Kedy je ten správny čas na dieťa?

greenlight
27. dec 2007

Ahojte, otvaram tuto temu, lebo ma zaujima /a urcite nie iba mna 😵 /...ako ste prisli nato, ze uz je cas na babo, ze uz nechcete ci nepotrebujete pockat....ja s priatelom sme spolu 3 roky a v poslednej dobe sa vsetko toci okolo temy mat ci este nemat...teda ale este o tom debatujeme dost nesmelo, skor iba naznakmi...a skor priatel aj ja by som chcela velmi, ale som si vedoma ze nam to zmeni cely zivot a neviem si to predstavit... mam tak trocha strach...chcem aj nechcem. Zaujimalo by ma ci vy ste pochybovali tiez alebo ste vedeli na 100 percent, ze to chcete?

ena
27. dec 2007

greenlight: no, ked uz o tom debatujete, tak uz asi pomaly prichadza ten spravny cas 🙂 Drzime palce.

greenlight
autor
27. dec 2007

ena, dakujem 😀 a ty si vedela na sto percent , ze to chces..alebo si mala tak tocha pochybnosti?

dara9402
27. dec 2007

green kolko mas rockov?

greenlight
autor
27. dec 2007

23..co je podla mna dobry vek na babo...hovori sa ze zena do 25 by mala odrodit prve dieta ze telo je najlepsie pripravene...alebo je to podla teba skoro?? 😅 a priatel ma 25

bubadlo27
27. dec 2007

green, dnes je to uz troska o inom, ja mam 27 a mam 3 mesacne babetko, samozrejme boli v mojom zivote ine priority, ako dokoncenie vysky , zamestnanie sa a pod...
ale uz ked o tom uvazujete obaja, je asi ten spravny cas, aj ja sa niekdy nad tym zamyslim, ze sme mohli mat mat babo este na vyske, bolo by to sice o to tazsie, a keby sa to stalo, tak by som sa tomu nebranila, no ale asi v zivote je to tak zariadene a proti prirode ja nebojujem 🙂

juzinka
27. dec 2007

🙂 Ahoj Green ja som mala prvé mimi v 19 a nikdy som to neoľutovala, napriek tomu, že mi veľa ľudí vravelo, že je to skoro, že sme mladí.Potom sme zas dlho nechceli druhé mimi a zas opak všetci vraveli, už by ste mali mať druhé, lebo nie je dobré mať veľký vekový rozdiel atď....., no my sme počúvali len naše srdiečka, ktoré po druhom babatku začali túžiť toho roku v auguste. No a už máme 4 testíky pozitívne, takže sme sa dočkali. No a čo tým chcem povedať, nezáleží na veku ani na ničom inom, iba na to či po miminku túžite ak áno nemáte nad čím rozmýšlať, veď je to tá najväčšia radosť na svete. 😵 😵 😵 😵

greenlight
autor
27. dec 2007

juzinka, dakujem 🙂 a vy ste Kristianka planovali alebo priroda rozhodla ze to tak bude vtedy a vtedy a vy ste sa tomu nebranili? mi s priatelom sme momentalne v zahranici a ja este popritom ako pracujeme studujem....ale citim sa taka nespokojna nieco nam chyba do zivota..neuspokojuje ma ani praca ani skola ....mame este take prazdne miestecko v srdiecku akokeby 😀

greenlight
autor
27. dec 2007

bubadlo27, aj ja studujem a popritom robim v zahranici, ale nieco mi-nam chyba ...aj ja si hovorim, ze by bolo lahsie pockat kym dokoncim skolu a vratime sa domov ale neviem ci chceme pockat ...je to somnou komlikovanee 😅

juzinka
27. dec 2007

No my sme Kristiánka plánovali, povedali sme si, že chceme bábo a tak sme sa snažili. Podarilo sa to po 8 mesiacoch. A to sme fakt mali obaja po 19, takže mladučký a dnes sme veľmi šťastný 😀 a už 4 😵 . Ak to tak cítiš, tak si myslím, že je ten správny čas.

greenlight
autor
27. dec 2007

juzinka, tak to Vam teda zo srdiecka gratulujem 😀 takze neni to az take jednoduche ako sa zda , ze to vyjde na prvy krat...aj si brala nejake vitaminy predtym?

juzinka
27. dec 2007

No teraz pri druhom som brala teda beriem už od vysadenia HA Calibrum babyplan a cyklus v ktorom som otehotnela som užívala kvapky Gynex. 😀 . A naozaj to nie je také jednoduché a veľa žienok v tomto fóre je to príkladom.

ena
27. dec 2007

greenlight: vitaminy pred tehu a zaciatok tehu napriklad CALIBRUM BABYPLAN.. pripadne niekto berie len kyselinu listovu

eva4444
27. dec 2007

ked mas spravneho partnera tak je spravny cas 😉

angua27
27. dec 2007

greenlight ja som sa na bábo cítila už od 19. vlastne odvtedy, čo som spoznala svojho drahého. ale rozhodli sme sa preň až teraz, po ôsmych rokoch, keď už sme boli pripravený aj po materiálnej stránke. keď sa na to pozerám spätna, tak som rada, že sme toľko počkali. sme na to boli obidvaja pripravení, náš vzťah dôkladne upevnený a materiálne zabezpečení. ale nebránila som sa tomu, ani keby to prišlo skôr. a tak sme boli dohodnutí aj s drahým, keby prišlo bábo skôr, tešili by sme sa. držím palce, aby si našlo to, čo Ti chýba. dieťa je úžasná vec, ale zmení kompletný život na ruby a to už navždy. aj na to treba myslieť. 😉

greenlight
autor
27. dec 2007

ena, juzinka..ako tak citam na fore tu kyselinu listovu iba chvalia...tak sa poobzeram ponej v lekarni 😕 a to kalibrum babyplan o tom som este nepocula , to sa bere tiez pred tehu?

greenlight
autor
27. dec 2007

angua27, o tom , ze dietatko zmeni zivot o tom nieco tusim , ale neviem si to predstavit...lebo dietatko nemam..ale neuspokojuje ma nic myslim praca ani skola...furt mam myslienky inde 😔 , materialne zabezpeceni podla mojho nazoru tu v zahranici sme....tu sa zije trocha inak ako na slovensku a ked sa vratime na slovensko budeme materialne zabezpeceni hadam aj tam...podla nasich vypoctov, ktore mozu byt nespravne 🤐 , ale hadam ze niesu...no tak podla toho budeme mat vytuzeny vlastny domcek....a hned po dokonceni skoly budem moct robit s detickami...a priatel sa vo svojom remesle a s dobrou praxou nestrati, ako ho poznam 😉

juzinka
27. dec 2007

Ano Calibrum Babyplan sa berie pred tehu mrkni 😉
http://www.calibrum.sk/default.aspx/sk/chc/cali...

greenlight
autor
27. dec 2007

eva4444, spravny partner..podla mna mam pravneho partnera vedla seba...aj ked si to hovori asi kazda baba ktora ma pri sebe svojho partnera...a predca sa stavaju veci ako rozvod a ine ☹ takze aj ten najspravnejsi partner ta moze opustit ked ho raz nieco sialene muzske, co mi zeny nikdy nepochopime napadne 😢

juzinka
27. dec 2007

Green v tom s tebou súhlasím na žiadneho chlapa nie je záruka. 😀 😀 😀 . Aj keď ja sa zatiaľ sťažovať nemôžem, no tiež neviem či mu raz netresne v bedni 😠 .

greenlight
autor
27. dec 2007

juzinka, dakujem...idem to mrknut...

greenlight
autor
27. dec 2007

juzinka, ani ja sa zatial nestazujem ...a ktovie mozno ze aj oni hovoria na zeny to iste ako mi na nich 😉 ale nebolo by dobre vediet vsetko dopredu a na 1000percent....to by sme ani pohnut prstekom nemuseli aby to bolo krasne medzi nami a to by bola nuda 😝

juzinka
27. dec 2007

No to áno, je to dobré, tak ako to je 😀 . Tak čo už si rozhodnutá podľa mňa áno. 😵

juzinka
27. dec 2007

Green a kde vlastne v zahraničí si? V akom štáte?

greenlight
autor
27. dec 2007

som v irsku v dubline..uz 8mesiacov...volala som priatelovi ako mu ide den v praci 😀 , ze ho naladim na pekny vecer..ale prepadla ho nadcha...a ze ma mozno aj horucku 😖 ..takze sa musim pripravit na vecer ze dnes bude zase umierat 😉

greenlight
autor
27. dec 2007

juzinka, a myslim si ze som sa rozhodla....jujj znie to cudne 😀 ale myslim ze ked to chceme obaja tak sa nebudeme branit

juzinka
27. dec 2007

🙂 Myslím si, že keď sa vám to podarí budeš to považovať za jedno z najlepších rozhodnutí 😀 a ja ti v tom držím palce

angua27
27. dec 2007

green spravte si s drahým pekný večer pri vínku, poriadne to zo všetkých strán preberte (viem, že to nie je jednoduché, ale je dobré si o tom pohovoriť). a pustite sa do toho. zarábanie dieťatka je veľmi, veľmi príjemné. 😀
a mám pocit, že Ty si už rozhodnutá, tak držím palčeky, aby bolo všetko ok a podarilo sa vám to rýchlo.

bluepony
27. dec 2007

ahojte...toto je dobra otazka...tak kedy je teda ten spravny cas na babatko?
ja si osobne myslim, ze je to velmi individualne...ked zena citi, ze je na tehotenstvo pripravena po psychyckej aj fyzickej stranke a ked jej to nasepkava jej srdiecko 🙂
ja mam za styri mesiace 22 rokov a uz asi vyse pol roka, stale intenzivnejsie myslim na to, ake krasne by bolo mat babatko. uz mi asi zacinaju tikat biologicke hodiny (pomaly ale isto), aj ked je to mozno trosku este skoro...
ale naozaj sa na to uz citim...akurat je trosku problem v tom, ze momentalne aj s priatelom zijeme v zahranici (uz dva roky) a setrime korunky, pretoze by sme si chceli doma na Slovenku postavit domcek...
takze asi by bolo lepsie pockat, pretoze urcite by som nechcela vychovavat dietatko v zahranici (pretoze sa tu nechstame zit nastalo)...
uz ma to taha domov, hlavne ta predstava, ze raz budeme mat vlastne rodinne zazemie - krasny utulny domcek a babatkok tomu (ktore mi zatial nahradza nas uzasny psik ;o)

greenlight
autor
27. dec 2007

juzinka, dakujem budem informovat, ked sa to podari 😉

evitkamalicka
27. dec 2007

no dievky my sme to nevydrzali a snazilkovali sme sa uz dnes, kedze mam uz len slabe spinenie 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre