Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

lyubka
3. nov 2008

ja som sa nevedela rozhodnut ze ci epiduralku ano alebo nie, ale co som pocula nazory, tak najlepsie je pichnut epiduralku tak ze pri samotnom porode uz neposobi aby zena lepsie spolupracovala a to zas nevie kazdy lekar odhadnut ze kedy je to to prave, epiduralka je hlavne dobra na tu prvu dobu porodnu ked su kontrakcie na ich zmiernenie a nakoniec u mna vyhralo ze si ju nedam pichnut nech si "uzijem" cely porod 😀

no uvidim ako to bude vyzerat na antolskej ked bude ordinovat, ze kolko tam bude ludi, aby som sa vedela rozhodnut

katkaajurko
3. nov 2008

baby a ked mam lekarku v petrzalke - tak automaticky patrim na antolsku? alebo podla trvaleho bydliska do ruzinova?

lyubka
3. nov 2008

Kati to je uuuuplne jedno ty si sama vyberies kde chces rodit a vobec nemusis v bratislave, len 4 tyzdne pred porodom musis chodit k lekarovi do nemocnice kde chces rodit

katkaajurko
3. nov 2008

aha tak ok... nieco som zapocula ze aj Kocha by mali otvarat... ale neviem isto.. 😕

lyubka
3. nov 2008

no ja som zacala chodit do kocha ale mi to prekazili ked ho zavreli a ja som nieco pocula zevraj u nas na ZS strecnianska mali zacat od 1.9. 2008 ale neviem ci naozaj zacali

droby
autor
3. nov 2008

si sama vyberiss kam chces ist - tak daleko som sa ja ale nedostala 😀 takmer vsetky zname boli na antolskej a chvalia si aj tak to mam najblizsie

lubi strecnianska ma aj porodnicu??? asi si zistim ci enmaju aj gynekologa a ci dobreho, mne to netreba hned ale pre istoti by sa teda njaky zisiel, k mojej odmietam ist uz pekne dlho 😅

katkaajurko
3. nov 2008

Najhorsie som pocula referencie na Kramare..tam snad nikto neporodil v pohode..a najlepsie som tiez pocula na Antolsku.... pripadne neutralne na Ruzinov...

droby
autor
3. nov 2008

kati ja tiez tak, kramare ani za nic, sa mi tam nepaci... ruzinov aj tak ak jat ale vela spokojnych mamiciek tam zas bolo, takze je to na kazdej co lepsie vyhovuje...
a dobre je aj mat rovno doktora ku ktoremu chodis aj ta odrodi...
hladna som jak vlk idem si nieco dobre kupit a zjest

katkaajurko
3. nov 2008

no moja doktorka podla mna nerodi 😒 este som nepocula ze by rodila..ale viem ze vedla nej je aj poradna ci ako sa tomu hovori - ja sa v tom nevyznam...

ja pijem kavicku a spapala som kolacik od kolegyne - lebo doniesla,mala meniny- mnaaam 😀

a to som este neobedovala...

mata24
3. nov 2008

ahojte babule...

lubi no pokial zvladnes tak si epiduralku nedavaj. mam znamu ktora po nej vlastne nic necitila a nevedela tlacit a nakoniec jej museli urobit cisarsky, lebo nedokazal babo vytlacit.

a dalsej kolegyni tiež davali dve epiduralky, ktorej vobec nepomohli, trapila sa 10 hodin a nakoniec jej urobili tiež cisarsky. ja osobne som tiez za to ze pokial sa da tak bez toho...

droby
autor
3. nov 2008

mnaaam kolacik, som si kupila piskotky s dzemom v cokolade, man strasne ich mam rada ale teraz zaspavam po obede ani kava ani kola nepomahaju 😔

katkaajurko
3. nov 2008

a janku mame kde?

droby
autor
3. nov 2008

janku som zazrela niekde v zvolencankach tusim dnes.. no na nas kasle 😠 😀

katkaajurko
3. nov 2008

idem dnes asi trochu predvianocne pokukat obchody..potrebujem inspiraciu na darceky - lebo tento rok nemam sajnu ze co komu... ale baliaci papier uz doma mame 😀 to sme "preistotu" uz zaobstarali

droby
autor
3. nov 2008

no to si zacala od spravneho konca 😀
ja som sa dala cez vikend na pletenie kosikov tak som zvedava co z toho bude mozno nieco kazdemu upletiem niecim kosik naplnim a budu darceky...
horsie ako vianoce je cely november komplet familia ma svatky zaciname tento vikend sesterkou 1, strykom dedkom tetou, pootm otec muzik sesterka 2 sesterka 3
neviem nic ma nenapada bud8 len bonbonieri a kvety a prazdna penazenka, 😒

kam sa chystas na nakupy? ja uz ani neviem kam ist furt chodime dokola teraz, baumax hornach ikea, pre zmenu bola vecra kika a uspesne 😵

katkaajurko
3. nov 2008

asi som si to rozmyslela a pojdem zajtra..dnes som sa tu zdrzala... skocim len do drogerie a lekarne..potrebovala by som ist ale do tesca na kamennom..ale zvazujem ci ano ci nie...neviem..ale mozno tam skocim..tam je tiez drogeria aj lekaren tusim...

droby tak u nas v rodine je to rovnako - akurat ze oktober-november... mame narodky ja,mama,otec,babka,svokra,dedko,otcova dr.zena, + meniny ma otec,svokra,ja, - snad som nikoho nezabudla 😝 😀

lyubka
3. nov 2008

lubi stresnianska nema porodnicu to je len zdravotne stredisko, ale asi by bolo lepsie ist hned na antolsku
ja som tiez chodila k primarovi na antolsku a som sa tesila ze ma raz hned aj odrodi, ale zlakali ho peniaze a zacal robit primara v kochu a teraz ked zavreli kocha tak nikde nerodi 😖
vyhupal som mnou ale co uz

a vidim ze nie som jedina ktora tento rok nevie co ma kupovat na vianoce, ale boli sme z drahym v obchode a mali tam detske mikulaske oblecenie a povedali sme si ze kupime to a na vianoce do toho oblecieme maleho a kazdemu ho dame na chvilku na ruky a bude darcek hotovy 😀 😀 😀

droby
autor
3. nov 2008

no ja som to menovala zbrucha z abudla ma martina an bielom koni, bratranec ale nech nechodi lebo mam jazdy v autoskole 😀 zajtra zacinam od rana, bojim bojim drzte palce a nevychazdaj von 😀
jaj ja tiez potrebujem lekaren a drogerku a to nenio v obchodoch kam chodime tak to stale odkladam a neviem ani o drogerii v okoli, potrebuejm uz surne spiralu na oci

katkaajurko
3. nov 2008

lyuby to je super darcek , babule padam asi do toho tesca... pa zatial

droby
autor
3. nov 2008

😀 lubi to je krasny darcek aj ja chceeem na ruky mikulaska 😵 😀

tak pa kati a dobre nakup, potom hod njake typi pre zufalcov 😒

lyubka
3. nov 2008

idem aj aj ideme sa prejst z drahym dame si taku vcernu prechadzku pri drazdiaku
tak prajem krasny zvysok vecera a ja sa zas ukazem 🙂

droby
autor
3. nov 2008

tak peknu prechadzku. uza sa aj ja velmi tesim na perchadzky pri drazdiaku a kanaly 😵
my sme sa boli vcera vecer prejst na cintorin bolo tam nadherne a prijemna prechadzka,
pa a majte sa krasne

katkaajurko
4. nov 2008

do dobre ranko prajem , kupila som si vcera mekeup 😀 a na mikulasa synovcovi taku ozdobnu latkovu cizmicku s mikulaskom do ktorej sa davaju sladkosti 😉 🙂 straaasne zlatu 🙂

mata24
4. nov 2008

dobre ranko...
no Kati ja tiez tento rok vobec netusim co komu kupim a vlastne uz musim vymyslat aj pre svokrovcov, tak fakt neviem...
akurat neteri som vyhladla v oriflame taku sadu na do kupele detsku, ale viac vobec neviem...

no kocky mne uz 3 den meska MS, ale asi je este predcasne sa tesit, neviem... pockam este par dni a urobim si test... 😀

katkaajurko
4. nov 2008

matka este je to predcasne ale prajem ti nech je to tak ako si prajes 😉 tfuj tfuj tfuj 🙂 este pockaj a potom ak nic tak ten testik , inak si mavala pravidelnu po vysadeni?

mata24
4. nov 2008

no ked som asi pred dvoma rokmi mala rok pauzu tak som mavala po vysadeni previdelne. a teraz som vlastne len druhy mesiac po vysadani, minule som dostala na 26 den, takze neviem, ved presne este kym sa ten cyklus da na poriadok tak budem chaos v tom ci sa možem tesiť alebo nie...
ale hrozne ma bolia prsia, co ma nikdy pred MS nebolelo, ale radsej sa nejdem tesit...

katkaajurko
4. nov 2008

mati a spoznas na sebe ked mas ovulku?

mata24
4. nov 2008

Kati neviem isto, ale myslim si ked mavam taky hustejsi vytok tak vtedy, ale uprimne som to este niako velmi nesledovala. ale nemeriam si teplotu ani nic. mozno az ked sa nam dlhsie nebude darit, tak sa skúsim viac sledovať. zatiaľ to niako až tak neriešim.

ty si sa už skúšala sledovať?

katkaajurko
4. nov 2008

no ja mam len pocit,ze niektore mesiace viem ze som ju mala..niekedy podla pobolievania v podbrusku sucasne s hlienom, a uz sa mi aj stalo - ze som sucasne v tie dni mala aj velku chut na sex 😝 😀 ale hlavne podla hlienu a pichania..ale zavisi kolko mam starosti..niekedy to nesledujem a nevsimnem si nic mimoriadne..

ale ja mam dost dlhy cyklus a ovulku okolo 15-17 den akurat tento mesiac to bol nejaky 10-12 den som mala pocit..tak toto si sledujem - ale my sa nesnazime - takze zistim to az ked sa raz zacneme...

mata24
4. nov 2008

ved presne doteraz som to nepotrebovala tak som to ani nesledovala, ale asi to zacnem viac sledovat aby som vedela ktore dni treba najviac makat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre