Je problematickejšie otehotnieť a rodiť pre moletky?

zuziq26
30. aug 2006

Ahojte dievcata, nevedeli by ste mi poradit s jednou vecou? Pocula som, ze moletnejsie zeny (medzi ktore patrim aj ja) maju vacsie problemy otehotniet - pripadne aj v tehotenstve a pri porode to maju komplikovanejsie. Neviete o tom nieco viac? Budem Vam vdacna za odpoved, lebo v blizkej buducnosti planujeme babatko a toto ma trapi...

monikaz
7. dec 2007

Xena, preste takto som premyslala aj, ze najprv schudnem a potom sa vrhneme na druhe dieta...ale neschudla som...tak sme zacali snazilkovat ale bohuzial vyzera to na dlhsie lakte...som si povedala,ze neva, aspon dovtedy trocha schudnem... zmenou stravovacich navykov sa mi celkom dari nejake to kilo hadzat mimo svoje telesnu schranku tyzdenne a popri tom sa aj snazilkujem... ALe genialne na celom je to, ze si uplne zvykam na svoj novy sposob ZDRAVEHO stravovania...

Inak posielam Ti link, kde mas vsetko krasne rozpisane - dufam, ze to pojde stiahnut

www.med.muni.cz/prelek/tehkoj.rtf

xena22
8. dec 2007

Jej diky,trosku som zas mudrejsia,celkom ma zarazil kaloricky prijem tehotnych,ze 2000kcal ( to je u mna doslova hlad 😀 ) tak veru veru,pcham do seba aj navyse,tak aj ja to urobim tak -prehodnotim svoj jedalnicek,co bude teda riadny zahul pre mna a popri tom sa mozno zadari aj tehu...necham to na prirodu 😉

monikaz
8. dec 2007

ahoj Xena22 2000kcal je dost. Ja teraz sice pomaly chudnem a mam prijem len 1300 kcal - a celkom mi to staci ... si myslim, ze +700 kcal bude asi aj vela - ale ved uvidime 🙂 mozno vyjem aj chladnicku a zvysim svoj prijem 😀

marione74
11. dec 2007

ahoj baby, no to ziram, m, to ja nezvladam po 17.00 nejest, ja mam potom take nervy, ze sa zobudim o 2 v noci a zjem uplne vsetko co najdem. A sledovat kalorie mi pride dost zaberak, to isto nechcem, ale monika ked tvrdis, ze si zvykas na zdravu stravu, tak asi to pojde 🙂 musim sa pozriet na ten link co si poslala. Najhorsie je, ze ja potrebujem schudnut rychlo, lebo vo februari sa chystam na 2 IVF, este aj doktor mi povedal, ze to urcite pomoze. Ja neviem, pre mna je to jedlo fakt ako droga, teda hlavne sladkosti totalny brutalny zavislak, niekedy mam pocit, ze to nepojde 🙄

monikaz
12. dec 2007

marione neviem aka je tvoja nadvaha ale baby na spominanom fore chudnu velmi uspesne. Ja osobne mam len cca 5-8 kg nadvahu - a z toho uz za posledne tri tyzdne dolu 2,1 kg... ale idem pomaly - skor som si len zmenila sposob stravovania.
Z velkej vahy vsak chudnu ovela rychlejsie. A ked sa do toho uz dnes opres, tak za dva mesiace mozes mat uspesne dolu cez 10kg...
No a sladkosti - bohuzial, treba si od nich odvykat podobne ako od cigariet, len akurat nemas pri nich take strasne abstaky.../ja uz som si od cigi odvykala a aj od cokisky, viem porovnat 😀 /
Drzim palce a ked chces - mozme si interne o tejto problematike popisat.

monikaz
12. dec 2007

marione - prave kukam, ze ten link na forum, kde dievcata uspesne chudnu som este nespominala, ked mas zaujem, poslem Ti ho

marione74
12. dec 2007

ahoj moni, jasne posli mi ten link, nie je to ten co ju tu hore na stranke vyssie? lebo to som si prave vytlacila, vola sa to, ze Vyziva tehotnych a kojicich zen'. Moja nadvaha je bozial tak 15-18 kg ale ja by som bola uplne happy keby som dala tych 10 dole. To by bol priam zazrak 😀

monikaz
12. dec 2007

marione74 to sa do februara skutocne v pohode da zvladnut...napisem link - skus to s nami v tom fore - uvidis, ako Ta tam kocky podrzia

http://www.chudnutie-ako.sk/forum/list.php?1

marione74
7. jan 2008

moni, neda sa to, s mojou slabou volou nie 😅
Po Vianociach mam o kilo viac a to sa este divim, ze nie aspon o 2 kila. Musim sa vzchopit aspon teraz, od zajtra zacinam znova...

marione74
7. jan 2008

Ked budem priberat touto rychlostou ako za poslednych 10 rokov, tak som si prave vyratala, ze ak sa dozijem 75 rokov, tak budem mat 215 kilogramov.
Tak len pevne verim, ze sa to spomali a ze uz sa poludstim a zacnem cvicit a prestat sa tlacit po veceroch kilami sladkosti.... Rozmyslam, ci fakt tolko vela jem, alebo mam nieco s metabolizmom. Ved cez den, na obed a tak jem podobne ako kolegyne, normalny obed, obcas nejaka sladkost...
Tak potom to fakt robia tie vecery... aj ked nejem extremne vela, ale pravda je, ze kazdu hodinku nieco pozieram, hlavne pri telke, ci uz sladke alebo slane, alebo ovocie, ci jogurtik... Kedze chodim neskoro spat, to je okrem vecere asi 4-5 krat za vecer nieco mensie na jedenie.
Hm, moj muzik to takisto robi a nie je vobec tucny...
Mam vazne strach, ze nikdy neschudnem. Som skratka hrozne nervozna, ked ma 50x za den napadne myslienka nieco zjest a viem, ze by som nemala, lebo musim schudnut. 😒

lenka78
7. jan 2008

Kocky,ja sa neviem akosi vysomarit v tom chudnuti-ako,ze co mam vlastne robit 😒

marione74
7. jan 2008

ahoj lenka, jaj z tohoto sa ja vysomarit viem - proste tolko nejest 🙂 Lenze ja mam fakt vazny problem nic len tak nepozierat hlavne po veceroch 😀 Ale mas pravdu, ak chcech chudnut, tak na to treba ist systematicky, tu vyssie monika poslala link, mrkni, oki? 🙂

nokula
1. okt 2008

ahojte, akurat som sa sem prihlásila a čítala som diskusiu o mamičkach - moletkach a chcem sem pridať niečo aj ja. Vyše roka užívam antikoncepciu a tak isto dlho mam aj priateľa s ktorým sme sa rozhodli, že ideme vysadiť tabletky a popracovať na bábätku a taktiež som pri tele a tiež sa bojím, čo mi povie doktorka ked sa postavim na vahu, ale s priateľom sa stráááááášne tešíme na babo, tak dufam, že na neho nebudeme dlho čakať a podarí sa nam to čím najskôr. A s tym že som pribrala, tak najväčší podiel na tom maju tabletky, behom mesiaca som pribrala 20 kg, a aj ked začnem držať dietu ručička na váhe sa mi ani nepohne, a ako mi povedala doktorka, tak v tele nemam usadeny tuk, ale vodu, tak dufam, že to malinkému potom neuškodí.

korenka
2. okt 2008

Ahojte,môžem sa aj ja pridať?Ja mám dosť nadváhu,najmä moje brucho je veeeeeeeeeeeeeeľkéééééééééé,ostatné mám naopak o 2 čísla menšie,najmä zadok,stehná a prsia.
Tiež sa práve pokúšame po 3.krát otehotnieť a tiež mám obavu,lebo v minulosti som nemala tak veľké to brucho.Od júna sa občas prinútim cvičiť mojžišové,ale inak ani ja nemám pevnú vôľu.Je to ťažké,navariť niečo fajné mužíkovi,nabrať mu to,popriať dobrú chuť a odísť z kuchyne......no,nehrozí!!! 😒 😀 ,však z toho je radosť,keď po hodinách navarím a konečne vychutnám dobré jedlo,no nie?Len potom prídu výčitky a je po...... 😢

nokula
5. okt 2008

NO veru, ja sa najviac bojim toho, ked sa postavim na váhu pri doktorke, že sa len zhrozi. No a s tou postavou som na tom podobne, brucho, stehna a riti nikde, ale tak priateľovi sa páčim, tak to je hadam hlavne :D no len dufam, že sa nam pošťastí s tym tehotenstvom, strašne sa na to teším

korenka
6. okt 2008

tak nokula,prajem ti to!!!Ja akurát čakám MS v piatok,tak som v napätí,či príde,ale nemusela by aspoň najbližší rok!!!Aj mne tvrdí manželík,že sa mu páčim,len mám obavy z toho brucha ☹ ,lebo už teraz je strááááášne veľké,akoby som bola v piatom...........všetko nosím volnejšie hore a dole o 2 čísla menšie,no a ono to potom fakt vyzerá akoby som bola tehotná,aj ma často púšťajú si sadnúť v MHD,z čoho si už nič nerobím 😉
Bojím sa hlavne,že keď otehotniem,brucho samozrejme bude rásť a tý pádom bude pre mňa ťažšie pohybovanie sa v pristore,aj mne samej.Mne Dr. povedala,že by uvítala schudnutie,ale nie na silu a že mám stále cvičiť mojžišové,aby aspoň panva bola dobrá.Ja som donedávna chodievala cvičiť na aerobick 2x do týždňa,teraz mi to strašne chýba,keď sa snažíme,vraj už nemám cvičiť,lebo maternica sa moc natriasa...
nokula,ako na to prišla Dr,že máš v tele vodu a nie tuk?????????????Možno je to aj môj prípad,ja denne vypijem mov tekutín,okolo 2,5 l.

nokula
6. okt 2008

no ahoj korenka, no tak ti prajem, aby ti ta MS neprišla, no aj ja sa bojim presne toho istého, že mi narastie brucho ešte viac ako teraz a čo bude potom, to si nechcem ani predstaviť, budeme musieť ešte zarubne vymieňať 🙂 no ako zistila že mam vodu? no beriem ešte antikoncepciu, presnejšie tento mesiac poslednu no a bola som pri nej, že som za mesiac pribrala 20 kg, tak mi povedala, že to nie je tuk, ale tabletky mi zadržujú v tele tekutiku, lebo cez deň aj ked vypijem aj 3 litre vody, tak na WC nechodím skoro vôbec, tak som bola popýtať sa v lekárni, tak mi odporučili urologicky čaj, že z teba voda bude pomaly odtekať 🙂 tak teraz chcem vysadiť tabletky, piť ten čaj a ak sa nam s priateľom podari, popracovať na babätku, väčšina mi vravi, aby som si ešte užila, ale po dieťatku strááááááášne tužim, ale bojim sa čo mi povie doktorka ked sa postavim na váhu, sa len zhrozi a ešte sa obavam či ta voda nebude mať vplyv na dieťatko, dufam že nie.

krpatucka
6. okt 2008

Ahojte mozem sa k vam pridat? Aj ja som moletka a teda dobre zivena 🙂 Manzelovi sa pacim, ale hloda vo mne cervik ze ci moja nadvaha nie je problemom pri tehu. Uz som totiz 3 tehu bola, ale nepodarilo sa to nikdy dokonca

korenka
6. okt 2008

tak krpatucka vitaj v klube!!! 😀
Ja som tiež nedonosila 2x,a to prvý krát dvojičky,druhý jedno.Ale pri dvojičkách som ešte nemala nadváhu,ani to brucho vôbec,to mi narástlo za posledné 2 roky,pás mám vlastne pod bruchom 😖
nokula,tak teraz to už chápem,ano z HA sa zavodňuješ,to si pamätám....ja už 3 roky neberiem HA.Prečo ti väčšina radí,že ešte máš čas?Si mladučká?No ja už mám hádam aj doblikané........ 😀 ,ale nieje to tak zlé!!!
Ono,lekári stále radia,schudnúť pred plánovaním otehotnením,ale netušia,aké je to ťažké.Ja viem.že chceme pre to bábo čo najlepšie,ale týrať sa nemienim!!!My s mužíkom radi papáme,on je tiež taký veľký macko a jeho macka..........no,čo už,dôležité je,že sme šťastní!!! 🙂
ešte krpatucka,ak sa smiem opýtať,čo bolo dôvodom potratov?

barny
6. okt 2008

baby nemyslimi si ze nadvaha s tym rovno suvisi kamoska bola dost obezna, otehotneli do 5 mes snazenia a maju zdraveho chlapca takmer trojrocneho a baba teraz schudla tak ze je ako modelka oproti tomu ako byvala tak sa nevzavajte vsetko je v genoch a v psychickej pohode

korenka
6. okt 2008

barny,to fakt??????????,ani nevieš,ako si ma ukludnila!!!Mohli by sem napísať takéto baby,čo už otehotneli a sú obézne,alebo boli obézne,keď chceli otehotnieť!!!
fu,ach,tak sa teším,idem domkov konečne z práce,páááááááááááááá

majusa
6. okt 2008

tak sa hlásim. Nám sa to podarilo síce až za pomoci lekárov, ale zatiaľ ide všetko ako po masle. Dokonca pred otehotnením som mala problém s rozkladaním cukrov v krvi a dnes som bola na vyšetrení, ktoré sa robí bežne v tehu, či žena nemá tehotenskú cukrovku a výsledky boli ukážkové. Tak hore hlavy, treba len veriť 😉

majusa
6. okt 2008

... baby a nikdy nedajte na vetu lekárov: "Ešte ste mladá, máte ešte čas." Ja keby som čakala, tak sa nedočkám

barny
6. okt 2008

korenka ano je to tak ona mala nadvahu ani nejdem typovat ale zo 20 kg a neuberam jej a otehotnela v pohode ani ja som nebo najchudsia tiez nejake kilo bolo navyse a teraz ich je aj viac nebo podari a to aj jej svagrina tiez nebola chuducka tiez tak 15 kg nadvaha bola a aj jej zostalo a do roka otehotnela ja si myslim ze ked to ma byt tak to bude a ak moze pomoct dr tiez nie je na skodu neboj

nokula
6. okt 2008

no ahoj korenka, no zatiaľ sme sa o babätku rozpravali len s priateľom a načrtla som to ešte pred mamou, len môj problem je, že sa kuštik bojim tej nadvahy, čo mi povie doktorka a ako na to zareaguju jeho rodičia, lebo jeho otec sa robi veľkym katolíkom a určite bude chcieť ešte pred narodenim dieťatka svadbu a to si ani nechcem predstaviť seba v šatach, budem taka veľká guľa :( potom daj vedieť ako s MS. a s tym, že mi každy vraví aby som si užívala ešte mladosť, tak môj nazor je taky, užila som si dostatočne a radšej budem dieťa vychovávať ako mlada, ako napríklad moje kamošky uvažuju o prvom dieťatku po 35 a ked si to tak zoberieš, tak dieťa ti bude končiť školu a ty 50 za sebou, síce su aj take prípady, ale ja chcem svoje dieťa pochopiť

nokula
6. okt 2008

a inak ahojte babenky, ktoré ste sa ku nam moletkam pridali :D som rada, že niesom taka jedina

korenka
6. okt 2008

som už kludnejšia,lebo ma barny presvedčila,že nieje dôležité byť štíhla,ale byť šťastná a psychicky vyrovnaná.
no,si mi dala nokulka,takže ja už nemám šancu pochopiť moje dieťa?????????? 😠 ....tak budem chodiť na rady k tebe 😀 😀 😀 ,ale nie,srandujem
majusa,ja keď otehotniem,tak aj mňa budú dopovať kys.listovou a ktovie čím na udržanie,aj krv mi budú kontrolovať,lebo mám nábeh na trombózu,ale len,keď otehotniem.Tak,papa,babulky. 🙂

nokula
7. okt 2008

no korenka to som tak nemyslela 🙂 ale tak ty si zasa prípad, že babo aj chceš, ale sa vam nedari a to je kuštik ine, ale kamošky su nazoru, že najprv užívanie a deti až potom, ale čo si chce ešte užívať, to neviem, ked cele dni je zavreta sama doma a do mesta chodí raz do mesiaca niekde zabaviť sa, tak som to myslela. No ja akurat bežím do školy, sa mi nechce ☹ ☹ ☹

krpatucka
7. okt 2008

Korenka neviem co bolo dovodom.Prve proste zomrelo v 12tt a ostatne dve odisli v 5tt. Ked mi po prvom robili rozne testy a vysetrenia, tak nic nenasli. Ani na genetike ani nikde, tak dodnes neviem. Proste pre vacsinu lekarov je to "blba" nahoda.
Ked ste zacali doktori a nadvaha, tak u mna je to tak, ze ked idem s hocijakym problemov k dr, tak vzdy je pricina nadvaha. Dokonca ked som bola naposledy u gynekologa tak ma upozornil, ze by som mala schudnut, lebo ked otehu, tak sa to este nabali a potom uz len budem gula a pri porode sa najviac narobia lekari. Povedal to sice ako vtip, ale mne to tak nepripadalo.

korenka
7. okt 2008

to ti takto povedal?Fu,tak to moja Dr. mi len navrhla,aby som zhodila,ale hlavu hore!!!Budeme si držať palce a nebojte baby,do vianoc si budeme posielať testíky s // !!! 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre