Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

katkaajurko
29. okt 2008

isla horsie...

bambulka82
29. okt 2008

kocky..tak to aloe vera vyraba firma barny´s..dostat to kupit v lekarni

katkaajurko
29. okt 2008

no len ci je to to ucinne aloe...alebo len aloe s dobrou reklamou 😅 😨

bambulka82
29. okt 2008

no neviem..ona robi v lekarni a odporucila mi toto..vraj si nemam kupovat tie napoje, co predavaju v obchodoch

katkaajurko
29. okt 2008

no tak to by mohlo byt dobre... ja skusim zistit aj od mojej krsnej - ona je sice "biochemicka" ale v lekarnach ma kamaratky..tak nech nam tiez nieco odporucia a uvidime ako sa zhodnu - hlavne nech pijeme to najucinnejsie 🙂 😵 😵 😵

nasa kolegyna robi volajaku kozmetiku s aloe a tam su aj preparaty a aj tie velke napoje - ze 100% aloe a stoji to cez tisic korun...ale tiez neviem ako je to naozaj ucinne..lebo v dnesnej dobe uz bohuzial ani vysoka cena nezarucuje kvalitu 😒 😠

bambulka82
29. okt 2008

no ved to..niekedy za nieco zaplatis vela a stoji to za prd 😀
ale ona mi vacsinou poradi dobre, takze snad aj toto bude ok..a pol litra na nete stoji tusim 370,- tak skusim vyzistit, kolko to stoji v lekarni..

katkaajurko
29. okt 2008

inak som spratala do seba cele balenie keksov..takto na vecer - hamba mi 😔 😅 ale ked som mala takuuuuu chut!!!!!

lupienka
29. okt 2008

Kocky a na co je to aloe??? Ja som si zvykla kupovat tie napoje, najviac mi chuti zelene...
Kati...moja doktorka mi dala tabletky duphaston, je to progesteron, cize hormon, ktory ma telo vylucovat pocas lutealnej fazy, cize je mozne, ze ho mam menej. No a mam ho brat 2 mesiace a potom sa uvidi. Ak by som zostala tehu, tak to nevadi, lebo on sa dava aj tehotnym zenam na udrzanie plodu, ak s tym maju problem. Tak uvidim, musim si sledovat cyklus a pojdem na kontrolu.

lupienka
29. okt 2008

Kati aj ja mam nejaku zravku 🙂 bola som na angline a predtym som neodolala baliku bananov v cokolade... 😎
Ty mas domacu pekarnicku? Aku? Moj drahy o nej strasne sniva kvoli tomu, ze my kupujeme len tie zdrave tmave chleby a nie vsade ich maju, tak by si rad piekol sam...

katkaajurko
29. okt 2008

Aloe vera - dost sa o tom teraz pise -lebo ak pijes to spravne upravene v spravnom mnozstve ma vyborne protizapalove a rozne ine ucinky, na podporu imunity..na "spravne fungovanie" celeho organizmu... ide o to najst to spravne a skor ako prevencia alebo doplnok stravy sa to odporuca...

hej o tom duphastone som pocula, pocuj ty si merias BT? aj ja som nad tym uvazovala - ale neviem sa donutit cez vikend vstavat v rovnaku dobu a odmerat... 😒

ano mam pekarnicku - dostala som od draheho a je super - mam Moullinex Home Bread - s jednym hnetacikom... pecieme si chlebik - uz ani nekupujem..lebo je fakt dobry -ja lubim tiez tie tmave chlebiky...a inak ako chutnali moja babka aj svokra chlebik - aj oni by chceli 😀

bambulka82
29. okt 2008

aj ja uvazujem nad pekarnickou..skusim navrhnut nasim..mozno na vianoce by kupili 😀

lubi..aj ty mas moulinex? alebo ktora znacka je dobra? v tomto sa teda vobec nevyznam...

droby
autor
29. okt 2008

ahojte sa mi vecer nakopilo prace tak som sa odmlcala, kati hej to som pocula to je ako so vsetkym a nevies komu verit 😒 vraj zalezi aj ako je lisovane a taka si najlepsie doma dopestovat a "odstavit" 😀
ked aj zu mam jedno odskusane tak ostanem pri tom..
skusala som aj to z flr, ale nic moc a otec teiz tak ze to bolo take nic a toto druhe barnys lepsie.
to je asi sovsetkym vsetci len tazia a klamu 😠

vidis myslim ze ma alchemilka njaky vplyv na cyklus na neico take ju uzivala svagrina ale uz neviem persne na co.
ono moze byt dlhy cyklus hlavne ked je pravidelny a mas ovulku...
no najlepsie poradit sa s dr... ja teraz zhanam njakeho noveho tam kde sa stahujeme, moja neni dobra a este aj tu na stranke som na nu len zle pocula, sak som u nej dllho nebola, by mi aj vynadala kedby som prisla tak radzej uz nepridem 😅

lupienka
30. okt 2008

No...takze dobre ranko 🙂 dnes som prva ja 🙂
Nad vianocnym darcekom pekarnickou teda idem vazne uvazovat....nemam absolutne predstavu o cene, Kati kolko???
Alchemylka...ja ju mam doma a pijem poctivo, povodne som ju pila kvoli predmenstruacnym bolestiam, vraj ma ale aj upravit cyklus, ale mala by sa pit od MS do ovulky. Mne to ale hormony teda neovplyvnilo... 🙂
Kati co sa tyka merania BT, tak sa to celkom da, tiez som sa toho bala. Ale ked sa mi cez vikend nechcelo vstat, boli sme na svadbe, tak som ten den vynechala. Ale snazila som sa vstat v tie dni, ked mi hrozila ovu. Vstala, odmerala a spala dalej 🙂

katkaajurko
30. okt 2008

a ja opat druha 😀

myslim,ze nasa stoji cca 2400 - podla toho kde ju kupujes - ale vo vseobecnosti mi juraj povedal,ze cez internetove obchody sa rozhodne oplati viacej - ze aj 400 korun rozdiel...

no ja sa teraz musim poradit u mojej Dr..lebo ja preventivne beriem raz za tyzden, niekedy dva krat zenske tabletky - zo spodu..a neviem, ci aj tie eventuelne nebudu vadit...lenze bez nich mi hrozi navrat zapalov..a to je problem... i ked uz ich beriem ovela menej ako prevenciu nez predtym.. no jo...

hej hej - alechemilka sa ma pit od menzesu do ovulky..a ona sa tusim ma pripravovat tak -ze sa "vari" nie zalieva...ze?

ta moja kolegyna pila aloe od firmy... LR - ale to nemam voobec overene...

http://www.lr-czech.com/cs/public/

lupienka
30. okt 2008

Kati ja mam normalne klasicku alchemilku v sackoch a ta sa zalieva a vyluhuje 10 min. ja som ju isto nevarila...
No akusim pozriet nejaku pekarnicku na nete, i ked nie som odbornik...len asi darcek do domacnosti nebude vhodnym darcekom pre mojho manzelika 🙂

katkaajurko
30. okt 2008

inak ja chcem skusit upiect vianocku cez vikend a aj cesto na pizzu - tak podam potom info 🙂

a prave ma napadlo..ja si sladim kavu umelym sladidlom...ja viem ze by sa to nemalo... rozmyslam,ci to v tehotenstve neskodi 😖 ale ja proste potrebujem sladku kavu -inak si ju nevychutnam..ale cukor nemusim zase tolko.... 😖

mata24
30. okt 2008

kati tak skús tmavy cukor, je menej sladky ako biely . aj zdravší a mne aj káva chutí viac s ním ako s normálnym cukrom, a je lepší ako ten umelý, určite.
aj trstinový cukor je dobrý.

katkaajurko
30. okt 2008

trstinovy som pila aj tmavy..no ale vravci "kalorii" som presla na umely... na baze cyklamatu a sacharinu...ten nie je "vraj" az tak skodlivy..no ale neviem no... ja viem ze najlepsie bez -ale ked mne to nechutiii 😖 😖 😖 😖 😖

mata24
30. okt 2008

mne tiez nie 🙂
ja som tiez kedysi pila s tym umelym ale teraz som presla na tmavy a mi to aj viac chuti...

katkaajurko
30. okt 2008

poberiem sa ja domov, este sa ozvem..budem si musiet zase lahnut..nejako mam pocit ako keby sa mi ta choroba vracala 😠 😠 😠 😠

mata24
30. okt 2008

ja uz tiez koncim, len si veru radsej polez kati, ja mam tiez pocit ze na mna cosi lezie, ja hrozne zle znasam tieto zmeny pocasia. cez vikend minus, teraz + 17, to je horzne... 😒

tak pekny zvysok dnička, papa 😉

mata24
31. okt 2008

ahojte 😉 prajem krasne ranko.

lupienka
31. okt 2008

Ahojte, aj ja prajem krasne slnieckove ranko 🙂 vcera bolo teda paradne teplo, asi aj dnes bude, mne to skor pripomina jar 🙂

mata24
31. okt 2008

presne lubi skor jar ako jesen. ale u nas dnes rano uz bolo len 7 stupnov, zas oproti vcerajsku riadny rozdiel...
ale vraj zajtra uz ma prsať.

droby
autor
31. okt 2008

dobre ranko 🙂
kati len si daj pri tom umelom sladidle pozor ci neobsahuje aspartam, vacsina um sladidiel ho ma ako aj light malinovky s umelymi sladidlami a to je riadne svinstvo, v tehu v ziadnom pripade a radsej ani pred tym
no vcera bolo uplne paradne, este sma mali aj uspesny den, kupili sme digestor objednali kuchynu a kupili koberceky do kupelne a kosicky do kuchyne 😵

katkaajurko
31. okt 2008

ahojte krasne ranko prajem

priznam sa - mam dovolenku 😀 tak som si pospala...ale aj hrdlo ma bolelo rano , tak som si dala stopangin a je to ok, cakaju nas nejake oslavy cez vikend, tak ideme kupit darecky dnes a musim navarit a upratat a tak aj oddychovat pri tom trochu, ale pojdeme do Ikei - kupit nejaky darcek pre potesenie svokruske tak sa tam tesim 🙂

droby - aspartam v nom nie je nastastie, porozpravam sa o tom potom aj s dr. co si o tom mysli

inak je vonku totaalna jar! aj vcera poobede - len mne asi tieto kolisania teploty prave robia to najhorsie ....

droby
autor
31. okt 2008

kati 😀 ahoj, tak to vysvetluje preco sa hlasis az teraz 😀 sa pekne zotav na oslavy.
v ikei som bola vcera, dokupit uchytky kosicky a koberceky, chcela som taku tu klasicku ikea vazu farebnu vlnitu (oranzovu do kupelne) al uz ich nemali ☹ a marne sme zhanal;i konzoly na policky do kuchyne 😠 fakt super vyber, jedna umela jedna drevena a jedna cierna a ja potrebujem male nerezove

katkaajurko
31. okt 2008

tie vlnite vazy nejako obmienaju a vzdy maju inu farbu - ja mam doma bordovu a potom som naadohodu nasla jednu jedinu poslednu fialovu ako sme tam boli naposledy - nemali uz ine a tuto jedinu polozenu uplne niekde inde - tak som ju schmatla a sup do kosika 😀 oranzovu ma moja babina v kupelke..ale snad este bude - na nete ju maju? tam sa mozes aj pozriet ci je skladom,pripadne kedy bude - my tak pozerame,ked ideme do ikei....

a aka bude teda kuchyna nakoniec? ako si to vymyslela?

droby
autor
31. okt 2008

kuchyna http://www.modrastrecha.sk/album/view.php?vImag...
😵 ono to na navrhu nie je detailne nevidnompolicku podskrinkou napravo od digerstora vizera to akoby to svetlo bolo len tak daleko od skrinky 😀
a do spodnej rohovej otvorenej pridu vanilkove kosicky 😵

ahaaa nikdy som to nesledovala ale teraz by som si tie vazicky chcela kupit su peknym doplnkom, alebo mam druhu variantu kupim umely oranzovy kvet a dam ho do tej vazy za 15sk z ikei 😀 tie maju stale
inak aj kupelnu mam konecne rozvrhnutu namiesto jednej policky budu nad vanou dve a ta druha s listelou - listelu som povodne odmietala ale zdalo sa mito take prazdne a ked som si to skusila nakreslit s nou cez policku tak to je presne ono.
a vecra sme z okna analizovali susedov 😀

dik za tip to ma nenapadlo my tam chodime skor len tak na blind sa rozhodneme a vyraziem a v zasade vecer ked byva menej ludi

katkaajurko
31. okt 2008

droby velmipekna kuchyna 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre