Každý druhý cyklus anovulačný

Ahojte babuky prosím poraďte snažíme sa o bábatko päť mesiacov, ked som si začala sledovať ovulaciu tak sa mi zdalo že ovulujem iba z ľavého vaječníka, tento mesiac som si začala merať BT a potvrdilo sa mi to dnes som 15DC a ovu nikde pritom z lavého vaječníka mám ovu tak na 10-12DC, pred ovu cítim tlak, pichanie vo vaječníku a mám výtok,tiež cítim uvolnenie vajíčka a hned po ovu ma začnu bolieť prsia, no z pravého síce začnem cítit okolo 9,10teho DC tlak no potom ustane, žiaden výtok ani nič čo by naznačovalo že ovu prebehla až na to že ma strašne bolia prsia. Na internete som čítala že pri anovulačných cykloch je MS nepravidelná ale ja mám pravidelnú. Prosím pomoc stretla ste sa niektorá s niečim takým viete mi poradiť niečo čo by mi chýbajúcu ovulaciu vedelo vyvolať ale ak by sa dalo tak prírodné.

lauritka
6. jan 2013

ahoj.. len na zaklade ovu priznakov sa neda na 100= urcit, ze ovulka nebola. , to potvrdi jedine usg, alebo zvysena BT,,,
ano a mozu byt novulaky, aj ked mrcha pride ako ma. takze ak sa ti BT nezvysila a pride mrcha, tak je to anovulak.
dievcata zvykli brat soju na ovulku. grafik si robis ???

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@lauritka ahoj dakujem za odpoved ano robim, ale neviem ako ho tu mám dať, inak a bolia pri anovulačnom cykle prsia? lebo mna vždy bolia od ovu a aj teraz ma bolia už od 12teho DC

lauritka
6. jan 2013

@tanickaskorokubikova vies co, v podstae mozu, ale mozes mat aj nejaku cystu, ktora sa vytvori napriklad z neprasknuteho foliku a moze sa chovat hormonalne.
aebo potom este mozes mat zvyseny prolaktin, vtedy zvyknu tiez boliet prsia hmm.. ale to by taa boleli skoro cely cyklus, ja som tak mala.. ten moze niekedy blokovat aj ovulku.

a kde robis grafik ???

lubi
6. jan 2013

@tanickaskorokubikova ak si nie si ista chod na sono kde ti zistia presne kedy ovolujes a ci z oboch stran. ja ma len jeden vajecnik takze som tiez nevedela kedy ovulujem zo spravnej strany a tiez sa nam nedarilo dlhsie. toto nam pomohlo.

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@lauritka no v pondelok som pola na gynde robil mi ultrazvuk aj všetko ale nič nevravel to by si asi vsimol nie? a mna v podstate bolia skoro celý cyklus kedže ho mám krátky tak od ovu až do MS

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@lubi bola som v pondelok a vravela som mu že sa snažíme o bábatko a robil mi aj ultrazvuk ale nevravel žeby tam videl dozrievajuce vajíčko ale on je stale ticho a len na konci mi povedal že všetko v poriadku

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@lauritka no dnes som sa registrovala na tej stranke fertility lebo som videla že všetky tam robíte len som tam totálne dezorientovaná 😀

lubi
6. jan 2013

@tanickaskorokubikova ono sa to sono robi vnutorne. a je to na fazy. hned na treti den ked menstruujes a potom este dva krat do ovulacie aby videl ako vajicko rastie a na ktorej strane. skus mu povedat na rozum aby ti urobil ovulacne sono. mne aj doktorka presne potom povedala kedy mame zarabat a podarilo sa.

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@lauritka
@lubi kde ste babulky? Inak som zabudla dodať že ma dnes strašne pichá vo vaječníku ako pred ovu......ja už som z toho mimo uplne 😀 😀 😀 😀

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@lubi to u neho nehrozí a bola som tam na 9DC čo je za normálnych okolností den dva pred ovu ale všetko som z neho musela páčiť on mi sám od seba nič nepovie ☹

lauritka
6. jan 2013

@tanickaskorokubikova ano super, podarilo sa ti pridat.. no ano, zatial ovu nebola.. hmm, a nic nevravel na usg ?? ci vidi aspon nejaky folikul??
inac ak by si mala anovulak tento cyklus, daj si urobit HP, ci mas ten prolaktin v norme.

inac ved ovu stale moze dost,moze sa oneskorit. sleduj si hlienik, mozo sa este objavi.

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@lauritka nie nevravel on je jak mulo 😀 😀 😀 😀 ale nechapem prečo ma potom tak silno bolia prsia a mám ich naliate 😔

lubi
6. jan 2013

@tanickaskorokubikova tak tym padom by som menila gynekologa. keby ti aj teraz pozrel urcite by nieco videl. ci uz ze dozrelo vajicko alebo co sa vlastne deje dnu.

mauerka
6. jan 2013

@tanickaskorokubikova Prsia mozu boliet z x dovodov. Ak sa zamerias len na zmeny pocas menstruac. cyklu, tak dovodom bolestivosti prs je estrogen. Ustup estrogenu a nastup progesteronu /zjednodusene/ je v case ovulacie, ALE NIE JE OVULACIOU PODMIENENY.
Skus sa zamysliet nad tym, ako v tvojich podmienkach /stravou/ "drzat estrogen na uzde" - vylucit soju a vyrovky z nej! , tuk - telesny aj v strave zvysuje estrogen, skus obmedzit mliecne vyrobky, vyluc kofein...
Nemoze to byt aj taky "povianocny bonus" po vydatnejsom jedeni /sladke+tuk/?

Ten graf nie je zatial idealny, tak ako pisala lauritka - pockaj este chvilku a ak nic, nechaj si spravit HP /trvaj na dvoch - v druhej aj v prvej polovici cyklu/

tanickaskorokubikova
autor
6. jan 2013

@mauerka no podla toho čo píšeš tak stravou by to nemalo byť soju neznášam v akejkolvek podobe, tuk-mastné nejem, napína ma z toho, telesný nemám kedže meriam 175cm a vážim 54kg a cvičím, mliečne výrobky úplne normálne maslo mlieko syry ale nie nejak extra vela úplne bežne, kofein- vypijem jednu kávu denne aj to je polka káva a polka mlieko skôr je to kakavko 😀 😀 😀 a sladké nejem 😀 😀 a podla mna neovulujem len každý druhý mesiac z levého vaječníka ovulujem úplne pravidelne tak ako som písala, preto som bola na prehliadke lebo som myslela že ak by bol nejaký problém tak na to príde, toto bol vlastne tretí cyklus(čo sa snažíme) z pravého vaječníka prvý som si ešte nesledovala hlienik ani nič takže neviem či ani vtedy nebola ovu, druhý viem určite že nebola lebo som si sledovala hlienik už a ten nebol a teraz je tretí a to už si meriam aj teplotu a všetko tomu nasvečuje.....a myslíš že mi HP spravý na požiadanie? alebo si budem musieť zaplatiť?

mauerka
6. jan 2013

HP by ti mohol spravit, samozrejme zavisi od dokiho ako takeho.
A hlavne - 3 cykly naozaj, ale naozaj nemusia znamenat nic. Stale si treba uvedomit, ze u idealne zdravych parov je v kazdom cykle tak 30% sanca otehu...a to zase nie je az tak vela...takze ja by som na tvojom mieste aspon 2 cykly merala poctivo BT, pridala by som ovu testy a sledovala by som hlien. Potom budes isto mudrejsia 🙂

toiv
6. jan 2013

dobry ja tiez ovulujem len sem tam a robili mi testy na hormony mne chyba hormon progesteron a teraz ma caka hormonalna liecba

tanickaskorokubikova
autor
29. jan 2013

@toiv dobrý, ja nakoniec ovulujem pravidelne len mám krátku lut. fázu práve som v strede HP tak som zvedavá čo mi povie, aký druh liečby vám nasadilaké lieky a pomohlo vám to?

toiv
29. jan 2013

dobry tak mi dala len antikoncepcne tabletky ale podla mna nic nevyriesia to je len na to aby som dostavala menstruaciu pravidelne.