Koronavírus, otehotnenie a tehotenstvo.

sofiadi
1. apr 2020

Ahojte baby, ako vnímate koronavirus vzhľadom na otehotnenie? Nebojite sa že budú nejaké ťažkosti počas tehu? :( pripadne problém dostať sa k lekárovi? Vdaka

lucia147852
1. apr 2020

Ja osobne by som teraz do tého nešla. Nevieme ci bude a, ako. Kamoška je teraz tého a vidím ze ma len samy stres, vyšetrenia odflaknute (samozrejme to aj od Dr závisí).

anastazia94
1. apr 2020

@sofiadi ahoj. S manželom by sme chceli dieťatko. Môj manžel vraví že všetko bude ok. Všetko zvládneme ,ale ja mám teda obavy. Nemám strach o zdravie (vraj tehotné nie sú riziková skupina). Skôr mám strach ako to bude vyzerať so zamestnaním. Aby sme náhodou neprišli o prácu. Ja som na OČR so staršími deťmi ale manžel pracuje. A taktiež mám strach že ak otehotniem a pôjdem o 9 mesiacov rodiť ,tak v akom stave budú naše nemocnice... Či nebudú preplnené nakazenými ľuďmi... No ja som proste taka,že asi všetko veľmi riešim...ale tak mám iste obavy a kopu otázok... A preto sa asi nedokážem zbaviť všetkých obáv . Veľmi chcem dieťatko ale mám z toho v hlave chaos a dúfam že mi tu veľa z vás napíše že sa nemusím báť a mám ísť do toho 🙂🙂

janinah
1. apr 2020

Viem.ze v istej nemocnici je tehotna pozitivna pacientka.nema sa velmi dobre.cielene teraz otehotniet neradim ani mojej dcere.hoc vnucatka sa neviem dockat.

tslobik
1. apr 2020

Ani za nič

brita7777
1. apr 2020

Minimalne rok by som pockala

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tslobik
1. apr 2020

Ale držím palce všetkým už tehotným a prajem aby všetko dobre dopadlo.

tslobik
1. apr 2020

@veronika4495 Tak nejde ani tak o vírus, ale o terajšie fungovanie zdravotníctva ako takého a celkovo všetkého, budúcnosť...

elizabeth175421
1. apr 2020

@anastazia94 kto povedal, že tehotné nie sú riziková skupina? Lebo ja som počula opak. Vraj imunita sa každým tehotenstvom mení a u každej inač, preto sa nesmú vyjadriť, že rizikové nie sú. Lebo nik nevie, ako sa tá zmenená imunita zachová.. Navyše, je to pomerne nový vírus, takže sa nedá škatuľkovať.. Hovorili, že je nebezpečný najmä pre starých a už toľko som čítala o mladých a deťoch, ktoré zomreli..

lenka2710
1. apr 2020

@sofiadi ja som v 28tt, otehotnela som v októbri, to ešte ani Čína netušila, čo nás všetkých čaká, takže ja už len stastlivo chcem ešte minimálne 2 mesiace vydržať zdravá a porodiť zdravé bábätko! Vyšetrenia dôležité mam už za sebou, na cukor som nešla, lebo tehotné nerobia a moja dr sa otvorene vyjadrila, že sa na to s prepáčením vysereeme 😂 inak moja dr si dá na všetkom záležať, ešte ma čaká sono v 32tt a už len sa stastlivo dočkať konca
Inak správy radšej nepozerám, lebo sa mi vždy dvihne tlak, kuknem len večer na net co nove a tým to pre mňa hasne, nebudem v strese už len kvôli bábätku

marca12
1. apr 2020

@sofiadi planovali sme,ale urcite pockame. Nejdem teraz do toho,neista doba,aj ked si najviac na svete prajem,aby sme uz neboli sami,no do takehoto sialenstva neprivediem dieta.

sofiadi
autor
1. apr 2020

@marca12 presne to si aj my hovoríme, plánovali sme to skúsiť, ale ešte pockame, predsalen nechceme si to vyčítať do budúcna, nevieme čo bude a bojíme sa.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ajka0207
1. apr 2020

@elizabeth175421 o detoch co zomreli?

marca12
1. apr 2020

@sofiadi ja hlavne mam nad 35 a viem,ze je najvyssi cas a viem,ze sa to neda naplanovat,ale chcem prezit pohodove tehotenstvo a nebat sa priviest dieta na tento svet. Mam obavy,co pride po viruse,ktovie mozno aj vojnu mozme ocakavat. Fakt som zmatena zo vsetkeho,co sa deje. Uvidim ako bude na jesen. Dnes je hrozne sa dostat do nemocnice. Ludi polodoliecenych vyhadzuju domov,lebo pripravuju lozka. Kazdy pacient je pre nich potencionalne chory,hrozne. Mam znamych v nemocniciach a nestastni sa odtial vratili.

marca12
1. apr 2020

@veronika4495 ano to su nepredvidatelne veci. Ale o tomto uz vieme a kazdy by sa mal zariadit podla svojho uvazenia.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tt247
1. apr 2020

@ajka0207 Áno, aj deti. Napr. 12-ročná v Belgicku. 14-ročný v Portugalsku, ak sa nemýlim. Obaja vraj zdraví s rýchlym priebehom.

janinah
1. apr 2020

@marca12 tí tvoji známi sa síce vrátili nešťastní,ale bez korony,tak nech sa tešia....musia s ateraz riešiť iné priority

ajka0207
1. apr 2020

@tt247 tak dvaja by som nenazvala že "tolko som citala". Pri 50 000 mrtvych su dvaja dost malo na to aby sa dalo povedat ze na tuto chorobu umieraju deti. Bohuzial deti umieraju aj ked nezuri korona, aj na mrtvicu ci rakovinu. Sama poznam par takych pripadov a napriek tomu som sa rozhodla mat deti, aj ked je sanca ze na tu rakovinu zomru.

tslobik
1. apr 2020

@marca12 Ako že nešťastní sa vrátili z nemocnice? Chápem dobre, že ich prepustili aj keď to ešte ich zdravotný stav nedovoloval, resp. nedoliečení alebo proste nedotiahnuté veci do konca. Tak nejak? Lebo toho sa obávam.

lucinka1988
1. apr 2020

@sofiadi ja som tehotná, z korony nemám žiadny stres, k lekárovi sa viem dostať bez problémov a tehotné sú jedny z mala, ktorých bude vybavovať aj keby sa neviem čo dialo, skôr mám stres z toho, že moje tehotenstvo pravdepodobne nie je prosperujúce a rátam dni do ďalšej kontroly, nech mám verdikt za sebou. A ak sú moje obavy reálne, dúfam, že sa mi opätovne podarí v krátkom čase zas otehotnieť a výboj korony nemá ani nebude mat na moje plány žiadny vplyv

tt247
1. apr 2020

@ajka0207 ja som nenapísala “toľko som čítala”. To napísal niekto iný, nie ja. Čiže odpisuješ nesprávnej. Ja som ti len napísala, že zomierajú aj deti, lebo si sa pýtala či aj “deti”? A od tvojho rozhodnutia mať deti ťa absolútne nijako neodhovarám, takže predo mnou sa obhajovať nemusíš. Predsa každého osobná vec.

marca12
1. apr 2020

@janinah no asi tak ako ten prepustny pan z bojnickej nemonice,ktory doma umrel. Jasne,ze korona je priorita,ale znedbavaju sa ine pripady a co z toho,ze clovek neumrie na koronu,ale umrie kvoli zanedbanej starostlivosti ineho zavazneho ochorenia

elizabeth175421
1. apr 2020

@ajka0207 áno, o deťoch. Jedna tehotná zdravá žena porodila a zomrela na koronavírus. Jej dieťa zomrelo tiež - tak isto pozitívne, bez žiadneho iného ochorenia.. Ďalej okrem orípadov, ktoré tu niekto spomínal, tak zomreoo dievča v USA - 12 rokov, dnes v rádiu som náhodne počula o 5 ročnom chlapcovi, tiež bol zdravý. Tak isto mladí ľudia okolo 19 rokov..

ajka0207
2. apr 2020

@elizabeth175421 ja som napriklad citala o zene ktora bohuzial zomrela na poporodnu sepsu (casta pricina smrti po porode) a media z nej urobili obet korony, tym nevravim, ze to nejak treba zlahcovat, ale pri takych poctoch nakazených je vela ludi co by zomrelo aj tak (napriklad tato so sepsou) ale ma v sebe virus. Aj ak ta zrazí auto a si pozitivne testovana tak patris do statistiky.

elizabeth175421
2. apr 2020

@ajka0207 jasné, ja to chápem.. Viem o tej žene, tá bola v Čechách tuším.. Tá, o ktorej som písala je zas iná.. A viem, že štatistiku robia tak, že stačí mať koronu a už tam patrí, hovi príčina je iná.. Ale týmto som len chcela povedať, že, bohužiaľ, ohrození sme všetci a aj deti, a podľa slov dr aj tehotné ženy. Preto som tu písala prvý komentár

janka_266
2. apr 2020

A čo keď korona nezmizne do roka do dvoch?stále budete čakať? Lebo je veľmi pravdepodobné, že tu s nami ostane.

tabitka337
2. apr 2020

@janinah vieš prosím ťa v ktorej?

terezka288
5. apr 2020

@sofiadi ja som otehotnela tesne pred tým vyrusom a myslím pozitívne k lekárovi sa dostanem normálne Babetko je veľký dar a sam si vyberá kedy príde na svet ❤️❤️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre