Je problematickejšie otehotnieť a rodiť pre moletky?

zuziq26
30. aug 2006

Ahojte dievcata, nevedeli by ste mi poradit s jednou vecou? Pocula som, ze moletnejsie zeny (medzi ktore patrim aj ja) maju vacsie problemy otehotniet - pripadne aj v tehotenstve a pri porode to maju komplikovanejsie. Neviete o tom nieco viac? Budem Vam vdacna za odpoved, lebo v blizkej buducnosti planujeme babatko a toto ma trapi...

krpatucka
8. okt 2008

No neviem neviem, ja uz davno nie som taka optimisticka, ale ked sa podari budem stastna 😉

libka1
8. okt 2008

Ja som bola tučo aj pred a teraz som ešte väčší, otehotneli sme, vynosili sme, porodili sme... a sme zdravý ako repa... klop klop, nikto mi nič nepovedal, ani ma nejak nenapomínal... nemala som čas čítať celú diskusiu, ale určite si ju prečítam... zaujali ste ma 😉

danka2612
8. okt 2008

ahojte.ja som pred otehotnenim schudla behom roka 17kg a to uz som nemohla na seba pozerat a popri tom som sa aj vydala,co som si vzdy myslela ze si ma nikto nezobere,cize po stvor rocnom chodeniu sme sa vzali.Mame album na mojejsvadbe-15.9.2007. Vzdy som si myslela ze budem mat problem s otehotnenim a prislo to samo,sice sme sa tri mesiace pokusali.A dnes sedim doma so synom Jakubkom.Ked som otehotnela tak som mala 85kg a v deviatom mesiaci 115kg.Lekar mi povedal ze sa mam hamat no ale ja som malo jedla a to sa lepilo a lepilo.Do osmeho mesiaca som pracovala a potom som sa zacala nalievat s vodou.Ked som porodila nechala som tam 15kg a moj maly mal 4500kg.Sme obaja ZDRAVY a to je hlavne.A pojde to tazko dole a co zteraz ak pride neake nestastie tak schudneme.Ale na gynde som sa nestretla sty zeby mi vytkli nadvahu a mam ju poriadnu,ale na internom tam mi primarka pred dvoma rokmy hnusne povedala ale najhorsia na tom je ze vtedy som sa nevedela vobec obranit,ale teraz po porode som silnejsia lebo som dokazala priviest na svet dieta s takou vhou a normalnou cestou pocas 4 hodin bol na svete.V zivote su podstatnejsie veci nez nasa nadvaha.Budme stasne a usmievave ved sme zdrave a zdravie si nikto nekupi.Ale som sa rozpisala.

nokula
8. okt 2008

no danka2612, tak veru klobuk dolu, chcela by som mať tvoj optimizmus, ja sa stále len trápim pre tu moju nadvahu a tiež sa bojím, že priateľoví sa už nebudem páčiť a najde si inu, ale on ma stále ukľudňuje, že nie som tučna a pekna 🙂 no ale ja viem aj tak svoje. Sice ked sme sa spoznali tak mal len 70 kg, a teraz ked som sa začala o neho starať tak prišiel na váhu 85 kg 🙂 no veru niektory doktory poukazuju len na vahu, ale niektorym je to jedno, hadam aj moja gynekologička bude patriť k tym miernejším

krpatucka
8. okt 2008

Som rada ze sem napisali mamicky s nadvahou. Ja som si vedoma ze najpodstatnejsie je zdravie a nie kila navyse. Len u mna ide o to, ze uz som bola 3x tehu a stale mam prazdnu naruc ☹ a samozrejme ked mam nejaky problem tak podla lekarov je navine moja nadvaha a to ma hneva 😠 Keby som bola ako lata, tak v tom moze byt aj nieco ine, ale takto je sa na co vyhovorit. Kazdy dr mi vyhadzuje na oci vysoky krvny tlak, dokonca mam na neho predpisane lieky, ale paradox je, ze ja mam nizky tlak. Ked som u dr tak mi vyskoci a skoro aj srdce z hrude. Proste mam stres z doktorov ale to nikto nechape. Ked mi meral tlak nas kamarat kardiolog, tak som mala nizky a uplne na mna vyplestil oci a nevedel preco mi predpisali lieky. Preto sa bojim co i len naznacit ze mam nejaky problem.

lucula73
8. okt 2008

Ahojte baby,
aj ja sa pridám,práve som našla túto tému.Ja som nikdy nebola nejaká štíhla,no váhu som sa snažila strážiť do 80kg,pričom mám výšku 182,čiže to bolo v norme.Po prvom pôrode už na materskej sa na mňa nabalilo skoro 20 kg za dva roky,no vidno to nejako nebolo,mala som to rovnomerne rozložené. 😀 Keďže sa už 4 roky snažíme o druhé bábo,tak keď som to začala riešiť pred 2 rokmi,tak mi doktor povedal,že by nebolo zlé,keby som trochu schudla.A viete že sa mi podarilo schudnúť delenou stravou 15kg,a čo je najdôležitejšie,upravil sa mi cyklus,ktorý som mávala niekedy aj každé 2 týždne.Doktor si to hneď všimol a aj ma pochválil!!Tehotná ešte nie som,lebo mi zistili aj PCO,to je tiež jeden z problémov pri nadváhe a pri PCO vôbec nemusí dochádzať k ovulácii a tým pádom sú problémy s otehotnením. Verím tomu,že nadváha naozaj pôsobí na reprodukčný cyklus (pravda česť výnimkám,ktoré problém s otehotnením nemajú).Tak vám odporúčam,aby ste si zistili napr. aj meraním bazalnej teploty,či máte ovulku alebo nie,lebo bez nej sa otehotnieť nedá. Držím všetkým palčeky.

misha666
8. okt 2008

ahojte kocky...ja patrim tiez do vasej skupiny...mam 170cm a 84kg a to som odkedy som tehotna schudla 4kg... azatial vobec nic nepribrala....s otehotnenim sme nemali problem podarilo sa nam to hned na prvy krat no skor na druhy ... moj gynekolog mi nepovedal nic take zeby som mala schudnut ...ked som bola pred tyzdnom u obvodacky mi povedala ze je dobre ze som schudla ze pocas tehu vela nepriberiem... no tak som zvedava...ale mozno to mam v genoch lebo aj moja mama ked cakala brata zacala priberat az v piatom mesiaci...tak mozno budem mat aj ja synceka... tlak nemam vysoky...niekedy sa mi zda ze mam az nizky lebo ma boli hlava pri zmene pocasia ...mna po narodeni babatka cakaju statnice...tak to pojdu kila dole same...chcela by som zhodit na 70kg to by bolo akurat...drzim vam palceky zienky...aj mamickam aj buducim mamickam aj snazilkam

nokula
8. okt 2008

no misha666, tak výškovo si síce tak ako ja, ale tak o niečo chudšia 🙂 pred rokom som mala aj ja taku váhu, dovtedy, kým som nezačala brať antikoncepciu a potom sa to na mne všetko odzrkadlilo, som za mesiac pribrala vyše 20 kg, a to je všetko voda, teraz som síce začala brať čaj na odvodnenie, aj ked zatiaľ mi to veľmi nepomáha, jednej veci sa bojim, baby nemate nejaka s tym skúsenosť, že ste pribrali od antiky a potom otehotneli? či to nemalo vplyv na babo, pa

danka2612
9. okt 2008

ja som tiez chudla pomocou delenej stravy a chodila som cvicit na tie stroje.miostymulator,lymfodrenaz,slimwei aj neake bahno mi davali na telo.to som si zaplatila tam ma povazili ,pomerali a zacala som chudnut.mala som motivaciu,aby som chudla lebo stalo do dost.A podarilo sa mi schudnut za pol roka 17kg,islo to pomaly ale nieje podstatne schudnut na vahe ale na tukoch.Majprv z tela musia ist tuky az potom sa postia kylka dole.Ak mate take centrum vo vasom meste vrelo odporucam.Pred dvoma rokmy som mala kolaps,tlak 150 na 110.Nechali si ma na internom,nastavili na lieky,okricali ze mam nadvahu,a ze je to skor psychyckeho razu.Po troch tyzdnoch som si povedala ,ze nemozem uz teraz brat lieky na tlak.Zmenila som zivotne tempo.Ked som sa citila psychycky unavena tak som zatvorila prevadzku,kedze robim kadernicku,bola som denne s ludmy,kazdy sa ponahla a tak ved viete.Jeden den mi uplne stacil na pozberanie,a druhy den som fungovala normalne.Lieky na tlak som prestala brat.Haprovala mi menstruacia tak moj gynekolog ma poslal na vysetrenie stitnej zlazy,je v poriadku.Takze na druhy den som ale kruto sla na saba.Isli tie kyla pomaly dole ale ten slender mi velmy pomohol.Cvicit?Kazdy vecer trosku a hlavne som tancovala.Tlak sa mi upravil.Otehotnela som tlak bol v poriadku az koncom 8 mosiaca som si robila interne vysetrenie a tam mi zistil akciu srdca 120 takze nasadil mi lieky.Po porode som tiez brala ale postupne som ich vysadila.

nokula
10. okt 2008

no ahoj danka2612, tak s tlakom ma problemy aj moja buduca "svokra" ma síce len 45 rokov, ale tiež mala kolaps a zistili jej vysoky tlak a predpisali tabletky, lenže ona si často aj namyšla, že jej zle, takže tablketky bude brať asi do smrti. Priliš si začala tie tabletky brať k srdcu a nie aby si zmenila životosprávu, ale radšej da na doktorov a ty ju odporučaju na dalšie a dalšie vyšetrenia, každy doktor jej niečo predpiše, takže si vieš asi predstaviť koľko tabletiek už je. No ja som tiež skúšala delenu stravu, niečo som schudla, ale ako nahle som sa vratila ku normalnej strave, tak sa mi to všetko vratilo naspäť, takže som zistila, že osobne pre mňa je jesť všetko ako doteraz, ale uplne v maličkych porciach a najhoršie že len 2 razy denne, ako nahle začnem jedavať aj raňajky, tak vaha mi ide hore a hore ☹ ☹

hiva
13. okt 2008

ahojte....tak do tejto temy sa aj ja rada pridam....174/90 kg....my sa o mimi este iba snazime....zatial skusame 4-ty mesiac....ale 2. a 3. mesiac bol anovulacny....a asi mam tiez super doktora, lebo ked som sa s nim bavila na temu otehotnenia o nadvahe nepadol ani naznak....podla mna je to ako krpatucka pisala.....ak na Vas doktor kasle, najlepsou diagnozou je vyhovorit sa na nadvahu....

mirica
13. okt 2008

ahojte ,tak ja Vám napíšem len pre povzbudenie
Vôbec to nie je o váhe. dá sa otehotnieť aj tak ...ja som síce mala IVF ( ale kvôli tomu , že mám príliš pevný obal vajka , a priateľlova spermijka sa do neho nedostane.) Svoje dvojičky som rodila pri váhe 110kg , spontánne a počas tehu som mala tlak okolo 110/70 ....teraz mám stále 92 kg a to pri výške 174 cm ... a som v poriadku . Netvrdím , že by som zhodiť nechcela, ale nejak sa mi nedarí....tak som aká som ....tučko mama s 3 detičkami.....a prijala by som aj ďaľšie 🙂

všetkým Vám držím palce ....

mimina321
13. okt 2008

ahoj aj ja sa pripojím mám nadváhu a otehotnela som hned na 1 krát bohužial som o bábo prišla ☹ nadváhu mi nikto nevitíkal,okrem jednej sestri v nemocnici ani moja gyn.tá je úplne super.Obábenko sa možme snažiť až od decembra mám prikázaný oddych a príčina odumretia bábetka sa nenašla.Vpráci mám kolegine štíhle a prišli o bábo tiež obe a u nich o nadváhe nemôže byť reč.Netvrdím ,že by som nechcela schudnúť,no moc sa mi nedarí,hlavne že som v pohode.Pozdravujem všetky a snad sa môžem pridať k vám.

nokula
20. okt 2008

ahoj korenka, tak ako s tou MS, si sa dlho neozvala, čo je s tebou?

elenitas
13. aug 2013

Zuziq my sa s partnerom snažíme o dieťatko už tri mesiace. Som moletná no mám takisto slabú vôľu a nedokážem si odoprieť dobroty. Už som fakt skúšala všeličo no nikdy osm to nevydržala. Stále si hovorím od zajtra začnem lebo to bude prospešné pri teho. Žiaľ nastal problém aj s cyklom a už dva mesiace ho nemám a chodím na vyvolávačky. S každého negatívneho testu som zúfalá a návštevy u doktorky sú mi tiež nie dva krát po vôli nakoľko sa za svoje telo hanbím aj keď mi priateľ vraví, že pre neho som a budme vždy tá najkrajšia a že moje kilá ľúbi. Držím ti palce a nemaj strach 🙂

salmonela
17. jan 2014

no mna dnes nemenovana lekarka na Antolskej dodzubala, ako som si dovolila pribrat do konca tehotenstva 16 kg... mne to teda ako ziadna katastrofa nepripada, teraz mam vahu 74.

misskate1
18. jan 2014

@salmonela lekari su najmudrejsi. zdrave priberanie by malo byt 0.5kg za tyzden. ale tak zalezi na pociatocnej vahe. niektore dali aj 30 kil

salmonela
18. jan 2014

@misskate1 normalne ma pobavila, lebo tych 16 sa mne vela nezda, okrem toho je to ciste moja vec, ja si ich budem zhadzovat, nie ona. Navyse ona ani nie je moj porodnik, chvalabohu, lebo pred hentakou furiou by som radsej usla a porodila v lese. No zial som ju neposlala pohotovo niekam, pretoze ma takato reakcia dost prekvapila. Proste Antolska - to len prezit a utekat odtial kade lahsie.

misskate1
18. jan 2014

@salmonela ja mam kila navyse a mam trosku obavu ako zareaguje moj gynekolog. ale ked bude moc neprijemny, tak sa ho pytam (ako aj mojej svokry :D ), ze ci ma odhovara, aby som mala dieta. snad, ale na to nepride... niekedy je lepsie, ked su ticho :D

salmonela
18. jan 2014

@misskate1 to, ze ona vyzera ako kostra potiahnuta kozou, ju asi vedie k tomu, aby riesila to, do coho ju nic neni. Na doktorov treba byt rovnako drzi, ako su oni na pacienta. Len clovek je zaskoceny spociatku a nevie reagovat. Ale nabuduce si na nu dam pozor.

pianistka
24. feb 2015

@m311293 Skvele, tak tomu sa hovori stastie! 😉

natalka71
20. máj 2016

ahojte..aj ja by som chcela otehotniet, tiež mám dilemu či áno alebo nie. Mám 83 kg a 164cm poradte dakujem 😖

patka24
20. máj 2016

@natalka71 myslím, že namieste je opýtať sa na to svojho gynekológa alebo obvodného lekára. Či máš v poriadku krvne testy, tlak a podobne, potom ti môže aj nemusí odporucit schudnúť. Ale po praktickej stranke, ak si inak zdravotne v poriadku, tak v chudnuti zmysel pred tehu nevidím, iba čo si rozhodiš metabolizmus, lebo pocas tehu sa aj tak nebudeš veľmi obmedzovat a o to viac mozes pribrať, čiže v konecnom dôsledku na tom budeš aj tak rovnako. Inak držím palčeky, nech sa ti to podarí a nech nemáš ziadne komplikácie 😄

natalka71
28. máj 2016

dakujem 🙂 mam naplánovanu cestu ku môjmu gynekologovi tak uvidim čo mi povie ...... @patka24

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre