo 17-18 si podus brokolicu s mrkvou, alebo inu zeleninku, uvar si zeleninovu polievku bez ochucovadiel, tuku a malo soli. to ta zasyti a je to ok.

chut na sladke je blbla, ale da sa ucicikat tym, ze budes mat stale priblizne rovnaku hladinu cukru v krvi. teda nehladovat!!! namiesto cokoladky si radsej daj par orrechov, alebo jablcko, alebo biely jogurt ochuteny ovocim.

ja zavislost na cokolade dobre poznam 😀 😀 ale fakt sa da porazit 😉 a ked uz sa neda cokolade odolat, tak si kustik ulomit, ale nie ju ladovat celu...
😠 (aj take casy boli 😉 ))

vylucit maslo, tuky redukovat a hlavne sa krmit zelenonou a trochu sa hybat a pojde to 😉

a este dobry system proti cokolade je otehotniet 😀 😀 ja ju uz mesiac a pol nemozem ani citit 😀 😀

zuziq26
autor
1. sep 2006

ved praveze chcem sxudnut trosku kvoli tomu, ze o rok bude v plane babatko:_) a potom uz chudnut nebudem moct, tak sa snazim teraz - a vdaka vam za rady, motivaciu mam, tak mi to snad vyjde🙂

funny
1. sep 2006

zuziq26, ja som trochu pochudla (14 kg) pred dvoma rokmi, ale tento rok "vdaka" svadbe a roznym rodinnym oslavam sa mi nejako pokazil rezim a aehm, uz mam polovicu naspat... ale nestresujem, ked pride na to cas, zasa to pojde dole 😉

ked si davas nieco sladke zavri oci a snaz sa to vychutnat. a potom sa spytaj sama seba, co ti na tom vlastne tak chuti? je to ozaj ono? nie je to len prehnane sladke? alebo dokonca slane - wafle? kolko schodov budes musiet vybehnut, aby to bolo zas prec? 😀 😀 dobre je navecer sa trochu pohybat, potom ti je luto sa napraskat, ked uz si vynalozila tolku namahu. je to vo velkom o psychike 😉

masko je najlepsie podusene, nie vyprazane (bravcove len chude a malo). omacky su na nic, zvacsa su tucne, lepsie je trochu masko trochu bylinkami okorenit a dorazit to zeleninou a tak. drzim palce! pojde to. ale treba jest vsetko a poriadne a castejsie menej, ziadne diety, len kukat na mnozstvo tukov a cukru.

zuziq26
autor
1. sep 2006

no drzte mi s tym palce...🙂 ono je daco pravdy aj na tom, ze sa clovek zrejme hanbi u gynekologa, ked stoji na vahe... aj to je svojim sposobom motivacia🙂 ale hlavne ta, ze chcem mat zdrave dietatko

dasenka
20. sep 2006

caute kocky! ja partim tiez k moletkam, aj ked v mojom pripade skor k tuckom 160cm/77kg, a to som uz schudla od 26.6.2006 dodnes z 89 kg (teda 12kg za13 tyzdnov) a ide mi to perfektne dole 🙂 Damy staci len chciet... Aj ja sa snazim schudnut a dostat sa do formy koli planovanemu tehotenstvu, to bude ale asi az za 3 roky, takze mam dost casu byt v perfektnej forme a snad aj zdrava. Zdrave dieta je nas predsa nas ciel 😀

zuziq26
autor
20. sep 2006

dasenka gratulujem! mas moj obdiv. pravda je taka, ze aj ja som konecne zacala so sebou nieco robit, chodim cvicit a zdravsie papam. ale napis, ako sa to vlastne podarilo tebe

dasenka
25. sep 2006

zuziq26: je to velmi jednoduche a prirodzene. Jem 6 krat denne po malych mnozstvach zdrave jedla a pijem 4 litre vody denne. Celkova energeticka hodnota mojho denneho prijmu cini 6000 kJ, pri ktorych chudnem kontinualne 1 kg za tyzden, teda 4 kg za mesiac, co je zdrave chudnutie. Necitim sa hladna a som spokojna. Na cvicenie som leniva, takze necvicim, ale verim ze aj na to casom "pride". Inak perfektna stranka vdaka ktorej sa mi to podarilo je www.chudnutie-ako.sk a su tam super lusia, ktori poradia a podrzia pri chudnuti. Zaklad je 1 gram bielkovin na 1 kg idealnej hmotnosti (v mojom pripade 60g) a minimalne 40g tuku denne, tuk samozrejme zdravy - olivovy a kupila som si aj rybi a ten papam lyzicku denne. Tak nech sa nam to podari 🙂

ka.te1
25. sep 2006

Ahojek! Máte někdo zkušenosti s těhotenstvím při velkém obvodu břicha? Mám velké "bříško" a tak mám strach, jestli se kůže ještě dokáže "napnout" při těhotenství.

melory
25. sep 2006

jasne ze ano je elasticka

ka.te1
25. sep 2006

To je jasný, jen jestli je elastická až tak moc 😀

melory
25. sep 2006

jasne ze je. ak uz mas veke brucho tak ti moc nenarasti bude babo pod bruskom.

ka.te1
25. sep 2006

No uvidíme, snad se to mimčo někam mezi ty "pneumatiky" vejde 😉

janand
25. sep 2006

ahojte!!
Ja som mala tiez take miselinove brucho,babatko sa zmestilo ale v poslednych mesiacoch sa vytvorili na spodnej strane strie, takze miesto sa vzdy najde!!

zuziq26
autor
11. okt 2006

Ahojte dievcata. Aky mate nazor na moju nasledovnu dilemu: Ako som uz spominala, patrim medzi moletky a v blizkej buducnosti planujeme babetko. Co by ste urobili - najskor trosku schudnut a potom otehotniet, alebo naopak: mat babatko a postavou sa zaoberat az potom? Vopred Vam dakujem za nazory a rady 🙂

emjee
11. okt 2006

zuziq, tazko povedat, lebo:
- maminy ti povedia kasli na chudnutie, v tehotenstve sa aj tak este na teba nalepi zopar kileciek, chudnut mozes aj po porode
- doktori ti povedia najprv schudnite, lebo mozete mat problem s otehotnenim (ale nie je ani dobre aby ti 6 mesiacov pred otehotnenim prilis skakala vaha, lebo to tiez moze narusit hormonalny rytmus a viest k problemom s otehotnenim)
takze vyber si 😝
ja to zatial neriesim, zatial chudnem, ak by som nahodou ostala tehu, samozrejme s chudnutim koncim

zuziq26
autor
12. okt 2006

a ty patris medzi snazilky? ved vravis, ze nie je dobre chudnut a hned na to otehotniet - ci som zle pochopila? 🙂
ak sa ta mozem opytat, akym sposobm dietujes - a ako sa ti dari?

vlamala
12. okt 2006

Čaute babule, aj ja prispejem svojou situáciou. Pred vyše rokom som tiež patrila medzi baculky, ale kolegyňa ma navnadila na oddelenú stravu, moc som si neverila, ale keď sa po 2 mesiacoch začali kilečká strácať, bola som odhodlaná schudnúť min. 10 kg. Za rok sa mi to viac menej podarilo, išlo dole 8-10 kg. Šatník samozrejme bolo treba upraviť, ale ja som bola šťastná. Momentálne prvý mesiac snažilkujeme, som po vysadení HA, zatiaľ sa to na váhe neprejavilo, a čo sa týka zdrav. stavu, som darkyňa krvi, a obraz som mala vždy dobrý, takže telu to len prospelo...

zuziq26
autor
12. okt 2006

vlamala a stale dodrziavas delenu stravu?

vlamala
12. okt 2006

Jasnačka, niekedy poruším, ale pokiaľ sa úplne neprejde na kombinovanú, neodrazí sa to na váhe...

zuziq26
autor
12. okt 2006

tak to ti uprimne zavidim, ze sa ti to podarilo - ja riesim dilemu ci sa mam snazit schudnut a az potom pomyslat na babetko,alebo naopak...

vlamala
12. okt 2006

U mňa babo pred rokom ešte nebolo aktuálne, všetky predchádzajúce pokusy o schudnutie zlyhali a tak som skúsila toto (keď som videla výsledok na kolegyni, tak som si povedala, že to musím zvládnuť aj ja...). U mňa bol jeden problém, musím jesť veľa,veľa,veľa. A to mi diéty neumožňovali, pro odd.strave môžem jesť koľko chcem, ale trošku inak. Takže často sa stalo, že som si na tanier naložila viac ako môj mužík, a aj tak sa išla váha dole, a to ma bavilo...
Momentálne skôr riešim, ako to bude počas tehu ak sa zadarí, asi sa budem musieť poradiť s dr. keď to bude aktuálne, ale inak nevidím dôvod po zdrav. stránke, lebo ja zjem všetko... Skôr sa obávam tehu chutí, ale potom to už bude asi jedno, doprajem si čo budem chcieť, keď viem že to funguje, tak po tehulkovaní sa zase vrhnem na odd. stravu. 🙂

bubatko
12. okt 2006

zuziq, Ty potvorka, chces aby sme Ti odobrili, ze teraz este nechudni, az po tehotenstve, lebo teraz to nema vyznam 😉 😉 😉

v niecom mas pravdu, moja znama pred casom velmi schudla a teraz stale odklada tehotenstvo, lebo si nechce pokazit postavu (dost tvrdo na tom makala a stale maka), lebo je ten typ, co lahko pribera; teraz vyzera super, ale vyzera to tak, ze dieta bude odkladat z vyssie uvedeneho dovodu a to uz ma po 30-tke, tak si vyber 😲

karo
12. okt 2006

baby a nepoculi ste o sipeky? to je velmi dobre chudnutie

emjee
12. okt 2006

zuziq a co je zle na tom popri snazeni aj chudnut? ved chudnut treba tak ci tak zdravym sposobom, cize ziadne super diety ale normalna strava - vela zeleniny, ovocia, vylucit sladkosti, pridat pohyb - to urcite prospeje aj pripadnemu babatku a ak sa nahodou nebude darit so snazenim aspon schudnes, a ak sa nahodou podari snazenie, tak budes chudnut halt neskor

zuziq26
autor
13. okt 2006

emjee - mas pravdu, ale tusim si to bola prva ty, kto mi napisal, ze cca 6 mesiacov pred otehotnenim by vaha mala byt viac-menej stabilna...

ok ale uz to nejdem riesit, ja som v procese chudnutia, uz mesiac chodim pravidelne cvicit a celkom to ide... (az na male prehresky).

emjee
13. okt 2006

zuziq - to hovoria doktori 😉 a ked schudnes napr. 2-4 kg za mesiac (to je najistejsie chudnutie - pomaly) pri normalnej zivotosprave a troche pohybu, tak sa ti urcite nerozkyve hormonalna hladina 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre