Kedy má žena plodné dni?

rencika8
17. mar 2013

Ahojte
s priateľom sme sa rozhodli že od júna ideme začať pracovať na dieťatku a bude to moje prvé a tak by ma zaujímalo kedy má žena plodné dni?
Momentálne mám problém s cyklom takže mi menzes už niekoľko krát neprišiel , myslíte že budem mať pre to problém s oťehoťnením???
Vopred Vám ďakujem za rady.

katren
17. mar 2013

@rencika8 prepac, ale ako my mam vediet, kedy mas TY plodne dni??? a este ked pises, ze mas problem s cyklom????
zacni to riesit u gynekologa, nie tu na fore......
daj si spravit vysetrenia, a dohodnite sa s lekarom na dalsom postupe...

sashabb
17. mar 2013

@rencika8 tak ja ti odpoviem normálnejšie, keďže podla mňa si dala všeobecnu otázku 😎 žená má väčšinou plodné dni uprostred cyklu. Mení sa to samozrejme podla dĺžky cyklu danej ženy.
No odporúčam najskôr zajsť k Dr. aby ti tvoj cyklus upravil, nakoľko môžeš mať s otehotnením problem. Potom keď budeš mať cyklus pravidelný, môžeš si odsledovať plodné dni, resp. zadovážiť aj ovulačné testy. 😉

katren
17. mar 2013

@sashabb keby chcela vseobecnu odpoved, tak to vyhlada a nastuduje ved hadam nie je taka, ze nepozna ani zaklady, nie? 😉

sashabb
17. mar 2013

@katren tak vela ludi, resp tuna matiek-žien nepozná základy biologie čo som si všimla a pýtajú sa na ovela horšie veci ako je toto.

saska.t
17. mar 2013

@rencika8 no ak ma zena 28 dnovy cyklus,ovu prichadza cca v rozmedzi 14-18 den,ale je to velmi individualne....

gabriella7
17. mar 2013

skus ovulačné testy 🙂

lilitela
17. mar 2013

@rencika8 kedze nemas cyklus pravdepodobne budes mat problem otehotniet nakolko pravdep nedochadza k ovulacii. Viem ze nemat menzes je pohodlne ale indikuje to zrejme nejaky problem. To si nebola u lekara? mozes mat skryty zapal, podvyzivu, cokolvek. Nemat menzes je zdrave iba ked kojis dieta. Inac si myslim ze vacsina zien zhruba vie kedy ma ovu. Maju napr. bolest, hlien, chut na sex, akne atd. samozrejme nie vsetky zeny.

trinitit35
17. mar 2013

@rencika8 tak lodne u zeny byvaju 13.-1ž.den cyklu ale to sa tyka zien s pravidelnym cyklom a navyse su aj take vynimky kedy zena moze otehitniet pocas menzesu to su extremy.ale skus sisledovat cyklus,tesne po mnzese by si mala mat tzv.suche dni,potom ako sa bliza plodne dni ,aj pocas nich je mokrejsie obdobie a hlkien je vodnaty ale to tiez zase nemusi byt take smerodajne u kazdej zeny,pozri kazdopadne by si mala ist k lekarovi lebo nepravidelny cyklus moze znamenat vselico .existuje vysetrenie folikulimetria lekari to robia ale plati sa to myslim kde ti lekar sonom zisti velkost tvojho vajicka ,ci uz bola ovulacia alebo nie,ja som si to takto dala zistit lebo som chcela otehotniet pred letom a stalo sa 🙂)

rencika8
autor
17. mar 2013

@sashabb Dakujem pekne za odpoved ,u doktora som uz objednana ale kedze ma hrozne vela pacientiek ta ma objednal az na koniec mesiaca.Este raz Dakujem

soldi
17. mar 2013

@rencika8 plodne dni byvaju 12-16 dni pred menstruaciou. cize vopred sa neda predpovedat, kedy to nastane- bavime sa o nepravidelnom cykle.
ale nie je pravda, ze to musi automaticky znamenat problem s otehotnenim. pozri si v googli symptotermalna metoda, v podstate je to o spoznani svojho tela a naslednom urceni plodneho obdobia.
ja som mala tiez nepravidelne cykly, menstruaciu raz za dva mesiace, ale otehotniet nebol problem.

je fajn, ze to budes riesit s doktorom, hadam pomoze, ale urcite si pozri aj tu metodu.

rencika8
autor
17. mar 2013

@soldi velmi pekne dakujem za radu 🙂

reni1512
17. mar 2013

Plodne dni zistis pomocou ovulacnych testov a ked nevies ako mas svoj cyklus, treba par mesiacov testovat a zapisovat si, kedy si dostala mrchu, kedy skoncila atd + robit si co najskor po skonceni menzesu ovulacne testy az dovtedy kym nebudes mat obidve ciarky na teste rovnako silne, v ten den nastava do 24h ovulacia cize plodne dni...vela stastia

rencika8
autor
17. mar 2013

@lilitela ahoj , u lekara som bola kvoli tomu niekoľko krát a stále mi dal injekciu na vyvolanie a naposledy mi vzali aj krv a vyšlo všetko ok ale nikdy som sa snim nebavila ohladom tehotenstva tak aj preto som sem dala taku otázku.

prahaxx
17. mar 2013

plodne dni su vtedy, ked sa uvolnuje vajicko z vajecnika a putuje vajickovodom do maternice
okrem lekarskeho vysetrenie, ktore je nevyhnutne potrebne pri probleme, akym je nepravidelny cyklus, existuju metody, ako si zena moze ovulaciu vypozorovat:
Hodnotenie bazálnej telesnej teploty http://www.elep.sk/meranie-bazalnej-telesnej-te...
Hodnotenie hlienu http://www.elep.sk/hodnotenie-hlienu

hodnotenie sa da doplnit aj ovulacnymi testami, ktore lepsie napovedia, resp. potvrdia prebiehajucu ovulaciu
styk sa potom odporuca pred zaciatkom ovulaciu, spermie sa vedia v prostredi maternice udrzat az 72 hodin

vela stastia

rencika8
autor
17. mar 2013

@prahaxx Dakujem krasne

kamila.k.
17. mar 2013

@rencika8 ja odporucam Ligu pár páru www.lpp.sk, ktorý sa zaoberajú šírením metod prirodzeného planovania rodičovstva a vydali aj velmi dobru a priručku, ktoru si mozes kupit na ich web stranke 🙂 mam ju doma a bola som aj na ich prednaskach a bolo to super 🙂

lilitela
17. mar 2013

@rencika8 Tak drzim palce. Doktor by mal s tebou asi viac komunikovat.

kessica
18. mar 2013

@rencika8 moja na internete je toho plna capica 🙂 a kazda zena je ina . .. kup a nastuduj si ovulacne testy . . . dost to pomoze 🙂 drzim palce ♥

siarra_kiar
29. jún 2013

Ak máte pravidelný 28-dňový menštruačný cyklus, uvoľnenie vajíčka nastáva medzi 12. až 16. dňom cyklu, ktorý sa začína počítať od prvého dňa krvácania. V tomto období je aj najvyššia pravdepodobnosť, že otehotniete. Vzhľadom na maximálnu životnosť vajíčka a spermií žena s pravidelným 28-dňovým cyklom môže byť oplodnená medzi 10. až 17. dňom cyklu. V prípade, že váš cyklus je síce pravidelný, ale kratší alebo dlhší než spomínaných 28 dní, určite si stred cyklu. K tomuto dňu pripočítajte aj odrátajte dva dni.

Napríklad pri 26-dňovom menštruačnom cykle jeho stred pripadá na 13. deň a za najplodnejšie sa teda považujú dni od 11. do 15. dňa cyklu. Pri nepravidelnej menštruácii je to zložitejšie. Zistite si váš najdlhší a najkratší cyklus. Od najkratšieho odčítajte 20 dní, získate tak prvý deň plodných dní (napríklad 24 – 20 = 2) a od najdlhšieho cyklu odrátajte len 10 dní, dostanete tak posledný plodný deň cyklu (28 dní – 10 = 18). Podľa tohto výpočtu máte obdobie plodných dní niekde medzi druhým a 18. dňom cyklu.

erique12
5. júl 2013

@rencika8
jednoznacne najlepsia metoda je, poznat svoj cyklus. ako pise prahaxx... hodnotenie hlienu alebo bilingsova metoda je dobra metoda na urcenie plodnych dni. lebo ked nemas pravidelny cyklus, tazko si to vyratas, ze na 10 alebo 12 den.

lillona
5. júl 2013

podla mojej skusenosti: mala som cca 42 dnove cykly. myslela som si dokonca, ze su anovulacne. ale ovulaciu som mala na 14 den, cize ako keby som mala 28 dnovy cyklus. takze to nemusi byt pravidlo, ze je to niekde v strede cyklu. asi mozno najlepsie pre taku zenu,ktora nevie presne kedy ma ovulaciu, je vyskusat ovulacne testy.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre