Kedy je správny čas na druhé dieťa?

katka432
5. okt 2007

ahojte,rozmyslame nad druhym dietatom,tak cotak nacat tuto temu??

vilki
8. okt 2007

katka tak gratulujem k rozhodnutiu...

sloboda4
8. okt 2007

tilly, ved to pride vtedy ked necakas 😉 ...neboj dočkas sa 😉
no aj ja by som prijala dalsie...ale dnes važne tato povedal, že najskor postaviť dom a potom "zasadiť dalsie semienko"...takže som sa dala na ustup ☹

katka...ty si aka odvažna 🙂

katka432
autor
9. okt 2007

tilly,mozno si este pockate,ale verim tomu z sa to raz podari.. 😉
vilki,vdaka
sloboda,aj mi sme si to tak povedali,ale kym sa nam podari daky dom,prejde tolkoooooooooooooooooooooooooo casu,ze ideme dotoho uz teraz 😀

ksimonecka
9. okt 2007

ahojte babulky. katka, máš môj veľký obdiv. Náš pokladík má zajtra rok aj 10 mesiacov. Môj drahý ma stále prehovára, že už je čas, ale ja neviem. Stále sa neviem rozhodnúť. Pracujem, ale od februára 2008 chcem zostať doma pri malej do jej troch rokov. Potom neviem.Aj našej chýba niekto, s kým by sa pohrala. Asi to nechám na náhodu.
Katka, držkám Vám palčeky. A ešte raz: máš môj obdiv, ja som asi strachopud.

zuky
9. okt 2007

Gratulujemeeeeeeeee 😀 😀 😀

verulka
10. okt 2007

kati, podla mna je maly rozdiel super 😉 nemyslim si, ze odstavis strasie dieta na 2.hu kolaj a podobne veci, to zavisi ako si to zariadis 😉 Drzim palce, nech sa zadari ako planujete 😉

tretulka
10. okt 2007

tessa, verulka 🙂 - gratulujem, prajem krasne tehulkovanie 🙂

dadulik75
10. okt 2007

ahoj katka no ja mam 3 deti medzi synom a dcerou je rozdiel 6 rokov a on ako 10 rocny sa chova ako male babo obcas a place kvoli hrackam a medzi dcerami mam vekovy rozdiel 3 roky aviem ze tento vztach bude lepsi je tam mensi vekovy rozdiel a tebe radim kludne chod do toho budu si o moc lepsie rozumiet a dufam ze sa ti nebudu potom tolko byt o hracky drzim palce

sunny6
11. okt 2007

tak nad touto otazkou som sa uz aj ja zamyslala,a myslim ,ze sa na rok pokusime o dalsie ale nie sme si isty,hlavne kvoli financnej situacii a ja sa dost bojim toho tehotenstva ,porodu a prvych 6 mesiacov z babetkom.Kebyze mi uz niekto da ,,moje,, rocne dieta berem,ale zas tym prejst neviem neviem.....
Urcite by som chcela rozdiel medzi detmi max. 3-4 roky,viac nie,viem ze tak si budu blizky a budu sa spolu hrat.Neviem si predstavit taky 10 rocny rozdiel,to je moc,sice pomozu mame z malym,ale nebude tam take silne surodenecke puto (len moj nazor-samozrejme su vynimky),ale poznam maminu z 2,5 rocnou dcerkou a malicka ma 5 mesiacov a su super,malicka sa cely den pozera ako sa jej velka segra hra a azaplace len ked pride hlad,a samozrejme segra sa jej raz za cas venuje tiez nosi jej hracky je to mile ...takze take 2,3,az 4 roky rozdiel je podla mna idealne 🙂

katka432
autor
11. okt 2007

ksionecka,aj ja by som sa uz asi neskor bala a odkladala a odkladala to 😅
ksimonecka,zuky,verulka,dadulik,dakujem 🙂

musa
11. okt 2007

vilky,po cisarskom reze je to tak ze ak otehotnies do troch rokov,tak pojdes znova cisarskym,lebo moze prasknut jazva pri tlakoch.Ale ak otehotnies po troch rokoch tak mozes rodit normalnym sposobom.

renca3
12. okt 2007

musa...nie je to pravda. vzdy sa to snazia do poslednej chvile odrodit prirodzene. ak uz pocas tehu nezistia komplikacie.

vilki
12. okt 2007

moj drahy stale omiela len to ze k stastiu nam chyba uz len druhe babo...a ze najradsej by sa hned pustil do roboty...ked si to tak predstavym ...male babeno tak by som chcela ale neviem ako by som to zvladla...

zuzu13
12. okt 2007

musa, ja som rodila po 13 rokoch a išla som na sekciu...kontrakcie boli silné a mohla prasknúť jazva...

radoslava
12. okt 2007

Kati ja ti fandim a drzim palce urcite je to super mat aj po sebe ale aj s vacsim rozdielom deticky.
Ja ale este zatial nechcem a vlastne ani nemozem lebo som este stale nemala periodu.

stefy
12. okt 2007

Vilki, ak si mala v pohode tehotenstvo, tak sa neboj. ja som otehotnela po pol roku po pôrode a dalo sa tozvládnuť. Dr.mi hovorila, že aj malé bábatká majú podvedomie a že cítia že mama toho má dosť. Môj malý druhorodený prespal 3 mesiace od pôrodu, len jedol a spal. Paráda. A to nebolo všetko potom som po 7 mesiacoch bola opäť tehotná a zase chalan. Ked som najmenšieho doniesla domov, tak najstarší nemal ani 3 roky. Ale ten (najmladší) spal až do pol roka, takže s tým podvedomím na tom niečo bude. Prežili sme to v zdraví, nikomu z toho nepreskočilo a chalani sú super partia .

vilki
12. okt 2007

stefy, no mozno na tom nieco bude ale ak to u nas nebude platit? neviem...inak v tehu som mala strasne vysoky tlak posledny mesiac, preto som aj mala sekciu...

lienus
12. okt 2007

Cau dievcata, my by sme uz tiez chceli druhe, ale mam ranku na krcku a doktorka povedala, ze sa to musi nejako osetrit. Ze nie je dobre mat nezahojene tkanivo a byt tehotna. Tak mam kontrolu o tri mesiace. Neviete o tom nieco viac?

maca793
12. okt 2007

najlepšie je tak rozdiel 5-6 rokov. ja som proti aby sa deti narodili hneď po sebe.

vilki
13. okt 2007

maca preco si proti?

certica
13. okt 2007

ja vam poviem tak o rok, len neviem, ci sa budem aj potom takto smiat 😀

tinni
13. okt 2007

kocky, ja planujem druhe babo tak o 10-12 rokov... myslite, ze je to neskoro? 😕

katka432
autor
17. okt 2007

maca,a to uz preco???ja si myslim,ze to je kaydeho osobna vec kedy sa rozhodne mat druhe,tak ale zeby bol dakto proti,to som este nepocula 😅

maruschka
17. okt 2007

ja mám 4 ročný rozdiel,lebo druhé sme nechceli a teraz si vyčítame toto:
1. prečo sme nechceli druhé,veď teraz sú dve a je im veselšie-naša sprostosť
2. prečo sme ich nemali po sebe,viacej by si rozumeli.Síce aj teraz sú nalepené jedna na druhej v jednom kuse,ale je vidieť,že tá staršia sa k nej správa skôr ako mama a nie ako kamarátka.Naozaj sa veľmi ľúbia a tešia sa na seba,ale odporúčam menší vekový rozdiel.

katka432
autor
17. okt 2007

marus,tak teraz ste radi,ze sa vam druhe nahodou podarilo 😀

maruschka
17. okt 2007

katka,tak to bolo také šťastné pošmyknutie 😀 😀 😀 a prišli sme na to,že chceme ešte jedno,ale až neskôr,keď baby odídu z domu 🙂

ella1
17. okt 2007

U mňa ten čas prichádza až teraz po 8-mich rokoch.Ja si neviem predstaviť,že bz som mala dve deti posebe,lebo ja by som to nezvládla.Obdivujem maminy,ktorým to ide.Radšej vychovám dve ,,samostatné jednotky",ale s láskou a bez stresu,ako s nervami.Tým nechcem povedať,že maminy,čo majú detičky po sebe sú stále nervozne.ale ja by som určite bola.Navyše po pôrode som si povedala nikdy viac.Jasné,že ma to už prešlo a začínam uvažovať,ale mám aj väčší strach ako prvýkrát.Možno aj preto,že vtedy som nevedela do čoho idem.Pritom pôrod som mala dobrý.tak uvidíme.ked sa zadarí...nechávam to na náhodu.

lindda
17. okt 2007

moj Ninko ma 8 mes a ja uz rozmyslam nad druhym babom 🙂 neviem sice kedy je ten spravny cas asi ked sa to podari 🙂

evina22
18. okt 2007

Ja nemam deti ale ...uvidíme

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre