Je šanca rodiť druhé dieťa normálne, keď prvé som mala cisárskym?

ivett278
12. jan 2014

Ahojte. Chcela by som sa spytat ze ked som prve dieta rodila cisarskym, ze aka je sanca na to ze by som mohla druhe dieta rodit prirodzene. Da sa to vobec v niektorej porodnici?

ushuaia
12. jan 2014

Urcite ano..., rodila som sekciou tiez , gynekolog ma len ,,upozornil,, ze ak chceme 2he treba aspon 2 roky pockat... 🙂 , Mozno aj zalezi preco bola sekcia u teba indikovana, pokial tam nebolo nieco vazne...ale inak nevidim dovod preco by 2he nemohlo ist prirodzene...,ale spytaj sa svojho lekara, on pozna tvoj zdr. stav...

lucon
12. jan 2014

PRIPADNE, AK BY SA TI JEHO ODPOVED NEPOZDAVALA, SPYTAJ SA INEHO.. 😉

gilmorka
12. jan 2014

Napr. v TO nie je mozne po prvej sekcii rodit druhe prirodzene. Aj ked som mala sekciu akutnu kvoli nepostupujucemu porodu. Treba sa spytat konkretne tam kde chces rodit, ake maju postupy.

anima9
13. jan 2014

Tiež som 2. dieťa chcela porodiť spontánne, ale primár pôrodnice mi to neodporúčal. Predsa len je už na maternici rez po cisárskom, tak aby sa náhodou nenatrhol. Tiež závisí aj od toho, ako dávno bol robený cisársky rez. Ja som mala rozdiel 23 mesiacov od prvého. Ak by počas spontánneho pôrodu nastali náhodou spomínané komplikácie (nemusia,môžu), tak si v ohrození Ty aj bábätko. Preto by som si nechala poradiť priamo od gynekológa alebo pôrodníka.

laskonkakaty
13. jan 2014

Ja som mala 1.porod cisarskym-babo bolo zle otocene a pri druhom tehotenstve,co bolo po troch rokoch mi lekar od zaciatku hovoril,ze to kľudne moze byt spontanne.aj tak bolo,vsetko bolo OK,tyzden pred terminom som bola otvorena na 3,5cm,nastupila do nemocnice a do hodinky porodila. 🙂

dzana78
13. jan 2014

ja som mala prvy porod cisarskym a po tri a pol roku druhy tak isto cisarskym,samozrejme ze to zalezi od toho ako sa to bude vyvijat..prajem vsetko dobre 🙂 🙂

nanku
13. jan 2014

ano samozrejme, ze mozes ... len doktori to neradi. aj maria cirova tak rodila 🙂

zeytin
13. jan 2014

Sestra rodila pred pár týždňami v Trenčíne a vybrala si ho práve preto, lebo boli veľmi ústretový voči prirodzenému pôrodu po cisárskom reze. Bola veľmi spokojná aj po odbornej aj po ľudskej stránke. Prvé dieťatko rodila cisárskym (vinou doktora) a druhé veľmi túžila prirodzene, aj sa jej rozbehol pôrod, mala kontrakcie, lekári robili čo mohli, ale neotvárala sa a tak nakoniec aj tak skončila cisárskym, ale bola šťastná, že sa o to aspoň pokúsila. Takže, ak ti môžem poradiť, vyskúšaj Trenčín. Fakt veľmi dobrá pôrodnica 🙂 aspoň podľa skúseností mojej sestry 🙂

marika39
13. jan 2014

Ja som rodila prvú cisárskym v Martine, lebo zle reagovala na kontrakcie . Druhé teraz čakáme cca po troch rokoch, momentálne som 33. týžden a na sone mi povedal doktor že to kľudne môže ísť aj spontánne, záleží ako bude pôrod postupovať. Že keby boli akékoľvek problémy , alebo že by to vyzeralo na dlhší pôrod tak radšej zvolia cisársky aby sa stehy na maternici neroztrhli a neohrozili malú aj mňa, tak dúfam že to dobre dopadne.

anjelik2509
13. jan 2014

ja som rodila pred 7 týždňami druhý raz sekciou (v Trnave), kvôli prvému nepostupujúcemu pôrodu, bála som sa aby sa mi to nezopakovalo zasa, netrúfla som si na klasiku. Od prvého pôrodu som mala 25 mesiacov, jazva bola síce dobre zhojená, ale že tenšia, tak sme s mojou pôrodníčkou radšej zvolili cisársky.

cmulinko
13. jan 2014

Prve dieta som rodila cisarskym rezom a s druhym dietatom som otehotnela po 14 mesiacoch a rodila som prirodzene a po druhom dietati som otehotnela po 12 mesiacoch a rodila som cisarskym rezom.Po tretom porode mi povedali,ze mam pockat cca 3 roky ak chcem mat stvrte dieta.

kristinafifi
13. jan 2014

Mudr. Jozef Zahumensky v sanatoriu Koch je nakloneny vaginalnemi porodu po cisarskom.....prvy som mala cisarsky, druhy vaginalny, odstup 2 roky, cisarsky bol menej bolestivy a dostojnejsi 🙂, rodila som na Antolskej u mladej doktorky bez atestacie bez zazmluvnenia....ak mas otazky, napis mi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre