Kiahne a tehotenstvo. Ako to je?

nathalinocka
28. jan 2008

aojte chcela by som sa poradit. dcerka ma ovcie kiahne , my sa snazime o babo a neviem ci som tehu ale keby som bola tak som v prvych tyzdnoch. obavam sa ze ci tie kiahne nemozu uskodit babetku. a ked nahodou tehotna nie som kedy sa zacat snazit. dakujem vam moc

vejinka
28. jan 2008

no ja som niekde citala..ze je to dost nebezpecne taketo ochorenie. a mala by si sa zdrziavat co najdalej od dcerky. viem ze to neznie dobre a niekto sa o nu starat musi..v tom pripade by som si rychlo kupila test a zistila na com som. a ak niesi tehotna tak aspom mesiac vydrz kym jej ochorenie uplne nezmizne. mozno ti tu budu nieco ine pisat takze ma neber na 100% ale davala by som si velky pozor ak si v tom. drzim palce

nathalinocka
autor
28. jan 2008

no ja s aprave toho obavam ze mas pravdu. stale nieco dotoho pride preco by som nemala byt tehotna ale radsej nebyt akoby malo byt zle.

kada
28. jan 2008

nathalinocka mi s muzom sme sa tiez snazili a bola som rada ze to nevyslo lebo muz tiez dostal kiahne a doktorka sa ma pytala ci nahodou niesom tehotna lebo ked ano tak potom mozem ist akurat tak na potrat
podla mna je to dost nebezpecne ked si tehotna a ma niekto kiahne
to je moj nazor 😉

nathalinocka
autor
28. jan 2008

no bojim sa. dufam ze nebudem aj ked som velmi chcela este aj na dovolenku sme kvoli tomu isli. ale radsej nech niesom uz ked som neotehotnela 2roky tak to dufam nebude zakon schvalnosti

lenka20
29. jan 2008

nathalinocka ak si uz kiahne v detstve prekonala tak ti nic nehrozi ani keby si bola tehu, jednoducho ich druhykrat nedostanes, kiahne poskodzuju plod len ak ochories ty ako tehotna. ak si ich uz mala, si imunna.

nathalinocka
autor
29. jan 2008

lenka to vazne? dnes osm bola cely den kvoli tomu smutna ze co ak fakt som a mozno by som si ho musela dat zobrat , nikdy by som na potrat nesla ale zo zdravotneho hladiska asi ano ale aj to len vtedy ak by vsetky testy ukazali ze .... vo stvrtok idem s malou na kontrolu tak sa opytam aj dr. trochu mi odlahlo az sa mi oci zaslzyli.
kazda mamina sa v tehotenstve chce tesit a uzivat si ho . inac dakujem vam za radu

kada
29. jan 2008

nathalinocka a preco si neurobis test aby si nestresovala

nathalinocka
autor
29. jan 2008

ja testom neverim a este je len 29 den cyklu tak si myslim ze to by bolo skoro , ked bude meskat par dni tak si spravim. minuly rok som si robila aj 3testy do mesiaca.

nathalinocka
autor
29. jan 2008

kada ale vies co ja si ten test spravim, idem vo stvrtok na kontrolu s malou tak zajdem aj do lekarne, neda mi to , dik za" nakopnutie"

sveand
5. feb 2008

reagujem dost neskoro. ale prave prezivam neprijemne chvile. trojrocna dcera dostala kiahne a ja som
v 14.tyzdni teh. ako dieta som ich nemala, tak sa dost bojim. ☹
neviem, do akej miery to moze ohrozit dieta v brusku. dcera ich ma druhy den, tak ja ich mozem aj nemusim dostat. fakt neviem. a to mame aste aj 16.febr. svadbu. mate nejake skusenosti s kiahnami v teh?

porubenka
6. feb 2008

Ahojte,
ja som na zaciatku tehotnosti, a tiez som prisla do styku s kiahnami ☹ . Ja som ich sice prekonala ako dieta, no aj tak mam strach, ze to moze poskodit plod. Teraz v piatok idem ku doktorovi, tak pozistujem ake to ide mat nasledky. ☹ . Dufam,ze ziadne. No bojim sa.

porubenka
8. feb 2008

Ahojte,
ja len co som zistila dnes u lekara - mozno pomozem ostatnym. Kedze som kiahne prekonala ako dieta, teraz som uz proti nim imunna, a nemalo by to mat ziadny vplyv ani na plod. Tak som stastna 🙂

Poskodenie plodu hrozi, ked tehotna zena, ktora neprekonala kiahne v detstve, ich dostane pocas tehotnosti.

Sveand: drzim palce aby bolo vsetko OK. Daj vediet.

margaretka5
12. feb 2008

Ja som mala ovčie kiahne , keď som bola tehu v 4 mesiaci. Gynekológ povedal, že mám šancu porodiť zdravé dieťatko ako hociktorá iná žena. Že hlavne rubeola je nebezpečná. Od tej chvíle som myslela iba pozitívne a tešila som sa na svoju dcérku. Dnes má 11 rokov a je zdravá a krásna . 😵 🙂

lenka20
13. feb 2008

margaretka to je super povzbudenie pre ostatne, vzdy ma potesia taketo skusenosti, lekari vacsinou zvyknu odporucit potrat ,, pre istotu ,, a vela zien to odradi, pritom mohli mat zdrave mimi.

inka04
13. aug 2008

ahojte dievcata... som v 6tt a kolegyna dostala v praci kiahne.... inkubacna doba je okolo 2-3 tyzdnov, cize aj ked je teraz na marodke, virus mohla sirit... velmi sa bojim, lebo dnes mam zvysenu teplotu (37,5) a zacina ma svrbiet pokozka (nevylucujem, ze si to mozem i namyslat, kedze som sa tu info dozvedela)... ovcie kiahne som v detstve prekonala, ale aj tak sa velmi bojim... vraj ak kiahne neidentifikuju v detstve presne, moze sa to objavit v dospelosti... ako zacina vysev vyrazok, kiahni? ... prudko naraz?... alebo postupne?... dakujem za info...

roasha
17. aug 2008

inka,pokial si v detstve prekonala ovcie kiahne,mozes byt spokojna. 😉 pokial to boli kiahne,pochybujem ze by ich identifikovali"nepresne". 🙂 su to nezamenitelne pluzgiere.klud,vela vitaminikov,aby babika pekne rastla. 🙂 😎

gocrazy
7. júl 2010

Ahojte,
obnovujem tuto temu. V case snazenia s manzelom som dostala kiahne, volala som lekarovi a on mi povedal, ze sa neda nic robit, len treba vyckat, ci som otehotnela alebo nie, vraj ak otehotniem, tak potom sa to bude riesit....neboli ste niektora v takejto situacii? ako ste dopadli?...normalne sa modlim, aby som neotehotnela, lebo som citala na internete o nutenom umelom preruseni tehotenstva a je mi z toho zle....ironiou je, ze ked som sa doktorky pytala asi tri mesiace dozadu, ci ma netreba zaockovat proti kiahnam, lebo som ich est enemala, tak mi tvrdila ze som bola zaockovana a ze preockovanie sa nerobi....no a takto som dopadla....

alexandrah
9. feb 2011

ahoj @gocrazy, prosim ta, ak este chodis na konik, ako si dopadla?? svagrina je v 4. mesiaci tehu, a ma kiahne, tak sa trosku boji ... ak mozes, napis, dakujem moc!!

gocrazy
9. feb 2011

@alexandrah
ahoj no my sme vtedy predsa len otehotneli, posielali ma na potrat, ale nesla som, volala som na infektologicku ambulanciu do blavy na fakultnu nemocnicu, zdvihol mi to sam prednosta a velmi ochotne mi vysvetlil, ze kiahne su pre tehotnu nebezpecne v prvom trimestri posledny teda treti mesiac kedy sa dokoncuje zakladny vyvin plodu, potom sa riziko poskodenia vyrazne znizuje. my sme momentalne v 34 tt a doteraz sme mali vsetky vysetrenia v poriadku....a to som mala teda poriadne silny priebeh choroby, vysoke teploty pat dni, a vysypana som bola na kazdom volnom centimetri tela, takze sa tie mrchy na mne poriadne vyzurili...a ak mozem poradit svagrinej, mne sa vobec neosvedcil tekuty mentolovy puder, ale riedky roztok hypermanganu, v nom namocit vatu a tie vyrazky jemne potierat niekolkokrat za den, svrbelo to menej, aj ich pekne vysusilo....drzim palce, nech jej to dobre dopadne a hlavne, treba pozitivne mysliet, ze vsetko dobre dopadne.... 😉

alexandrah
9. feb 2011

@goraczy - dakujem pekne, si ma velmi potesila, hned jej to preposlem, drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo!! aj ja som teraz tehu, v 33 tt🙂), a tiez uz mam synceka!! este raz dakujem!!

andrea28380
23. feb 2012

Ahojte, ja som práve v 27 tt a moja 10-ročná dcérka dostala pred dvoma dňami ovčie kiahne, takže 2 dni s manželom nerobíme nič iné, len obvolávame všetkých lekárov v rodine a rod. príslušníkov a zisťujeme informácie o tejto téme. To nehovorím, že už som na nete prešla všetkými možnými stránkami o ovčích kiahniach. V detstve som ich prekonala, ale vraj ich môže dostať dieťatko... Každý lekár iný názor, ale zhodujú sa v tom, že nebezpečnejšie je to v prvom trimestri a vraj ak som už kiahne prekonala, mala by som mať protilátky, ale čo dieťatko? Zatiaľ dcérku ošetruje manžel, veľmi ma k nej nepustí, i keď si myslím, že aj tak som s ňou už bola cez inkubačnú dobu, takže čo ...

luciafed
7. máj 2012

ahojte,ja som momentalne 28.tyzden, byvame s rodicmi a mojmu otcovi zistili pasovy opar, co je rovnaky virus ako ovcie kiahne. teraz sa velmi bojim ci sa nemozem nakazit a dostat ovcie kiahne kedze som ich este nemala. mate niekto skusenosti s pasovym oparom? ako sa mam chranit aby som sa nenakazila?

evka1704
13. jún 2012

@alexandrah viem,ze to bolo davno,co ste si o tych kiahnach pisali,ale babatku sa nic nestalo?neviem co mam robit.nie som si ista,ci nie som tehotna a deti v skolke maju kiahne.ja som uz kiahne mala.snazime sa o babo uz 3 roky a ja viem,ze zakon schvalnosti bude,ze otehotniem,ked bude mat mala kiahne.dakujem

zdraviezprirody
13. jún 2012

@evka1704 ak si už kiahne mala, nemala by si dostať. Máš protilátky 😉
Aj ja mala mala kiahne počas gravidity a všetko dopadlo ok. Známa mala kiahne počas pôrodu...
Netreba sa ničoho báť.

alexandrah
13. jún 2012

@evka1704 dieta je uplne ok, uz ma 9 mesiacov.-))

evka1704
13. jún 2012

@alexandrah viem ze uz ma viac,lebo to ste si pisali uz davno,len som chcela vediet,ci je vsetko ok.a vy ste boli v ktorom tyzdni,ked boli kiahne?

evka1704
13. jún 2012

@zdraviezprirody dakujem za rady,lebo niekde som citala,ze podla toho v ktorom tyzdni som,tak to je nebezpecne....

alexandrah
13. jún 2012

@evka1704 to som nebola ja, to bola svagrina, ani neviem, v ktorom to bolo, asi este v prvom trimestri, kde je to najnebezpecnejsie, dieta je dievcatko, a je uplne zdrava, nic jej nie je, naozaj🙂) vlastne to boli na svadobnej ceste, tak to urcite bolo v prvom trimestri, druhy alebo treti mesiac ...

zdraviezprirody
13. jún 2012

@evka1704 ja som mala kiahne koncom 3. mesiaca. Ale teraz hlavu hore, kiahne si už mala 😉

evka1704
14. jún 2012

@zdraviezprirody 🙂 dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre