Kúpele Lúčky. Pomohli vám k otehotneniu?

mayka
27. feb 2007

Ahojte,
v poslednej dobe uvazujem nad liecebnym pobytom v kupeloch Lúčky alebo Nimnica kvoli tomu, ze sa nam nedari otehotniet. Preto prosim snazilky, ktorym to pomohlo, alebo celkovo maju skusenosti s tymito kupelmi o informacie. Urcite to bude zaujimat viacere snazilky. Vdaka

mayka
autor
27. feb 2007

Takze este raz ja. Dievcata ktore sa snazite a nedari sa. Hladam partacku do kupelov aby mi nebolo smutno. 🙂 Ak by Vas tato moja ponuka zaujala poslite mi sukromnu postu.

mjurisova
1. mar 2007

Ahoj Majka.Ja by som s tebou do tych kupelov aj sla, nakolko som tam mala ist po operacii pred tromi rokmi a tazilo sa mi. Kedy by si chcela? Alebo uz mas niekoho?

dorotka
1. mar 2007

ahoj no ja som mala kolegynu ktorej lucky pomohli a dnes uz ma dve dospele dcery 😉

cucuska
1. mar 2007

mayka ja som po dvoch potratoch a mám nárok na kúpele takže by som šla. Fakt by som šla. Manžel ma tam aj posiela ale mne sa neche ísť samej

ajka2
1. mar 2007

UAU baby tu to zaváňa zábavou!Veď sa vás nazbiera aj za autobus.No ja by som šla tiež keby som mala viac času.

jul
1. mar 2007

Ahoj mayka 😉
Moja suseda je toho dokazom 🙂 dlho sa s manzelom snazili o babo a nedarilo sa im,je zdravotna sestricka a kolegyne v robote jej poradili tieto kupele Lucky,tak sa hned zbalila a isla.Ked sa vratila hned prvy cyklus ostala tehotna.Takze asi nieco na tom bude. 😉

mixka
1. mar 2007

ako tie kupele pomozu ??? co sa tam robi... ??? ake liecebne metody ???

mayka
autor
1. mar 2007

Ajka2, mozno by nam dali mnozstevnu zlavu... 😀

mayka
autor
1. mar 2007

Dievcata,
uz sa s touto myslienkou pohravam dlho, ale tiez sa mi tam nechce ist samej. 11.3. idem na kontrolu k MUDr. a chcem sa ho popytat ci by to vobec malo u mna efekt vzhladom k PCO. Ci tie peniaze nie je radsej vhodnejsie pouzit priamo na IVF.
Este predtym chcem zavolat aj priamo do kupelov a poprosit ich na ake zenske problemy su tie kupele najvhodnejsie a hned Vas budem informovat.
Kocky som rada ze ste sa ozvali. Fakt rada.

Verte ze ja chodievam na predlzene vikendy s kamaratkami bez manzelov do kupelov a je to uzasny relax a aj zabava. 😎

mayka
autor
1. mar 2007

Takzer este raz ja. Toto su take zakladne informacie z ich stranky:

Ženské choroby
Lúčky majú dlhoročnú tradíciu v liečbe gynekologických ochorení.
V Lúčkach sa liečia nasledovné ženské choroby:
- primárna, sekundárna sterilita a infertilita
- poruchy ovariálnej funkcie
- poruchy vývoja maternice
- chronické zápaly vnútorných rodidiel
- stavy po gynekologických operáciách
- stavy po brušných operáciách vo vzťahu ku malej panve
- stavy po appendektómiách do 21 r. veku života
- komplikácie po interrupcii
- klimakterický syndróm
Dľžka liečebného pobytu v indikácii XI. Ženské choroby je 21 dní.

helka1
1. mar 2007

Ahojky babenky, ja som v Luckach bola v 09/05 , bolo tam super, clovek si tam oddychol, procedury naordinuje doktor, vacsinou sa tam chodi plavat v liecivej vode, cvici v telocvicni aj na fitloptach, chodi sa tam do relaxacnych a perlickovych vani, na masaze, a pod. Super miesto na oddych, mne sice Lucky nepomohli k otehotneniu, ale vrelo ich odporucam.
Povodne som vsak dostala poukaz do Nimnice, ale nakoniec sa mi podarilo dostat sa do Lucok, predsa su len specializovanejsie na zenske choroby.

mayka
autor
1. mar 2007

Helka a ty mas aky zdravotny problem ak sa smiem opytat?

helka1
1. mar 2007

No teraz momentalne som uz tehulka, ale v Luckach som bola po laparoskopii, kde mi diagnostikovali 3.stupen endometriozy a navyse som mala 1 vajickovod nepriechodny.

Inac baby, ak mate po nejakom operacnom zakroku mate narok na kupele do pol roka od operacii zadarmo, t.j. nedoplacate takmer nic 😉

mayka
autor
1. mar 2007

KOcky nasla som na edusane odpoved lekara - obornika na neplodnost ohladom kupelov Lucky. Nepotesilo, ale aj tak sa popytam mojho mudr. Dam vam vediet.

informácie o Lúčkach nájdete na serveri, ktorý Vám odporučil kolega z EDUSANu. Musím Vás však upozorniť, že liečba neplodnosti v kúpeľoch sa s rozvojom asistovanej reprodukcie prakticky nevyužíva. Ak sa nevyužili všetky modernejšie možnosti, považoval by som to skoro za stratu času. Ide skorej o doliečovanie po zápaloch rodidiel. Ak ozaj máte záujem o zistenie príčiny a liečbu neplodnosti, môžete sa obrátiť i na naše centrum AR v Brne, prípadne na ktorékoľvek iné špecializované pracovisko podľa svojich možností. Kontakt: 00420 5 42522293 – sestrička Miliánová.

No ak by ste aj tak tie Lúčky mysleli vážne a chceli by ste vedieť, či máte na to nárok, to Vám odpovie Váš gynekológ – ten má v ordinácii presné pravidlá na vypísanie žiadosti o kúpeľnú liečbu. Na druhej strane je pravda, že v Lúčkach je pekne, je tam krásna príroda.

S pozdravom, Martin Petrenko, Gynek. porod. klinika Fakultní nemocnice Brno

mayka
autor
1. mar 2007

Helka az teraz som si vsimla ze cakas dvojicky. Zosrdca ti gratulujem a prajem prijemne tehotenstvo a zdravucke deturence. Ak sa smiem spytat bola si na umelom? Alebo sa priroda rozhodla ze porodis dvojicky? 😀

helka1
1. mar 2007

mayka vdaka ! Mne priroda nepomohla k dvojickam, ale az doktori a podarilo sa az 6 IVF 😒

Ale nebola by som toho nazoru, co si sem skopirovala z Edusanu, ze je to strata casu, myslim si ze kupele v Luckach mozu pomoct zene hlavne si oddychnut po fyzickej aj psychickej stranke a to sa pri dnesnom zivotnom tempe neda dosiahnut.

sue
1. mar 2007

Ja som pracovala v Lúčkach pred dvomi rokmi..a musím povedať, že sme mali veľmi dobrú spätnú väzbu od pacientiek - niežeby každá otehotnela, ale min 3x do mesiaca nám prišla fotka s novorodeniatkom a podpisom "vďační rodičia". Primár MUDr.Luníček je úžasný človek a chlap, poradí, vypočuje a fakt pomôže. Spolupracujú aj s HELIOSom a Bocianikom...
Čo sa týka ubytovania, nie je to *****, ale dá sa to...príroda je tam nádherná, na víkendy a tak môžu za vami chodiť manželia, naozaj odporúčam...
A...zázračná je tá voda, ja som otehotnela mesiac po tom ako som odtiaľ odišla 😀 😀 😀

cucuska
2. mar 2007

baby mam jednu takú divnú otázku, teda ani nie ja ale mangel. tie kúpele perlickove a tak sa prevádzkujú plavkácj. Viete moj mangel si myslí, že tam budem ležať holá a že chlapi sa budú na mna pozerat. Nemám slov 😅
Ale za odpoveť báb kt. tam boli ďakujem

mayka
autor
2. mar 2007

Cucuska,
pokial viem tak bazeny kde chodis naha su rozdelene zvlast pre muzov a zvlast pre zeny. Takze tvoj manzel nemusi mat strach, hihi. 😀
Viem to preto lebo chodievam s kamaratkami cez leto na predlzene vikendy do kupelov. Absolvovali sme uz Piestany, Dudince a Trenc. Teplice. A vsade to tak bolo.

mayka
autor
2. mar 2007

Sue,
dakujeme za informacie o kupeloch. Vies nam aj povedat ci su tie kupele dobre aj pre nas co mame PCO?

cucuska
2. mar 2007

mayka ale on ma strach ze sa tam na mna bude kukať nejaký fešný masér 😀

helka1
2. mar 2007

babenky, vase polovicky nemusia mat strach 🙂, pre pracovnikov kupelov nie je nic nove, ved sa na baby pozeraju kazdy den. A ked uz sa jedna o fakt hamblivu pacientku, tak si moze obliest aj plavky. No bazeny su bez plaviek, ale dava sa pozor na to aby sa muzi nestretli so zenami 😀
Co sa tyka primara Dr.Lunicka, je to fakt super Dr, velmi napomocny a chapavy, vie poradit a myslim si ze tie kupele su vhodne na akukolvek diagnozu spojenu s neplodnostou teda aj s PCO 😉

sue
2. mar 2007

Nie je zač babulky 😵 rada pomôžem, ak sa dá...
Cucuska, tak to určite nemusí mať strach... oni tam majú báb plno a navyše aj procedúry niektoré robia ženy. Procedúry keď sú v bazéne také, že sú tam ženy nahé, muži tam prístup nemajú...
Mayka, ja sa v tomto až tak nevyznám, odporúčam zavolať priamo do kúpeľov spomínanému primárovi (teda na recepciu a oni vás prepoja) alebo napísať email...
Ale fakt odporúčam...

pikha
22. apr 2007

Ahoj kocky, ja sa pridavam k spokojnym lucanskym pacientkam 🙂 Bola som tam na lieceni 3 tyzdne od 22 februara do polovice marca a takisto mozem cely ten liecebny proces a pristup lekarov aj sestier len a len chvalit 😎 A baby, kto tam chcete ist a mate obavu ist same.. ziadny strach. Na izby davaju baby zhruba rovnakeho veku a ak by aj nie.. tie spolocne procedury, jedalen a uz len samotne spoluzitie pod jednou strechou a cca podobny osud zblizuju zeny ovela viac a ovela rychlejsie nez si teraz mozno myslite 🙂 Co sa ucinkov tyka, tazko povedat, som doma mesiac, ale takisto som pocula kopu pripadov ktore vdaka Luckam (a tomu tam hore pravdaze 😉 🙂 ) skoncili krasnym happyendom. Okrem toho, ak je moznost urobit nieco pre svoje buduce deti, treba to vyuzit, zvlast ked je to navyse take priijemnee 😵

lorry
1. feb 2008

Ahojte neviete ci sa preplacaju kepele Lucky ked mam problemy s otehotnenim alebo si musim ubytovanie hradit sama? A ak ma niektora cislo na nich tak mi prosim poslite. Dakujem

csilla76
1. feb 2008

ahoj babenky 🙂 lorry celú kúpelnú liecbu prepláca poistovna vtom pripade ak si po operácii,aspon ja tak viem.ale asi je moznost aj v takom pripade ked roky nevie niekto otehotniet,opytaj sa tvojho gyndosa on ti urcite poradi.cislo zial nemám na nich lebo ja som bola v Nimnici v kúpeloch,ale zavolaj na informácie tam ti dajú kontakt na kúpele Lúcky.vela stastia. 🙂

renusa
1. feb 2008

csilla ahoj 😉

lorry, indikáciu A dostaneš iba pol roka po laparke alebo operácii (dopláca sa iba 50,-/deň), na indikáciu B je tam aj neplodnosť (dopláca sa 150 - 350,-/deň), kukni na www.luckykupele.sk , tam je aj kontakt....
ale presne Ti môžem povedať tak o týždeň, akurát si idem dať vypísať žiadosť k svojmu gynekologovi, chcela by som tam ísť tak v apríli 😉

lorry
2. feb 2008

Dakujem vam baby. No ja som taky pripad, ze nemozem otehotnet 4 roky a mam po prefukoch aj po laparke ale bolo to minuli rok neviem ci na tom zalezi? no skusim sa spytat dokiho ci mi to vypise. A kde su dobre este kupele ktore su blizsie alebo to su najlepsie?

evelyin
2. feb 2008

Baby, to chcete povedať že mám nárok na kúpele aj po diagnostickej laparke? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre