Kedy je správny čas na druhé dieťa?

katka432
5. okt 2007

ahojte,rozmyslame nad druhym dietatom,tak cotak nacat tuto temu??

bodka13
14. jan 2009

janulka ...pekne si to napísala 🙂 ....želám vám aby ste to všetko zvládli

...nikdy nevieme či je ten správny čas ...všetko je relatívne...v tejto chvíli je všetko ok,ale o sekundu môže byť všetko úplne inak (zrazí ma auto,niekto z rodiny vážne ochorie...je to tvrdé prirovnanie,prepáčte 😒 )

janulka7
14. jan 2009

dakujem budeme sa snazit to zvladnut. ine nam ani nestava. 🙂
bodka tvrde ale realne. ono nikdy nebude ten spravny cas. ak ako zena a matka citis ze chces dalsie dieta treba sa toho chytit. lebo si myslim ze ten pocit tuzby je ten spravny hnaci motor ktory ti hovori ano teraz je ten spravny cas.

zuzana76
14. jan 2009

tak ja uz tiez uvazujem nad druhym babom, sice sa aj obavam, ako to zvladneme, ale hadam s Bozou pomocou ano. Mna tiez uz tlaci vek, lebo po 35 by som nerada rodila. A tiez sa nemusi zadarit hned, takze asi najvyssi cas a zase mam take zvlastne pocity ako pred syncekom, ze sa obzeram po malych babetkach, mam chut si ich popestovat. Hlavne som zvedava ci sa zadari, manzel to neriesi, povedal,ze to nechava na prirodu, kedy pride, takze nie je ani za ani proti, druhe dieta chce a cas , kedy pride neriesi, ale muzi su proste ini.

bodka13
14. jan 2009

no zuzi 🙂 tak šup-šup z jednej materskej na druhú 😉

babatko88
14. jan 2009

ahoj karta432, aj ja uvažujem o druhom, malý sa narodil 28.9.2007, tak sme uvažovali, že ked zarobíme v decembri tohto roku, bude to akurát... malý bude mať 3, ked sa druhé narodí a nemusím prerušovať materskú, rovno hupnem do druhej 😉

yravas
14. jan 2009

ajojte maminky 😎 môj chrobáčik má 1rok a 9 mesiacov a chceli by sme už ďalšie bábo 😀 tiež zvažujeme, že či áno alebo nie 😒 ale aj mne sa vidí najlepší rozdiel medzi deťmi 2-3 roky ..... keď by sa nám druhé narodilo, malý by išiel do škôlky - veeeľmi rád sa hrá s deťmi, takže problém by nemal byť - skôr by bol problém, že v škôlke s ním nebudem ja - veľmi sa na mňa naviazal - ale hádam nie je prvý ani posledný, ktorý musí mať pri sebe mamu a medzi deťmi si možno skôr zvykne bezo mňa 😎

.... bývame v rodinnom dome s mojími rodičmi - oni na prízemí a my na poschodí, takže pomôcť by mi určite pomohli, o tom nepochybujem a aj manželova mamina ...... 😎

medzi mojím bratom a mnou je 6 rokov rozdiel - a veľmi si nerozumieme ☹ máme sa radi, ale nie je to také, ako keby bol ten rozdiel cca 3 roky 😖

takže jednoznačne som za rozdiel 2 rôčky a dúfam, že sa nám podarí

babatko88
14. jan 2009

yravas, presne tak, to je aj môj prípad, lenže malý mi teraz tak vymýšľa, že ešte počkám do decembra a budú od seba len o 3 roky, to je myslím také ideálne 2-3 roky

sassi
14. jan 2009

babatko, tak ti prajem, aby ti to takto vyšlo
ja som chcela 4-ročný rozdiel a letne babo
a mame rozdiel 5,5 roka a ´babo vo februári ... a som rada, že vobec máme 😉

na tu 1. otázku ... že kedy je čas na 2 babo? by som odpovedala, že nikdy a vždy ...
proste to netreba asi velmi prepočítavať a riešiť
ja osobne by som povedala, že ideálny vekovy rozdiel ani neexistuje
všetko ma vyhody a nevyhody
ja mam dosť velky rozdiel, vyhodou bolo, že ked bol maly miminko, tak dcera už bola uplne samostatná (obliekanie, jedenie, hygiena ...), a tiež bolo dobre, že som bola na MD ked ona bola v 1 ročníku ZŠ
ale velmi sa nevedia spolu pohrať 😒

maly vekovy rozdiel može byť na začiatok dosť náročný, ale neskor surodenci maju asi k sebe bližšie a vedia sa lepšie pohrať
Mne sa celkom páčui tak 3-4 ročný rozdiel ... ale zasa byť 6 rokov na MD, ked ide žena z materskej na matersku ... to by som scvokla 😀 😀 😀

babatko88
14. jan 2009

sassi, dakujem, no prvé sme neplánovali, teda plánovali, ale neskôr, chceli sme, len aby nebolo v septembri, lebo aj ja aj manžel je v septembri, no a ked už sme traja, tak chcem, aby bolo aj druhé bábo v septembri, budeme sa snažiť, uvidíme, či to víjde

yravas
14. jan 2009

sassi - mne rastú "rohy" už teraz, že som doma 😉 ale na druhej strane sa mi to páči 😀 a tak budem doma naraz s deťmi a potom pôjdu do škôlky, prípadne do školky, ja do práce ...... myslím, že je to lepšie tak, ako keď byť s jedným bábom doma cca 2,5 roka, potom ísť do práce, ak sa dá .... a potom zasa byť doma a tak ... 🙄

sassi
14. jan 2009

no ja som s dcerkou bola doma velmi krátko, dosť skoro som chodila do práce
ked mala rok, už som robila na polovičny uväzok, neskor na plný
tak teraz si užívam MD naplno 🙂
ale tiež od jesene (mal rok a pol) už si hladám priležitostne džoby, ale len nadoma, alebo na 1-2 hodinky za den

babatko88
14. jan 2009

presne tak, aj ja som radšej doma, a zostanem s obomi dokedy budem môcť, chodila som v decembri tri týždne vypomáhať do obchodu jednej známej, lae len na 4hodky a to bol s malým manžel, inak by som neodišla

murcko
14. jan 2009

Ahojte, este som sa nezapojila do ziadnej diskusie, ale k tomuto by som mohla. Moju prvu dceru sme neplanovali,ked som otehotnel bola som slobodna a zlakla som sa toho. No na potrat by som urcite nesla, tak sme sa z terajsim manzelom vzali a teraz som stastna, ze mam taku dcerku. Teraz bude mat v marci 10rokov, takze je uz "velka' a uz som dlho pocitovala, ze potrebuje surodenca, len nato nikdy nebol cas. Praca, praca, praca.... Ked som sa predminuleho roku rozhodla, ze je najvyssi cas na druhe babo, potratila som v tretom mesiaci. Snazili sme sa vsak dalej a v marci roku 2007 som otehotnela. Bala som sa ci to tentorez vyjde hlavne kvoli dcerke, pretoze ona sa tesila najviac zo vsetkych. V decembri 2007 sa nam narodil syncek a od prvej chvile ho dcerka miluje. Bala som sa ci nebude ziarlit. ale bala som sa zbytocne. Pomaha mi viac ako ocko, hraje sa s nim,hned ako pride zo skoly a za nic na svete by ho nedala

sassi
14. jan 2009

murcko, maš skvelu dceru a isto aj pomocníčku 🙂

my sme síce fazou žiarlenia prešli, ale velmi sa lubia 😉
ja som tiež hovorila, 2. dieťa až vtedy, ked si budem mocť dovoliť zostať na MD kolko budem chcieť
lebo dcerku som si vobec neužila ☹
keby sme boli zabezpečení,a si mame 2. dieťa skor
ale prerábali sme byt, nemala som stálu prácu ... proste to skor nešlo
a potom sa nedalo, ked sme už chceli ...

yravas
14. jan 2009

máme susedku - chodí sa hrať k nášmu Sebimu -, má 5 rokov a keď som sa jej spýtala, že čo by chcela na narodeniny, tak povedala, že takého bračeka ako je Sebastiánko 🙂 je to krásne, keď to povie také malá slečna 😵 ale najsmutnejšie na tom je, že jej rodičia už ďalšie dieťa vôbec nechcúúúúúú ☹

murcko
14. jan 2009

Ja som zo styroch deti a lepsie detstvo si ani neviem predstavit. Keby sme byvali v RD a manzel by nas uzivil, tak by som mala aj styri deti. Lebo nie je nic krajsie ako ked je plny dom deti .

murcko
14. jan 2009

Najdolezitejsie je, myslim si, neochudobnovat deti o lasku a starostlivost na ukor noveho surodenca, lebo ho beru ako konkurenciu a tak sa k nemu budu spravat

yravas
14. jan 2009

murcko .... presne tak 😉 k obidvom rovnako, obidvoch rovnako deliť a keď objímať jedného, tak aj druhého 😀

paola.o1
7. jún 2009

ahojte maminy, prave riesime s muzom takuto dilemu, ze kedy druhe babo. ja sa neviem rozhodnut, ci hned, alebo neskor. mat druhe babo neskor by znamenalo ze len co sa vratim do prace, mozno si najdem nejaky fajn job 🙂 mozem zase utekat na matersku. keby som mala druhe babo hned, potom by bol pokoj🙂 isli by do skolky a ja by som sa mohla sustredit na svoju karieru.... len mam obavu, ci by som sa z toho nezblaznila. predsa len som stale sama, muz vela pracuje, rodinu tu nemam a dve deticky su predsa len vela prace. skusenejsie mamicky, ktore mate viac deticiek ako sa na to s odstupom casu pozerate?

evea80
8. jún 2009

no ja to mam uz asi vyriesene, manzel ma 5 rocnu dceru z 1.manzelstva, takze 2 vikendy v mesiaci mam deti dve 🙂 Tazko povedat aky je ten spravny vekovy rozdiel, ale myslim ze kazdy starsi surodenec ziarli, a hovorim aj z vlastnej skusenosti, mam mladsiu sestru 🙂. Ja sa snazim zapojit aj manzelove dieta do starostlivosti o nikolku, aby nemala pocit ze ju uz nelubime. Zatial to funguje, aj ked obcas ma take zvlastne poziadavky napr ze chce pit z flasky a pod... 😀

etuska
8. jún 2009

Tak u nas bude vekovy rozdiel velky.Dcerka bude mat v lete 5 rokov a druhe babatko by sme chceli buduci rok na jesen/v zime-ak sa zadari.-takze 6-rocny vekovy rozdiel.
Sme rok v zahranici a planujeme tu este ostat.Ja som druhe babo chcela neskor,ale 30-ka klope na dvere a aj na malej vidim,ze jej uz chyba surodenec.

Paola-tebe by som poradila mat hned druhe babo -aj ja som tak planovala,ale na SVK sa to nedalo-manzel este studoval na VS a z mojho platu sme velmi vyskakovat nemohli.

Neveim kde zijete vy,ale tu v UK rodinka s detmi si kludne zije aj ked pracuje len jeden rodic.

hasleerka
8. jún 2009

ja mám 4-ročný rozdiel a som vcelku spokojná ... staršia chodí teraz do prvej triedy a ja som doma, čo je pre mna výhoda ... aj sa vedia celkom dobre zahrať ... no a občas su tú tiež hádky, ako medzi každými súrodencami

nani5
8. jún 2009

ahojte my máme 6 mesacného synceka a rozmýšlame o druhom bábatku... neviem ci je to správne alebo nie ale cítim to tak ze chcem aby bol rozdiel ten rok a pol.. tak dúfam ze sa nám to podarí a budúci rok budeme uz traja.. a kazdý clovek by sa mal rozhodovat podla toho ako to cíti a nie podla toho ako to je napísané...

rohacka
8. jún 2009

My mame deti s vek. rozdielom 2 roky a 3 mesiace - druhykrat by som sa rozhodla na vacsi vekovy rozdiel. Nemam vela pomoci a mat jedno dieta a mat dve deti je veeeeelky rozdiel. A tie, ktore mate este deti do 1 roka - odporucam - nemysliet na druhe babatko, ale co najviac sa snazit venovat tomu prvemu!!!!! Ten cas sa uz nikdy nevrati!!!!!!!!! Uzivajte si jedno babatko, kolko sa len da. Asi by som uz teraz rozmyslala skor tak - ze najprv naucim prve dietatko troche samostatnosti - t.j. chodit, aspon trochu rozpravat, oducit od plienok a tak - a potom druhe babatko. Viem, ze my sme extremny pripad - ale ja som lezala cely 2. a 3. mesiac s rizikovym tehotenstvom - a moja mala mala rok a tristvrte a bolo to strasne - musela som lezat a ona okolo mna obiehala, ze chce ist vonku, ze chce pit, ze chce pisat a pod. - a ja som nemohla!!!!!!!!!!!!!!!! A vysvetlujte malemu dietatku, ze nemozete, lebo mate v brusku dalsie babatko a to sa nema dobre......... Uz sme teraz za vodou, ale bolo to tazke....

megrea
10. jún 2009

...keď bola moja staršia malá, všetci sa pýtali kedy bude druhé dieťa...vravela som, že keď bude mať aspoň 14...
...túžba po druhom dieťatku ma "prepadla" po skoro 11 rokoch...maličká sa na bábätko veľmi tešila...ľúbi svoju sestričku od kedy ju uvidela...pomáhala nám s maličkou a pomáha aj teraz...nikdy na malú nežiarlila...hoci musím povedať, že sa už začínajú škriepiť, nie vážne, skôr si presadzujú každá svoje...malá sa chce podobať staršej, berie jej kozmetiku a staršia chce udržiavať poriadok v izbe, no pri všetkých tých kockách, barbinách a farbičkách sa to vždy nedá, uznáte...a tak...niekedy sa zasmejeme, ako sa malá nedá, no niekedy zas musím zasiahnúť...poznáte to...jedna nebojsa druhá nedajsa...ale...ľúbia sa a to je super
...nevýhoda takého vekového rozdielu je hádam iba v tom, že sme si zvykli na určitú samostatnosť staršej dcérky a vhupnúť znovu do plienok bolo trochu takým "narušením pohodlia"...samozrejme iba v dobrom slova zmysle..
...a výhoda?...obe dcérky nás mali iba pre seba, keď boli miminkami...akoby boli každá jedináčik...
...aj druhý raz by som zvolila takýto vekový rozdiel...je to naozaj dobré...hoci, keď bola dieťatkom staršia, mali sme v okolí aj veľa iných malých detí a teraz tu nieje nikto, kto by sa hral s našou mladšou, to je smola...a ešte niečo, staršia je cez týždeň na internáte a tak, bez malej, by sme boli s manželom už sami...no znova sme mladí rodičia a teší nás to 🙂

briketa
11. jún 2009

Podla mna je spravny cas ked sa obaja partneri strasne tesia. My sme boli tak, ze raz jeden, raz druhy, potom sme mali taku pauzu v "chceni" a zrazu to kliklo a obaja sa strasne nevieme dockat drobca, vratane starsieho syna, ten tiez hovorieva, ze chce male babatko 🙂 Rozdiel bude takmer na den a mozno presne na den styri roky.

ometakova
30. dec 2009

Ahojte.
Nedá mi nepridať sa keď čítam články na túto tému.
Mám doma ročnú Kristínku a neviem si ešte predstaviť druhé dieťa. Je to malý čertík - cez deň ak spí hodku tak som šťastná, celý deň sa jej musím venovať - sama sa mi moc neuhrá a keď idem od nej preč tak reve. Som úplne vyťažená aj s jedným dieťaťom takže neviem vôbec ako by som zvládla ešte jedno druhé. A to nehovorím o tom, že keď si spomeniem na pôrod a to, čo nasledovalo po ňom tak sa mi do toho ešte nechce.
Asi musí prísť na to vhodný čas - a takto to ešte necítim.

babula90
30. dec 2009

rohacka, hovoris mi z duse!!! Uplne s tebou suhlasim, najprv sa venovat jednemu, uzit si ho, nie byt unavena a nemat sil na ziadne dieta. Ked je clovek mlady, ma cas na druhe babo. My sme si maximalne uzili nasu prvorodenu. Chceli sme mensi rozdiel, ale dopadlo to inak a som vdacna. Emma je pre malu velka sestra a je super mat uz rozumne dieta, ktore je pre to druhe vzorom. 😉

mywiel
30. dec 2009

My chceme cim skor druhé a za dva roky este tretie. 🙂 😉 😵

emanka
30. dec 2009

Tak my nechceme druhé...jedno nám úplne stačí....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre