Kedy druhé bábätko?

gerta
6. jún 2007

Este sme ani nemali prve, uz sme sa tesili na to, ze budeme mat raz deti viac, ze sa budu spolu hrat a nas dom bude plny a vesely. Chcela som mat medzi detmi maly vekovy rozdiel, myslela som si ze najlepsie je mat ich rok po roku! Ale potom, ked sa narodila dcera to bolo zrazu ine a nejako sme sa na to nevedeli odhodlat. Teraz dufam ze kym sa odhodlame a kym sa potom "zadari" nevysplha sa nam povodny vekovy rozdiel na 3, 4, 5 ci viac rokov... Ako ste to planovali vy? Ste tu nejake mamy, ktore ste chceli mat deti vyslovene jedno za druhym? Zda sa mi ze dnes je to skor rarita, alebo "stastna nahoda", vacsina ludi planuje druhe tak o 2-3 roky po prvom, nie? Dik za odpovede.

evus
6. jún 2007

No ja som na tom nejako podobne...Mala ma 15mesiacov a tiez by som uz chcela babo,ale zas neviem,ci sa pustit do toho uz teraz,alebo este troska vyckat,kym mala podrastie.

katarinas
6. jún 2007

Ahojte. Nasa mala ma tiez 15mesiacov a s manzelom sme si povedali, ze uz je cas... 😉 Lebo ak nam to bude trvat ako prve, tak to mame este plus 1,5roka, kym sa to narodi... 😝
A druha vec je, ze uz mam dost rokov... 😖

bibinka
6. jún 2007

aj nám prvé dieťa "trvalo" pár rokv. keď mal rok , začali sme pomýšľať na druhé, lebo sme chceli tiež malý vekový rozdiel medzi deťmi. no a zadarilo sa hneď na prvý poriadny šup. 😀

katarinas
6. jún 2007

bibinka, tak ja tiez pevne verim, ze tento raz to pojde rychlo... 🙂

andreafa
6. jún 2007

jej ahojte!
vyzera, ze som v spravnej teme 😅 ja mam 8 tyzdnovu dcerenku a uz sa neviem dockat, kedy budem zas tehotna. strasne ma to materstvo chytilo a najradsej by som do toho isla hned, ako sa bude dat. som po cisarskom, tak to netusim, kolko mam cakat.. neviete?

tinni
6. jún 2007

andrea, ja som mala po porode tiez takyto pocit 😀 😀 😀

stanka_s
6. jún 2007

My planujeme pokusat sa o druhe babo asi ked bude mat maly rok. Kedze sa nam zadaril na prvy krat ako sme sa o neho pokusali tak verim ze ani s druhym nebudu problemy a bude medzi nimi vek. rozdiel cca 2 roky. My so sestrou sme rok a 9mes. a je to ok tak by som to tiez tak chcela aby sa deticky mohli spolu hrat.

elliana
6. jún 2007

stanka, ja som tiez tak planovala, teraz ale zacinam rozmyslat, ci to zvladnem, pri tom mojom sidle, manzel dlho v praci, rodicia a svokrovci 300 km daleko..No neviem, neviem, aj ked mne sa taky vekovy rozdiel paci

tilly
6. jún 2007

andrea, hej aj ja som chcela skôr, ale po sekcii sa odporúča minimálne 18 mesačná pauza 😉

stanka_s
6. jún 2007

eli, ja som napisala planujeme, tak uvidime ci ked maly trochu podrastie a bude riadne sidielko nezmenime nazor aj my 😀 .

elliana
6. jún 2007

Stanka, inac, u mna je to opacne...Ja som po porode mala pocit, ze uz dieta nechcem ani jedno...A teraz postupne aj castejsie nad tym rozmyslam, aj hovorim....Ale este neriesim

expertka8
6. jún 2007

..dalsie tehotenstvo po cisarskom sa odporuca po 2 rokox 😉

elliana
6. jún 2007

exp, v knihach ano, koli jazve, ale niektori lekari, podotykam, ze aj hodne skuseni tvrdia, ze netreba az tak dlho cakat...

andreafa
6. jún 2007

no snad to ten rok nejak vydrzim 😀 . ja som mala pred rokom MA (v 8 tt som potratila) doktor mi poradil cakat aspon pol roka, o 2 mesiace som za nim prisla tehotna.. po tom co mi robil cisara som mu povedala, ze NIKDY viac, tak sa pousmial a som zvedava, co mi povie, ked mu teraz zahlasim, ze by som chcela druhe.. no, ale mozno ma to prejde, ked sa mi hormony stabilizuju 🙂
tinni, teba to uz preslo?

stanka_s
6. jún 2007

Elli, ja uz teraz ked odkladam male vecicky, aj dnes som dalsie oprala, ozehlila a odlozila, tak si predstavujem dalsie babo, ale skor ako po 1,5r - 2r. by som nechcela. Teraz to tak citim, uvidime, cas ukaze 😉 .

elliana
6. jún 2007

tak, tak, podla mna ked bude mat prist ten spravny cas, tak prijde.

stanka_s
6. jún 2007

to su aj moje slova, kedy ma prist tak pride 🙂.

gerta
autor
6. jún 2007

andreafa, ja som mala po porode tiez podobne pocity, potom ma to na chvilu trosku preslo, potom ked mala dcera 7 mesiacov mala som vsetko naplanovane a pre mna to bol "ten spravny moment" ale nepodarilo sa mi ukecat manzela ktory chcel este pockat a kedze sme to odlozili tak som mala cim dalej tym viac prilezitosti rozmyslat nad tym ake to bude narocne a pod. Ale hlavne chcem aby mala nasa mala blizkeho surodenca a ten zase ju, podla mna je to dolezite... Teraz mam znamu co caka druhe a bude mat 14 mesacny rozdiel, normalne mi je luto ze ja nie 😢

andreafa
6. jún 2007

gerta,
ja rozmyslam presne tak isto ako ty. navyse, moj drahy ma z prveho manzelstva 2 dcery, s touto nasou ma vlastne 3 deti, tak ja neviem, ci bude "ochotny" mat aj stvrte.. hm 😨 mojej sestre sa narodilo druhe, ked mal jej syn 2 roky a 7 mesiacov. zaciatky to boli dost tazke, ale teraz to ma uz super. ja som si najprv poklopala po cele, ked nam oznamili, ze cakaju druhe, ale teraz to uz chapem..

andy.a
6. jún 2007

čaute,ťažko sa to dá zovšeobecniť,že aký vek.odstup medzi deťmi...keď je mamina mladá,tak môže mať aj vačší odstup,alebo aj menší,keď si trúfa...každá to inak zvláda...pre deti je dobré,keď sú rýchlo po sebe,lebo sa môžu od seba vaľa naučiť,aj sa spolu neskôr zahrajú,aj majú k sebe lepší vzťah,ako keď je vačší vek,odstup...no ale všetko má svoje pre a proti...niektorí múdri ľudia tvrdia,že ideálny vek,rozdiel,je keď staršie d

ieťa už nemá plienky...no náš syn ešte na noc aj cez deň na kakanie plienky má...takže to by som sa načakala...a kedže ani ja už nemám l8,tak som chcela vek,odstup 3 roky a vyšlo nám to na prvý šup...
takže Adrian má 3 roky a vyše 4 mesiace a o týždeň mám termín-čakáme vytúžené dievčatko...inak syn je hyperaktívny,má kopu rôznych problémov,aj keď nič extra závažné,no ale niekedy si ani nechcem predstavovať,ako to všetko budeme-teda hlavne ja-.zvládať...ale to by bolo na dlhú diskusiu... 🙂

stanka_s
6. jún 2007

Aj ja mam kamaratku a svagrinu co maju medzi detickami maly rozdiel (13 a 17 mesiacov) a pochvaluju si. Je to urcite tazke, ale da sa to zvladnut . 😉

andy.a
6. jún 2007

ono je to idividuálne,keď je dieťaťko dobručké,tak sa to dá aj po roku... 😉

pri mojom synátorovi som si aj tie 3 roky musela poriadne zvážiť... 😉

gerta
autor
6. jún 2007

A co na to vase polovicky? Nechavaju to na viac-menej na vas, ze ked sa na druhe tehotenstvo a materstvo budete citit, alebo maju vlastne (niekedy odlisne?) predstavy?

andy.a
6. jún 2007

môj manžel to nechal na mňa,veď donosiť,porodiť,starať sa o dieťa je podľa neho babská záležitosť...on sa prispôsobil...svoju prácu na počatí bábina si odrobil... 😀 😀 😀

elliana
6. jún 2007

Manzel by uvital druhe dieta aj hned, ma o 8 rokov viac, ako ja a chce este aj tretie 😀 Ale v podstate to nechava na mna

evus
7. jún 2007

Ellianka ahooooooj,ako sa mas?My sa uz buduci tyzden stahujeme do Serede,celkom sa tesim aj dve kamosky som si nasla cez net.Manzel by uz tiez chcel druhe babo,aj mna ta myslienka obcas chyti,len neviem ako budeme na tom po financnej stranke,ked budeme splacat hypoteku za byt a ine veci,ci este nebudeme na tom tak,ze pojdem do prace,ale pevne verim,ze nie.

pupcok
10. jún 2007

ahojte, my sme tiež chceli 2,5-3ročný rozdiel medzi deťmi..malá bude mať onedlho 3roky a my sa snažíme už skoro rok, a zataiľ nič ☹ , pri malej nám ro vyšlo na prvý šup 🙂 , ale teraz to akosi nejde.

elliana
10. jún 2007

pupcok, drzim prsty, snad sa to coskoro podari

evus, aj my platime HU, ale podla mna to druhe babeno vyjde "lacnejsie", predsa len, vecicky, hracky po prvom...ale ja nad tym ani nerozmyslam, keby som, tak Zoju nemame, ale zatial je to fajn, ved uvidis, ked sa nastahujete

bzuco
10. jún 2007

ahojte
nám vychádza rozdiel medzi detičkami 5,5 roka
je to podľa mňa dosť, ale museli sme sa prispôsobiť okolnostiam.
najprv som študovala na VŠ-počas nej sa mi narodila malá no a potom som si chela nadobudnúť nejakú prax, preto je ten rozdiel väčší. ale aspoň budem mať doma malú pomocníčku 🙂 a na súrodenca sa už veľmi teší 😉

adetka
10. jún 2007

ahojte... ja by som chcela pre Mirku surodenca tak o 2,5 roka az 4 roky mladsieho... ale uvidim, ako sa bude darit... pred nou som o dve deticky prisla... snazit sa chcem vo chvili, ked uz mala bude samostatne behat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre