Kúpele Lúčky. Pomohli vám k otehotneniu?

mayka
27. feb 2007

Ahojte,
v poslednej dobe uvazujem nad liecebnym pobytom v kupeloch Lúčky alebo Nimnica kvoli tomu, ze sa nam nedari otehotniet. Preto prosim snazilky, ktorym to pomohlo, alebo celkovo maju skusenosti s tymito kupelmi o informacie. Urcite to bude zaujimat viacere snazilky. Vdaka

csilla76
2. feb 2008

áno evelyn más nárok,aj ja som bola 🙂

evelyin
2. feb 2008

Musím si podať žiadosť u gynekológa alebo ako to je?Do pol roka od LSK musím podať žiadosť alebo nastúpiť do kúpeľov? Koľko sa dopláca? Ďakujem za radu. 😉

csilla76
2. feb 2008

ano gynekolog ti vypise ziadost ktorú je potrebné podat do tvojej poistovne.do pol roka po LSK ti poistovna prepláca cely kupelny pobzt tak cim skor poziadaj o ziadost,lebo aj na schválenie treba trosku cakat.vela stastia. 🙂

lucia31
2. feb 2008

ja mam z Lucok taku usmevnu prihodu 🙂 mame tam pribuznych a v septembri, ked sme u nich boli na vikend, isli sme sa okupat do toho maleho bazenika v kupeloch..este som si robila srandu pred manzelom, ze teraz na mna pozor, z tejto vody sa lahko otehotnie...no a o tri dni som bola v tom 🙂 ..takze odporucam 🙂 a verim, ze pomoze...

csilla76
2. feb 2008

lucia to bábo sa vám mozná narodi vten den ked mám aj ja narodky 😉 prajem bezproblémové tehulkovanie 🙂

lucia31
2. feb 2008

..tak to by bolo super mat junove babatko, i ked ja to skor vidim na maj 😉
dakujem a aj ja prajem nech sa Vam v tomto roku zadari a budete sa moct tesit z krasneho babatka...kupele su urcite dobra vec, no ja nedam dopustit na alchemilkovy cajik

csilla76
2. feb 2008

a to sa ten cajik dá dostat bezne v lekárni?a aké má úcinky?

lucia31
2. feb 2008

dostat, ale ja si ju vzdy zbieram v lete..alchemilka je taka zenska bylinka uz aj svojim vyzorom, ako skladana suknicka 🙂 je na vsetky zenske neduhy, ci uz upravu MS, cysty, ale najma vyborna pre zienky, ktore chcu otehotniet..piju sa dve salky denne

evelyin
2. feb 2008

Csilla, ďakujem.
Ešte som sa chcela spýtať: keby mi predpísali Lúčky kvôli dlhodobým bolestiam v podbruší, bola som na LSK a mám sek. neplodnosť, koľko sa asi dopláca? Ako ste to riešili v zamestnaní? Neplatené voľno či PNka?

lorry
3. feb 2008

baby takze ked mam po laparke asi rok tak mi to nepreplata?

renusa
3. feb 2008

ahojte 😉
našla som tie indikácie na kúpeľnú liečbu 😎 je to skopírované z takej tabuľky, dúfam, že sa z toho vyznáte 😀

XI. Ženské choroby
B XI/1 N80, N83 - N85, N91 - N93, N97, Q51, Q52 Primárna a sekundárna sterilita a infertilita, poruchy ovariálnej funkcie a vývoja maternice, sústavne liečené, u žien do 38 rokov veku. gynekológ 21- 28 ? Kúpeľnú starostlivosť možno pri tejto indikácii uhrádzať z prostriedkov verejného zdravotného poistenia najviac trikrát.
B XI/2 N70 - N73 Chronické zápaly vnútorných rodidiel sústavne liečené najskôr 2 mesiace po odoznení exacerbácie. gynekológ 21
A XI/3 podľa základnej diagnózy Stavy po operáciách vnútorných rodidiel s komplikovaným pooperačným priebehom do 6 mesiacov po operácii. gynekológ 21
B XI/4 podľa základnej diagnózy Stavy po operáciách vnútorných rodidiel s komplikovaným pooperačným priebehom od 6 do 12 mesiacov po operácii, v prípade neindikovania XI/3. gynekológ 21
C XI/5 O08 Komplikácie po potrate a mimomaternicovej ťarchavosti sústavne liečené. gynekológ 21
C XI/6 N95 Klimakterický syndróm. gynekológ 21

marcy28
3. feb 2008

Ahojte baby, mna caka onedlho laparka a lekar mi povedal, ze mam po nej narok na kupele, tak ak sa niektora chystate, dajte vediet kedy, rada by som tam mala aspon niekoho, koho poznam cez pisanie.

renusa
3. feb 2008

marcy, ja chcem ísť 😎 niekedy v apríli dúfam, že mi to výjde 😉

marcy28
3. feb 2008

super, mna caka laparka asi tak o dva tyzdne a april moze byt 🙂

renusa
3. feb 2008

tak ja sa tu určite ozvem, keď budem vedieť termín, zatiaľ iba idem si dať vypísať žiadosť, potom kým to poisťovňa schváli 😉
a ak sa môžem opýtať kvôli čomu laparka?

marcy28
3. feb 2008

nedari sa nam otehotniet

marcy28
3. feb 2008

prave som si pozerala internetovu stranku luciek a vyzera to tam super

marcy28
3. feb 2008

este sa zacnem aj tesit

renusa
3. feb 2008

no ja som tam už raz bola, nebolo to na 5* 😀 ale inak super...a majú tam už otvárať aj vonkajší bazén 😅

a ozaj baby, pri prezeraní jejich fotoalbumu som tam našla na jednej foto môjho tata 😕 naši tam boli raz na pobyte a oni ho tam nafotili 😀 😀

idem ja na obedík, páá....

csilla76
3. feb 2008

evelyn ja so bola 21 dni na PN-ke,v práci inác vedeli ze som v kupeloch,po laparke mas nárok plne hradeny z poistovne ale len do 6mesiacov po LSK.Lori ja tak viem ze uz po roku neprepláca poistovna,treba to stihnút do pol roka po operácii.lucia diky za radu skusim ten cajik,dúfam ze ho dostanem kúpit v lekárni.

sue13
3. feb 2008

Csillka ahoj 🙂 Ten cajik je vynikajuci ja ho 🙂 pijem denne 2x a je mi po nom ovela lepsie 🙂 . A kupis ho normalne v lekarni.... 😉

csilla76
3. feb 2008

sue 🙂 diky

evelyin
3. feb 2008

Csilla díky za info, alchemilku kúpiš v každej lekárni, ale jej chuť neni bohviečo, ale dá sa na to zvyknúť, dokonca niektorým babám chutí. 😅

beke
4. feb 2008

Ahojte,
aj ja som bola po operácii v kúpeľoch Lúčky a bolo tam perfektne, nie je to 5* 😀 ale ináč super🙂
a po necelom polroku som išla na IVF a hned na prvýkrát vyšiel...tak možno pomohli aj kúpele.
Tiež som bola celý čas PN...v kúpeľoch ti PN-ku vystavia, ktorú pošleš poštou svojmu zamestnávateľovi a doma ti ju tvoj gynekolog ukončí...musíš za ním zájsť do troch dní od príchodu domov z kúpeľov.
Majte sa.

zuziatko
5. feb 2008

Aj ja sa chystám, ale až v lete.

Predtým pôjdem na drilling vaječníkova tak do kúpelov. Potom by som to mohla mať v plnej miere uhradené.

renusa
21. apr 2008

Ahojte 😉
chystá sa niekto v júni??

francis
26. jún 2008

čaute 😅 nechystáte sa niektorá v auguste do Lúčok?Ja áno tak sa tam môžeme stretnúť,napíšte prosím 😅

lentilienka
2. júl 2008

Ahojte. Myslite ze mam narok na kupele Lucky, ked som po missed abortion a diagnozu mam endometrioza a PCO? Mam sa na to spytat doktora?

fedra
2. júl 2008

ahoj lentilka ... urcite mas narok.
Ja som tam bola minuly mesiac, sice som len dochadzala /ale to bol moj vymysel/ ... a ja som mala navrh schvaleny na zaklade toho,ze sme sa rok pokusali o mimi a nedarilo sa. Nic ine ...
Ak tam chces ist, urcite sa opytaj lekara .. je tam fajn a kupkanie je super

lentilienka
2. júl 2008

Vies, len ja mam takeho "zhovorciveho" lekara. Prave si chcem vziat od neho kartu. Vsetko musim z neho tahat. Esta aj to ked som mala missed abrotion mi oznamil so smiechom. A to sme sa 4 roky snazili o babo a nic. A niekolko krat sme boli na IVF, KET, IUI a vsemoznych vysetreniach. Teraz ked som bola po kyrete u neho ukoncit PN, tak ma ani nepozrel, ani sa nespytal ako sa citim, nic. Hrozne. Uz aby som si niekoho vybrala normalneho. Mam pocit, ze ti dobri lekari sa musia hladat lupou. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre