Je problematickejšie otehotnieť a rodiť pre moletky?

zuziq26
30. aug 2006

Ahojte dievcata, nevedeli by ste mi poradit s jednou vecou? Pocula som, ze moletnejsie zeny (medzi ktore patrim aj ja) maju vacsie problemy otehotniet - pripadne aj v tehotenstve a pri porode to maju komplikovanejsie. Neviete o tom nieco viac? Budem Vam vdacna za odpoved, lebo v blizkej buducnosti planujeme babatko a toto ma trapi...

ajap78
30. aug 2006

ahoj zuziq, ja tiez patrim medzi silnejsie mamicky, mame jedno dieta a tak ti mozem povedat, ako to bolo so mnou. otehotnela som ako baculka, vobec som neriesila, ze mam schudnut pred tehotenstvom, aj ked teraz to uz trosku riesim (ale nedari sa). tehu som bola na prvy krat, takze myslim, ze ked si v pohode psychicky a mas normalny zdravy cyklus, nema to na otehotnenie vplyv. horsie je to v teho, ked som mala strasne vysoky tlak, cele tehu som vracala (ale to asi nebolo kvoli vahe, kazdy to znasa inak - mam silnejsie kamosky a teho zvladali super). posledne 2 mesiace som mavala strasne bolesti klbov, chrbtice a ten tlak bol desivy, takze ma 2x hospitalizovali. a to vraveli, ze tieto problemy su znacne kvoli vyssej vahe, aj ked pocas teho som pribrala len 8kg. porod bol tazky, nakoniec sekciou. ale cez toto vsetko ti poviem, ze sa snazime o druhe babatko, takze to za to stoji. bohuzial sme sa vsetky nenarodili krasne stihle a aj my chceme deti 🙂

tretulka
30. aug 2006

ahoj zuziq, ja som tiez silnejsia a vzdy som aj bola. s otehotnenim som problem nemala, podarilo sa to vlastne na druhy mesiac snazenia. cele tehu bolo ok, na zaciatku par tyznov nevolnosti, ale potom pohoda. pribrala som cca 10-12kg, ku koncu som puchla, tak asi je to aj vodou, a to ma kazdy utesoval, ze silne zeny nepriberaju vela 🙂.nasmu babuliatku sa v brusku tak paci, ze nechce ist von a zajtra nastupujem do nemocnice. o porode poinformujem potom 😉 ...svoju vahu budem riesit potom, teraz je najdolezitejsie aby vsetko dobre dopadlo, s babatkom a aj so mnou. a na 100% suhlasim s ajap78, nie iba stihle zeny chcu a mozu mat deti 🙂

zuziq26
autor
30. aug 2006

Dakujem ti velmi pekne za odpoved. Moj problem je v tom, ze nemam pevnu volu, jednoducho sa neviem zatat a povedat si ze kila pojdu dolu. Mam pred sebou este rok skoly a potom by sme sa chceli zacat snazit, tak si asi budem musiet vstupit do svedomia🙂 ale poviem Ti, ze mam trochu aj strach🙂 no som rada, ze si mi vliala nadej🙂

zuziq26
autor
30. aug 2006

tretulka, dakujem a budem na teba mysliet. Ked ja som uz teraz dost pri sebe a potom zo mna zrejme bude poriadny tank🙂 ale mas pravdu, najdolezitejsie je ZDRAVE dietatko - a to asi s mojou vahou nema nic spolocne.

ajap78
30. aug 2006

ahoj tretulka, tak ti teda zo srdca prajem, aby vsetko dopadlo dobre, aby sa ti narodilo krasne zdrave babatko a hlavne aby vsetko prebehlo hladko, rychlo a bezbolestne. budeme na teba mysliet a urcite daj vediet 🙂

zuziq, ty sa len nestrachuj, mozno ked mate este rok casu, tak skus len nejaku "vlaznu" delenu stravu, mas dost casu, takze aj ked zhodis len par kg, ked nic ine, budes mat len dobry pocit. a tretulka ma uplnu pravdu, baculky uz vela v tehotenstve nepriberaju. je sice pravda, ze je krajsia stihla tehulka, ale to neznamena, ze si tehotenstvo nemozes uzit se vsim vsudy a ze nemas pravo mat krasne zdrave babo. ja som sa tiez bala, ze budem ako maly hroch, ale ja som prve mesiace nevolnostami schudla 8kg, takze do 6.-7.mes ani na mne nebolo vidiet, ze som tehotna a nosila som svoje oblecenie, ktore mi ete aj volne bolo. kazdopadne drzim palec, nech sa to podari, ako dufate 🙂

tretulka
30. aug 2006

ja som si robila srandu, ze ku koncu budem ako velryba 😀 , som ten typ co ma toho vela najma na zadku, bokoch a stehnach, ale akoby zazrakom mi vsetko islo skor do bruska, to mam teda poriadne 🙂 .urcite budem chciet po porode schudnut, kvoli sebe, nech sa lepsie citim a nech ma moje dietatko peknu a hlavne spokojnu maminu, hoci modelka zo mna nikdy nebude 😀 . som zvedaava, kolko zo mna "zide" porodom

ajap78
30. aug 2006

a aby som pridala este nieco negativne 🙂 jedine, na co sa priprav, bude frflanie gynekologov (snad su aj vynimky), ze mas nadvahu a pod. proste sa na to psychicky priprav, radsej sa dopredu obrnit hrubou kozou, ako potom plakat, ze ta nejaky necita urazi. je okolo mna vela takych pripadov, ale samozrejme ked to budes "salamovat" a tesit sa len zo svojho teho, tak je vsetko ok.

ajap78
30. aug 2006

tretulka, ja som zacala na sebe pracovat 2mes po porode, za rok sa mi podarilo schudnut cvicenim a zdravou stravou 17kg, ale akonahle som prestala cvicit a "spustila" som sa, pribrala som vsetko naspat. mam asi pomale spalovanie, samozrejme, ze mi aj jest chuti, ale akokolvek sa snazim obmedzovat, vysledky to bohvieake neprinasa. takze zase chcem otehoteniet s prapovodnou vahou a vravim si, ze vahu budem riesit po druhom porode 🙂 ja som rodila sekciou a po tyzdni som odchadzala - 8kg, tj povodna vaha, ale citila som sa, akoby som mala o 50kg menej 🙂

zuziq26
autor
30. aug 2006

ajap myslim, ze z frflania gynek. strach nemam. pre mna je podstatne, ze moj partner ma takuto akceptuje a ma rad - a este aj to, ze ste ma utesili, ze babetku moja vaha neublizi. Ale budem sa snazit este nieco zhodit - ako vravite, pre lepsi pocit. Inak, pocula som aj to ze silnejsie zeny maju lahsi porod, lebo maju sirsiu panvu. Myslite, ze je to pravda?

tretulka
30. aug 2006

no ja som mala asi velke stastie na gynekologa, o mojej vahe nepadlo pocas celeho tehu ani slovo 🙂 a pritom som z vazenia mala najvacsi stres 😒 . len raz este uplne na zaciatku tehu som sa spytala sestricky, ci uz mali taku tazku maminu 🙂 ajap78 to Ti verim, ze si sa citila poriadne odlahcena, ja som tiez nechcela verit, ze mi brusko bude ku koncu tehu pritazou, ale je to tak, neviem si ani predstavit, ake to bude nemat ho a vediet sa napr. v posteli obratit na bok bez fucania a hlavne lahnut si na brucho 😀

ajap78
30. aug 2006

...nemyslim...asi je to individualne...ja som mala velmi tazke tehu (jedno z najhorsich obdobi v mojom zivote) a tak som si ho chcela uzivat ako ine tehulky a porod bol desny, dlho som zabudala 🙂

ajap78
30. aug 2006

na bruchu som sa kvoli tehu odnaucila spavat, teraz tak ani lezat neviem. ja som chodila na sukr. kliniku, takze si tiez nedovolili nic povedat, ale porodnik mi velmi v dobrom po porode povedal, ze schudnut, ze ma dlho zasival kvoli mojej "hrubej brusnej stene". vtipalek, hned mal povedat, ze mam riadnu sunku 😀

zuziq26
autor
30. aug 2006

ajap bolelo ta to zasivanie?

zuziq26
autor
30. aug 2006

ajap a v com bol porod desny?

zuziq26
autor
30. aug 2006

baby a nemali ste napriklad problem s vysokym cukrom v tehotenstve?

bubatko
30. aug 2006

zuziq26, podla toho, co som sa ja docitala, tak ak sa nedari otehotniet, moze byt na pricine aj nadvaha a vtedy sa treba pokusit trosku schudnut - ale pochopila som to tak, ze ak priberies vyznamnejsie par rokov pred otehotnenim moze to byt problem, ak si ale trosku moletnejsia "cely zivot", proste si taka a tak je Tvoje telo aj zvyknute, teda nemalo by to mat vplyv na otehotnenie...

to, ci moletnejsie zeny priberu v tehotenstve menej je podla mna len mytus, proste kolko jes, tolko priberies, ale mysli sa to skor tak, ze moletnejsim zenam staci pribrat v tehotenstve menej, ako keby boli chuducke pred otehotnenim, tym naopak neuskodi pribrat aj trosku viac, ale stale sa pohybujeme v rozmedzi 8-15 kg, zase nie 28 kg alebo podobne 😲

takisto velkost panvy absolutne nesuvisi s hmotnostou, aj moletka moze mat uzku panvu, ale neboj, to Ti gynekolog zmera ako prve a podla toho sa bude orientovat, zapise Ti tie rozmery aj do tehotenskej knizky...

dalsie veci ako vysoky cukor - co ja viem, nic som sa nedocitala, ze by to mohla sposobovat moletnost, tak neviem

zasivanie vobec neboli, je to cele umrtvene, ja viem o com hovorim, lebo som mala velmi komplikovany porod a sili ma 1,5 hodiny, ale sitie vobec nebolelo (je to len neprijemne, citis take tlaky a manipulaciu, takze uz najradsej by si odtial usla, ale nie je to vyslovene bolest 😝 )

zuziq26
autor
30. aug 2006

bubatko dakujem. som rada ze sa zacala takato debata, normalne ma to nakoplo, odkladam cokoladove pracliky a idem si na zajtra nakupit zeleninku a jogurty 🙂

bubatko
30. aug 2006

nech sa paci, nemas za co; ved vies, kazda dieta zacina od zajtra 😀 🤐

zuziq26
autor
30. aug 2006

bub viem, len aby zajtra aj neskoncila🙂🙂🙂

bubatko
30. aug 2006

mi hovor 😠

zuziq26
autor
30. aug 2006

vzdy si vravim ake je to nespravodlive, ked vidim kolegynu kolko sladkeho spraska a nic nepriberie... a ja len prejdem okolo chladnicky a uz mam +1kg🙂

natalya
30. aug 2006

zuziq26 ja mam tiez "par kil navyse" je to hrozne ja som sa tiez aj sa vzdy bojim vazenia ze co mi povie sestricka a gynekolog a su velmi zlaty zatial ani slovo ale velmi som sa hambila a aj sa hambim pri kazdom vazeni a vzdy si uberiem 6 kil 😀 teda od zaciatku a aj ked som si ubrala stale je to velmi vela ☹ ale po porode sup sa cvicit kazdy den a menej papat ale urcite nie vtedy ked budem kojit 🙂 a problem s tlakom nemam ani nijaky iny problem zatial chvalabohu vsetko je zatial v poriadku iba ta vaha nie 😕 ale to sa po porode upravi dufajme takz etake su moje skusenostia este ze otehotnela som hned aj ked to nebolo planovane bolo to prvy krat ked sa domna prepacte za vyraz vytoto 😅 a este v moj akoze neplodny den 😉 a tak cakame spokojene obaja na male babo a velmi sa tesime aj ked nato mame maalo rokov 😎

m.andrea
30. aug 2006

Babky, nič si z toho nerobte, také sú nás viaceré, hlavne, aby sme šťastlivo vynosili zdravého človiečika a po pôrode, šup sa na chudnutie . . . 😀

zuziq26
autor
31. aug 2006

Dakujem Vam m.andrea a natalya - naozaj ste ma povzbudili. My planujeme pracovat na babatku tak o rok v lete, po mojich statniciach (este nie sme ani zobrati). Takze mam este v podstate rok na to, aby som si vstupila do svedomia a zacala so sebou nieco robit 🙂 Verim ze sa mi to podari, budem mysliet na svoju velku motivaciu 🙂 Tuto temu som otvorila preto, lebo mam kamosku, ktora je sice ovela viac moletnejsia ako ja (ma asi 100 kg) a uz sa vyse 3 roky snazia... a lekar jej povedal, ze kym neschudne, neotehotnie. Ja mam sice mensiu nadvahu, ale aj tak ma to vylakalo... este ze ste mi dodali nadeje🙂 DAKUJEM VAM

emjee
31. aug 2006

zuziq moja skusenost je bohuzial takato - hocico ma postretne a chcem od lekara vysvetlenie, prva odpoved je - ste tucna, schudnite; beriem to s rezervou, pretoze okrem tucnoty, mi zatial nic nie je (klop klop), podla vselijakych tabuliek by som pri svojej vahe mala mat vysoky tlak (mam 90/50), krvny obraz mam super, maraton sice nezabehnem ale urobim snuru aj sa dotknem dlanami zeme bez toho, aby som pokrcila kolena 😀
co tym vsetkym chcem povedat - aj ja som citala, ze obezne zeny maju problem otehotniet, ale ja si to odmietam pripustit - zatial sa nesnazime o dieta a ja sa momentalne snazim schudnut, ale vobec nie preto, ze sa bojim, ze by som inak neotehotnela; ak si inak zdrava, neprezieras sa, vies pobehnut ked ti hrozi, ze ti ujde autobus, mas normalny ms cyklus ... potom nie je dovod sa obavat, ze neotehotnies, aj ked nie si modelka 😉

zuziq26
autor
1. sep 2006

emjee k modelke mam daleko🙂 aj ja sa snazim trosku schudnut, ale volako sa mi to nedari. cez den ako-tak vydrzim na normalnej strave v malych davkach, ale vecer je to hrozne... ale nic sa neda robit, zacinam cvicit a musim sa "zatat" aj v jedeni...
inak ty podla foto nevyzeras vobec ako moletnejsia zienka...🙂

emjee
1. sep 2006

zuziq sak take foto si dam kde neni vidno tukove vankuse 😀
mas vecer zachvaty pazravosti? mozno mas malo jedla cez den a potom to vecer na teba dolahne, vtedy by stacilo zvysit davky jedla cez den o 1-2 lyzicky, resp. kolkokrat za den jes? a ak ides spat napr. o 1-2 v noci ako ja, urcite nemozes mat veceru o 16; ak ta chytaju zachvaty zrania z nudy, potom si treba najst nahradnu cinnost najlepsie pohybovu 😉

zuziq26
autor
1. sep 2006

ja ti to poviem takto: na ranajky si dam jogurt s vlockami, okolo 10,00 zjem nejake ovocie, obed mam normalny a poobede si dam celozrnny rozok napriklad s Acidkom. Okolo 17,00 zjem este napr. broskynu... a okolo 19,00 na mna dolahne zravka...

emjee
1. sep 2006

co tak o 17 zjest viac ako broskynu, napr. 2 broskyne 😉

zuziq26
autor
1. sep 2006

ved ja viem, ze by to tak malo byt, ale...

a okrem toho sa nedokazem vzdat sladkeho 😖

a tebe sa dari uspesne zhadzovat kilka?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre