Kde nájsť odvahu na štvrté dieťa?

elisa7
2. apr 2016

Mile moje ,,kolegynky", ci uz maminy alebo cakatelky🙂 ocitla som sa v situacii, ktoru som vo svojom veku a situacii uz absolutne necakala. Moje manzelstvo sa skoncilo po vela rokoch (bola som s muzom od 16stich), mame spolu tri deti, po mnozstve umelych oplodneni, kedze manzel deti mat nemohol. Je medzi nami velky vekovy rozdiel (13rokov), a od pociatku ma moji svokrovci moc teda nemuseli. To vyustilo do toho, ze posledne nase byvanie(ktore som splacala aj ja), napisali mudro bez mojho vedomia, resp. kvoli mojej hluposti a dovere, darom na mojho estemuza. Tym padom nemam narok podla nich na nic. Moj estemuz si nasiel pred vyse dvoma rokmi frajerku (aj ked so mnou spaval este dalsi rok), a ja....pred rokom a pol som nasla kamarata, s ktorym sme si pisali o vsetkom, tahalo nas to k sebe, ale on hladal vaznu znamost, matku svojich deti...ja som tie svoje uz mala...aj tak sme sa nevedeli od seba odtrhnut. Nuz...zamilovali sme sa do seba, a uz rok a stvrt su z nas partneri. Asi nikdy som nezazila taku intenzivnu lasku, miluje ma napriek tomu, ze mam tri deti s inym muzom, ktore su pre mna priority...Chce vsak so mou dieta vlastne, nase...Sli by ste do toho?

natalym
2. apr 2016

Treba poriešiť rozvod, bývanie, starostlivosť o tie deti, ktoré máš a potom smelo do dieťaťa....... 😉

mima4
2. apr 2016

@elisa7
preco nie, ale urcite nie zhurta, ale urcite si poloz otazku, ci chces to dieta len kvoli nemu, alebo aj v tebe je ta tuzba...
ale tiez radim
- najprv si pories rozvod... vsetky veci okolo toho
- spoznavaj svojho sucasneho priatela, trav s nim dostatok casu, komunikujte....
- neponahlaj sa hned k dalsiemu dietatu! si s nim na to prilis kratko.....
- najprv sa vezmite... nedaj sa osialit "naruzivou laskou"...zasluzis si priviest deti do manzelstva a nie ze "on si zrazu rodicovstvo rozmysli", co tu je x pripadov....
- aspon rok si vyskusajte zivot manzelsky... zocelte sa..ubruste...a potom šup na babatko 🙂

bud rozumna, nehrn sa do veci s horucou hlavou... vezmi priatela k rodicom, priatelom... oni mozno skor vychytaju urcitte kontrolky na co si davat pozor....

monicm
2. apr 2016

@elisa7 Ako napísala @natalym najskôr si všetko vyrieš a potom prečo nie. Čo sa týka toho bytu, bohužiaľ majú pravdu, ak ste však niečo kupovali do bytu spoločne, nábytok, zariadenie a jemu by ostalo po rozvode, máš nárok, aby ťa z toho vyplatil.

panidia
2. apr 2016

@elisa7 Ahoj,a ked ta aj tento opustí,potom co?Ja viem že teraz ti to príde nereálne-kedže si zamilovaná/ale to si predsa bola aj do prvého manže aa vidíš ako to dopadlo/.Co tak si už iba užívat a vychutnávat lásku bez dalších detí/neviem aké staré máš tieto aktuálne/a nerobit za každú cenu deti a za pár rokov budeš vypisovat na koníka ako si sa sklamala a čo máš robit,prípadne budeš už riešit dalšie dieta s iných chlapom/to je teraz také moderné/.Prepáč za moju uprimnost,ale vidím co sa deje okolo mna,vela čítam a sledujem ako sa ženy bezhlavo vrhaju do tehotenstiev a potom vyplakávaju na modrom koníku a nevedia čo maju robit.Takže vela zdravého rozumu a všetko dobré ti prajem.

bosoriak
2. apr 2016

@elisa7 Ako pisu vyssie, najprv si pories existujuce vztahy a majetky - rozvod a podobne. Potom spolu existujte ako par aj s tvojimi detmi. A podla toho sama uvidis, ci ten novy muz je partner, ktory stoji vobec za uvahu nad stvrtym dietatom.
Ja osobne by som to uz asi nerobila, ale ja nie som na tvojom mieste.

sissy27
2. apr 2016

@elisa7 nemáš ešte doriešené manželstvo a už rozmýšľaš nad štvrtým dieťaťom s milencom? Si toho nejak veľa preskočila, nemyslíš? Vieš o tom, že za otca bude automaticky uvedený tvoj aktuálny manžel a to ešte aj do 300 dní po rozvode?
Čo hovoria tvoje tri deti na nového partnera, aký s ním majú vzťah?
Kde budete bývať? Čo v prípade, že tento vzťah stroskotá? Máš kam ísť so 4 deťmi?
Byť tebou tak poriešim to dôležité ako rozvod, majetkové vyrovnanie, budovanie nového vzťahu a aj vzťahu medzi novým partnerom a deťmi, nejaký záložný plán pre prípad, žeby to nevyšlo úplne ideálne a až potom to, či ísť do ďalšieho dieťaťa... Prepáč, ale z tvojej strany mi to pripadá, že to dieťa by mala byť akási poistka nového vzťahu... A ako vidíš, ani tri deti chlapa pri žene neudržia...

timea7
2. apr 2016

@sissy27 ešte sa môže prihodiť aj také, že prídu naraz detičky dve....inak pripadá mi to, ako by sme odpovedali 20 ročnej babe a nie zrelej žene, matke troch detí....ešte nemá za sebou rozvod, ale hľadá odvahu na štvrté dieťa s mužom, do ktorého je bezhlavo zamilovaná, čiže si ho ešte idealizuje.

timea7
2. apr 2016

@elisa7 ja by som do toho asi nešla, pred pol rokom si písala v inej téme o tom, že po 20 rokoch začínaš s dvomi igelitkami. A tromi deťmi. Nie si zabezpečená, nemáš žiadne záruky, že sa ten muž o vás všetkých postará, ste spolu príliš krátko na to, aby si podstúpila riziko, že ostaneš sama so štyrmi deťmi, inak môže ich byť aj päť....Láska je niečo úžasné, chápem, že si momentálne v eufórii, ale snaž sa stáť aspoň jednou nohou pevne na zemi. Nemáš ešte uzavretý jeden vzťah, vrhla si sa do ďalšieho, daj tomu čas. Neviem, či to má kto pomôcť, kde vlastne budete bývať, iná situácia by bola, keby si mala vlastný byt, niečo našetrené, lebo snažím sa pochopiť aj toho muža, že chce svoje dieťa, ak sa on stará o tvoje tri.

sardinka335
2. apr 2016

@elisa7 ideš na to nejako ,,hopem,, no ale...čo je to rok a štvrt? To je ešte láááska ako hrom a stereotyp ešte len pride. Plus tahanice s tvojim rozvodom..Kazdopadne to bude zapeklitejšie viac ako pišeš - typicke pre konika. Pišeš v inom vlakne ze manzel chce striedavku...chce ju ešte? Rozvod nevyriešený, predpokladám snad uz byvaš aspon s tým priatelom...a tvoje deti s nim aky maju vztah? Ako ich berie on? Kazdopadne krok po kroku si porieš svoj zivot. Ak je to taka laska, tak aj tvoj drahý počká aby boli veci ,,lege artis,, Mozno si ten nadpis len zle formulovala...ale uprimne ak musíš hladať odvahu ,,na dieťa,, tak neviem...nechceš dieťa len koli tomu ze on svoje bio deti nema, ale ty realne nemáš az taku tuzbu len mu chceš ,,vyhovieť,,? Ak by som nebola presvedčena ja osobne ze chcem dieťa, chcem sa o neho starať - lebo gro je vzdy na matke nech si myslí kto chce čo chce tak by som si dala minimalne na čas....

stardust
2. apr 2016

tak ja by som sa neponahlala so stvrtym dietatom. Nieco vyse roka je prilis malo a uprimne, chlap, ktory sa zaujima o zenu s troma detmi, ktore nie su jeho...je to trochu divne, ze sa hrnie do vztahu. Radsej si pories najprv stare veci a spoznavaj sa so svojim novym partnerom.

bonaqa2013
2. apr 2016

už by som do toho nešla....

sissy27
2. apr 2016

@timea7 hmmm ale keby si bola istá, že toto je ten pravý, chcem s ním dieťa, lebo ho milujem, bla bla bla... ale ona tri deti má, nijako špeciálne po štvrtom netúži, rozmýšľa nad tým len preto, lebo on by chcel aj vlastné deti... proste celé zle... to mi nepríde ani ako nejaká zamilovanosť (vtedy by si bola istá, že aj ona chce), ale pripadá mi to skôr ako zúfalstvo, že dám mu to dieťa ja, lebo ak nie, tak by ma mohol opustiť kvôli nejakej, ktorá to preňho urobí...

elisa7
autor
3. apr 2016

Dakujem vam vsetky dievcata za odpovede a za uprimnost...mate velku pravdu v tom, ze este nemam doriesene veci, ktore by mali takemuto zmyslaniu predchadzat. Otazka navyse zrejme vyznela velmi naivne. Byvanie samozrejme vyriesene mam, aj ked zatial tam s detmi byvame skor cez vikendy, a prerabame ostosest. Neplanovala som uz ziadny vztah, vlastne ma poriadne zaskocil. S mojimi detmi ma skvely vztah, pomaha mi s prerabkami na dome...maluje, brusi, s najstarsou sklada skrine, montuje policky...Nikdy by som nechcela dieta len z dovodu ,,aby si nenasiel na to inu", a on to vie. Pozna aj moje priority a preto mame tuto moznost rozobratu do detailov...pre aj proti...Otazka mala preto asi skor zniet...ci si myslite ze sa daju styri deti v dnesnej dobe vobec zvladnut...

mircalla
3. apr 2016

@elisa7 Ci sa daju zvladnut - to velmi zavisi od toho, ci mas partnera, ktory ti pomaha a podporuje ta alebo presny opat. v prvom pripade urcite.
V kazdom pripade - daj si este cas - poznate sa kratko, nehrn sa do toho, ano chapem, ze ta tlaci vek, ale ten rok dva este pockaj, v tejto faze vztahu sa zda takmer kazdemu partner uplne idealny

elisa7
autor
3. apr 2016

@mima4 dakujem, myslim ze si to pochopila zo spravneho pohladu...on uz davno nalieha na to kedy budem mat konecne rozvodove papiere v rukach....kedze uz ma pozna cela jeho rodina, priatelia aj kolegovia, a naopak to plati tiez. Mas velku pravdu v tom ze by sme najskor mali skusit ten kazdodenny zivot, zatial ma asi skreslenu predstavu ake je to kazdy den s tolkymi detmi, aj ked uz do toho riadne nahliadol. Ja som niekedy az prilis realista, aj ked musim uznat, ze prezivam to co nikdy predtym, kontrolky ale stale neprestavaju svietit;) Ja mam uzasne deti, nech by to dopadlo akokolvek, mam pre koho zit🙂

sue
3. apr 2016

@elisa7 koľko máte rokov? Ak okolo 35 tak do dieťaťa sa teraz nehrň. Rozveď sa, utras sa, snaž sa deťom vytvoriť akú takú istotu...a potom uvidíš.

Teraz budeš žiť vo svojom? Ako si na tom s prácou? Decká sú aké veľké? Priatelľ plánuje svadbu? Žil už niekedy s deťmi?

elisa7
autor
3. apr 2016

@mircalla presne si to vystihla, mna skor trapia tie moje vnutorne ,,kontrolky":D vidim hned vsetko co by mi vadilo vo vztahu, ale idealny chlap neexistuje. zatial kazde moje ,,proti" dokazal prebit svojim ,,pre". a v mnohych veciach som ho ho uz trosku zmenila asi ja svojou tvrdohlavostou

pemasinika
3. apr 2016

Ahoj. Ja som bola v podobnej situácii ako ty. S novým partnerom som sa zoznámila krátko po rozvode. A to som mala štyri deti s prvým manželom. Vlastne mi prišiel ako zámočník vymeniť zámok na dverách, keď som sa s deťmi vrátila do bytu. Poslala ho moja švagriná, lebo je zámočník a poznali sa. Párkrát prišiel niečo deťom opraviť, napr. gitaru. Posedel, vypil kávu, nebrala som to ako vážnu známosť. Spamätávala som sa z rozvodu a vôbec som nemyslela, žeby som od niekoho mohla očakávať, že bude mať rád mňa a k tomu aj moje štyri deti. Náhoda však tomu pomohla. Asi o 4 mesiace som si zlomila nohu. Moji rodičia boli dosť chorí a popritom sa museli starať o moje deti, keďže som chodila na turnusy do zahraničia. Zostala som sama doma s deťmi a so zlomenou nohou. Nechcela som rodičov zaťažovať, tak som zavolala svojmu známemu, či by mi nespravil väčší nákup, keď pôjde z práce domov, lebo mám zlomenú nohu. Ako sa hovorí, všetko zlé, je na niečo dobré. On prišiel s nákupom, navaril a nenechal ma v tomto stave samú s deťmi. Zostal aj cez noc, aj ďalšie dni a je s nami až do teraz. Tiež chcel spoločné dieťa, ale myslím, že štyri deti je dosť, aj vek som už mala pomerne zrelý na ďalšie dieťa. On jedno biologické dieťa, už dospelé má, tak sme to vylúčili. Sám vidí, že nie je ľahké živiť štyri deti. Miluje ich a oni ho berú ako svojho otca (tie menšie) a tie staršie ako priateľa. Vie s nimi aj požartovať, ale má aj u nich rešpekt. Tie malé nám každý mesiac pripravujú svadbu, takže sa doma tancuje, spieva, robia jednohúbky. Možno raz príjde aj k tej ozajstnej svadbe, zatiaľ nemáme čas to riešiť. Milujeme sa, stojíme pri sebe už štyri roky. A to je najdôležitejšie.

elisa7
autor
3. apr 2016

@sue mam 37, on ma 44. byvam este na striedacku, kedze prerabam svoje byvanie (podkrovie v rodicovskom dome, uz takmer hotove), vikendy u mna, cez tyzden kvoli detom prebyvam u estemuza, prespavam na gauci...pracujem ako ucitelka, a mam velmi stabilne postavenie na skole, ucim odbor na ktory je velmi malo ucitelov. deti maju 13 6 6, a priatel caka len na moje rozvodove papiere...chce sa zenit, predstavil ma uz celej rodine...ale spoluzitie s detmi neovlada. stretava sa s nimi, travime spolu cas, ale skusenosti so spoluzitim s detmi nema(okrem mojich kazdodennych opisov🙂 )

yanni
3. apr 2016

@elisa7 daju sa zvladnut, mame styry. Ale ver, je to casovo a financne velmi narocne. O dovolenkach radsej pomlcim. Sme vzdy nabaleni ako keby sme sa isli stahovat 😀 😀 😀 Ked pride babo, na jednej strane, chalani pozabavaju, na druhej strane, nie je to take jenoduche. Mala ma 8 mesiacov, najmladsi 6 rokov. Cize treba davat pozor. Potom je tu skola, domacnost, zamestnania, velky dom atd.
Ale ako vravim, vsetko sa da zvladnut. Len sa zatial do nicoho nehrn. Neskusenemu chlapovi, ktory len tak vhupol do role otca to moze prerast cez hlavu. Aby potom nezduchol a ty ostanes so styrmi detmi sama.

elisa7
autor
3. apr 2016

@pemasinika ani nevies ako si ma potesila. chapem, ze kazdej sa zda chlap ktory prejavi zaujem o zenu s tolkymi detmi (v podstate uz 2 a nehovorim este aj plus), velmi podozrivy. my sme mali spociatku vztah vyrieseny, rozumeli sme si, boli sme v kazdodennom kontakte a ked to tak nebolo chybali sme si...ale od zaciatku- ja som vztah nehladala, a on nehladal rozhodne zenu s troma detmi. boli sme kamarati ktori si hovorili o vsetkom...az postupne to prerastlo...a tiez mi pomaha kazdy den, vybavuje robotnikov, zhana material, malujeme izby, skladame nabytok...drzim vam palce a dakujem za pozitivnu energiu;)

elisa7
autor
3. apr 2016

@yanni mas moj obdiv, viem co je to s troma, a to som roky na ne bola sama. Az teraz sa estemuz zazracne ,,prebudil" a je z neho vzorny otec. Mojmu priatelovi to pripominam takmer kazdy den, ci vie do coho to ide...A on mi na to ,,netusim, ale milujem ich mamu, preto urobim vsetko pre to, aby sme to spolu zvladli".

elisa7
autor
3. apr 2016

@monicm bohuzial kedze jedine co viem preukazat je splacanie domu, nic ine sa mi preukazat nepodari. v tomto sa zachoval vazne ako chrapun. tak si beriem aspon veci ktore nam dali moji rodicia.

elisa7
autor
3. apr 2016

@stardust absolutne suhlasim. pre ten moj status ,,tri deti" som nehladala novy vztah, mam predsa lasky az-az, ktoru davam aj prijimam. Napriek tomu to prislo, a nasla som muza ktory nas ma rad ako vlastnych

elisa7
autor
3. apr 2016

@panidia ano, prveho manzela som milovala a on mna tiez. vidim ako to (bohuzial) dopadlo, ale nase manzelstvo bolo stastne 18rokov, nemohol mat deti, tak mam za sebou 7umelych oplodneni a nase tri deti som nikdy neolutovala, lebo z nas dvoch vznikli tie najuzasnejsie najmilovanejsie bytosti. Neplanujem ,,riesit deti s dalsim chlapom", uz som deti ani nahodou neplanovala, ked uz sa mi to takto podarilo, no tento chlap ma donutil nad tym uvazovat. Pretoze mam pocit ze je to muz ktory za to stoji.

elisa7
autor
3. apr 2016

@sissy27 poistka noveho vztahu? to urcite nie, nepokladam to za sposob riesenia, navyse som vzdy bola typ myslenia- ak chlap so mnou byt nechce, nech si ide kade lahsie, ak mam s niekym byt, musi mi dokazat ze za to stoji! Inak to zvladnem aj sama. Moj estemuz ma neopustil kvoli novej zene, vztah sme ukoncili uz predtym, a dost tazko to znasal (ja som vtedy ani dlho potom nikoho nemala). Nikdy som nebola zavisla na ziadnom chlapovi, a ziadne ,,poistky" nepotrebujem, ak by som zistila, ze nevychadza s mojimi detmi, koncim, aj ked by to mozno mna bolelo. Ale nie je to tak, a ten muz mi dava kazdym dalsim dnom dokaz ze o mna- o nas- stoji. Chapem, ze sa ma snazis varovat, aby som nepohorela....potesi ma kazdy Tvoj dalsi nazor....

alaguema
3. apr 2016

@elisa7 zamyslela by som sa hlavne nad tým, prečo hľadať odvahu na dieťa. Chápem, že pri troch deťoch je už asi dôvod na zamyslenie sa napr. nad tým, že ak by sa niečo stalo otcovi detí, ako by si sama zvládla 4. Ok. Ale čo ti pomôže to, že niekto ti napíše, že by do toho šiel? Zohľadni tvoj vek, situáciu, potencionálneho otca (myslíš si, že po roku a pol ho poznáš?), spolužitie s tebou a tvojimi deťmi pozná len z počutia, zohľadni svoju celkovú situáciu, keby si bola nútená postarať sa sama a odpovedz si sama.

sissy27
3. apr 2016

@elisa7 ako som už napísala - o dieťati by som uvažovala až potom, keď bude všetko ostatné vyriešené a váš vzťah ustálený - čiže rozvod, majetkové vysporiadanie, vzťah medzi novým partnerom a deťmi, spoločné bývanie, atď.... a ak všetko pôjde ako má, tak sa ani nebudeš musieť pýtať, či s ním mať ďalšie dieťa, budeš to vedieť 🙂 rovnako tak to budeš vedieť, aj keď to nebude fungovať tak, ako by si chcela...
a nezabúdala by som ani na tie "zadné vrátka" pre prípad, že predsa len by to nevyšlo...

jeennyv
3. apr 2016

@elisa7 vsetko sa da zvladnut, pokial mas na to citove a materialne zabezpecenie, pokial ti terajsi partner bude pomahat ako pomaha a pokial budete na tom aj financne dobre, co tu boloo omielane, pories si vsetko v starom vztahu a potom, ako pritrafi sa vselico ludia maju dieta aj skor, ale potom to tak aj vyzera, za mna je rok aj nieco kratky cas...neviem ake je vase spoluzitie kolko uz zijete spolu atd...ale ja by som sa pozrela na vas zivot neskor potom humbuku zabehnutom v kolajach a uvidi si...teraz je to vsetko cerstve, ruzove, zalubene, ale potom vsetko pada do kolobehu a iste rutiny...

elisa7
autor
3. apr 2016

@alaguema Pomoze. Pomozu mi vase nazory, postrehy, varovania....Pomoze mi to vyvarovat sa chybam, alebo naopak mi to doda odvahu. Pravdou je, ze aj tak nakoniec urobim SVOJE rozhodnutie, ale vy mi v tom mozete pomoct. Ak by som nemala pocit, ze ten chlap za to stoji, nepisem sem. Ano, som neista, ale som neista preto ze uz tri deti mam....inak by som nevahala ani chvilu....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre