Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
15. okt 2008

ahoj Moni..ja idem upratovat 😒

bambulka82
15. okt 2008

tak som buvat nakoniec nesla..drahy odisiel, tak som trosku pobehala na nete a kupila som si koselu a cierny korzetik na nu 😉

katkaajurko
16. okt 2008

Dobre ranko babulky

moni - take sa mi paci - kosielka a na tom korzet 😵 akej farby to mas?

inak my dorabame nepodarky v byte... kvapka bojler v kupelni...v kuchyni nejde tepla...musia dojst dnes opravari...kvapka aj umyvadlo v kupelke - urobili to zle - odula sa nam policka a skrinka zvonku - tak sa ideme s tou nasou "podarenou " firmou handrkovat..ach jo, uz nech to skonci ☹

bambulka82
16. okt 2008

katka..korzetik je cierny a kosela biela s takymi jemnymi ciernymi pasikmi..cierny vynosim k hocicomu, je to taka neutralna farba..

droby
autor
17. okt 2008

ahojte 🙂

jani umyvacku mam electrolux 😉 s prednym panelom 😵 tesim sa jak mala, aj ruru electrolux ale dogestor uz uplne kaslem bude na aky natrafim.
vanu som si vybrala, len ju muzik pojde kupit ostatne mam zajednane do kupelne len obklad nie, nebol tam architekt co by mi to navrhol a rozpocital 😠

lupi ja som chcela vysuvny digestor, ale je to s nimi bieda ked som ich zacala studovat su rozne systemy a niektore su fakt o nicom, dalsie su zbytocne vysoke, ze ti nad nimi nevide miesto... takze kupim hociaky klasicky, nemusi sediet ani znackou len nech neni biely ked amme vsetko nerez a budem spokojna aj tak ho nepouzivam 😅

kati no to wc mate uzasne, kraaaaaaaaaasny obklad 😵
ja som chcela zavesne ale neda sa nam spravit tak bude klasicke, ale envadi hlavne ench njake je.
a zacali sme makat na byte, zatial vypratavat a vyhadzovat vsetko co sa da

katkaajurko
17. okt 2008

ahojte babulky

droby dakujem 🙂

nam dnes boli opravit bojler v kupelni...dorobit redukcny ventil - lebo mame tam prilis vysoky tlak vody...

a z firmy Eliz nam musia opravit ich celkom novy bojler - lebo co sme ho vymenili tak netiekla voda..tak dosli z firmy a vyhovorili sa na trubky - ze sa zanieslo potrubie a preto to nejde - ze je zase v kuchyni tlak slaby... ale figu borovu
rano tam boli nasi vodari skusili to odmontovat a pustit vodu a tlak ja mrcha! takze servisaci z elizu vcera nam nauctovali vyjazd nepravom a musia dojst znova a ten svoj kram si opravit..baby taka som bola najedovana.. lebo zase tam chodili technici a babrali sa tam a vsetko zaspinene - kuchynska linka pod bojlerom cele musela byt vypratana 😠 😠 😠 my sa konca kraja asi fakt nedockame..dufam,ze dnes to aspon pojde dobre uz v kupelni a bbudeme ju moct zacat definitivne cistit a zariadovat... 😒

zabka
17. okt 2008

Ahojte vidim ze tu zariadujete o 106 😉 .. My akurat vyberame bytik, tak dufam ze coskoro sa nam to podari...
Sani ano sem tam nakuknem aj do Januaroviek 😉

droby
autor
17. okt 2008

ahoj zabka tak vitaj drzim palce s bytikom tazke sa potom tiez asi pustite do prerabky?

kati, to mate teda "stastie" na firmy 😒 dufam ze vam to uz dokoncia opravia tak aby to bolo vsetkook a zote fungovat... som si teda myslela ze prerobit jadro bude na menej... a to ste nemurovali ze? len nanovo obkladali?

katkaajurko
17. okt 2008

nemurovali droby... ale zachod sa menili trubky az po stupacky a to sa domurovavalo..aj geberit..ale my sme jadro nemali... murovali sa len "sem tam" veci co trebalo prerobit... no trva to strasne dlho - co ti poviem ☹ uz sme dost s manzelikom unaveny...byvat tam..existovat dennodenne.. ach jo... ale uz snaaaad posledne detaily zacneme dorabat..

zabka
17. okt 2008

No podla toho aky sa nam podari zohnat ci uz prerobeny alebo nie... 🙂

droby
autor
17. okt 2008

ja som vlastne rada ze je neprerobeny a urobime si to vsetko presne podla seba 🙂
ale zas v prerobenom hned byvas bez starosti...

kati ja len difam ze to stihnu prerobit skor ako tam budeme musiet byvat 😕 wc uz ale mate komplet nie?
no drzim palce.
a kupila som uchytky na kuchynu 😵 bateriu na drez aj priutene kosicky 😀 musim si njak urobit radost

katkaajurko
17. okt 2008

ahoj zabka

ja zase by som uz asi chcela najradsej prerobeny...resp.novostavbu 😀 ale mozem snivat... tie su hrozne drahe...ale usetrit si starosti s malovkami,podlahami...oknami... ale hlavne odpadmi a rurami - to je dost velke plus..ani som si to nemyslela,kym sme nezacali - ale stary dom je fakt hold stary dom... 😒 ☹

ano WC je komplet - klop klop klop... este musim ale jeden krat precistit kachlicky..ta stavebna spina je hrozna..to ani na dva krat este uplne neslo dole.. ☹ ak neratam - ze musim aj zarubnu natriet farbou - co ju trochu "obuchali"..ale tu zarubnu som si nechavala este od prvej prerabky - ze ratam s tym - ze pri prerabke zachoda to budem musiet dorobit 🙂 chi chi aj som si vtedy hovorila -ze naco sa budem trapit troma vrstvami farby - ked ma to este raz caka ...noo tak teraz to prislo ....

droby tak je super ze uz mate kluciky 😵 😵 a mozete vyhadzovat 🙂 budete mat aj kontajner pristaveny?

a vy si jadro budete sami burat - alebo niekto vam to vybura?

😀 😀

katkaajurko
17. okt 2008

tie smajliky na konci patrili k tomu textu ze musim domalovat zarubnu - neviem preco to skocilo az na koniec prisvepku 😕 😨

droby
autor
17. okt 2008

mas vsade drevene zarubne?
my musime este vymenit vchodove dvere chcem njake lepsie lebo ta doska co tam je sa dverami nazvat neda aspon bezpecnbostny zamok sme dali zatial a teraz vahame ci si dvere kupit a spravit aj s vymenou zarubni a ci to nechat na adlo...ti to vsetko spravia ale je to raz tak drahe a pri tom to iste 😒

uz sme zacali vyhadzovat, mame vlastne casu dost kedze sa niakm nepohneme tak to postupne vyhadzujeme do kontajnerov, linku rozkladame aj tak na dosky tak sa to v pohode da kazdy den neico ani si nikto nevsimne. kontajner sme zatial neriesili, jadro by mali vyhodit majstri, ked pridu, dufam

dvere vyhodime vsetky a do kuchyne ich ani nechcem tak ukecavam draheho ze nech sa rovno vyhodi aj zaribna - tu si aj sama odsrobujem 😀 a majstri nech to pekne obmuruju, on by tam nechal tu zarubnu keby nieco, ale to sa mi vobec nepaci a tie dvere aj tak nikdy nevyuzijem

katkaajurko
17. okt 2008

hej vsade drevene mame -

aj my sme na kuchyni prestali pouzivat dvere...u nasich ich tiez nemame a nechybaju... takze ja myslim,ze zarubnu netreba... my ju ale tu mame - ale neviem preco sme ju nevyburali ..aha viem " keby daco" 😀 a preto - ze sme vsetko nerobili naraz hned ako sme sa nastahovali..ale ta je pekne natreta takze to vobec nevadi... 🙂

no jasne -ak pridu majstri likvidovat jadro - to je aj ich starost ho vyhodit... aj nasi nam vyhodili stavebny odpad...

droby
autor
17. okt 2008

len inak vizera perkna drevena zarubna keby daco ako stara kovova 😖 tak pojde prec, uz som aj behala so srobovakom v takom svungu som vsetko likvidovala ze zachvilku padne za obet aj zarubna 😀

este sme zistili ze bude treba zasekavat elekriku co ide celou halou

droby
autor
17. okt 2008

este by som rada zrusila aj dvere do obyvacky su take nijake, dvojkridlove tiez sa nepouzivaju, ale zas ma muzik pravdu ze casom ked budu deti sa zodi a ked si bude chcet nerusene pozret hokej, mne by sa tam pacil len taky prechod do obyvky z haly popripade z toho druheho kridla len taky pultik spravit a mozno aj zabudovat akvarko 😵
lebo to zatial nema miesto 😒

inak ten byt je taaak velkyyy ze sme sa museli hladat 😀

katkaajurko
17. okt 2008

muzik ma pravdu podla mna..dvere na obyvacke sa zidu ked su deti...ale ked chces vetrat naraz v izbach oproti sebe - zatvoris dvere a nie je prievan...alebo ked deticky skoro rano pozeraju telku (samozrejme dost nahlas) tak si zatvoria dvere aby nezobudili rodicov..a napriklad vecer ked je dost ticho - zatvorene dvere zase odhlucnia ked rodicia pozeraju neskoro v noci... tie sa podla mna isto zidu 🙂

droby to je super ze je velky bude miesta pre deturence 🙂 😉

droby
autor
17. okt 2008

prehlasovali ste ma 😀 pken mi ukazal ako sa daju vynovit aby boli uplne ako nove tak som spokojnejsia ze budu aspon vizerat.

vyslala som ho kupit vanu co som si vybrala, instalater schvalil ze mi ju tam nainstaluje aj vodu k nej preratala som ze mi tam aj rohova sedi... uz len ci ju este mali a ci sa tam vobec zastavil, som, teda zvedava.

no zatial budeme mat my bludisko 😀 a Micka vlastnu izbu 😀

katkaajurko
17. okt 2008

jaaj jasne,vy mate aj micinku 🙂

a kde kupujete vanu? ja duuufam,ze dnesnym dnom zacneme pomalicky upratovat kupelku a zabyvavat 🙂 duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuufam

droby
autor
17. okt 2008

tak vana uz je v kufry 😵 😵 z baumaxu.. tam bola s najvyhovujucejsimi rozmermi krasne mi sadne 90cm sirka s tym ze 10cm sa primuruje kvoli vode a tym mi vznikne vklastne policka na celu sirku vane, joj tesim tesim 😵

vam to dnes posledny krat opravuju? jaj to by bolo super uz definitivne koniec... tak zle sa cistia kachlicky??? no som zvedava zu na foto ako to mate 😵

katkaajurko
17. okt 2008

droby super 🙂 ze vana je na ceste 🙂

ano posledny krat - vraj bojler v kuchyni uz fici 🙂 klop klop klop

a uvidime dnes aj ci je vsetko ok s bojlerom v kupelni... duuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuufam ze ano

nase kachlicky su dost strukturovane a preto ten stavebny prach a sparovacka idu dole miestami OTRASNE - no ale take sme si hold vybrali...to je na nich prave to krasne... nazivo... ale su matne - takze uz to vidim len ja - ze este raz to treba - kazdy povedal ze sa mu nezda ze to este treba 😝 😀 ...ale zase ludia co prerabali mi tiez povedali bez ohladu na typ kachliciek -ze na prvy krat to umyvali aj tri krat po sebe..ze stale videli "cmuhy"...to je zase problem lesklych kachliciek... no ale nevadi..raz to prezijem 😀 hlavne nech mozeme upratat a tie drobnosti co musime donatierat uz neratam... to nejako vymyslim 😀 mozno si jeden den dovolenku na to vezmem 🙂

akurat tie nestastne dvere 😠 nemame - jednak v hnusnom Hornbachu nam predali tie zhrnovacky - ktore sa skladaju z milion dielikov s tym - ze nam daju kontakt na firmu co nam to zmontuje a ta firma to nerobi a v celej BA nam to nechce nikto urobit - lebo to je zase "mala zakazka" ..ani firmy co tie dvere vyrabaju :(

a firma co slubila prist renovovat obyvackove neprisla uz na dva dohodnute terminy a na treti slubili ze sa ozvu sami od seba - a neozyvaju sa 😠 😠 😠 😠 takze dvere fuuuuurt nic! lebo podla mna zase mala zakazka =nezaujimava....

droby
autor
17. okt 2008

no co som si ja vybrala obklad je zas leskly... tak budem lestit odusu... ak sa vobec dopracujem ek tomu ze tam zastihneme architekta 😠 lebo v inom studiu som nasla ze prave ponukaju na tento obklad 9% zlavu 😵
no zabijes tym trocha vikend ale pre dobru vec.. dobre vam to inak vyslo ze ide vikend a mozte podokoncovat.
inak muzik je teraz stale doma kvoli majstrom??? si to zatial neviem dobre predstavit, nebude sa to dat poriesit aby som bud ja alebo muzik boli stale v byte, asi poverime mojho otca stavbyveducim 😀

fiha ja som myslela ze tie skladacie sa dodavaju vo vecsich castiach ze sa to len zlozi, mozno ako kde, uz neviem presne ako to bolo ale svokra ich kupovalaa moj muzik jej och bol skladat uplne v pohode.

to je otrasne, uz nemam slov k tym firmam 😠
pocuj a njaky stolar maly by vam to neurobil? oni tio tak robievaju

katkaajurko
17. okt 2008

no leskly obklad by som sa trochu bala - lebo vodny kamen a "mokry kupelnovy" prach na tom treba lestit - a to sa mne nece 😀 😀 😝 casto...

no tie nase dvere su rozlozene na kopu "miny listiciek"... lebo ich mame take aj s matnym sklom (ale celosklenene listy ) nie take okienka co sa do list len vkladaju..take sa mi nepacili 😀 😒

nie - zatial sme nenasli..kazdy ma vela prace chapes..a malymi zakazkami sa ani zaoberat nece :((((

droby
autor
17. okt 2008

neviem vzdy sme mali leskly a v pohode a ako sa poznam tak jak bude nova kupelna budem lestit kazdu jednu kachlicku stale 😀 inak kde teraz byvame su leskle a ani raz som nijak specialne necistila...
ja sa z tej vane vazne tesim, ze bude taka "ina" nie klasicky jak maju vsetci taketo kupelne porobene aj ked ma zas vsetci odhovaraju ze na co vymyslam, ved uvidia ze to budem mat lepsie 😀 aj s kuchynou ze nech si dam vysoke skrinky, ze umyvadlo v rohu je blbost ze rohova otvorena polica je tiez blbost 😠 nech pozeram jak pozeram vsetky kuchyne je to presne to co chcem a basta...

no este zvlast teraz vsetci makaju jak divy aj stolar co nam pojde robit kuchynu viem ze je uplne plny tak ani nevieme ako to zosuladime aby dosiel k nam

katkaajurko
17. okt 2008

no nam to s tym lesklym povedali v jednom studiu..ale zase u nasich je leskly a tiez je v pohode 🙂 netreba ho "lestit"

no nasi robotnici makali ako zamestnanci firmy...a to od - do... takze aj preto to trvalo tak dlho...kolko krat uz o pol tretej tam neboli...

droby
autor
17. okt 2008

aha, no tak to keby robili sami roboli by asi dlhsie a aj skor skoncili, nasi mali za dva tyzdne komplet hotove jadro aj so sterkami v inych izbach a to menili umakart tak hadam to bdueme mat sikovne, uz ale nicomu neverim na nic nespolieham.. no stale optimisticky verim ze to bude vsetko hladko rychlo.

katkaajurko
17. okt 2008

joj, tak bojler v kupelni tecie..v pondelok opat dojde instalater ☹ 😢

droby
autor
17. okt 2008

co to nevedeli opravit????

katkaajurko
17. okt 2008

oni tam namontovali "znizovac tlaku" a cakalo sa na zohrievanie - lebo zohrievanim sa tlak zvysuje opat - ci to bude tiect a tecie 😔 .... takze vraj "asi " sa tam dostali spiny z potrubia ako sa zastavovala a spustala voda a treba tam namontovat sitko ci co a vycistit to - a to uz az v pondelok a ak to nepomoze tak uz potom neviem aky je postup 😔 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre