Koľko sa už pokúšate o mimi? Nám sa nedarilo 6 rokov

lienka.
29. aug 2006

Co ste uz pre mimi urobili?Ako velmi mimi chcete a nedari sa?Nam sa nedarilo 6 rokov,nepomaha meranie bazalnej teploty,milovanie sa v plodnych dnoch?Chce to viac!!!Chcela by som kazdej co chce a nemoze poradit, aby ste boli stastne ako ja!!!

ajap78
29. aug 2006

Ahoj lienka, co ste urobili viac?

lienka.
autor
29. aug 2006

No zacnem od zaciatku,ked sme to zacali riesit,priatel isiel na vysetrenie spermii do B.B.tam sa zistilo,ze ma malo pohyblive,lekar mu dal nejake drahe vitaminy,ktore ani 2 roky neurobili uspech.Na vysetrenie som isla aj ja,k svojmu gynekologovi,len co ma pozrel povedal,ze u mna nevidi problem.tak som sa uspokojila,ze budeme riesit len jeho chybu"Tiez som si merala BT,ta bola ok.Nakoniec sme sa rozhodli,pre vysetrenie v Centre asistovanej reprodukcii.Tam usudili,ze priatel ma dobre spermie,ze moze darovat...Na vysetrenie som isla aj ja.No a problem bol na svete:Imunna na jeho spermie!!!Urobili test velmi jednoduchy,bezbolestny za hodinku bol vysledok,kde vlastne zistili,ze u mna spermijky nepreziju ani 12 hodin.Nakolko som uz nemienila plakat po nociach preco prave ja nemozem mat deti,sme po dohode s lekarom pristupili na IUI je to zakrok ,kde sa hadickou zavedu ocistene spermie,tak aby presli k maternici rychlejsie.Tento zakrok nevysiel ani 2x.Lekar mi odporucil priamo umele oplodnenie,najskor odobratie vajickok pod narkozou a oplodnenie.Nebudem to napinat vyslo to na 2 krat a ja som najstastnejim clovekom na svete,vytrpela som si celodenne vracanie,ale teraz v 20tt ked ho citim ako ma kopka sa citim uzasne!!!Je na kazdej ci je za takyto zakrok,ale ja by som uz nikdy necakala tych 6 rokov a cakania ci pride menzes alebo nie.Ak by ste sa chcela niektora nieco opytat rada odpoviem,lebo viem ake to je.

katakata
29. aug 2006

lienka velmi ti to prajem a tesim sa s tebou...uz len nech to dovediete do zdarneho konca a budes mat krasne miminko...my sme sa nemuseli ani z daleka tak trapit ale aj tych pár mesiacov cakania na mrchu ma ubíjalo más moj obdiv ze ste to spolu s muzikom tak dlho vydržali...
ja somlen jedla kys. listovu, jeden mesiac si pozorovala BT a hlien to je vsetko...a samozrejme ze sme snazilkovali

ajap78
29. aug 2006

lienka, to je neuveritelne a zaroven uzasne, ze ste toto vsetko podstupili. teraz si ja pripadam hlupo. prve dietatko sa nam podarilo na prvy pokus a teraz chceme druhe a bohuzial sa nam to zatial nepodarilo, tak mam hlavu v smutku. ale ked citam, ze su niektore pary, ktore skutocne dlho trpia, tak sa mi moj problem zda banalny. prajem ti to, ved mamou je ten najuzasnejsi pocit na svete.

katakata, ja som si zacala merat BT len tento mesiac, je to naozaj spolahlive? mne sa to zda take hlupe, ze sa to podla toho neda...

jankama
29. aug 2006

Ahojte baby,

vidím, že obdobné problémy má veľa párov. Ja som vydatá 4 roky. Môj manžel bol ešte pred našou svadbou na vyšetrení spermií v BB a tiež mu zistili, že ich má málo pohyblivé... Doteraz sme bábo nechceli, tak sme to neriešili. Ale v poslednej dobe sa to aj u nás nejako zlomilo, tak ideme na to. Aj keď už teraz viem, že to nebudeme mať lahké. No ale nevadí, stojí to za. Moja sestra má 1,5 ročnú Olíviu a manželov brat so švagrinou majú po 11 rokoch dvojičky chalanov pomocou umelého oplodnenia. Tak mám motiváciu 🙂 veď tie deti sú super...

miriamka
29. aug 2006

Lienka...gratulujem.Nam sa zatial miminko nedari,ale snazilkujeme len 2 mesiac,takze to chcem zrejme trpezlivost a najma pozitivne myslenie 😉 No a ako tam citam,asi aj ja zacnem s meranim BT aj ked sa mi to zda divne 😕

lienka.
autor
29. aug 2006

Ahoj ak uz mas jedno dietatko tak nebudes mat problem,mozno ,ze ti to iba pripada dlho,ked sa nedari.Mam uzasneho priatela,ktory pri tom vsetkom stal pri mne celu dobu,niektory sa hambia ist aj na spermiogram.Poznam kamosku,ktora si merala BT 3 mesiace,chlapa umordovala,teraz je ten cas pod...ale vyslo jej to po 3 mesiacoch.Lenze je doba,ked maju chlapy coraz viac problemov,ze sa spermijky nicia/v mojom okoli je to vela znamych co mali s tym problem/Je to touto dobou.Drzim ti palce!

jankama
29. aug 2006

A aby som nezabudla, Lienka - gratulujem a hlavne aby ste boli zdraví...

lienka.
autor
29. aug 2006

Dakujem,este som zabudla snazte sa ,lebo tento rok je nejaky plodny z mojho okolia caka babetko 7 kamaratiek z toho 2 z rodiny.

ajap78
29. aug 2006

lienka dakujem a opatruj sa

petra24
29. aug 2006

Ahojte,
tak my sa uz snazilkujeme....teraz to je uz rok a zatial nic....ale este nestracame nadej...ale chcem ist teraz v stredu doktorkovi, ci je vsetko OK.

jankama
29. aug 2006

No aj ja by som mala ísť pozrieť doktora ako sa má a tak... 😀 od kolegyne mám kontakt na dobrého lekára - urológa v Dolnom Kubíne. Jej brat mal tiež problémy s pomalými spermiami, atď. Tak mu dal nejakú hormonálnu liečbu (injekciu, ktorá sa podávala po častiach) a ani ju celú nedobral a jeho žena ostala tehotná a teraz má malá 2 roky. To len ako príklad, že nikdy to nie je také zlé. Vždy je dobré mať takéto kontakty na kvalitných doktorov.

katakata
29. aug 2006

ajap je to spolahlive ale musis merat viac ako jeden mesiac ...tie grafy ti potom jasne naznacia ako si na tom v jednotlivych castiach cyklu...ja som videla rozdiely uz v prvy mesiac. viac som nemerala lebo nebolo treba zostala som tehu..ale mne je jednoduchsie slodovat si ten vajickovy hlien...ten ti jasne povie kedy mas plodne dni...u mna je napriklad neprehliadnutelny...ale ja mam pravidelny 28 dnovy cyklus a nikdy som nemala ziadne problemy tak mozno preto sami to jednoducho sledovalo.inak drzim palce.

susy
29. aug 2006

Ahojte...
My sa s priatelom usilujeme ,,intenzivne,,8mesiacov a nic,navadi,IDEME DALEJ! 🙂

jankama
29. aug 2006

Susy,

neboj, ono to príde a možno keď to budeš najmenej čakať. My len teraz síce začíname, ale o zdravotných problémoch môjho muža vieme už dávno. Ale ani ja to nevzdávam. Okolo mňa je dosť párov, ktorí dokonca aj dlhé roky nemohli mať deti a nakoniec to vyšlo... 😉 tak len pekne do toho 😀 držím palce.

culinka
29. aug 2006

Ahojky lienka,

Ako dlho sa caka na vysetrenia v CAR?myslim tym,ze aka dlha je objednavacia doba.

lienka.
autor
29. aug 2006

Ahoj ja som dlho necakala hned ako sme sa objednali na urcity den,tak to islo rychlo.Najprv nam lekar povedal o co pojde.Potom vysetrili spermie priatela a potom som isla ja.Trvalo to asi 2mesiace a potom som zacala brat hormonalne tabletky na rast vajicok.V urcity den cyklu nasledovala inseminacia.Po nevydareni mozes ist hned na dalsi cyklus po menzese.Inak bolo to v Centre v Martine ako lekar slubil tak to aj rychlo islo.Zalezi aky problem mate niekedy sa inseminacia urcitemu paru neodporuca ak maju vacssi problem.Jeden pokus stoji 1000.-Sk+500vysetrenie spermiogramu.Umele oplodnenie je uz drahsia zalezitost,ale je tam velka sanca,lebo mas zmrazene embrijka,cim viac dobrych embrijok tym vacsia sanca na uspech.

culinka
29. aug 2006

A mozem sa opytat,kolko stoji umele oplodnenie?

lienka.
autor
29. aug 2006

zalezi ake injekcie dostanes ja som si vybrala za 17 000+ nejake dalsie veci to ti potom povie lekar.No nas to stalo asi 35 000.-Keby som sa mala zas rozhodnut a nemala by som peniaze tak si zoberiem aj pozicku a idem do toho.Nic to nieje ono sa to zda zlozite,ale nic to fakt nieje.Len musite ist za svojim cielom,tam zistite aka ste silna a ako to velmi malinke chcete.

galina75
31. aug 2006

Ahojte
aj my sme skusali viac ako rok, medzicasom sa mi zdalo ze vsetci dookola otehotneli, len ja nie. Vsetkym som to naozaj priala, ale vzdy prisla otazka, ze preco to u nas neklapne. Teraz v lete sme boli na dovolenke, povedala som si, ze sa aspon na dovolenke nebudem stresovat s plodnymi dnami a nakoniec sa to podarilo. Som v 6 tyzdni a dufam ze bude vsetko faj. Tak sa drzte, ono to urcite vyjde. drzim palce

elesa
31. aug 2006

My sme cakali 5 rokov. Cez IVF sa to podarilo a sme stastni🙂 Takze nevesajte hlavu, ako hovori lienka🙂

harry
31. aug 2006

Taktiež trvdím, že netreba zúfať. S manželom sme sa snažili 2,5 roka a teraz cez IVF som v 14 tt a sme šťastní. Vždy sú nejaké možnosti a nádeje. Tiež mal problém manžel. 🙂 🙂 🙂

kalupinka
31. aug 2006

moj ocko mal problem prave s tym ze mal malo pohyblive az lenive spermie
maminka sa vydavala ked mala 20rokov a podstupila vela vysetreni a procedur a lieciv aby mohla mat babatko aj prefukovanie bolestive vajecnikov a nic
tolke roky sa snazili

ked mala 28 rockov narodila som sa ja 🙂
vraj ma splodili pocas menstruacie 😕 ale vydite aky dlhy cas deticky nemali aj ked sa snazili....vseliakymi metodami

petra24
31. aug 2006

ahojte, bola som v stredu na tom vysetreni u gynekologa, no povedal mi, ze najskor musi ist manzel na vysetrenie a az potom mozu pracovat somnou.... 😕
Povedal mi, ze v lavom vajecniku prebiehala ovulacia..... a nic viac.....

takze bude musiet ist najskor manzelicek....a az potom ja.....ktovie, nakoniec uz nebudeme musiet ist ani jeden a podari sa.... 😀

lienka.
autor
31. aug 2006

Ano dnes to uz nie je ako kedysi,ze na vine" bola zena.Poznam vela kamaratov z okolia co maju problemy so spermijkami.A moj nazor je ,ze netreba cakat velmi dlho a trapit sa.Myslim,ze ked sa nedari tak 2 roky treba uz nieco robit a nehambit sa ist zistovat pricinu.Drzim Vam vsetkym palce,aby ste boli coskoro stastne!

petra24
31. aug 2006

Dakujeme lienka... 😅

miriamka
29. sep 2006

No snazilkujeme sa 3 mesiac,a opat menzes prisiel,takze asi robime nieco zle.Ako dlho ste sa vy snazilkovali co ste uz tehu?

adkag
30. sep 2006

lienka, ja myslim,ze aj rok snazenia postaci a malo by sa tym nieco robit,dva roky je dost dlha doba a neviem, ci by som to zvladala, my sa snazime nieco okolo 7 mesiacov a uz teraz mam toho plne zuby a u nas sa tie problemy uz aj riesia.

misa1
30. sep 2006

ahojte mne odporucila jedna baba z fora na babetku caj na spermie.dlho sa im nedarilo bola aj v icsare a nic.zacal uzivat caj maka a ona do dvoch mesiacov zostala tehotna a to sa snazili pred tym okolo 5 rokov.je to stranka unkaria andske byliny a caj sa vola maca.

pipka
8. okt 2006

lienka, velmi ti to prajem 🙂 pozri IP.