Krčok maternice a rozhádzaný cyklus

annnyjska
8. apr 2016

dievčata ahojte potrebovala by som od vás poradiť , posledné týždne si kontrolujem krčok maternice , kedže som čítala , že v poslednej dobe je to dosť známe a aj oblubene namiesto antikoncepcie sa ženy , ževraj riadia tým , viem , že by to mal vyšetrovať iba lekár ale nedalo mi to . Chcela by som bábo no mám strašne rozhadzaný cyklus niekedy nemám aj niekoľko mesiacov menzes ale prišlo sa na to , že ovulujem aj ked moc tomu nechápem ale výnimky potvrdzuju pravidlo . Už som raz tehotná bola ale ako babo prišlo taka j odišlo . No vrátim sa k tomu krčku čítal som všetko možné , kde sa ma kedy nachádzať , že počas tehotenstva by mal byť tvrdý a uzavretý a mal by byť okolo neho hlien . No a ten moj je posledné dni dole , dosť tvrdý a je okolo neho dosť vela hlienu . Len neviem čo myslia tým uzavretý , je tam niečo take ako taky malučky otvor alebo take výbežky . Dakujem , za každú radu 🙂 🙂

emakiki
8. apr 2016

@annnyjska treba sa orientovať práve podľa toho hlienu, krcok sa mení z hodiny na hodinu, nič ti nepovie, jedine mozes cítiť či je otvorený alebo zatvorený... Hľadaj na nete cervikalny hlien.. Ten je najdôležitejší 😉

nicolle21
9. apr 2016

Najdi si symptotermalnu metodu na stranke fertility.sk, citaj sekciu o krcku.. Myslim si ale, ze len sledovanim krcka to pojde tazko, lepsie to bude s meranim bazalky a sledovanim plodneho hlienu, na to hy si citila aky krcok je sa musis sledovat dlhsiu dobu a starostlivo zapisovat vsetko.. Skus to s tym meranim, nam stacilo raz trafit presne ovulaciu a je z toho uz skoro 3r cert 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre