Je problematickejšie otehotnieť a rodiť pre moletky?

zuziq26
30. aug 2006

Ahojte dievcata, nevedeli by ste mi poradit s jednou vecou? Pocula som, ze moletnejsie zeny (medzi ktore patrim aj ja) maju vacsie problemy otehotniet - pripadne aj v tehotenstve a pri porode to maju komplikovanejsie. Neviete o tom nieco viac? Budem Vam vdacna za odpoved, lebo v blizkej buducnosti planujeme babatko a toto ma trapi...

zuziq26
autor
20. okt 2006

baby neblaznite, to nie ste na tom tak zle... ja sa nevazim vobec, lebo by ma museli odviezt na koronarku, takze je mozne, ze ja mam 100 a este ani tehotna nies som🙂 😀 😀 😀 radsej sa na tu vahu ani nepostavim 😝

expertka8
20. okt 2006

...zuziq26...otehotnela som s váhou 65kg pri výške 170cm...a keď som odxádzala z pôrodnice..mala som ukážkovýx 90kg 😲 😅 ...ešte stále zhadzujem... 😀 ...ide to pomaly dole..ale isto...dôležité je,že človek má v hlavičke "upratané"...a ostatné je len samá drina 😒
...tiež nepatrím ku maminám ..ktoré behom mesiaca boli na svojej pôvodnej váhe..prípadne ešte sxudli...

..ja som posledné mesiace v poradni..lekárke pre istotu milosrdne klamala koľko mi doma ukázala váha... 😅 😝

sissik
20. okt 2006

katrin su tu teda aj ludia, co by mali ten zaklaci dostat 😀
podla mna treba byt psychicky v poho - to je najpodstatnejsie.
nemoznost otehotnenia koli nadvahe je niekedy len zbytocne strasenie (aj ked nie na skodu), lebo je kopec stihlych zien, ktore maju problemy otehotniet. a poznam aj zenu, ktora napriek nadvahe absolutne nemala problem otehotniet.
teraz nechcem povedat, ze ok, nestarajme sa o seba,.....treba sa hlavne hybat, aby bola nejaka kondicka 😉

funny
20. okt 2006

danka, katrin, ja patrim k podobnej vahovej kategorii, ale nejako sa tym nevzrusujem, tie casy su uz prec. vaha bola uz samozrejme lepsia, ale aj horsia a prave to mi pridava pokoj na dusi. ked sa chce, da sa.
teraz jem to, na co mam chut, ale nejake extremy (slahackovo-cokoladovy pohar a pod.) si odpustam.
zial, mam obmedzeny pohyb, lebo jednoducho nevladzem, aj ked sa to pomaly lepsi. dufam, ze priberat budem v norme, ale nie kvoli vahe, ale kvoli mojim bedrovym klbom, tie mi daju pocitit kazdu zmenu. a hned ako bude male na svete a ja budem schopna, vyrazame na walking s kocikom. prospeje nam to obom.
no a vazenie u lekara? ved musia byt zvyknuti. aj ja by som bola rada stihla ako lanka, ale jemno posobit nikdy nebudem 😀 a preto, kaslat na to .. 😉

katrin
20. okt 2006

sissik, moje slová 🙂

vilca
20. okt 2006

Ahoj holky, když jsem otěhotněla, vážila jsem 83 kg ☹ . Přibrala jsem 16 kg a teď měsíc po porodu mám už zase 11 kg dole. Říkám si, že ještě 5 budu tam, kde jsem byla, no a pak už budu jen hubnout a hubnout, aspoň na těch 75. Mám to hezky namyšlené, že? Je mi jasné, že to tak jednoduché nebude, ale chci pro to taky něco dělat. Od listopadu budu chodit 3krát týdně na aerobik (pro jistotu jsem si to už předplatila) a to by bylo, aby to nešlo dolů... No a samozřejmě taky procházky (dlouhatánské) s kočárkem, ty mě baví. A kdyby to náhodou nešlo, tak se nezblázním, hlavně když se budu cítit dobře 😉

zuziq26
autor
20. okt 2006

babulky, aby ste mali predstavu, ako ja - podotykam snazilka - vyzeram, tak vam napisem nieco na odlahcenie. Kupovali sme s priatelom kreslo do obyvacky a pred tescom sme ho vykladali na drziak na streche auta - a pribehol k nam chlap a vravim mi: Nechajte to, ja mu pomozem, vy nesmiete nic tazke dvihat, ked ste tehotna... 😖 tak asi takto som na tom 😀

expertka8
20. okt 2006

..zuziq26...poznám vo svojom okolí množstvo plnoštíhlyx žien...a pri každej platí..."Kopa humoru a šarmu"..aj s kilami navyše..skrátka...*aj veľká r.ť vie očariť* 😀 😀 😀

sissik
20. okt 2006

ja mam jeden kabat, v ktorom som si myslela, ze vyzerm ok.
ale ked sa mi v elektricke postavil taky asi 25 rocny chalan, aby som si sadla, viacktar som ten kabat veru na seba nedala.
takze zuziq nie si sama s takymto "problemom" 😉

danka1
20. okt 2006

😀 No zuziq nic nove, mne sa jedna pani postavila v autobuse... ja som samozrejme este vtedy nebola tehu, ale sadla som si aby som nemusela vysvetlovat 😀 Ale dnes mam dobru naladu, bola som u lekara dnes rano, vazila som sa a za posledny mesiac som vooobec nepribralaaa huraa 😀

zuziq26
autor
20. okt 2006

baby, strucne a jasne: dodali ste mi optimizmus! kazde rano si budem do zrkadla hovorit: mam sa rada, aj ked vyzeram ako buldozer 😀 😀 😀 😀 😀

zuziq26
autor
20. okt 2006

ale jednu vec poviem vazne: maximalne mi pomaha to, ze ma moj priatel lubi taku aka som a nikdy mi ani len nenaznacil, ze by som so sebou mala nieco robit, lebo je to hrozne....

zuziq26
autor
20. okt 2006

danka1: ale prave teraz mozes priberat s kludnym svedomim🙂 kedy uz len budes mat taku sancu? 😀 😀

danka1
20. okt 2006

No veru zuziq, aj moj muzik je v tomto uplne super, keby to tak nebolo, urcite by som bola omnoho menej v pohode 🙂

danka1
20. okt 2006

no to ano, ale po porode.. hm.. ci to tak lahko pojde aj dole potom ako to slo hore 😀

zuziq26
autor
20. okt 2006

dani, kazdy ti povie iba otrepanu frazu: pri dietatku tie kila vybehas... ale aka je pravda, neviem

expertka8
20. okt 2006

...mála pravda..malá 😅

zuziq26
autor
20. okt 2006

exp nemam vlastnu skusenost, ale pocuvam to casto🙂 najhorsie je ze ja sa aj prinutim cvicit, ale neprinutim sa nejest sladke (nepomahaju ani blbosti typu chrom)

loss
20. okt 2006

ahoj Zuziq ako sa mas? 🙂

zuziq26
autor
20. okt 2006

losskaaaa ahoj, mam sa zle 😒 zajtra idem na straaasne tazku skusku a nestiham sa ucit kvoli robote. tak to asi nedopadne dobre. a co ty?

sissik
20. okt 2006

zuz v nejakej diskusnej relacii som pocula, ze chrom je tiez len reklamny tah a nejako extremne nepomaha proti chuti na sladke. on ma tusim stabilizovat hladinu krvneho cukru. a ked je stabilizovana, tak by ani chut na sladke nemala prichadzat. ked si das obycajny cukor, tak hladina inzulinu prudko stupne, cukor sa rychlo spracuje, ale inzulimn ostava dlhsie a potom je dalsia chut na sladke,....taky kolotoc.
mne dost pomaha celozrnne pecivo a cestoviny. ale obcas - jeden tyzden v mesiaci - je chut na cokoladu neukojitelna 😉
treba skusit vydrzat 3 dni bez sladkosti - budes zlostna ako pes, ale potom ti na chut ani nepojdu 😝

loss
20. okt 2006

no tak ja som sa objednala k lekarovi,vcera som vracala a mrcha nola u mna tak asi pol dna a slaba.Bozinko drz mi palce,som len7tyzdnov po cisteni.A neboj stasene tayka skuzka dopadne dobre,budem na teba mysliet 😉

expertka8
20. okt 2006

..zuziq26..držím palce na skúšku..všetky..aj tie na noháx 😉 🙂

..myslím,že je potrebné brať do úvahy aj genetickú stránku...ja keby som hneď sxudla na 50kg..širšie položené panvové kosti mi nedovolia "misskovskú" mieru 90cm 😝
..zabijem sa..keď som pekná??? 😀

zuziq26
autor
20. okt 2006

lossik, ved som aj myslela, co je s tebou, lebo si sa tu vcera neukazala (aspon ja som ta nevidela). moja skuska nie je podstatna, ale to, aby ta lekar uistil, ze je vsetko OK. kedy k nemu ides? budem na teba mysliet.
Inak predvcerom som sla okolo bazaru a asi som videla tvoju "polovicku". Nosi taku hnedu bundu?

loss
20. okt 2006

Zuzi on ma 197cm a asi 115kg,tak ho isto neprehliednes 😀 Ta bundicka je olivovo zelen a vyzera v nej ako ovecka 🙂
No a k doktorovi idem v nedelu o 9:30h,tak na mna mysli,velmi sa bojim ☹

zuziq26
autor
20. okt 2006

mhm tak to nebol on...
jasne, budem mysliet!!! posles mi potom smsku? napisem ti cislo do IP.

loss
20. okt 2006

zuzig jaska. 🙂

andrea.m
20. okt 2006

no ani ja som kilečka po pôrode nevybehala....ani chrom nezabral,len ubral z peňaženky.aspoň že chlapov máme super a ľúbime sa no nie.?

zuziq26
autor
20. okt 2006

andrea.m : aj ja vravim 🙂 a v tvojom pripade plati nielen to, ze je dolezite mat super chlapa, ale zdrave babatko! to su dolezite veci, nie take banality ako vzhlad.. hm?

loss
20. okt 2006

zuzi vidis,tak je to 🙂 vsetci nemozeme byt dokonali

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre