Kyretáž vs. samočistenie

kduchonova
31. jan 2019

Ahojte,chcela by som vas poprosit o skusenost,som po MA. lekar mi navrhol moznost pockat a nechat to na "prirodu",ak to nepojde tak kyret. uprimne,sama sa k tomu priklanam,predsalen kyret je umely zasah do organizmu. ale mam strach z oboch moznosti a pripadnych nasledkov. mate skusenosti? nemam ziadne problemy,od vcera tlaky v podbrusku,jemne v krizoch,v noci mi v brusku akoby nieco prasklo,ale ziadnekrvacanie.

amarilka26
31. jan 2019

@kduchonova ahoj, no mne vzdy robili kyretaz. Mam asi 4 alebo 5 kyretazi za sebou. Ale len dve kvoli MA, tie dalsie boli kvoli silnemu krvacaniu. Pri druhom MA ma chceli nechat aby som sa sama vycistila ale opat som mala masivne krvacanie, tak museli cistit. Ale nikdy som nepremyslala nad tym ze to nie je dobre, ze je to umely zasah. Jednoduch to muselo byt a teraz mam 38 rokov a 5 mesacneho drobca 🙂

marica61
31. jan 2019

Co je to MA? Prepacte, ze som taka hlupa.

merien259
31. jan 2019

@marica61 zamlknuty potrat je. MA...

amarilka26
31. jan 2019

@marica61 missed abortion 🙂 zamlknuty potrat

janciqa
31. jan 2019

@marica61 missed abort - spontanny potrat

shilla23
31. jan 2019

Ja som nemala sice MA ale zacala som krvacat tiez ma doktorka nechala tyzden ci sa sama vycistim alebo ma posle na kyret .. nastastie som sa sama vycistila .. myslim ze telo povacsinou vie co ma robit dat mu trochu casu nic neurobi tak skus pockat ci sa sama rozkrvacas a vycistis a ked nie tak kyret sa vie urobit pri najhorsom 😉

merien259
31. jan 2019

@kduchonova ahoj ja som mala kyret a vsetko je v pohode... z môjho hladiska to bolo lepsie aspon som to mala cim skor za sebou.... keby som mala čakať kym sa vycistim sama bolo by toto pre mna psychicky horšie... rast drobca sa zastavil v 6tt a dr. To zistil az v 11tt takze dost dlho....

selest
31. jan 2019

Ahoj ja som mala MA v 12tt. plod umrel v 9tt. Vycistila som sa sama. Potom som este mala prazdny plodovy vak v cca 8tt a tiez som sa vycistila sama akurat som dostala vnutorne tabletky aby sa to rozbehlo. Za mna super mohla som hned otehotniet kyretu som sa strasne bala ☺som rada ze som sa tomu vyhla

pininka
1. feb 2019

Aj ja som mala kyret a všetko ok, mám potom ešte tri deti. Sestra sa po potrate zle vyčistila a druhé tehu opäť skončilo potratom kvôli zbytkom, ktoré jej už pri kyrete tam našli.

sense
1. feb 2019

Mala som 2x ma a ani raz som nebola na kyrete, telo sa vycustilo samo, ale bola ajnkontrola ci naozaj vsetko odislo

mima172
1. feb 2019

@kduchonova Ahoj, prešla som si tým istým pred pár mesiacmi. MA zistený 23.11.2018. Dohodli sme sa, že počkám pár dní a ak sa čistenie nespustí samo, tak pôjdem na kyret. Prešli tri dni a čistenie nikde, nastúpili teploty, tak rýchlo v pondelok predoperačné a v utorok kyretáž. Sama som za prírodnejšie riešenia, no som rada, že sme viac nečakali.... tie dni, kedy sme vyčkávali čo príde boli veľmi ťažké a kyretáž u mňa prebehla bez komplikácií, hojenie po nej bolo úplne bezproblémové. Pevne verím, že už nikdy nebudem musieť podobné rozhodnutie urobiť, no ak by náhodou áno, tak určite by som zvolila kyretáž. Možno silnejšia žena by vedela vyčkať aj dlhšie, pre mňa bolo tých pár dní ako cesta peklom, takže za mňa kyretáž (len ak sa ti dá tak skôr na nejakej súkromnej klinike, nie v nemocnici).

meredith83
1. feb 2019

No ja som pri MA cakala na prirodu 4 tyzdne. Uz by som to neurobila kedze priroda sa na mna vykaslala a musela som ist potom na kyretaz. Myslim ze aj to mi sposobilo pomalsie zotavenie. Takze by som cakala tak 2 tyzdne. Je moznost zobrat lieky na cistenie ale som pocula ze je to dost bolestive. Ide asi aj o to v ktorom stadiu tehotenstva si bola. Ked to bolo po 10tt tak by som odporucala kyret...

mimka11111
1. feb 2019

@kduchonova ahoj,tak ja som na Tom podobne ako ty, rozhodla som sa pre prírodu s tým,že mám v sebe už 3tyzdne nevyvijajuci plod 😞, krvácanie neprichádza a začínam sa už báť, či nedostanem teplotu a podobne.... Hcg v pondelok som mala až 55tis.,takže tak skoro sa to prírodou ešte nespustí...😞

luciakovacova0603
1. feb 2019

Skus to nechat na tvoje telo,ja som to takto mala v 5tt...najprv som panikarila ked mi to primar navrhol,ale som rada ze som to vyskusala.sice su pri tom "pekne" bolesti,aj je to trocha zataz na psychiku,ale da sa to zvladnut.maj pri sebe hlavne oporu,to vela pomoze.hlavu hore,este bude dobre.

didi35
1. feb 2019

@kduchonova 4x kyret a v pohode. Rýchlejšie sme mohli ísť znova na vec. Mesiac som mala v tele mŕtvy plod a moje telo nereagovalo. Mohla som dostať aj infekciu. Radšej kyret.

kduchonova
autor
1. feb 2019

ahojte,dakujem vsetkym za reakcie. zatial chvilku pockam a uvidim co sa bude diat. viem ze kyret nie je koniec sveta ale som po 1 cisarskom-vyssia pravdep druheho,do toho este kyret....rada by som ak by to slo bez neho. drzim palce vsetkym co tym tiez prechadzate,drzte sa a nebojte,bude lepsie.

ludmilka2407
2. feb 2019

@meredith83 ahoj, prosim ta ako dlho trvalo zotavenie? Ja som 3 tyzdne po tom, brala som aj atb, maternica sa nestahuje ale je uz cista a od vcera citim znova nejake tupe bolesti..

dominika_sk
2. feb 2019

Ahoj, ja som kyret odmietala skoro 5 tyždňov. Nič sa nestalo akurat som začala mať nizky tlak a zvyšenu teplotu. 4.1.2018 som musela na kyret, odvtedy sa mi otehotnieť nepodarilo a ešte mam odrazu cytologiu 3. Moje telo sa ničoho nechce zbaviť, aj prveho syna som rodila 4 dni na vyvolavačkach, takisto druhy potrat sa nerozbehol sam😕

meredith83
2. feb 2019

@ludmilka2407 no ja som mala kyret 8.1 a spinenie prestalo az tak 20.2 mavala som aj slabsie bolesti. ATB mi dali v feb plus lieky na prestanie spinenia... uplne fit som bola po prvej ms v marci. Ono to zalezi aj na tom kde v tehotenstve si bola. Moj plod sa prestal vyvijat v 6tt ale moje HCG bolo vysoke do konca januara.. aj po kyrete pomaly klesalo...

ludmilka2407
2. feb 2019

@meredith83 ja som bola uz skoro v 16tt,ale prestalo sa vyvijat v 11-12.tom..tak snad to je normalne a vsetko bude uz ok

janula12345
2. feb 2019

@kduchonova ja som mala aj MA s kyretom aj so samociatenim. S kyretom to bola rychlovka, par minut a za poldna si doma. Prazdna. Ked som cakala, tak to trvalo 2 tyzdne, ale pekne sa vycistilo vsetko same a nebolo treba docistovat. Bolo to v pohode, ziadne bolesti, da sa. Celkovo som mala z toho lepsi pocit, prirodzenejsi. Aj ked tie 2 tyzdne boli dlheee a aj som chodila do roboty takze som trpla aby mi to nezacalo v kancelarii.
Co mi pomohlo asi, bolo pitie alchemilkoveho caju na litre. Asi 5x denne velku salku. Skus. Pomoze.

kduchonova
autor
2. feb 2019

@mimka11111 ahoj.ako sa drzis? uz sa ti to spustilo? je to zaberak na hlavu riadny....drzim paste,nech ti to dobre dopadne

mimka11111
2. feb 2019

@kduchonova ahoj,zatiaľ sa nič nedeje a u teba?

kduchonova
autor
3. feb 2019

@mimka11111 tiez nic :(

mimka11111
3. feb 2019

@kduchonova ja idem v piatok na kontrolu,či nebije srdiečko,aj keď už výsledok viem,pretože hcg žiaľ klesá 😞 a ďalší týždeň na čistenie.....už sa bojim,aby som niečo nedostala, pretože doma mám 2-roc.synceka ....bojím sa už dlhšie čakať 😞

kduchonova
autor
3. feb 2019

@mimka11111 uplne ta chapem,tiez mam 2,5 rocneho krpca...neboj,dobre to dopadne.zvladneme.vo finale myslim ze lekari vedia co robia,aj ked je niekedy viac alternativ.

mimka11111
8. feb 2019

@kduchonova ahoj,tak ako? Ja idem v utorok na čistenie 😞, dnes na uzv.uz len taká vselijaka bublina a v nej len nejaký tienik alebo skôr nič 😞 a to som už mala byť v 13.t 😞

kduchonova
autor
9. feb 2019

@mimka11111 ahoj.mne sa telo vycistilo same vo stvrtok.caka ma este kontrola,ci je to vsetko von.drzim palce nech ti to dobre dopadne.

luckamatus
4. mar 2019

Ahojte,
Ako dlho ste cítili bolesti v bruchu, krce po kyrete? Ja som takmer týždeň po a bolesti začali až na tretí deň po tom... Ale hrozne, neviem sa dať do klbka ani mať nohy vystrete. Snažím sa aj niečo vydržať alebo siahnem po tabletke od bolesti.. Pijem alchemikovy čaj len druhý deň hádam pomôže.. Bola som v 10 týždni ale srdiecko už nebilo..mam dve maternice možno sú bolesti aj tým väčšie.. Co si myslite?

ludmilka2407
4. mar 2019

@luckamatus ahoj, no mne tiez zacali bolesti na 3.den,isla som pre istotu k dr. a na sone sa ukazalo ze bolo vela krvnych zrazenin, dostala som atb.. Nie je to sranda, lebo moze vzniknut zapal maternice.. Bola som po 2 tyzdnoch opat na kontrolu, maternica sa nestiahla tak som cakala na 1.ms a bud uci tyzden znova kontrola

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre