Májovky plánujú a tehuľkujú

droby
11. júl 2008

májové manželky šup sem, druhá etapa po svadbe - tešíme sa na babatko 🙂

lupienka
14. júl 2008

Ahojte, ja som vas prisla len pozdravit, som vas tak letmo preletela...mam toho teraz vela jednak v praci a jednak mam povinnosti na festivale Pohoda, nejdete ziadna? Ze by sme sa stretli??? 🙂

lupienka
14. júl 2008

Kocky a k tym babenkam...my tiez mame pozicky a este na jar, ked nam skonci leasing ideme brat hypo, ale ak by sa pritrafilo babo, tak vieme, ze to nejako zvladneme...sme sa rozhodli, ze nebudeme hladiet na to, ze najprv byt, auto, dovolenky, splatky, takto by sme sa k tomu asi nikdy nedostali, lebo stale bude toho vela splacat...a zvladli ini, zvladneme i my... 🙂

bambulka82
14. júl 2008

lubi..my tiez tak isto..len my musime buduci rok este aspon tu kupelnu spravit a potom uz moze kludne prist aj babo..ostatne veci ma uz potom tak trapit nebudu, ci bude na chodbe podlaha, alebo az o 2 roky 😉

sana15
14. júl 2008

kocky,ja este nemam nic kupene. tie veciciky som kupovala pre sesterku,ktora ma termin zaciatkom augusta. ale ona zije v Cechach. ja nemam este absolutne nic a zacnem kupovat az na jesen. Este sa mi zda skoro.

sana15
14. júl 2008

Lubka-lupienka a Monika: davam vam za pravdu.cely zivot budeme nieco platit,splacat a tych penazi asi nikdy nebude dost aby sme si dopriali uplne vsetko,co si zmyslime. Takto sa to odsuvat neda, to by na Slovensku populacia uz len vymierala. teda ako-ktora 😒

sana15
14. júl 2008

Lubka-droby: ja by som aj rada setrila samu seba,ale ked chceme to byvanie do konca roka stihnut,tak sa inak neda. a to ja robim len drobnosti, behat s handrou (ale pri mojej povahe sa inak neda, ja som v tomto fakt priserna). to chudak manzel robi a este bude musiet robit tie tazke veci ako prenasat nabytok, burat priecku, nosit beton,obklady, novy nabytok.... ja si normalne ani neviem predstavit,ako to bude a kolkto to vsetko bude trvat. pre nas bude kupelna uz len detail pri tom vsetkom, teda najhorsia robota pri nej bude vyburavat stare obklady.

katkaajurko
14. júl 2008

babule a ja som sa dnes namotala na to ci sa u nas da este nejako priestor vyuzit - aby sme to babo vmestili a prisla som na par skvelych napadov a letim domov zobrat meter a vymerat to ci sa nam to tam tak zmesti... 😀 ale ak sa nam zmesti tato postel

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/1001...

a pod nu skrinka na oblecenie pre babo a prebalovaci pult (rozujem skrinka s pultom na vrchu)

tak sa zmestime uplne do pohody aj spostielkou a aj obyvacka zostane 🙂)))a dole bude aj dost priestoru v "spalnovej casti" ...

no musim to premerat - ma to chytilo..

katkaajurko
14. júl 2008

a ked si klikneme sem a pod velkym obrazkom sa presuniete na tej liste na obrazok 12ty (treba si odratat) tak tam je to aj ako to vyzera v interiery..

http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/de...

bambulka82
14. júl 2008

kati super 😀 😀 😀 😀 😀
ta to riadne chytilo, co?

inac, ja len tak pre info obzeram na nete zaclonu do detskej izby 😅

katkaajurko
14. júl 2008

no chytilo... aj ma to bavi...ale nerada by som az v tehotenstve zistila - ze sa nam tam babo nemesti.. 😒 utekam domov - nech to mozem zmerat - este sa dnes ozvem - zatial papa

bambulka82
14. júl 2008

ok..tak daj vediet, ci sa zmesti 😉

droby
autor
14. júl 2008

kati mne sa to teda paci a super riesenie 🙂 tusim vsetky kukame jednym smerom, ja zas pozeram tiez veci do bytu a spalne tak aby sa tam zmestila koliska, postielka, som na to zabudkla ze aj na to treba mysliet aby sme sa pomestili inak je ta spalna asi malicka, tak to musim prespekulovat idealne.

moni ty uz si pekne daleko so zaclonami v detskej 😀
my s tretej izby budeme mat najprv pracovnu aspo na njake dva tri rocky nam posluzi az potom budeme robit detsku az na to pride, uz teraz vidim ze mi pracovna bude chybat

bambulka82
14. júl 2008

lubi..no ja postupne vypratavam skladisko v detskej izbe 😀 😀
uz som aj drahemu zrusila hokejovu vystroj..musel si ju prestahovat do pivnice 😀 😀
chcem, aby tam ostala len jedna velka skrina, to sme mali kedysi v spalni a jedna rozkladacia mala pohovka 😉
je tam ale este vela krabic, papierov a alkoholu zo svadby 😅 😅
koncom augusta je u nas jarmok a tam maju vzdy kraaaaaaaaaaasne zaclony a zavesy..v detskej teraz nic nemam a sa mi to nepaci, tak prazdno to posobi..
chcem si kupit zavesy do obyvacky a nieco pekne do kuchyne, tak by som kupila hned aj do detskej..
ja som zavisla na Mackovi Pu..takze cela detska bude ladena asi tak 😀 😀 😀 😀

ideme teraz k znamym, k tym, co sme boli s nimi na dovolenke..chyba mi maly stupel, tak si ho idem trosku uzit..vecer sa ozvem

inac sa mi paci, ako rychlo sme sa udomacnili na konikovi 😀 😀

sana15
14. júl 2008

jej Katka,som zvedava,s akymi spravami prides. dufam,ze sa to vmesti

sana15
14. júl 2008

kocky, a kludne mi poslite nejake linky. ja praveze naopak nestiham sa ani obzerat po vybaveni pre dietatko a este vobec ani po nabytku a to nam bude treba na jesen uz aj vyberat nabytok do komplet obyvacky,jedalne,cela kuchyna tiez jedna kupelna a ta detska izba. ja fakt netusim ako to stihnem. najidealnejsie by to bolo objednavat cez net,len neviem,neviem....po tych mojich skusenostiach 😒

droby
autor
14. júl 2008

moni ja mam pocit ze nam tu je lepsie ako na moja svadba njak sme ozili, tam uz nebolo co planovat 😅
ja nemamv tej pracovni ziadne zacloni, ale stale zatiahnute zaluzie - pracujeme tam na pc.
tak si to uzi 😵 mas pekny program na vecer

jani no mate toho veru dost a vsetko naraz a ako vzdy je na to malo casu, ale postupne to pozvladate a bude dobre, ved sama vies co mozes co nie tak si davaj pozor 😉
jani dojsite na nakupy do ba povodime ta a ponakupujes aj nabytok aj vsetko do detskej ja to teraz prezeram a pocitam co jde ako vychazda a zatial sa nam pozdava spalna z ikea.
http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/se...

aj ikea ma detsky nabyutok no cenovo neviem.
pokukaj mimibazar, tam mas vela veciciek aoj odkazov na detkse eshopy, mozem ti poposielat do ip adresy ked chces, neboj pmozeme ti s tym, ja by som sa objednavania z netu nebala

my by sme tiez chcli za jesen zimu stihnut zariadit a prerobit tak sa obzeram kde sa da.
kuchynu mas najlepsie dat si spravit stolarovi na mieru, len si ju navrhnut njak prakticky podla moznosti.
rozhodla som sa ze kuchyna asi este pocka jedine co mi vadi je dres a nema vyznam teraz pri vsetkych investiciach kvoli tomu menit celu kuchynu, predsa len mozme 150 000 usetrit radsej.

lupienka
14. júl 2008

My vobec nemam sancu na detsku izbu, mame 2-izbovy byt, ale to je taky ten, ze spalna, satnik, a kuchyna s jedalnou a obyvackou je jeden velky priestor...cize sa nam to ani nejako oddelit neda. Len kuchyna je taky vyklenok, ale jedalen s obyvackou je spolu. My to mame opticky predelene gaucom. Ale sme sa s drahym rozpravali, ze v pohode v takom bytiku by sme vydrzali az kym nebude mat potencionalne babo tak 5 rokov a potom by sme kupili vacsi. Ja by som mu vyclenila taky kutik v jedalni, tam je velky priestor, aspon by bolo pri mne, kym by som varila 🙂

droby
autor
14. júl 2008

satnik mate vstavany? mozno bysa dal poriesit tak ze to by bol detsky kutik a namiesto neho by ste mali skrine 😉
vzdy sa to njak da a dieta na zaciatok vlastnu izbu nepotrebuje aked mu das kutik v kuchyni tak super, urcite postaci.
bvzdy sa najde njaka maoznost jasne ze netreba stale rpe vsetko odkladat to by sa clovek nedockal, ale zas ked sa da tak ako v nasom pripade nemusime zas nic silit len preto ze sme po scasdbe par mesiacov-rok, uz na veci nic nezmenia len to pomoze najprv si troska vrazit do byvania a nerisit to naraz.
aj ja si viac uzijem tehotenstvo ked bude uz prerobene, janka to teraz ma asi zlozite, ja si to predstavujem tak ze budem len lezat s vylozenymi nohami 😀

katkaajurko
14. júl 2008

Zmestiiii sa to 🙂

len by sme ten predel posunuli o 30 cm viac do obyvackovej casti - ale to by nevadilo 🙂 no dalo by sa to vymysliet v podstate "bezbolestne"... a nabytok co mame v obyvacke by isiel pod tu vysoku postel a kedze ma vela ulozneho priestoru ale aj siroky "vrch" dalo by sa to pouzit aj ako prebalovaci pult som sa rozhodla 🙂

jedine - nechcem mat postielku pod tou nasou postelou - nemam z toho dobry pocit..ale juraj hovori - ze v pohode..no ja neviem....

droby
autor
14. júl 2008

jeej super to som rada jak si to dnes pekne poriesila vidis, na co je dobre ze sme sa sem prestahovali? 😀
co ja viem tiez ma hned napadlo ze postel by som pod to asi nedavala, ale videla som to aj tak uz, ale radsej tam dat sedacku alebo njake skrinky a postielku vedla, a ty zhora aj uvidis co babo robi ci spi a tak.
30cm je v pohode o tenm kusok zmensite obyvaci kut to mu neuskodi.
inak mas njake skusenosti s nabytkom z ikei?aj detska postielka tam vychazda najlepsie co som pozerala

katkaajurko
14. júl 2008

z nabytkom z ikei moc skusenosti nemam...no nieco je ok a nieco horsie - akurat mi aj juraj povedal ze tu postel by sme si dali urobit na mieru - ze ta v ikei nie je kvalitna... no ale co sa napriklad doplnkov tyka - tie mame viac menej z ikei..ale ked sme zariadovali - nabytok aj skrinky aj kuchynu sme dali urobit u stolara....sedacka vysla lepsie v inom obchode..stolik v obyvke mame zase z kiky..postel z meganabytku... ono treba popozerat..my sme koli vsetkemu pendlovali po ba a porovnavali pomer cena/kvalita a snazili sme sa urobit najprijatelnejsie riesenie....

pockaj nafotim tu nasu izbicku - nech ste v obraze trosku ak nemam off baterky vo fotaku

droby
autor
14. júl 2008

jasne nafot nech si to vieme predstavit 🙂
jasne to treba vsetko vidiet a porovnat, aj nas bude cakat pendlovanie po celom meste tak uvidime
manzeliks a chysta ist vyhrat sportku ze njakych 150melonikov, tak potom ty podarujem njaky ten 4izbacik 😀
alebo rovno vilu per majovky 😀 😀

no na mieru ti ju aj z dr5eva spravia a bude podla mna krajsie vizerat ako kovova, ja teda osobne mam radsej drevo ako kov.
kuchynu ked raz tak aj ja chcem od stolara, to sa tie sektorove asi ani neoplatia, takto mzoem mat ake chcem prvky v nej a presne na mieru.

droby
autor
14. júl 2008

potom ukaz sak netrpezlivo cakam 🙂

katkaajurko
14. júl 2008

jaaaj som sa zdrzala a uz je dost tmavo - noo skusim ist na to

droby
autor
14. júl 2008

no teeda , ma tu takto napinas 😀 blesk je dobry pomocnik 😉
aale kludne teda aj inokedy ved ja si pockam...
rozmyslam tak nad spalnami a co sa mi pacia tak su 20 000...som si este myslela aka uzasna cena.
a svagrina ma njaku polsku zostavu, taku acckanu co sa mne nepaci a nie dobru, vrzga a kazi sa a stala 50 000.
tak teraz fakt neviem ako dat dokopy kvalitu a cenu 😒
aj ta ikeacka vizera dobre myslim ze aj nazivo, specialne som ju zas neobzerala, ale za 20 000 zostava z masivu???

katkaajurko
14. júl 2008

nafotene mam - idem to skusit dat do albumu - ale asi sa prihlasim na strechu pod rovnakym nickom a tam urobim album... oki?

katkaajurko
14. júl 2008

no babulky kto sa chce kuknut - mam fotky na modrej streche aj s popisom - staci sa nalogovat s rovnakym nickom 🙂

kuk

http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...

bambulka82
14. júl 2008

katka..super to mate v bytiku 😉
na tych fotkach to vyzera aj celkom velky byt 🙂 🙂
myslim, ze s malym babatkom nebude problem 😉

katkaajurko
14. júl 2008

no super hyper dobre to neni - ale ked sme to zariadovali sme obja studovali este a pracovali a vsetko "lepily" aby to vyzeralo na dane podmienky fajn a aby bolo vsetko ucelne...

len kupelnu som nenafotila - ta je hrozna... lebo tento byt ma asi cez 50 rokov 🙂 asi aj viac - mozno 80 - tak kupelku nafotim v septembri ked sa zacne prerabat a potom po prerabke..skoda ze namam fotky aj tohoto tu - ako to tu bolo ked sme sa nastahovali...hnede tmave zarubne..sede steny ..ziadna podlaha..v kuchyni "drevena pozlatana " linka ako z druhej svetovej vojny 😀 😀 to fakt 🙂

katkaajurko
14. júl 2008

droby len ten masiv asi nemas opracovany- teda poriadne nalakovany...take si pamatam z ikei - ale to musis dorobit - pretoze ak to neurobis - znici sa ti to do dvoch rokov..obiju sa rohy - zacnu z toho sa lupat "triesky" ked je to surove drevo..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre