Je problematickejšie otehotnieť a rodiť pre moletky?

zuziq26
30. aug 2006

Ahojte dievcata, nevedeli by ste mi poradit s jednou vecou? Pocula som, ze moletnejsie zeny (medzi ktore patrim aj ja) maju vacsie problemy otehotniet - pripadne aj v tehotenstve a pri porode to maju komplikovanejsie. Neviete o tom nieco viac? Budem Vam vdacna za odpoved, lebo v blizkej buducnosti planujeme babatko a toto ma trapi...

certica
2. okt 2007

aahoj malalady 🙂 , ako sa vam dari?

malalady
2. okt 2007

ahooooooooooooooooooj certi... faaaaaaaaaaaaaajne.. rastieme ako z vody.. no my sme nejak moc nepribrali ale sme vyrastli do dlzky 😉 mame 5kg a 70cm.. 😀 no a ked sa narodil mal len 1710g a 44cm tak si to porovnaj 😀 😎 takze je to pohoda.. 😀

alena22
2. okt 2007

jezis malaldy taky malicky bol? 😕 som nevedela ty si len pisala ze si raz padla a potom o chvilu ta nebolo 😕 a dlhoooooooooooo si tu nebola

certica
2. okt 2007

ved to je super, vzhladom k povodnej vahe su to krasne miery 😎

malalady
2. okt 2007

alenka no tak veru.. potom nejak o dva tyzdne som dostala bolesti.. a islo to a zistili ze meskame mesiac. a slo to vlastne cisarskym rezom o mesiac skor.. ale je to vsetko v pohode 😀 vyvyjame sa tak ako mame a to je hlavne 🙂)

ao
2. okt 2007

ahoj holky, taky se přidám...
před těhu jsem měla 160 cm a 78 kg, myslím, že když jsem byla moletka vždy a štítnou žlázu nemocnou nemám, tak bych rozhození organizmu hubnutím nepokoušela.... otěhotněla jsem hned napoprvé a to jsem ještě měla zakloněnou dělohu, která šance na početí snižuje.
teď jsem v 5. měsíci, zatím mám nahoře 7 kg, holky co byli před těhu hubené většinou nabrali už víc.

malalady
2. okt 2007

certi.. tak tak.. pjekne si pribera 😀 holky co davate babetkam papat? ja uz pomaly vsetko.. 😀 😉 okrem korenisteho a moc nesolim

malalady
2. okt 2007

ao 😀 ako som spominala ta vaha nicomu nezodpoveda :-P

alena22
2. okt 2007

no to som rada ze ste ok obaja ja som isla tiez sekciou ale 5 dne pred terminom a aj tak mal maly problemy ledva prezil a aj mne davali transfuzie krvi a veeela problemov ale uz tiez OK 🙂

inak kocky k teme aj sa snazite schudnut nejako ci ste vzite so svojou vahou?
a kde si kupujete veci na seba u nas je dost problem 😠

alena22
2. okt 2007

ako ja mam v skrini kooooopu krasnych a znackovych veci lebo som cely zivot nevazila viacej ako 55 kil nikdy a zrazu ten skrt so stitnou a ostala som riadne gulata 😀 a odvtedy kupujem kade tade u cinanov nadavam na ich "cislovanie" ak nejake maju s tym ze nebudem si kupovat drahe veci ved raz schudnem a mam v skrini dost 😀

janada
2. okt 2007

ja chudnem s prestávkami od svojej puberty 😀 😀 😀 a je ma stále rovnako,no od puberty som už čosi nabrala 😀 😀 😀 čím som staršia sa tým menej zapodievam,akurát na seba nadávam,ked ma bolí chrbát,klby a tak dále.

janada
2. okt 2007

aj ja väčšinou vbehnem k činánovi,lebo v tých značkových majú len na chudé ☹ Ale máme u nás takú malú predajničku,kde má velmi pekné veci z Polska a za prijatelné ceny a kedže majitelka je tiež trošku objemnejšia,tak má aj veci pre moletky

alena22
2. okt 2007

no to mas super u nas je predajna moletka ale veci su tam dost drahe ja som si tam na zapis minuly mesiac kupovala sako pre seba za 2300sk 😒
ale cinan ma napisane niekedy ze xxl a neda sa do toho ani moja kamoska a ta ma tak 60 kilo 😀 no zahadne to tam oni nasivaju 😀

alena22
2. okt 2007

ja drzim momentalne 90 dnovu dietu a schudla som 4,5 kila za dva tyzdne ale straaasne sa trapim hladom je to ako tyranie a nie dieta pre mna 😀

janada
2. okt 2007

knihu 90 dnovka je už vyše mesiaca doma,zatial som nenabrala odvahu 😀 S tým číslovaním máš pravdu, 😀 je tam napísané XXL a nenavleče to ani moja dcéra

alena22
2. okt 2007

jaj no ta dietka je dobra ale myslim ze asi kazda jedna ma nejake prehresky 😀

marione74
23. nov 2007

Hi, hrabem sa na Konikovi a som rada, ze som objavila tuto temu, prezrela som si ju len zbezne, ale idem sa nou trocha prehrabat cez vikend, lebo prave dnes mi doki z CAR povedal, ze ak schudnem, tak mam vacsiu sancu otehotniet. Pravda je taka, ze jedna znama ktora uz mala za sebou 2 neuspesne inseminacie, schudla 12 kg a otehotnela prirodzenym sposobom. Doki ma poslal aj endokrinologicke, ktora mi urobi nejake vysetrenie z krvi, pripadne nasadi nejake lieky na podporu metabolizmu. Ale aby som sa vratila k tomu chudnutiu. Skratka rok co rok priberam, alebo dokonca stvrtrok co stvrtrok. Mam za sebou 3 neuspesne IUI a jedno IVF. Ak otehotniem (dufam, ze najblizsie IVF) tak budem mat dobre cez 100 kg. Tak som dnes urobila radikalne rozhodnutie. Sama si pomoct neviem, idem do nemenovaneho centra na redukovanie hmotnosti. Zaplatim sice okolo 10 tisic ale skratka to skusim, ak to moze pomoct... Program vraj trva 2 mesiace - vstupny pohovor, a potom 2x do tyzdna cvicenie zamerane na problematicke partie, uprava stravovacieho rezimu, rekondicne, regeneracne programy atd.sama som zvedava. Vkladam do toho poslednu nadej, kedze moja vola nepozierat po veceroch sladkosti je totalne slaba. Ak schudnem za tie 2 mesiace len 5-7 kg tak aj to bude nieco. Radili aj Vam v centre ze mate schudnut, ze by to mohlo pomoct? Moj doki dokonca povedal, ze je sanca o 50% vacsia, ze otehotniem ak schudnem. Neprehana?

mimusiacik
24. nov 2007

🙂 marione - v tuku sa kumuluju estrogeny,zenske hormony (ak ich je privela blokuju ostatne a narusa sa harmonia - to iste plati u ludi bez tuku,ani jeden extrem nie je priaznivy...endokrinolog ma vylucit ochorenie stitnej zlazy a z toho nadberne priberanie,pripadne rtg mozgu a vys.ocneho pozadia vyluci nador hypofyzy - podmozgovej zlazy,kt.brani produkcii potrebnych hormonov,vys.glukozovej tolerancie podobne...

cakali sme na babo 4 roky,schudla som 7 kg (zo 77 na 70)a vyslo to prirodzene,hoci k ivf nebolo uz daleko...

viac v teme ZAZRAKY SE DEJI v Snazilkach na 2 strane nas pribeh a veci,kt .mozno dopomohli k vytuzenemu babu...

poznam 130kg zenu ,kt porodila dieta...

ide o suhru viacerych faktorov,kt.sa kombinuju a dupluju...

ubytok na vahe ulavi klbom,i celemu organizmu,psychike, podpori sebavedomie!

Vela stastia! 😉

marione74
26. nov 2007

mimusiacik, dakujem za odpoved a vysvetlenie, ked budem mat chvilku casu pozriem Tvoj pribeh (teraz som v robote, dostanem sa na net len zriedkavo) pa

marione74
29. nov 2007

mimusiacik, uz som bola taka namotivovana, vcera som vydrzala bez sladkosti, so skromnou vecerou, a dnes zase ta cokolada a riadna davka. Ja to asi nezvladnem, takto neschudnem, neviem uz co so sebou ☹ No co uz, zajtra skusim zacat od znova ...

janeette
29. nov 2007

marione ja si každý večer v posteli hovorím"od zajtra dietujem a cvičím" to už asi pol roka a dodnes nič ☹ 😖 😲

marione74
4. dec 2007

no janeette, tak to sice neni moc povzbudive, ale chapem, lebo ja si to tiez stale hovorim, ale prave si ma vyburcovala aby som si rezervovala badmintovy kurt, idem to hned urobit 🙂

marione74
4. dec 2007

Janeette, tak z toho badmintonu nic nebolo,kurt bol obsadeny, tak kvasim doma a zas som zjedla pekny par sladkosti, ja som asi nenapravitelna 😨

m311293
5. dec 2007

zdravím všechny, konečně téma pro mně. Strašně se stydím to napsat ale když jsem otěhotněla , měla jsem 98 kg 😲 . Vtěhotenství jsme nepřibrala ani kilo. Den po porodu jsem měla 88 kg, pak jsem se rozkojila a měla 82. Je to pět let a stále se držím, ale nemám pevnou vůli ještě více zhubnout. Ideální by byli tak 3-4 děti. 😀

marione74
5. dec 2007

ahoj m, to nemyslis vazne, ty si schudla v tehotenstve o 10 kg? nie je to nebezpecne, ja by som sa bala ze potratim, alebo ze babatko nebude dobre zivene. no ja mam tiez okolo 90 a desim sa toho, ze co ak naberiem takych 20 co vraj niektore babenky ano. Tak to budem mat dobre cez 100... A preco si tak schudla, to Ti byvalo zle alebo co?

m311293
6. dec 2007

marione: vůbec jsem nezvracela, jen sem přestala řešit diety ajedla jsem to na co jsem měla chu´t ale po malých dávkách. Postupně jsmese dopracovala k tomu, že jsem jedla hlavně dopoledne a odpoledne jsem vůbec neměla chut ani hlad. Ale začínala jsem s jídlem ve 4 ráno, jogurt, pak v 7, to jsem připravovala dceři svačinu, pak dopolední svačina v 10, oběd kolem 1 a pak svačina ve 3. A pak už jsem nejedla. Byla jsem těhotná přes léto, takže hodně ovoce a zeleniny, měla jsem pořád žízeň, tak jsem hodně pila. Miminko bylo v pořádku, když se narodil měl 5,2 kg. Bylo vymodlené, takže jsem byla v pohodě a vůbec jsem neřešila kalorie, prostě je to v hlavě, jako spousta jiných věcí.

monikaz
6. dec 2007

marione - vobec sa nemusis bat, ked nahodou pocas tehotenstva "schudnes" - pokial mas dobry zaklad, to dietatko si z tvojho tela vezme co potrebuje. Samozrejme musis jest pestru stravu a hlavne sa neprezierat - ono tehotenstvo nezanmena, ze treba jest za dvoch -troch...🙂

janette - ja som sposobom "od zajtra zacinam" chudla dva roky...mala som pri svojej vyske 178cm 70 kil a chcela som schudnut len tri kila... ale dietami a hladovanim som sa vychudla na krasnych 86 kil 🙂 nedavno som chvala bohu pochopila, ze nie dietovat treba a nasledne vyzrat chladnicku, ale staci len normalne jest - kazde 3-4 hodiny potraviny prospesne zdraviu, ombedzit zakusky, vynechat cokoladky a hups, ani neviem ako, ale sa mi vaha znizuje...podotykam, ze som brala aj clostilbegyt /hormony na stimulaciu/ a vaha trocha postala ale nezvysovala sa...

m311293
6. dec 2007

Přesně jak říká monikaz, 5-6 malých porcí denně, hodně ovoce, zeleniny, hodně pít, a po 17 hodině nejíst. Prostě zdravá a vyvážená strava.

xena22
7. dec 2007

m311293, ty si mi dala uzasnu nadej,ja totizto stale srandujem,ze ak zostanem tehotna,tak nesmien nic pribrat a po porode este 15kg zhodit a budem ok,ale brala som to len ako vtip,nevedela som ze v reale je to mozne 🙂 ,ja si tiez myslim,ze zdravou stravou,vecernym postom a prechadzkami sa mozem dopracovat k lepsej linii aj pocas tehu...pretoze planujeme tretie dieta a ja som bola momentalne v stave,ze radsej najskor schudnem,aby som neskoncila v porodnici ako metracik 😀 ,ale to by som sa mozno nacakala 😀 ,mozno by som sa skor dockala prechodu ako by som schudla... 😀

m311293
7. dec 2007

XENA 22 ale nejlepší na tom je že já opravdu neměla už večer hlad. Přes den jsem si dopřávala co jsem chtěla, milovala jsem šunkové závitky v aspiku, ale jak břicho rostlo moc se do žaludku nevšelo, tak často přes den ale trochu. Doktor mi říkal, že mám dobrý základ, takže vůbec nevadí že nepřibírám. Ajá navíc kila neřešila. Čekala jsem na dítě dost dloho, tak jsem si řekla proč si teď dělat starosti, že to teď stejně nevyřeším, tak to nechám na potom. A umíš si představit ten báječný pocit, když jeden den sitlustá jak balón (to doslova, porodíš, a máš o 10 kg méně. A během 2 měsíců dalších. Užasná dieta. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre