Kedy je správny čas na druhé dieťa?

katka432
5. okt 2007

ahojte,rozmyslame nad druhym dietatom,tak cotak nacat tuto temu??

babula90
30. dec 2009

emanka, neskor zmeníš názor, uvidíš. A bola by škoda, aby Leuška nemala súrodenca.

lamada181
30. dec 2009

no baby mi uz mame dve a mozem povedat podla seba ze to mame super dcerka pomaha mali sa od nej uci hraju sa spolu a ked som uvazovala tak som presne chela mat rojrocny rozdiel medzi nimi je to super otehotnela som druhy krat ked dceka mala nieco po dvoc rokoch co bolo super ze sa to podarilo aj ked sme o tom nevedeli

a nasa paulinka bola pekny certik a ked jej pribudol surodenec tak si uvedomila zodpovednost sama trosku sme jej povedali ze bude musiet dava tpozor a tak ale dieta to pohopi a uvidi same
ja som spokojna s rozdielom a keby som mala moznost a rozmyslala nad ruhym tak sa rozhodnem len takto

neveim coi bude tretie ale ak bude tak az o tich 10 rokov nakolko mam vek aky mam a chcem nieco este dosiahnut a som po dvoch CS 😀

emanka
30. dec 2009

babula, všimla som si, že si tu mala fotku Leušky a Emmky a vidím, že ťa už zmazali... 😠

babula90
30. dec 2009

veru, pred chvíľou ☹ ale vydržala pomerne dlho. 😉 nevadí, nebduem mať žiadnu, ja sa nechcem ukazovať 😀
inak, keby sa naša Lea narodila prvá, druhé už asi nechcem 😀 je to životaschopné a nebojácne dieťa a užili sme si 😕 nespávala už v pôrodnici, načo? 😀 a kojíme sa doteraz, závislák 😀

emanka
30. dec 2009

no naša Leuša je dobrá, ale nejak sa necítime na druhé...aspoň zatiaľ, možno zmeníme názor...aj pôrod bol "bohovský" 😠
pozrela som si album, Leuša jak obrčkavela 😀

babula90
30. dec 2009

hej, brčky mali ako malé obe, ale po prvom ostrihaní zmiznú ☹
Veď máš ešte malinké bábo, času dosť 😉 ja som mala krásny pôrod a som hrdá, že som to veľké čudo vôbec vytlačila, lebo mám úzky driek- prosím pekne , váha 4340g a 55cm 😀

emanka
30. dec 2009

no pekne 😝 naša bola skoro o 2kg ľahšia a o 6cm kratšia 🙂

babula90
30. dec 2009

no vidíš, aspoň pekne spala, aby dorástla, naša nespala, bola stále hladná 😔 😕 😀

emanka
30. dec 2009

fúúú, tak to by som neprežila, máš pravdu, keď bola malinká, tak stále spala 🙂

babula90
31. dec 2009

bolo to veru náročné, takže tretie nehrozí ani náhodou, hoci sme chceli 😔

elise
31. dec 2009

myslím že správny čas na druhé je teraz takže sa snažíme v práci je to psychoteror s novou prácou ťažké druhé bábeno chceme lukymu sa hodí už súrodenec tak ideme na to. 🙂

mata25
1. jan 2010

moja predstava je rozdiel tak do dvoch rokov. u mojich surodencov medzi ktorymi je rok a pol to bolo uplne skvele, ale zasa voci mne boli moc maly a nejak sme si nerozumeli a to je medzi mnou a sestrou 3 a 3/4 roka rozdiel, to bolo vela aspon v nasej rodine so to ja tak vnimala.

maurizia
1. jan 2010

emanka ja si tiez myslim, ze este zmenis nazor 😉 prvy rok je podla mna dost o makacke, potom neskor to dieta zacina intenzivnejsie komunikovat a casto je velmi zabavne..moj manzel by chcel vela deti a nevadilo by mu, keby som rodila kazdy rok 🙄 ale pravdou je, ze napriek vsetkemu je lepsie, ked dieta ma surodenca, tak sme zacali snazilkovat, i ked pred porodom, kedze uz viem, co ma caka, budem mat asi velmi stisnutu ritku 😅

tiez si myslim, ze idealny rozdiel medzi detmi neexistuje, tak sme sa rozdhodli, ze si to odkrutime a potom sa vratim do prace a uz nebudem musiet ist spat k plienkam.. nasa krpata je dost narocna, takze ak budeme mat este jeden taky kus, tak to uz bude uplne stacit 🤐

babula90
2. jan 2010

maurizia, verím, že druhé bude za odmenu, vzdy to byva takna striedačku. tak vela stastia. 😉

emanka
2. jan 2010

no tak to už duplom nechcem druhé, keď je to na striedačku 😀 naša Leuša je dobrunká, nikdy neplakáva, ona to ani nevie, takže to druhé by muselo byť riadne čertisko 😝

avanti
10. máj 2010

Myslim si, ze vela zalezi aj od toho, ake je prve dieta. Ten vekovy rozdiel je samozrejme u kazdeho vec individualna a ovplyvnena mnozstvom faktorov, ale myslim, ze ked rodic citi, ze to prve alebo starsie dieta uz dosiahlo isty stupen samostatnosti, odvahy, "nefixovanosti" na mamu, je cas na druhe, resp. dalsie 🙂))))
Zelam vsetkym nech sa dari pri druhych, resp.dalsich detoch!!!!

ankalv
25. jún 2010

baby ja by som už tak chcela druhé bábo,malý bude mať dva roky,ale neviem ako by sme to všetci zvládli,on je totiž na mne tak závislý,spáva celé noci nalepený na mne postieľku neuznáva..neviem čo spraviť?.. 🙂

bodka13
25. jún 2010

@ankalv odhodlať sa na druhé bábo 😉 medzi našimi chalanmi je rozdiel roky a 9 mesiacov....starší syn spával s nami až kým sa nenarodil menší 😅 a potom sa nám niekedy podarilo aj všetkým 4 spať spolu 😀 všetko sme zvládli...už počas tehu sme mu vysvetlovali,že príde bábo a budeme sa starať aj o bračeka či sestričku....u nás našťastie žiadna negatívna žiarlivosť nebola 😉

avanti
26. jún 2010

@ankalv - na tvojom mieste by som sa neobavala, ved k sucasnemu veku tvojho syna si prirataj este "povinnych" 9 mesiacov a to uz bude podla mna dost zrely na surodenca. Ak tvoje obavy stale pretrvavaju, skusaj ho "privykat" aj na druhych ludi, napr. zaspavanie s mm, alebo babkou.

bodka13
26. jún 2010

@ankalv ...vypadla mi 2 😀 😀 😀 rozdiel medzi našimi chalanmi je 2roky a 9 mesiacov 😉 🙂

ankalv
26. jún 2010

@avanti no on je v pohode zvyknutý aj na moju maminu,kľudne s ňou ide von alebo s mužom len to zaspávanie...ešte k tomu je dosť vzdorovitý-hádže sa o zem,atd...ok baby asi ste ma presvedčili pracujeme-dúfam že na dievčatku🙂

bodka13
26. jún 2010

@ankalv ste v období vzdoru-skúša čo si môže dovoliť,treba mu veľa vysvetlovať a trvať na svojom-neustupovať len preto aby prestal plakať,lebo rýchlo pochopí ako vás obmäkčí....veľa trpezlivosti,všetky sme tým prešli 😉
...nech sa vám to dievčatko vydarí 🙂

ankalv
26. jún 2010

@bodka13 no on si už uvedomuje že je sám a skáče okolo neho plno ľudi..ale niekedy mám pocit že keď som s ním sama tak je najlepší,ja mu nedovolím toľko vecí ako napr.moja mama..ďakujem pekne 🙂 🙂

bodka13
26. jún 2010

@ankalv no a to musíš vysvetliť aj svojej mamine...hoci viem z vlastnej skúsenosti,že je to ťažké 😒 ale všetko sa dá 😉

zabka1611
29. jan 2011

no my by sme chceli 2he babätko tak o rok..mala bude mat pomaly 3rôčky ked sa druhe narodi..tak takto by nam to aj vyhovovalo 🙂 nech ten rok rychlo ubehne lebo sa už neviem dočkať 🙂

lenka112
29. jún 2011

Pekný večer maminky, chcela by som sa spýtať kedy je ideálny čas na druhé dieťatko. Náš syn má už 7 mesiacov a priateľ by chcel druhé bábo práve teraz. Ja si myslím, že je to skoro, ale na druhej strane nechcem dlho čakať, nemám totiž najmenej rokov 😒 .

katecameron
30. jún 2011

@lenka112 moj osobny nazor je ano je to skoro skor ako sa rozhodnes mat 2babo by som si zodpovedala par otazok budte ti mat kto pomoct s detmi? ak ano to uz je jedno ci manzel alebo mamina atd... pri malom vekovom rozdiele je velmi doleziuta pomoc blízkych inak sa znicís a namiesto uzívania si deticiek to bude BOJ a vobec este nemas vela rokov v pohode podla mna ja radím pockat minimalne rok 😉 inak vekovy rozdiel mojich detí bol 19mesiacov a poviem ti u nas je to boj lebo ja som bola vzdy na deti sama

eeffka
30. jún 2011

ja budem mat rozdiel 7r a nelutujem, ked si predstavim ze do 4r sa mi budila este 2x v noci , chodila som do roboty, vecne nahananie jasle, skolka, choroby, praca... teraz sa na ten kolotoc zasa citim. Nic v zlom ale 7m dieta je "taska", kde ho das tam je, este si si neuzila to prave orechove, chodenie, sople, kolektivizaciu... tak ako pisali hore ma ti kto pomoct? lebo byt sama na 2deti to nie je med lizat. Zasa ked sa niekomu zadari neplanovane co uz, treba to dako prezit ale planovane... za mna urcite NIE
Mojich 7r je dost ale menej ako 4-5r by som nechcela, my sme sa s muzom museli este spamatavat.

lenka112
30. jún 2011

@katecameron dakujem za nazor. Ja som chcela počkať aspoň rok, ale keď pozeram na maleho ako rychlo rastie, bojim sa že ten čas ubehne rýchlo a premeškám šancu na druhe dieta. S malým je na materskej priateľ a ja pracujem, no pomáha mu jeho mamina a sem-tam aj moja, takže malý nikdy nieje sám, babičky rady postrážia. 😀 😀

iljanka
18. júl 2011

@lenka112 Ahoj, my chceme tiez teraz zacat "pracovat" na druhom babatku. Keby sa podarilo, mala by mala rok a pol a to sa mi zda celkom fajn. Chcem cim skor prejst toto babatkovske obdobie a potom ist uz aj do prace. Neviem si predstavit, ze napr. o 5 rokov by som mala znova tieto iste starosti ako mam teraz...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre