Kŕče v podbrušku. Zažili ste?

cukruska1920
22. dec 2007

Pisem sem lebo neviem od koho by som mala prosim pomoc....mam taky problem ze mam krce v podbrusku a menzes by som mala dostat az tak za 10 dni...nikdy predtym ma to nebolelo a este mam aj taku cudnu chut v ustach...ak ste to zazili prosim poradte mi....dakujem

emjee
22. dec 2007

moze to byt ovulacna bolest, ale ak je silna, urcite navstiv lekara

lea01
23. dec 2007

Ahoj Cukrusko, souhlasím s emjee. Jestli je ta bolest silná, nebo se k ní přidávají další příznaky, jako např. nevolnost, zaběhni k lékaři - teď o svátcích na pohotovost.
Napadá mě sice spousta věcí - od zmíněných ovulačních bolestí přes slepé střevo nebo střevní chřipku až po přecvičené nebo naopak povolující břišní svaly. 😉
Návštěvou lékaře nic nezkazíš - lepší je jít zbyzečně, než něco prošvihnout. 😒

dudricka
26. dec 2007

A nie si nahodou tehotna?Aka je ta cudna chut v ustach? Ja som pri oboch mala kovovu chut v ustach a podla toho som vedela ze sa nieco deje este daleko pred menzesom.Ak ta bolest neprejde navstiv lekara. 😉

dubatko
26. dec 2007

ahoj cukruska, tak ja som mala take silne krce v podbrusku ako keby som to mala dostať a stale som nato cakala, myslela som že som prechladnutá tak som pila červené víno nech to dostanem až ma kolegyne z prace nahovorili nech si kupim tehotensky test, ja som ich vsetkých vysmiala,že to nieje možné ved jasne cítim,že to dostanem ale nedali pokoj s tym testom, ja som si ho nakoniec urobila a som uz v 17tt.tehotenstva 😀 bol to môj prvý tehotenský test čo som si robila 😀 tak nechcem radiť ale skús si ho urobiť aj ty

cukruska1920
autor
26. dec 2007

dubatko...ja mam dostat za 3 dni mrchu a ked nedostanem potom si kupim test...nechcem sa unahlit

mimma
26. dec 2007

Cukruska, mňa pri oboch tehotenstvách bolelo brucho, ke´d som ešte nevedela, že som v tom. Mala som kŕče, no proste úplne, ako keď mám dostať a keď sa nič nedialo a stále som to nedostala, tak som si týždeň po meškaní urobila testa bol pozit. tie bolesti potom ustúpili.

dubatko
26. dec 2007

cukruska... chapem ťa ja som si ho tiež nechcela kúpiť, vôbec ťa nechcem staršiť,ale ja som si nepripúšťala,že môžem byť tehotna, sťahovali sme linku v kuchyni a ja som skoncila v nemocnici s hematomom a hroziacim potratom..keby som si urobila o par dni skor test nemuselo to byt....a tiez som to mala dostat az o par dni...ja som si test urobila az ked mi to jeden den meskalo a to uz bolo neskoro, kuchyna vystahovana a o par dni skoncila v spitali...tak si davaj aspoň pozor na seba a hlavne nič nedvihaj kym neviš že niesi v tom

cukruska1920
autor
27. dec 2007

dubatko....to si davam a hlavne v praci ...lebo robim v restike a tam sa dviha vela tazkych veci.....rozmyslam o tom ze si kupim ten test uz dnes

dubatko
27. dec 2007

cukruska...jasne urob to a hned napiš, som zvedava a zaroveň držím palčeky 🙂 potešila by si sa či nie?

cukruska1920
autor
27. dec 2007

strasne by som sa potesila a zato si nepripustam ze mozem byt tehu...

sandrika
27. dec 2007

cukruška netestuj sa skôr ako dva dni po meškaníé mne fakt ukázal až po tom čo mi meškali 9 dní aj to slabo.. 😉

cukruska1920
autor
27. dec 2007

sandri...ved to ani nechcem...za dva dni mam dostat a ked ani potom nedostanem tak si kupim...raz mi meskali 9 dni a kupila som si ale vtedy som nemala takeho pocity ako teraz tak neviem

dubatko
27. dec 2007

cukruška, sandrika...pozrite baby neviem ako to je s tými testami ale ja mala poslednú mens. 4 septembra a 4 ok. mi odobrali HCG z krvi a mala hodnotu normalne na 5týžden myslim že skoro 1760 a norma je do 10. normalne z labaku mi došlo že 5 týž. gravidity...viem že sú teraz aj také kvalitné testy že sa to zobrazí aj skôr, ja som si tiež robila 1 oktobra,to si presne pamätám ako dnes 😀 😀 test z moču a úplne jasne bol pozitívny..ale súhlasím so sandrikou zbytočne sa nestresuj a počkaj si v klude a potom si ho urobíš, ak to má byť tak to bude povedz si tak 🙂 ale zase sa hovorí že žena hneď cíti že je v tom 🙂 v každom prípade držím všetky palce

zita13
27. dec 2007

ahojte,kočky. poraďte. čakám bábo a bohužiaľ mám zápchu.aj trávenie je domiešané. čo odporúčate? pomôžu čípky? a viete niečo o pôsobení a účinkoch ľanu úžitkového? môžu ho použiť tehuľky?

fabiana
27. dec 2007

Zita, ja som tiež mala problémy s vyprázdňovaním v prvé týždne tehu, snažila som sa jesť polievky, vlákninu, proste také potraviny, ktoré zlepšujú funkciu čriev, ale poviem ti, žalúdok som mala ako na vode a veľa som grcala... Ja som si pomáhala čípkami, tie sa môžu aj v tehu, ale nesmie sa to preháňať. Ono by sa to malo zlepšiť. Ľan nepoznám, ale som čítala, že pomáha vypiť ráno nalačno pohár teplej vody, môže sa aj s citrónom a ešte neviem či baby nechrúmali nejaké sezamové semená alebo čo,ale to už nechcem haluziť, to som si nie istá... 😖

fabiana
27. dec 2007

Cukruška, ja som pri prvom tehu tiež mala čudnú chuť v ústach, tak sa mi sliny "zrážali", neviem to presne popísať a bolel ma aj jeden zub... bolesti v podbrušku ako pred mrchou. Kľudne by to mohlo byť aj tehu, s testovaním by som počkala min. 10 dní po ovulke, ale to už by si mohla byť po, že?

zita13
27. dec 2007

si zlatá, že si sa ozvala fabiana, ďík za radu. ja mám žalúdok tiež na vode, ale nemôžem grcať. jednoducho to zo mňa nejde. ak varím, nemôžem ani dýchať, 😖 no najhoršie je to neskoro večer a v noci 🙄 včera v noci som na seba musela otvoriť až balkón(bŕŕ zima) potom to nejako prešlo a išla som si zasa ľahnúť. no des. pevne verím,že to prejde 😅 už aby to bolo.

fabiana
27. dec 2007

🙂
Aj u mňa to bolo najhoršie ráno a ešte horšie večer a v noci. Doteraz mám so žalúdkom problémy, hlavne večer, musím spať na 2 vankúšoch, aby som mala hlavu vyššie... aj ja pevne dúfam, že to už prejde. 😖

cukruska1920
autor
27. dec 2007

fabiana...ahoj...ja uz mam po ovulacii lebo za 2 dni by som mala dostat mrchu ale je mi zvlastne...

fabiana
27. dec 2007

Cukruska, tak to by ti už testík mal ukázať, či sa niečo deje v brušku...Mne napr. ukázal na 7DPO, je to ale individuálne... Neskúsiš predsa len? 😉 A nezabudni nám dať vedieť výsledok. 😉

cukruska1920
autor
27. dec 2007

jasne ze vam dam vediet aj ked uz teraz viem ze tam bude len jedna ciarka ☹

dubatko
27. dec 2007

cukruška, urob už ten test, pripomínaš mi mna,ja si pripadala ako blazon že si mám robit test a bola som presvedčená že tam bude 1čiarka, ale boli 2 😀 je to osud ti vravím myslím si že test by ti to už ukázal.a hned píš!!!

cukruska1920
autor
27. dec 2007

a ako to poviem rodicom ked nahodou budem....

dubatko
27. dec 2007

cukruska...tak to mi zase neuveris ale poviem ti ako to bolo u mna,ja som si vzdy predstavovala ako to poviem mame a ona sa bude tesit ze bude babka,ona uz aj chcela byt no a tak ked som si urobila test tak som najprv isla gynekologovi 2hý den, samoska povedala som to priatelovi 🙂 no a gynekolog povedal že počkame 2 týždne či sa to uhniezdilo kam malo a že potom urobí sono, tak som si povedala že to mame poviem až ked to bude iste po tých 2 týždnoch 🙂 super to vyslo lebo mama išla na 4 dni do švajčiarska a presne v den kedy sa mala vratit som ja mala tu kontrolu u gynekologa, presne som to mala naplanovane ze dojde domov a ja jej oznamim tu radostnu novinu ze prekvapenie ako hrom 🙂 nevedela som sa dockat no a sla som na to sono a gynekolog mi povedal okamžite musite byt hospitalizovana mate hematom,nechapala som, a teraz si predstav mama cestovala 12hod na slovensko, dosla dom a ja jej povedala sadni si, som tehotna ale akurat odchadzam do nemocnice lebo možno potratím a este nieco svadba nebude v maji ako sme vsetkym oznamili ale uz teraz v januari... 🙂 🙂 takze asi tak to dopadne ked planujes,kolko mas rokov?

cukruska1920
autor
27. dec 2007

som si robila test ale objavilo sa to co som ocakavala....len jedna ciarka....ale potom nechapem preco sa citim inak ako predtym ☹ ☹

bluepony
27. dec 2007

ahoj cukruska, vsetky vase prispevky som si prave precitala a tak som ti drzala palce...
ja som si uz viac krat robila tehotenske testy, vzdy som mala taky pocit, ze by tam mohli byt dve ciarocky, no nakoniec tam bola vzdy len jedna ☹
ale snad nam to niekedy vyjde 😉

dubatko
28. dec 2007

cukruska, neboj nádej zomiera posledná, možno zlý test a možno to výde budúci mesiac neboj hlavne to výde ked to budeš najmenej čakať aspoň u mňa platí stále to pravidlo že ked niečo najmenej čakam vtedy to príde a ked to očakavam tak nikdy, my sme sa snažili tiež dlhšie asi tak 6 mesiacov a povedali sme si že si dame akurat pauzu tak aby sa nemohlo stať že svadba bude v zime lebo moj priatel velmi nechcel mat svadbu v zime a pozri sa svadbu mame 12 januar🙂)fakt netušim ako sa to mohlo staťlebo sme si povedali že snažiť sa začneme zase až tak od decembra a otehotnela som v septembri alebo koniec augusta takže to muselo byť posledný krat predtým ako sme sa prestali snažiť🙂)uvidíš aj vam to vyde hlavne na to nemysli a sústred sa na iné veci, a ked sa budeš dalej cítit divne urob si zase tes tak o tyždeň

cukruska1920
autor
28. dec 2007

dubatko...dakujem za posmelenie, ja som tu jednu ciarku aj cakala ale aj napriek tomu ma to sklamalo, ale neva..mozno nabuduce....a ked nie tak si adoptujeme 😒

maso
28. dec 2007

Cukruska, mozes byt uz tehu, len test ti na to este nereaguje, to sa stalo aj mne ... davaj si pre istotu pozor na tie tazke veci a ked nedostanes mrchu, tak test opakuj ... mozno este nestupli tak hormony, aby to test zachytil.
Drzim palce 🙂

fabiana
28. dec 2007

Dubatko, nebuď smutnučká. Možno sa ešte nevytvorilo toľko hcg, aby ukázalo 2 čiarky... Nebol tam aspoň tienik?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre