Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

sana15
29. júl 2008

...no a vies, je to nase prve a chcela by som sa s kazdej takej drobnosti vytesit, tiez si uzit toto obdobie, len mi to stale pride take ako len robota v praci, robota doma a kopa stresov.... 😢

sana15
29. júl 2008

no,fakt ma tlaci do placu z toho. Vies,ked teraz snivam a slintam nad tymi vsetkymi vecami, kym mam este cas to aspon na tom nete, vsak do obchodov nemam kedy ani chodit. a teraz sa "musim" ovladat,nekupovat. a potom uz budu len nakupovacky obkladaciek,stierok,zariadenia - proste vsetko naraz. aj z noveho byvania sa da tesit, len u nas to bude vsetko tak narychlo a naraz

katkaajurko
29. júl 2008

jani - no tak si sem tam nieco kup...myslim co sa toho oblecka tyka... alebo nejaky dudlik ci hracku..pomalicky..len sem tam - radost si treba urobit - lebo len spokojna maminka je dobra maminka a na zle sa mysliet nema... ked mas cas teraz - pozeraj teraz - naozaj - nech si toto obdobie aj trosku uzijes...pokial viem - tak len kocik sa nema kupovat dopredu... ostatne mozes a muzika si nevsimaj - on nech si riesi majstrov 🙂

sana15
29. júl 2008

tak som si uz aj poplakala ☹ No,volal mi manzel, tak ma nahneval. mame naplanovanu tu BB, uz na druhy termin,kedze v nedelu sa nedalo a teraz hovori,ze este cestou ideme k jeho bratovi,ze sa tam zdrzime. tak ma ide roztrhnut od zlosti 😠 Najskor nepocuvam nic ine,ako ze treba ist pozerat radiatory a mam si vybrat ake, ja som chcela ist do tej Europy,potom tam aj do kina, mam si nieco v BB vyzdvihnut, navyse potrebujem este kupit tesnenie k drezovej baterii, ale to by sme aj tak nestihali,tak na to som kaslala. ale teraz!!!!!!!!!!!!! nemam chut ist nikde,ani toho kina. vsak co, cele dni len makam,preco ja by som mala aspon raz za pol roka ist do kina 😒 Najradsej by som isla domov a bola by som sama s kopou spinaveho pradla z prerabania. mozem prat aj 3-4 pracky 🙄

lupienka
29. júl 2008

Ahojte kocky...chvilku mam cas 🙂
Janulka klud...hlavne sa nerozculuj. Ja ta viem pochopit...len tazko takto pomoct. Skus si spravit radost a kup nieco babenu...

lupienka
29. júl 2008

Ja som inak velmi poverciva, mam predsudky a podobne, ale ak by som bola tehotna, tiez si potajme kupujem malinke kusky oblecenia, ved podla mna, ked prejde treti mesiac a vsetko je O.K., tak sa netreba bat...a zase naraz by bolo toho vela.
Jani a je tak nutna ta navsteva draheho brata???

katkaajurko
29. júl 2008

aaale jani - hore hlavicku...tak mu to povedz...nech si uvedomi - hm? vies aky su chlapi - vela krat nedomyslia veci...a pritom to nemyslia zle...

lyubka
29. júl 2008

ozaj baby a preco by sa nemalo kupovat nic dopredu babatku, ja som to tiez pocula, ale neviem preco 😅

katkaajurko
29. júl 2008

tak lyuby lebo vela tehotenstiev teraz nekonci dobre...ale zase to clovek ozaj nemoze vediet dopredu..stat sa moze hocico hocikedy... ja by som si par malickosti urcite kupila...

sana15
29. júl 2008

nie,ta navsteva podla mna nie je nutna. kludne by to zvladol aj sam. a na druhej strane,ak ma nieco pomahat a robit,tak potom upoteny a zafulany moze ist akurat tak domov 😠 Nic, jednoducho ked pride mu poviem,bude ideme do BB,alebo ak ide k bratovi,nech ma vysadi u mna doma a radsej budem doma. mam co upratovat aj u seba a navyse mam toho vela na pranie.kedze je pekne,trosku by aj poschlo. Kaslem na to. ale je mi luto,ze jedine poobedie v lete ked je pekne chcem mat program podla seba a ani to nemozem ☹ tak mi je z toho iba na plac.

sana15
29. júl 2008

Lyubka: pekny vyber kocika. len ja chcem klasiku - stvorkolesovy. strasne sa mi paci X-lander, ale zatial ho poznam len z obrazkov a co som ho videla ako fungo novy minuly vikend u sesterky. Sice som este ziadne na zivo nepozerala, asi som uz pren rozhodnuta. pripadne nejaky jemu podobny s tymi vlastnostami a hlavne,nech je to kominacia, hlbokeho,sportoveho a vajicka,ktore sa na pripevnit na konstrukciu

lyubka
29. júl 2008

no ja nastastie mozem hovorit ze tie vecicky kupujem synovcovi, ktory sa narodi o 3 tyzdne 😀 😀 😀
tak to snad nezakriknem tymi vecickami 😉
a postielku mame preto, lebo sa mi paci a hodi do spalne a uz ju nevyrabaju a uz aj v rakusku mali poslednych 5 kusov tak to snad mi je tiez odpustene 😎

lyubka
29. júl 2008

no ja som zas chcela trojkolesovy a tento som tiez si vybrala podla obrazka, ale uz som ho videla aj nazivo a som sa do neho zalubila, len sa neviem rozhodnut pre farbu

sana15
29. júl 2008

Katka ma pravdu, stat sa moze cokolvek. ale paradoxom je, ze ta "povera" je stara, prastara, kto vie odkedy a vtedy si myslim,ze aj tehotenstva boli uspesnejsie ako teraz. Viem napriklad,ze aj nasi pri mne kocik dopredu nekupovali. isiel ho kupit ocino,ked som sa narodila a ako asistentka pri "vybere" (v tej dobe teda asi moc velky nebol) bola krstna mama. Sesterka ma uz kocik mesiac kupeny (termin ma 8.8) ale ma ho kvoli "povere" odlozeny u sestry, takze v inom dome. tie povery su rozne, ja sa nimi nezaoberam,len viem,ze keby som uz aj mamine chcela povedat,ze chcem nieco nakupovat,tak tiez by povedala,ze predbieham. ale ona takto komentovala aj pripravy na svadbu - napr. ked sme v oktobri objednavali a davali gravirovat pohare. Viac som jej o pripravach nehovorila ani co mam a co nenam,co chcem. jednoducho som si roibla vsetko sama a podla seba

sana15
29. júl 2008

Lyubka: tak u mna vyber farby je takmer isty: modra 😀 Len neviem,ak bude dievcatko 😅 ja by som modru chcela aj tak. ale sesterka ma taku sytu cervenu a je tiez super. iste je,ze zeleny nebude URCITE 😅

sana15
29. júl 2008

Lubka: ten bezovy na tvojom obrazku je super. tu farbu by som brala ako druhu alternativu mojej modrej

lyubka
29. júl 2008

no to ja budem aj tak musiet objednat kocik skor, lebo ho maju vsade len na objednavku a termin dodania je mesiac a niekedy aj viac 😒

lyubka
29. júl 2008

no ja sa neviem rozhodnut medzi bezovym a cervenym aj ked aj ten modry nie je zly ale este sa spytam manzela, nech vo vybere kocika ma aj on nejake slovo 😀 😝 😀

katkaajurko
29. júl 2008

jani 16tt je ktory mesiac ? stvrty- pomalicky za tebou?... no tak vies ako to je... v podstate cas je - ale zase ked vas caka zariadovanie - tak preco nieco nekupit teraz a sucasne si urobit radost... vies - ale malokto kto akurat teraz nie je tehulka to pochopi...

moje kamosky tusim kupovali kocik tyzden pred terminom... ale ostatne mali pripravene dopredu... ja ine povery nepoznam a je to fuk - ved povera je aj nevydavat sa v maji a co? nechali sme si ujst taky krasny mesiac lasky? nenechali - tak co! ...aj tak mam podozrenie ze povery vymyslali stare dievky co hlavne zavideli...

lyubka
29. júl 2008

katka tak to si pekne prekukla tie povery 😉 suhlasim s tebou 🙂

sana15
29. júl 2008

😀 Katka,tak to si ma pobavila 😀
ja to necham tak, v obchodoch zacnem nakupovat az na jesen (ale uz beriem za jesen aj september 😅 ) kocik aj postielku tiez ku koncu jesene -tak si v novembri. urcite si to nenecham na december. to su este tie nakupne vianocne sialenstva a celkom si ani seba neviem predstavit s bruskom ako sa predieram v predychanich predajnach. fuj,teraz mi je z toho nanic. este k tomu ak bude sneh,tak sa obavam velmi padu,takze fakt nebudem uz mat ani chut sa tulat po obchodoch. to co pochybi skusim objednat cez net. zapacila sa mi ta moznost,len este nemam ktovie ake skusenosti. to viete, prvy a posledny krat to boli moje svadobne saty

sana15
29. júl 2008

Lyubka: a cervenu zvazujete aj pre chlapceka? vidis, a ja by som zvazovala modru aj pre dievca 😀
ale ta bezova je taka univerzalna. tu budem asi volit ja ak by to malo byt dievcatko alebo ak by sa cele tehotenstvo mimi nechcelo ukazat

katkaajurko
29. júl 2008

jani - vy mate predbezny termin na narodeniny mojho manzela 🙂

sana15
29. júl 2008

Katka. ja som v 16 tt az od zajtra (tu to pocita tak,ze napriklad dnes som 15 tt+ 6 den a pise mi ze som 16tt), zajtra budem 16 tt+ 0 deň a naskočí mi tu už 17 tyzden. takze na mesiace by som mala byt na zaciatku stvrteho mesiaca. ja budem spokojnejsia,uz ked bude za mnou polovicka,takze tych 20 tyzdnov, to uz skonci aj august.

sana15
29. júl 2008

Lubka,kedy vam sono odhalilo pohlavie? u nas v teme januaroviek uz jednej tento tyzden potvrdili,ze budu mat chlapceka, je v rovnakom tyzdni ako ja. tak snad, buduci pondelok by som uz mohla vediet aj ja....

sana15
29. júl 2008

Katka: to si zapamatam. dufam,ze dovtedy tam urcite vydrzi, podla mojich vypoctov,by to mohlo byt aj o tyzden neskor. ale ono sa uz berie to obdobie od 37 do 42 tyzdnov, takze ja mam vypocitane na tehotenskej kalkulacke mozny termin od 30.12 do 27.1. Takze je este aj mozne,ze ak sa poponahla (dufam,ze nie),tak mozme mat aj novorocny darcek

katkaajurko
29. júl 2008

ja tomu nerozumiem ako sa to pocita.. 😒 ved ked mesiac ma 4 tyzdne priblizne tak 16/4 - je 4mesiac ale uz koniec..ale to to asi zle pocitam,co?

sana15
29. júl 2008

Katka,mesiac nema styri tyzdne. iba ak februar, vzdy su tam plus dva,ci tri dni (30,31 dni). a okrem toho do tych tehotenskych tyzdnov sa pocita ja posledna menstruacia. podla mna je to nelogicke,ale pocita sa to tak,ze prvy den poslednej menstruacie sa pocita uz za prvy den tehotenstva 😕 takze nez skutocne k nejakemu opolodneniu u mna doslo,tak uz som bola minimalne 17 dni tehotna 😀

sana15
29. júl 2008

teoreticky to vychadza tak,ze na konci tohto mesiaca t.j. 31.7 budem akoze v 4,5 mesiaca. hmmm...to je uz za dva dni...

katkaajurko
29. júl 2008

ahaaaa - no tak ale tomu vooobec nerozumiem preco sa pocita fakticky aj obdobie pred pocatim 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre