Kedy druhé bábätko?

gerta
6. jún 2007

Este sme ani nemali prve, uz sme sa tesili na to, ze budeme mat raz deti viac, ze sa budu spolu hrat a nas dom bude plny a vesely. Chcela som mat medzi detmi maly vekovy rozdiel, myslela som si ze najlepsie je mat ich rok po roku! Ale potom, ked sa narodila dcera to bolo zrazu ine a nejako sme sa na to nevedeli odhodlat. Teraz dufam ze kym sa odhodlame a kym sa potom "zadari" nevysplha sa nam povodny vekovy rozdiel na 3, 4, 5 ci viac rokov... Ako ste to planovali vy? Ste tu nejake mamy, ktore ste chceli mat deti vyslovene jedno za druhym? Zda sa mi ze dnes je to skor rarita, alebo "stastna nahoda", vacsina ludi planuje druhe tak o 2-3 roky po prvom, nie? Dik za odpovede.

pupcok
10. jún 2007

elliana, vďaka!
my, keď sme sa rozhodli, že chceme dieťa, svadbu..ani sme ešte spolu nebývali, no všetko sme to "spískali", našli super bývanie, bábo vyšlo na prvý šup, svadba bola úžasná 😉
teraz berieme úver, kupujeme byt, onedlho nastupujem do práce, ale druhé dieťa napriek všetkému samozrejme chceme, možno to vyjde už tento mesiac ale možno to ešte dlho potrvá

broskynka
2. júl 2007

ahoj, medzi našimi drobcami je rozdiel 5a pol roka a môžem povedať,že som si vychutnala tehotenstvo a vychutnávam aj materstvo. Dcérka je už predsa staršia a pomôže určite viac ako keby mala napr.2 roky.A pri dvoch deťoch a k tomu malinkých to bude určite riadna fuška,čo 😉

anamor
6. júl 2007

ahojte ja este deticky nemam, ale uz sa na ne chystam, pretoze chcem dve, tak sa prisposobujem okolnostiam, ak ma to prve tehu a vsetko okolo neodradi, tak by som chcela rozdiel dvoch rokov +/- zalezi ako sa nam bude darit pri prvom... takyto rozdiel je medzi mnou a mojim surodencom a skutocne si vychadzame, v detsvtve sme sa spolu hrali a aj ako dospelaci sme si blizky... takze preto.

gerta
autor
11. júl 2007

Ahojte tak my sme sa rozhodli ze sa pustime do snazenia. Moj muz konecne suhlasi, nejak to v nom za tych par mesiacov dozrelo 😉 , sme zvedavi ako to pojde. Prvykrat sme ani nevedeli ako sa zadarilo. Velmi sa tesiiiim! Mozno ked vsetko dobre pojde stihneme rozdiel do dvoch rokov!

pupcok
11. júl 2007

ahoj Gerta, blahoželám ku krásnemu rozhodnutiu 🙂 . a samozrejme želám, aby sa Vám čím skôr zadarilo mimi 😉

dorotka
11. júl 2007

no ja som niekde citala ze deti najlepsie znasaju prichod surodenca medzi rokom a pol a dva a pol rokom tak ja by som tak nejak mala rada druheho drobca malu by som chcela kojit aspon rok a bola by som rada keby aj chodila lebo pocas prveho tehotenstva som si musela dvakrat polezat
ale uvidime ako sa nam zadari a ake budu vtedy okolnosti
a rozmyslam takto aj preto ze si neviem predstavit byt sest rokov doma

gerta
autor
11. júl 2007

Dakujem pupcok. Aj vam nech sa rychlo podari, vidim ze sa tiez snazite.

gerta
autor
11. júl 2007

dorotka my mame viacero znamych ktori mali druhe dieta po 2,5 az 3 rokoch a zda sa mi ze viaceri hovorili ze starsie uz ziarlilo. Ale to je vlastne jedno, ono to ziarlenie moc dlho netrva, ja som chcela maly rozdiel skor preto aby sme mohli vsetko robit spolu, aby mali deti podobne zaujmy. Dcerka je strasne aktivna, neustale v pohybe, malokedy prespi celu noc, vyzaduje si strasne vela pozornosti, takze ked by bolo take aj druhe neviem co si pocneme, ale ved uvidime, mozno jej to aj prospeje ked nebude sama

maaja
11. júl 2007

no super tema, ale rozhodnut sa aj tak neviem ...

ako pisala andreafa, aj mna to strasne chytilo a brala by som byt tehu aj hned ;) ale mam pocit, ze uz hormony odhadzaju a vitazi rozum 🙂

ono by to bolo fajn mat deturence tak pokope - aby sa spolu zahrali, aby mali rovnake zaujmy, a tak ...

ale ! neviem si predtsavit ako by som to zvladla ☹ Marek je sice neskutocne dobre babo, ale mame obrovsky dom o ktorý sa treba starat, treba sa venovat Marekovi, k lekarke detske chodime 60 km ... takze neviem ako by som to zvladla s miminom a jednorocnym decom ;)

manžel ma nahovara, nech sa dame na to hned, lebo ze co ak budeme dlho cakat ? Mareka mame po takmer troch rokoch, aj to az po IVF ...

no ale co ak by sa podarilo hned ??????

adunka73
7. sep 2008

Ahoj holky,je mi 35let a mam dve dcery ve vekovem rozdilu 8let.Nemuzu rict,ze je to idealni,ale okolnosti to tak zpusobily,ze neslo jinak.A aby toho nebylo malo,tak nyni,kdyz je holkam 6 a 14let,jsme se rozhodli jeste pro tretiho potomka...Takze to bude zas "jedinacek",pokud se nam zadari.Moc bychom si prali chlapecka,aby se manzel prestal citi jako v haremu.

etuska
7. sep 2008

No podobne ako Adunka a Bzuco ,budeme mat deticky s dost velkym vekovym rozdielom.Dcerka sa nam tiez zadarila este na VS,potom som nastupila do prace a manzel este studoval,no a teraz sme sa prestahovali do zahranicia,takze druhe ani tak skoro neplanujeme. Dcerka ma uz teraz 4 roky,takze predpokladame,ze ak sa potom surodenec zadari na prvy sup,aj tak uz bude vekovy rozdiel cca 6 rokov.No potom by sme chceli 2+3 hned za sebou.Tolko nase plany,uvidime ako bude realita 🙂

adunka73
8. sep 2008

Etusko,taky zijeme v zahranici,prvni dcera se narodila v CZ druha jiz zde v cizine. A muzu ti rict,ze to nebylo vubec jednoduche-pro me. Nemame tady zadne pribuzne,takze jsme uuuplne sami s manzelem odkazani jeden na druheho a ja jsem navic vubec neumela jazyk,kdyz jsem se tu za nim odstehovala...Byla to strasna pakarna zustat izolovana na materske v cizine a neumet si ani sama zajit do detske poradny apod. Manzel navic stale pracoval,takze zacatky byly dost krute a materskou jsem si vubec neuzila, spis proplakala-jak steskem po domove,tak tou samotou. Mala to samozrejme citila,takze byla neskutecne narocne a uplakane miminko. Proto jsme s tretim ditetem cekali az do dnesni doby,kdyz uz se okolnosti "srovnaly" a konecne bych si rada uzila tehotenstvi i materskou jak se patri. Jenze je zas otazka,jestli nam to jeste pujde,manzel je navic o dost starsi nez ja,tak uvidime. V kazdem pripade vam preji uspesne snazilkovani,at vam to s potomky vyjde podle planu 😎

etuska
9. sep 2008

adunka-vdaka 🙂
my to snazilkovanie odkladame tak o 2-3 roky.Nateraz mi uplne staci moje Sidielko 😀

27ivana
19. apr 2019

Ja mam medzi detmi 4 a stvrt roka a je to najlepsie co som mohla spravit. Uzila som si dcerku naplno a teraz si uzivam synceka naplno. Dcerka je uz samostatna a aj sa pekne zahraju. A syncek ju strasne lubi, ma velku super sestru. Mensi rozdiel by som veru nechcela. Clovek si tie deticky tak nevychutna podla mojho nazoru 😊

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre