Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

droby
autor
8. okt 2008

jka so strasny valac po zemi 😀 mne su najlepsie a najprijemnejsie koberce 😀 do kuchyne nechcem parkety tam by museli ist vazne njake dobre kavlitne drahe, chcem linoleum to sa mi najviac paci a najvhodnejsie do kuchyne.
do haly ich chem urcite taky ten prvy dojem ked dojdes do velkej haly a tak sa hodia pekne, do obyvacky silno uvazujem ze budu aj tak najlepsie a na ne do stredu koberec teda pekny kobercek... len furt pocuvam doma ze na co chcem parkety ktore aj tak prikryjem kobercom a je to dvakrat tak drahe 😀 no chlap
teda stale vravim parkety ale myslim plavajucu podlahu

katkaajurko
8. okt 2008

viem co myslis..ale na udrziavanie poriadku su tie parkety super...a kobercek je len na "okrasu" a aby boli nohy v "teple" ked sedite pri stole v obyvke..a zotrie sa to lahko ...to sa zase neda tak brat - v kupelni si tiez das dlazbu a aj kobercek...oboje ma totiz svoj vyznam....

a mensi kober lahsie vyprasis...alebo odnesies vytepovat - nemusis sa trapit s velkym-ktory casom vyzera furt horsie a horsie- kdezto parkety su nadcasove... a tie male koberceky nestoja az tak vela..napr.v ikea alebo v Trende ci jak sa to vola...

ale parkety stoja rovnako ako dobry koberec... aspon to vychadzalo priblizne rovnako (ked ho potrebujes do celej izby...) a parkety sa ti nikdy nezunuju - narozdiel od koberca...kupis koberec -a uvidis - ze po piatich rokoch ho vysmaris do kosa a das parkety... teda podla mna
😀 🙂

droby
autor
8. okt 2008

prestym som si myslela ze plavacka je vlastne draha tajk som ani nerozmyslala a planovala len koberce ale ked sme pozerali tak som zistila ze niekdy je aj lacnejsia alebo sa to vyrovna tazke je to zajedno, muz je ale zasadny kobercak, tak ho len pomali presviedcam... mne je to uz asi aj jedno, ale s parketami to podla mna hend inak vizera ako jednoliaty koberec, Micke by sa tiez viac pacili na pazuriky 😀
mas pravdu aka ma omrzia parkety smarim koberec 😀 😀
ozaj vy mate taku asymetricku vanu, ako na nu riesis zaves? ci uplne bez?

katkaajurko
8. okt 2008

trosku mam teraz vela roboty - tak nestiham aj IP 🙂

ale mame uplne bez - vana je dost hlboka - snad nebudeme prskat -ani pred tym sme nemali nic a v pohode...ani v rodine u nas nikto zaves na vani nema...som zvyknuta bez 🙂

droby
autor
8. okt 2008

my sme teraz bez al epri tej klasickej vani je to trocha problem ked si nedame pozor, ale zas staci trocha utriet a je to v pohode, ale ta van aco ju chcem ma v rohu taky sedak na sprchovanie tak by nermuselo vsetko spliechat von, na taku asymetricku riesit njkay system na zastenu by bolo drahe, tak uvidim ako to bude v praxi.

katkaajurko
8. okt 2008

inak - uz nam murar frflal - ze sa zle obmurovava ta asymetricka vana - ale sef mu na to povedal - ze na to tam je 😀 aby to urobil...lebo k nasej vani sa dal kupit taky ten panel - a nemuselo sa to - ale panel stal dalsich 5500 korun -a my sme na to kupili kachlicky - tak snad nebudeme este aj panel kupovat 😠 no hrozne s nimi

inak -asi zavisi od toho - ako ste zvyknuti sa sprchovat..my po sediacky vo vani ..niekto sa po stojacky..to je nee 🙂

ani na tom sedaku - co hovoris - to sme mali u nasich a ani na tom nikdy nikto nesedaval - iba ak som sa chcela oholit - aby som lepsie dociahla 😀 aj to len obcas som si to takto ulahcovala 😀

my aj ked sme vela vyspliechali nahodou - tak sak co - kachlicky znesu a vyschnu 😀 😀

katkaajurko
8. okt 2008

ale v klasickej panelakovej kueplni - keby som mala vanu obdlznikovu - od steny po stenu - tak si asi urcite dam tu sklenenu zastenu a sprchovala by som sa asi po stojacky... 😉

droby
autor
8. okt 2008

no toho sa muzik boji obmurovania tej vane, ja si myslim ze od toho ,urar je a musi to spravit. ten predny panel teda nemusim sak je tak drahy jak cela vana 😨
mne sa to praveze paci na rohovej vani v kute take sedenie, myslim ze by sa to hodne vyuzivalo, ked som jeden cas byvala u krztnej ona to tak ma tak sa mi to strasne pacilo.
ako vidim dat klasa vanu a neni problem ani s murovanim ani so zavesom ci uz obycajnym alebo sklenenym
jaaaaj uz neprerabajme zosediviem 😀

katkaajurko
8. okt 2008

droby ked sa preraba vsetko naraz - je toho dost..my sme vela prerobili a zariadili pred 3 rokmi - vtedy toho bolo vela a mala som pocit - ze mi hlava praskne..vsetko dokola riesit..porovnavat...furt nieco - hrozne... a potom si to chvilu uzivas -a potom sa nudis a zasnes vymyslat s prestavovanim nabytku a nakupovanim debilnych doplnkov a tak - uvidis - 😀 😀

droby
autor
8. okt 2008

no ale prerobi sa raz a mame pokoj, nasla som si dalsiu mkoznost ako mat zaujimavu stenu v obyvacke 😀 jas tym nedam pokoj 😀 namiesto guliciek dat jednu stenu oranzovu ostatne vanilka a vzor trebars motyle kvety gulicky budu nier an celej stene ale len tak okrajivo na orazovej vanilkove a na vanilkovej oranzove 😀
videla som to na streche s kvietkami ako v pase idu cez dve steny

s tym je asi stale kolotoc ak to aj teraz vsetko prerobime potom ma cosi omrzi 😀

katkaajurko
8. okt 2008

hm - no zaujimavy navrh , pekne..ale to by som sa ja odvazila iba do detskej dat 🙂

droby
autor
8. okt 2008

no detska izba v nedohladne tak sa musim niekde vyburit 😀
kym sa do[pracujeme aj k urobeniu detskej tak ma to aj omrzi a bude mat biele steny 😀
zatial sa tesim ako bude z izby pracovna 😵 jedna "spinava" kde budu veci na majstrovanie aj zehlenie roztiahnute, kopa pradla a tak co bude zatvorene a jedna pekna s postelami pre hosti a pc kutikom

gabika7
8. okt 2008

Ahojte baby po dlhej dobe...vy už chystáte býbavičky a zariadenie pre bába... 😀 😀 😀 čo máte nové... 😀 😀 😀

bambulka82
8. okt 2008

ahojte 🙂
my sme sa boli dnes s drahym kulturne vyzit..boli sme na basketbale 😀 ja po 3 rokoch a drahy asi po 10 😅 😅

droby
autor
8. okt 2008

jeje gabi teba som vaazne dlho nevidela, kade sa motas? a co mas nove?

ahoj moni, fiha aky sportovci 😀 v zivote som basket nevidela 😅 ale sportovat by sa mi zislo
po momentalnych nervoch asi schudnem pri murovani a obkladani kupelne 😀

katkaajurko
8. okt 2008

droby a ten byt je stvorizbovy? ked jednu cistu a jednu "spinavu" pracovnu budete mat?juuuj to by som brala 🙂 🙂 🙂

ahoj Gabi a ty co mas nove? my tu skor prerabame 😀 a tehulkuju janka a lyubka 😉

ahoj Moni - kde si bola cely den? hm?

droby
autor
8. okt 2008

ano 4 😵
rovno dve pracovne jedna zatvorena spinava na opracu co je riozlozena a nemusia to vidiet kolko mam pradla na zehlenie 😀
a druha polohostovska s pc postelami knihami

katkaajurko
8. okt 2008

tak to mate supeeeer droby!!!! juuuj to fakt zavidim- v dobrom 🙂 🙂 🙂 taku pracovnu na koopu pradla a zehlenie by som brala - fakt - a aj hostovsku 🙂

droby
autor
8. okt 2008

z toho sa tesim a nebojim sa ze ked sme dvaja ze nam ti bude vela, my to dokazeme zapratat a svokrovcom aj svagrine mame odprec tak aspon maju kre prespavat, ci skor sa nebudemme moct vyhovorit ze nemaju kde spat 😀 😀 😀

a to nehovorim o dvoch detskych opripade do buducna ked budu tie 4 deti 😀

katkaajurko
8. okt 2008

woow no 4 deti 🙂 ale nie -to mate ozaj vyborne vymyslene 🙂 a neboj aj materska sa zvladne za chvilku - ked sa to vsetko okolo bytu trosku utrasie...

vcera bol u nas kolega v praci aj s 5 mesacnym syncekom -juuuuuuuuuuuuj taky krasnucky bol (ten maly 😀 ) sme sa s kolegynkami vytesovali z neho

droby
autor
8. okt 2008

len ta hypoteka do toho nezapada 😀 😠
aa ideme v nedelu k svokrovcom , maju hody, sa tesim na kolace aj na neterku tiez 5 mesacnu 😵
ach tie deticky 😵 ...... ☹

sak zas zvysuju matersku na plny plat 😕 bohvie co to znamena pre zivnostnika to by ma zaujimalo len by ju mohli aj dlhsie dat ako par mesiacov

kati a s nasou"spolureklamou" to ako vizera? u mna to bude zachvilku aktualne uz to mam dohodnute a o tri tyzdne to spustame ked sa teda vsetko podari 😵

katkaajurko
8. okt 2008

no drobik - u mna sa to trochu pratahuje - ale nie naveky- hned ako to bude aktualne - je to na 100% - umna mas reklamu - len co bude stranka 🙂

a neboj - bude mimi aj s hypo... vraj sa to da zvladnut... 5 mesiacov je ta 16tisicova materska ci jak sa to vola...a potom sa da aj privyrobit... opatrovat niekomu druhe babo spolu so svojim...a ty mas aj sikovne rucicky...hlavne keby v okoli bola nejaka babka -alebo mama na dochodku ... a ide to... vraj to ide.... a ty si mlada - nemusis sa bat -ze ti nieco ujde...teraz sa predppripravte - skuste usetrit na tie najdolezitejsie veci pre mimco.., to my to mame tazsie..ja mam za par 27..a este rok urcite cakame...a potom sa uvidi ako sa zadari... ak vsetko pojde tak ako doteraz - lebo nikdy nevieme co sa moze stat..chapes..tak nechcem nic planovat...ale zase ani nejako odkladat..no proste uvidime - ako povedal slepy 😅

droby
autor
8. okt 2008

nooo ale malokto ma hypo dvakrat tak velku jak plat 😅 🤐

uz neplanujem vobec nic, uz stracam iluzie aj o prerabke...njako bude, nemala som nikdy planovat ale co uz, nikde som s pribudajucimi kilami nachytala aj triezve uvazovanie 😀 😀
mno uvidime ono to setrenie sa njak zacina minat uz teraz 😅 clovek si mysli kolko nasetri a to sa da minut obratom ruky, no hruza, prechodu na euro sa ani nemusime bat 😀 kto nic nema o nic nepride 😀 😀

kati treba verit tomu slepemu 😎 planovanie je na dve veci-este ze sa tak vola nasa tema ze planujeme a planujem uz akurat tak neplanovat a neverit ziadnym slubom rodine ani majstrom 😀 ( pre info dnes som aj tak nic nevyriesila nedovolala som sa 😒 )

no ved v pohode ja som to dlho natahoval;a pri prvej realizacii mi to nevyslo som si povedala ze ked uz je vsetko naraz tak sa pustim aj do stranky sak nestratim nic len mozno ziskam privyrobok na matersku a v najhorsom to nebude mat uspech a co uz neocakavam nic, vytesujem za z dvoch objednavok co som vcera porobila 😵

katkaajurko
8. okt 2008

ani ja nic neplanujem- nejako bolo -nejako bude..snad postupne....

ty si sa nedovolala tym majstrom? to je na porazenie 😠 uff - co na to - hnusaci su vo vyhode... na nich sa da len tak s vytrvalostou - bohuzial...otravovat,otravovat a otravovat.... a potom nad nimi stat... :(

ohladom stranky -napisem ti ip 🙂

droby
autor
8. okt 2008

muzik ma v zaloje njakych co jeho rodicom vsetko robili, len pochybujem ze v tomto obdobi si na nas najdu cas ale sak skusime za to nic nedame.
no dobre bude isto, tusim najviac planujeme my 😀 ale do deti ci len detskych izieb to ma daleko 😅

katkaajurko
8. okt 2008

🙂

idem spinkat, dobru , vydrz to este v robotke...

droby
autor
8. okt 2008

dobru, no vydrzim aj dnes aj zajtra aj pozajtra 😔
ale najradsej uz nikdy 😠
pa

droby
autor
9. okt 2008

dobre ranko... som posledna aj prva 😀

droby
autor
9. okt 2008

aj jedina? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre