Kedy je ten správny čas na dieťa?

greenlight
27. dec 2007

Ahojte, otvaram tuto temu, lebo ma zaujima /a urcite nie iba mna 😵 /...ako ste prisli nato, ze uz je cas na babo, ze uz nechcete ci nepotrebujete pockat....ja s priatelom sme spolu 3 roky a v poslednej dobe sa vsetko toci okolo temy mat ci este nemat...teda ale este o tom debatujeme dost nesmelo, skor iba naznakmi...a skor priatel aj ja by som chcela velmi, ale som si vedoma ze nam to zmeni cely zivot a neviem si to predstavit... mam tak trocha strach...chcem aj nechcem. Zaujimalo by ma ci vy ste pochybovali tiez alebo ste vedeli na 100 percent, ze to chcete?

kuriatkoo
27. dec 2007

ahoj....ja si myslim, ze ta neistota je na mieste....je to prirodzene....my sme chceli babatko 3 roky kym sa nam postastilo....a cele tie tri roky aj ked sme sa snazili a bola som nestastna z negativnych testov stale ma nahlodavala obava ci je skutocne spravny cas....ci som pripravena a ci budem dobra mamina...takze sa tomu len nepoddaj a hura do prace...vysledok bude stat zato....a ver....nikdy to nebudes lutovat 😉

greenlight
autor
27. dec 2007

angura27, dakujem za rady....budem vas informovat ked sa to podari 😀 vinko sme mali 25teho a priatel ma prekvapil touto temov ...vecer pri vinku,romantika, filmik po vecere, ktoru navaril on...a medzi recou, vobec sme sa o tom nebavili.. povedal,ze jemu by vobec neprekazalo kebyze nedavame pozor 😀,...pretoze mi si davame pozor zatial 🙂 ,ale nijak inak sa nechranime...a po akkcoske som chcela zbehnut po vodu, lebo som bola smedna a on , ze nie nie...ty iba lezkaj, nehyb sa...ja ti donesem, a potom mi este vylozil nohy naseba..sa mi zdalo, ze cital niekde stare dobre rady, ze ak zena chce byt tehotna nema sa po sexe hybat, a je dobre vylozit si nohy...tak som sa nim nechala obskakovat 😀

kuriatkoo
27. dec 2007

tak nech mu to takto vydrzi co najdlhsie 😀 ...drzim palce....

kuriatkoo
27. dec 2007

aj ja chcem byt tehotnaaaaaaaa..... ☹

tilly
27. dec 2007

greenlight, zlatý je ten tvoj priateľ 😉
ja som mala 23, keď som plánovane, po snažení otehotnela, držím palce 😉

greenlight
autor
27. dec 2007

kuriatkoo, a kolko si mala ked ste sa rozhodli ze sa posnazite??presne to prezivam aj ja ....ci je spravny cas, ci som pripravena, a ked to bude ake to bude , ako sa zmeni vsetko, lebo viem ze sa vsetko zmeni ale neviem si to predstavit 😕 ako to budu prezivat moji najblzsi, ci sa budu tesil, alebo budu zhrozeny...na zaciatku moja mamina asi hrozena, ja som prenu vecne dievcatko 😅

greenlight
autor
27. dec 2007

kuriatko, dakujem 😉 , vy sa snazilkujete tri roky?

tilly, ano je zlaty 😉 , dnes umiera, lebo ma chribku..a vsetci muzi asi umieraju ked su chory 😉 , ale vie ma aj poriadne vytocit ...niekedy svojimi nedomyslenymi vetami..a vy ste sa snazilkovali a vyslo to na prvy krat?

tilly
27. dec 2007

green, to ten môj nie, ten maká chrípka nechrípka, nelahne ani za svet, my sme sa snažili 6 mesiacov, 2 roky sme si dávali minimálny pozor, u nás to s otehotnením nie je lahké, teraz sme sa snažili 7 mes. a nič, už tri mesiace na to kašleme a aj tak nič... tak si len užívame, čo má prísť, príde... už to nebudeme síliť, len mi je to ľúto, že všetky moje kamošky, čo majú tak staré deti ako je môj syn sú znova tehotné, len ja nič...

greenlight
autor
27. dec 2007

evitkamalicka, a vy ste sa chceli snazilkovat neskor? a zacali ste dnes?

kuriatkoo
27. dec 2007

my sme sa snazili...a uz mame 5 mesacneho chlapceka....a chceli by sme dalsie

evitkamalicka
27. dec 2007

no chceli sme cez vikend 😎

kuriatkoo
27. dec 2007

na zaciatku som mala 21....to boli prve myslienky...rodila som nakoniec ako 26 rocna

greenlight
autor
27. dec 2007

tilly,ved aj moj maka aj ked je chory...doma umiera, kym je v praci je ok 😉 takze radis uzivat si a ked to pride pride to? a beres nejake vitaminy? ze by vam to islo lahsie?....neboj pride to kedy to ma prist..mozno sa to podari, ked tvoje kamosky porodia a to bude krasa nie?? byt tehu vtedy? 😉

kuriatkoo
27. dec 2007

green ale na veku nezalezi....to musis citit aj ked mozno miestami zmiesane...ver stoji to zato...a tie obavi su prirodzene....

kuriatkoo
27. dec 2007

ja by som bola najradsej tehu stale....je to najkrajsie obdobie v zivote zeny

evitkamalicka
27. dec 2007

babule, ja beriem vitaminky centrum materna a kyselinu listovu, my uz sme raz babo cakali, ale bohuzial sme on prisli ☹

kuriatkoo
27. dec 2007

evitka...neboj...babo este bude....urcite to vyjde...drzim palce...a ja som uzivala calibrum

evitkamalicka
27. dec 2007

no mne este ostalo z prveho tehu to centrum ale tiez rozmyslam ze prejdem na calibrum, jednak je centrum dvojnasobne drahsie a vraj sa z neho rodia velke deti

tilly
27. dec 2007

brala som babyplan, to je podľa mňa taká najlepšia zmeska, teraz si dávam nejaké vitamíny pre ženy, ale tak celkovo, aj na vlasy, na pleť a tak, nie kvôli otehotneniu...

chceli sme s babami spolu kočíkovať, dať decká do škôlky, tak ako týchto starších harantov, ale čo už...

asi je fakt najlepšie nezameriavať sa na to, normálne si užívať a ak to príde, tak to príde, ušetríš si minimálne sklamanie a radosť bude aj tak veľká...

kuriatkoo
27. dec 2007

to som nepocula.....maly mal 3790g a 51cm...nemyslim, ze to ma suvis

evitkamalicka
27. dec 2007

no mne to vravela sesternica, ale aj podla mna je to hlupost

kuriatkoo
27. dec 2007

ja si myslim, ze kedy to ma prist vtedy to pride....a radost je vzdy velka

evitkamalicka
27. dec 2007

veru aj ja si myslim, ze netreba nic silit

kuriatkoo
27. dec 2007

ak chces pozicam ti na chvilu svojho maleho...teraz sa zobudil a tvari sa, ze je uz vyspaty 😀

tilly
27. dec 2007

ja som vybrala 3 balenia babyplan a 2 calibrum mami a malý mal 4440 g a 55cm, neviem, či to má súvis 😀 😀 😀 😀

evitkamalicka
27. dec 2007

a brali ste aj kyselinu listovu?

kuriatkoo
27. dec 2007

tolko som to silila a nic...a ked som to pustila z hlavy a zamerala sa na ine veci zrazu to tu bolo.....po desiatkach negativnych konecne pozitivny test

kuriatkoo
27. dec 2007

ja len ten calibrum

tilly
27. dec 2007

evitka, aj kyselinu listovú, to mi predpísla mudr.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre