Hnedé špinenie popri snažilkovaní

babyttcirl
19. feb 2018

Mile snazilky,

ja nie som ten clovek co vypisuje na internetove fora, popravde toto je prvy prispevok a prve forum do koteho som sa zaregistrovala. Zaujimala by ma VAsa skusenost.. SNazime sa s muzom o prve dieta - 4 mesiac a zatial nic.. V decembri som podla mna mala chemicke tehotenstvo lebo aj ten ukazal pozitivne ( cleablue digital) a mala som spinenie raz raz den do dobu jedneho tyzdna.. menzes meskal tento tyzden.. to nevyslo a teraz sa snazime dalej a mam mat az o tyzden menzes a vcera mi zacalo zase to spinenie hnede ale uz druhy den to mam.. Inak mavam pravidelen cykly 28/29 dni.. Je to tyzden skoro na moju MS , a test si urobim az v piatok.. Mate s tym skusenosti??

Dakujem vopred za info. 🙂

L

lavieenrose
19. feb 2018

co tak navstivit gynekologa ?

katarinam85
19. feb 2018

Ja som pri prvom tehotenstve mala spinenie tri mesiace v case kedy by som mala menstruaciu..az na stvrty mesiac nic...ale kazde telo je ine...je to individualne...asi by som isla k dr. 😊

nina774411
20. feb 2018

@babyttcirl Ak ti nebude vadiť, napíšem moju skúsenosť. Ja som špinila medzi cyklami, išla som k doktorke a tá mi predpísala v druhej fáze cyklu duphaston (progesterón, od 15. DC 10 dní 2 tbl. denne) a na špinenie mi to pomohlo..a aj spravidelnilo menštruáciu. Druhá vec je to, že sa nám nedarilo bábo ani po vyše polroku snahy, tak som si potom vybavila vyšetrenie AMH (ktoré mi vyšlo veľmi vysoké..až 14) a podľa toho mi v podstate diagnostikovali polycystické vaječníky a moja doktorka ma poslala do CAR a tam to teraz riešime ...

nina774411
20. feb 2018

@babyttcirl Ale čo som aj čítala, tak špinenie medzi cyklami môže byť pri nedostatočnosti žltého telieska (ktoré vznika z prasknutého folikulu po ovulácii). Najlepšie bude ísť ku gynekologičke, aby ti urobila hormonálny profil a skús si vypýtať už rovno aj to určenie AMH (pre istotu). 🙂

babyttcirl
autor
20. feb 2018

Dakujem za odpoved!! Moj problem je ze zijem v Irsku a tu ti lekari toho nejako moc neriesia a gynekologovia tiez nie.. mala spm robeny hormonalny profil v decembri, vsetko ok , ale to AMH mi nerobili vsetko okrem toho ano... je to tu tazke s kazdym problemom behat po doktoroch, jednak to vela stoji a potom musim ost vacsinou mimo pracovnej doby.. nezdaju sa mi az taki odbornici tu, este mi robili sono aj tu aj na sk pred mesiacom a vsetko mam v poriadku.. tak ja uz neviem.. mozu aj zapaly posunut menzes? Trhali mi zub mudrosti minuly mesiac tak ci to nema suvis?

Dakujem vam za info!

L

smejulinko
31. mar 2018

@nina774411 ahoj, môžem sa opýtať čo znamená AHM, aké je to vyšetrenie

terezia32
31. mar 2018

@smejulinko jeho hodnota hovori o folikularnej rezerve. Ak je hodnota vysoka vacsinou ide o polycysticke vajecniky, nizku hladinu maju zeny pred prechodom, ktore uz maju velmi malo vajicok.

nina774411
4. apr 2018

@smejulinko jj ukazuje to ovariálnu rezervu... tento hormón totiž produkujú veľmi malé folikuly... čiže čím je ich menej, tým je bližšie menopauza..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre